Kan iemand mij misschien vertellen hoe ADD/ADHD tests eraan toe gaan?
Leidt zelf al van kinds af aan een flinke concentratiestoornis. Kan me simpelweg niet op meer dan één ding tegelijk concentreren, en als ik eenmaal geconcentreerd bent, dan kan het kleinste beetje afleiding al rampzalig zijn. Bij gesprekken met anderen, dwaal ik door ook maar iets (een scooter die langsrijdt, een vogel die lawaai maakt) al af, en vervolgens lukt het me niet om de aandacht er weer bij te krijgen, met als gevolg dat echt niks blijft hangen, en mensen vinden dat ik 'ongeinteresseerd' overkom. Als ik echt iemand wil volgen (bijvoorbeeld een leraar of goede vriendin), dan moet er echt niks anders gebeuren, want anders gaat het al mis. Laat staan als je praat met iemand, terwijl je loopt. Geen aandacht voor de omgeving, dus echt continu wordt ik weggetrokken van voorbijkomende fietsers, trams en voetgangers.
![]()
Ook mij ergens toe zetten gaat gewoon niet. Als ik aan iets moet beginnen, stel ik het altijd uit omdat ik me laat afleiden door fok/tv of gewoon doodleuk iets anders ga doen. Voor deadlines geldt hetzelfde. Óf ik vergeet gewoon dat ik iets af moet maken, óf 'het komt vanzelf wel af'.
Had ook te maken met een motivatieprobleem (merkte op de havo dat ik met echt niksdoen, het ook met gemak zou halen), maar ook op een opleiding waarvoor ik wél wilde gaan ging het gewoon helemaal mis.
Aangezien ik nu voor de Vavo ga, en dat een best zwaar jaar gaat worden (vwo diploma in één jaar), willen m'n ouders kijken of ik op ADD getest kan worden, doordat ook toetsen bijvoorbeeld vrij irritant zijn. Er hoeft maar iemand te tikken tegen zn stoel, en ik ben mn aandacht al weer kwijt, met alle gevolgen van dien.
Vroeg me dus af hoe zoiets in zn werk gaat. Zit je doelloos vragenlijstjes af te werken, of zijn het echt one on one gesprekken? En hoe ging het bij jullie?