alpin kurz? .. das toch landes?quote:Op dinsdag 30 mei 2006 19:18 schreef Komakie het volgende:
Ik heb net gehoord dat me contract bij me nieuwe baan tot 1 december gaat duren. Kortom, vanaf 1 december ben ik vrij om te gaan en staan waar ik wil en ik weet al waar ik wil gaan en staan
Eerst Alpin Kurz halen en daarna gelijk door naar me gebied
Ik zou echt naar St. Anton of Ischgl gaan, echt zo veel vetter dan Gerlos.quote:Op dinsdag 30 mei 2006 19:18 schreef Komakie het volgende:
Ik heb net gehoord dat me contract bij me nieuwe baan tot 1 december gaat duren. Kortom, vanaf 1 december ben ik vrij om te gaan en staan waar ik wil en ik weet al waar ik wil gaan en staan
Eerst Alpin Kurz halen en daarna gelijk door naar me gebied
Je had er bij moeten zijn toen we elkaar hier in de haren vlogen over wat voor bindingen we wel en niet moesten gebruiken. Regelrechte oorlog was dat destijds. Feit is dat ik nu gewoon weer oude oorlogswonden openrijt bij sommigen onder onsquote:Op maandag 29 mei 2006 19:06 schreef mixed-up het volgende:
laffe discusie's hier wrom lopen de gemoederen niet wat meer op ?
hehe probeerde de boel btje op te stoken wou alleen niet en die binding discusie is geen discusie puur smaak dikke onzin om daar dik over te gaan rellen !!quote:Op dinsdag 30 mei 2006 21:28 schreef beerke het volgende:
[..]
Je had er bij moeten zijn toen we elkaar hier in de haren vlogen over wat voor bindingen we wel en niet moesten gebruiken. Regelrechte oorlog was dat destijds. Feit is dat ik nu gewoon weer oude oorlogswonden openrijt bij sommigen onder ons
Zeker.. Tot hij al 45948543 maal gevoerd isquote:Op dinsdag 30 mei 2006 21:54 schreef mixed-up het volgende:
maar houd niet tegen dat een goeie discusie altijd leuk is !!!
weet je he,quote:Op dinsdag 30 mei 2006 22:17 schreef 360sjors het volgende:
[..]
Zeker.. Tot hij al 45948543 maal gevoerd isDit topic brengt zowieso niet echt heel veel nieuws meer, maar het is desalniettemin erg vermakelijk

schimmelkaas is best lekkerquote:Op dinsdag 30 mei 2006 23:34 schreef XL het volgende:
Hey, daar heb je die schimmel uit de koelkast! [afbeelding]
Dan ligt de sneeuw op het zuidelijk halfrond...quote:Op dinsdag 30 mei 2006 23:34 schreef Rnej het volgende:
[..]
schimmelkaas is best lekker![]()
maarreh... snowboard-zomermeet anyone?
zucht...quote:Op dinsdag 30 mei 2006 23:35 schreef XL het volgende:
[..]
Dan ligt de sneeuw op het zuidelijk halfrond...
Nope bij de opleiding die ik doe niet, je hebt je Alpin Kurz en je Landes.quote:Op dinsdag 30 mei 2006 19:31 schreef Rnej het volgende:
[..]
alpin kurz? .. das toch landes?
offff? snap iktniemeer?
ik heb net mail gehad over de anwarterbijeenkomst next week... voorboarden
(spannend... knieband verrekt dus dat wordt nog wat)
Ben bij die 2 ook al op vakantie geweest. Leuke gebieden maar "there is no place like home".quote:Op dinsdag 30 mei 2006 21:04 schreef Kentaro het volgende:
[..]
Ik zou echt naar St. Anton of Ischgl gaan, echt zo veel vetter dan Gerlos.
Prima maar de mooiste zijn top secretquote:Op woensdag 31 mei 2006 17:12 schreef Steven184 het volgende:
Je mag ons daar wel een keer rondleiden in Gerlos hoor. Paar mooie plekjes spotten
hehequote:Op woensdag 31 mei 2006 17:19 schreef Komakie het volgende:
[..]
Prima maar de mooiste zijn top secret
Bij de eerste meeting aan het begin van het seizoen wordt ook altijd ff de regels van het freeriden uitgelegd.Maar dan echt in de zin van "dit kun je wel en niet doen enzo. Ohwja trouwens. Als je nou gaat poederrijden he. Ga je eerst daar en daar en daar heen, daarna daar en daar en daar en dan pas naar ons eigen gebied want daar is de poeder het langste te rijden
Dat first track gezeik is onzin, of ben jij ook zo'n asociale knakker die altijd als eerste wil? Als we met een groep gaan boeit het me echt niet wie eerst gaat, en of er al een paar spoortjes staan, meestal is het veld toch zo breed dat je allemaal wel je eigen spoor kan rijden.quote:Op woensdag 31 mei 2006 17:24 schreef Rnej het volgende:
[..]
hehe
ook klote als je een goeie spot weet, het dik gedumpt heeft.. en dat je dan in de lift zit boven een prachtig veld.... en dat er dan net een dude is die de lift een minuut eerder heeft gepakt het veld aan t verraggen is![]()
ach, als eerste gaan heeft gewoon wel watquote:Op woensdag 31 mei 2006 17:58 schreef -Mzraki- het volgende:
[..]
Dat first track gezeik is onzin, of ben jij ook zo'n asociale knakker die altijd als eerste wil? Als we met een groep gaan boeit het me echt niet wie eerst gaat, en of er al een paar spoortjes staan, meestal is het veld toch zo breed dat je allemaal wel je eigen spoor kan rijden..
En af en toe door een spoortje gaan is zeker handig als het ff wat minder steil is, in Fanningen zeer veel last van gehad, geen zin om weer te hiken dus gewoon plank naar beneden en gas houden, en dan maar hopen dat je de bomen kunt ontwijken zodat je gang houdt.
mazzel, ik heb alleen maar planken die te klein voor me zijn......quote:Op donderdag 1 juni 2006 00:52 schreef Komakie het volgende:
First Tracks zijn gewoon vet
Ik kan er niets aan doen maar ik kan er echt van balen als er iemand me voor is geweest. Vooral omdat de veldjes in Gerlos meestal niet zo breed zijn.
Daarnaast wil ik gewoon de eerste zijn
behalve dan bij 1 spot. Daar moet je gewoon niet als eerste zijn omdat je dan veel moet hiken idd. En dat is wel weer minder. Maar met me Malolo kom ik trouwens wel een heel eind. Iig een stuk verder dan de rest
Als je een stukje moet wrikken is hij ook wel handig trouwens. Door de grote neus blijft hij makkelijker boven
hehe bij ons in de school hangt een Burton 1.79m (weet niet welk type) van een jaar of 10 terugquote:Op donderdag 1 juni 2006 01:01 schreef Rnej het volgende:
[..]
mazzel, ik heb alleen maar planken die te klein voor me zijn......
moet eigenlijk gewoon op een 1m75 unit staan.. maarja... geen zin in
ik zoek nog steeds een supermodel 1m81 .. schijnt dat die krengen echt overal dwars doorheen gaan (ook op de piste) .. uberstabiele units die rijden alsof ze 10 cm korter zijnquote:Op donderdag 1 juni 2006 01:04 schreef Komakie het volgende:
[..]
hehe bij ons in de school hangt een Burton 1.79m (weet niet welk type) van een jaar of 10 terug
Ik heb een middagje erop mogen poeder rijden. Geweldig haha
Dat ding is echt niet normaal. Zolang je maar op open velden blijft gaat het allemaal prima. Als je tussen een paar bomen door moet is het echt het betere zweetwerk![]()
Hoe gaat fakie poederen met die Malolo?? Niet dat je het heel veel zult doen, maar na een 180 o.i.d.?? Theoretisch gezien zou de vorm dan juist averechts moeten werken..quote:Op donderdag 1 juni 2006 00:52 schreef Komakie het volgende:
Als je een stukje moet wrikken is hij ook wel handig trouwens. Door de grote neus blijft hij makkelijker boven
Mijn ouders wilden misschien naar Gerlos volgende winter, dus als je een leuk hotelletje weet dan heb ik al; een wintersport binnen voor volgend jaar:Dquote:Op woensdag 31 mei 2006 17:19 schreef Komakie het volgende:
[..]
Prima maar de mooiste zijn top secret
Bij de eerste meeting aan het begin van het seizoen wordt ook altijd ff de regels van het freeriden uitgelegd.Maar dan echt in de zin van "dit kun je wel en niet doen enzo. Ohwja trouwens. Als je nou gaat poederrijden he. Ga je eerst daar en daar en daar heen, daarna daar en daar en daar en dan pas naar ons eigen gebied want daar is de poeder het langste te rijden
Ik geloof dat die het was. Zou best een 181cm kunnen zijn hoor. Ik dacht 179cm maar weet het niet zeker. Hij was gewoon belachelijk lang en dat merk je ook wel. Maar als hij 170cm is dan is tussen de bomen door ook geen pretjequote:Op donderdag 1 juni 2006 01:10 schreef Rnej het volgende:
[..]
ik zoek nog steeds een supermodel 1m81 .. schijnt dat die krengen echt overal dwars doorheen gaan (ook op de piste) .. uberstabiele units die rijden alsof ze 10 cm korter zijn
fakie door de poeder heb ik nog niet geprobeerd maar ik weet bijna zeker dat het bijna niet te doen is. Maar ja, dat is ook niet echt iets wat ik doe. En anders maar doordraaien naar 360 he. Trouwens, wat moet jij met een 180? je nick is 306quote:Op donderdag 1 juni 2006 13:47 schreef 360sjors het volgende:
[..]
Hoe gaat fakie poederen met die Malolo?? Niet dat je het heel veel zult doen, maar na een 180 o.i.d.?? Theoretisch gezien zou de vorm dan juist averechts moeten werken..
www.gerlos.atquote:Op donderdag 1 juni 2006 16:38 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Mijn ouders wilden misschien naar Gerlos volgende winter, dus als je een leuk hotelletje weet dan heb ik al; een wintersport binnen voor volgend jaar:D
klinkt heel stom, maar die t6 landt het fijnst als je op je achterste been staat.. dat doe je bijna automatisch als je een paar keer hebt gesprongen met dat ding... echt weird maar t is echt zo...quote:Op donderdag 1 juni 2006 17:52 schreef Komakie het volgende:
Geen gezeur met ver achterop staan bij de landing enzo. Grote drops worden er gewoon veel fijner door. En die komen nog wel eens voor bij mij
Heb je het nu over poederlandingen of over een gewone kickerquote:Op donderdag 1 juni 2006 18:17 schreef Rnej het volgende:
[..]
klinkt heel stom, maar die t6 landt het fijnst als je op je achterste been staat.. dat doe je bijna automatisch als je een paar keer hebt gesprongen met dat ding... echt weird maar t is echt zo...
zelfde als de meeste erg stijve planken, maat van me heeft een jussi en landt ook automatisch op zijn achterste been ... is best relext kan k zeggen
kickerquote:Op donderdag 1 juni 2006 18:50 schreef Komakie het volgende:
[..]
Heb je het nu over poederlandingen of over een gewone kicker
In de poeder is het natuurlijk logisch dat je achterop landt, op een gewone kicker probeer ik altijd wel in het midden te landen. Lukt niet altijd trouwens
Je moet ook niet op je tenen of hakken landen hequote:Op donderdag 1 juni 2006 18:58 schreef Rnej het volgende:
[..]
kicker
maar op zich vind ik dat wel fijn landen... je gaat niet ineens linksaf enzo
mwoh, op een kleine kicker op je tenen landen is wel chillquote:Op vrijdag 2 juni 2006 14:57 schreef Komakie het volgende:
[..]
Je moet ook niet op je tenen of hakken landen he
anyway, ik vind persoonljik recht landen wel het lekkerste maar dat lukt ook niet altijd
Ik land iig liever een beetje achterop dan voorop. Voorop landen is helemaal kut
Als je een board gaat testen moet je iets van 25 euro betalen. Aangezien ze niet willen dat mensen zomaar op boards gaan rijden enzo.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 21:26 schreef ssstef het volgende:
'k Word over een maandje 16 (:o) en ga snowboarden met wat maten in Landgraaf. Zou graag weten of er mogelijkheid is tot testen vn een board, zou graag die Uninc 56 eens testen:P
en weet iem van jullie wanneer dat funpark in aanbouw klaar zal zijn?
seriously? ... in zm is t gratis dacht ik? (of t is omdat ze weten dat ik daar werk en dat ik serieus ben als ik een board ga testen I Guess)quote:Op zondag 4 juni 2006 00:24 schreef Komakie het volgende:
[..]
Als je een board gaat testen moet je iets van 25 euro betalen. Aangezien ze niet willen dat mensen zomaar op boards gaan rijden enzo.
De vraag is ff natuurlijk of ze in deze tijd van het jaar een Uninc 56 hebben en dat je hem mag testen. Maar je kunt natuurlijk altijd ff van te voren bellenVraag je ook gelijk of dat funpark al klaar is.
Het zal dat laatste wel zijnquote:Op zondag 4 juni 2006 01:09 schreef Rnej het volgende:
[..]
seriously? ... in zm is t gratis dacht ik? (of t is omdat ze weten dat ik daar werk en dat ik serieus ben als ik een board ga testen I Guess)
maar wist dus echt niet dat daar voor betaald moest worden...
achja... testen kan iig altijd als ze een tester van t board hebben liggen...
ahh, kquote:Op zondag 4 juni 2006 15:02 schreef Komakie het volgende:
[..]
Het zal dat laatste wel zijn
Ik heb het gevraagd bij Duijvestein en ze zeiden dat ze dat overal doen. Gewoon omdat ze bang zijn dat anders mensen boards gaan testen ipv huren. (oid)
Ik dacht dat ze dat bij allebij de vestigingen doen maar ik weet het niet zeker. Ik neem aan van wel. Zou btje raar beleid zijn maar ja, zeker weten doe ik het natuurlijk ook niet
EDIT: je krijgt natuurlijk die 25 euro wel weer terug als je het board daarna koopt
quote:Op maandag 5 juni 2006 12:24 schreef XL het volgende:
Er is fok #irc kanaal: #Sport [ook wij zitten op IRC]
hmmm als je echt door wilt groeien dan is een Royale en een Air misschien iets wat laag gepakt. Maar het zijn verder allebij wel hele goeie boards. Kun je een hele tijd plezier van hebben. Zeker op jou niveau. 161 is misschien iets aan de korte kant (met jou gewicht), maar het zou nog net kunnen.quote:Op dinsdag 6 juni 2006 16:31 schreef lopen het volgende:
een klein vraagje over een te kiezen board:
ik ben. 1.88 weeg 88 kilo, size 10.5
Ben pas 1 keer op wintersport geweest - 6 uur indoor les gehad - boarden gaat goed (bochtjes + snelheid). Nu ga ik aankomend seizoen een nieuw board kopen. Alleen twijfel ik over model en maat.
shoenen en bindingen die ik al heb:
32 lashed - en Cartel OLS (dit seizoen)
daar moet dus een nieuw board bij. Ik zoek een board waar ik lekker op kan doorgroeien maar die in het begin niet (veeeel) te moeilijk is.
Na zoeken en info aanvragen kom ik bij de volgende boarden:
Burton AIR 161
Burton Royale 161 - 163
graag jullie reactie / bevindingen?
eensch.quote:Op dinsdag 6 juni 2006 21:34 schreef Komakie het volgende:
[..]
hmmm als je echt door wilt groeien dan is een Royale en een Air misschien iets wat laag gepakt. Maar het zijn verder allebij wel hele goeie boards. Kun je een hele tijd plezier van hebben. Zeker op jou niveau. 161 is misschien iets aan de korte kant (met jou gewicht), maar het zou nog net kunnen.
Royale 163 zou perfect zijnnaar mijn mening.
Maar heb je al een idee welke richting je uit wilt? Dit zijn echt cruzers en niet echt freestyle boards bijvoorbeeld. Als je gewoon wilt cruzen zou ik voor de Royale gaan. Als je echt wilt leren freestylen misschien toch iets anders...
Maar je kunt een iets stijver board ook nog wel hebben. Gezien je lengte en je gewicht (je bent bijna net zo lang en zwaar als ikik ben 1.92m en 91kg) kun je dat nog wel hebben.
Anders is misschien een Baron 1.62m een idee? Of een wat langere custom (ivm de breedte van het board)
Het is dat of het wordt een wat meer freeride gericht board of een wat meer freestyle gericht board. Maar de Air, Royale en Baron zitten wel mooi in het midden
ok thnx voor je reply.. alleen heb ik een foutje gemaakt betreft gewicht zie ik nu: het moet 78kg zijn..quote:Op dinsdag 6 juni 2006 21:34 schreef Komakie het volgende:
[..]
hmmm als je echt door wilt groeien dan is een Royale en een Air misschien iets wat laag gepakt. Maar het zijn verder allebij wel hele goeie boards. Kun je een hele tijd plezier van hebben. Zeker op jou niveau. 161 is misschien iets aan de korte kant (met jou gewicht), maar het zou nog net kunnen.
Royale 163 zou perfect zijnnaar mijn mening.
Maar heb je al een idee welke richting je uit wilt? Dit zijn echt cruzers en niet echt freestyle boards bijvoorbeeld. Als je gewoon wilt cruzen zou ik voor de Royale gaan. Als je echt wilt leren freestylen misschien toch iets anders...
Maar je kunt een iets stijver board ook nog wel hebben. Gezien je lengte en je gewicht (je bent bijna net zo lang en zwaar als ikik ben 1.92m en 91kg) kun je dat nog wel hebben.
Anders is misschien een Baron 1.62m een idee? Of een wat langere custom (ivm de breedte van het board)
Het is dat of het wordt een wat meer freeride gericht board of een wat meer freestyle gericht board. Maar de Air, Royale en Baron zitten wel mooi in het midden
jawelquote:Op woensdag 7 juni 2006 10:07 schreef lopen het volgende:
[..]
ok thnx voor je reply.. alleen heb ik een foutje gemaakt betreft gewicht zie ik nu: het moet 78kg zijn..
maakt dit nog iets uit?
k thnxquote:Op woensdag 7 juni 2006 10:11 schreef Rnej het volgende:
[..]
jawel
10 kg minder betekent dat 160 een mooie lengte voor je is
Dat lijkt me prima.quote:Op woensdag 7 juni 2006 10:17 schreef lopen het volgende:
[..]
k thnx
dus Burton Royale 1.61 - Cartel OLS - 32 Lashed
in combinatie met:
1.88 weegt 78 kilo, size 10.5
Is een goede / "perfecte" combinatie?
(ff over rijgedrag dit was mijn eerste wintersport vooral cruzen + kleine sprongetjes)
royale is een goeie keus voor die maat, pas je hardstikke netjes opquote:Op woensdag 7 juni 2006 10:20 schreef XL het volgende:
[..]
Dat lijkt me prima.
10.5 dat is maat 44 ofzo? Dan moet het denk ik wel passen. Controleer even of je tenen niet boven de plank uitsteken. Als dat niet het geval is: Prima!
Maatje 43.5 om precies te zijnquote:Op woensdag 7 juni 2006 10:20 schreef XL het volgende:
[..]
Dat lijkt me prima.
10.5 dat is maat 44 ofzo? Dan moet het denk ik wel passen. Controleer even of je tenen niet boven de plank uitsteken. Als dat niet het geval is: Prima!
ik pas met mijn driver X maat 12 nog op een lange royale met waist van 258 ...quote:Op woensdag 7 juni 2006 11:25 schreef Komakie het volgende:
[..]
Maatje 43.5 om precies te zijn
11 is maatje 44.
Tenminste, dat ik bij Burton schoenen zo. Dat wil per merk nog wel eens verschillen. Zeker de omvang van de schoen. Dat zou je ff moeten proberen op het board. Maar normaal gesproken zou het bij de Royale 1.62 (volgens Burton is de Royale of 158 of 162. Niet 151. Maar ik zou voor de 162 gaan omdat de 158 wel wat kort wordt...) echt makkelijk moeten passen.
Die is 256mm breed. Die is dus gemaakt om een 10.5 boot heen dus zelfs als het een schoen is met een iets grotere omvang moet het nog prima passen
dat zeg ikquote:Op woensdag 7 juni 2006 11:49 schreef Rnej het volgende:
[..]
ik pas met mijn driver X maat 12 nog op een lange royale met waist van 258 ...
mijn t6 is ook maar 260 en dat past best ok
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |