Alles is er erg aan (aan je altijd en overal verplicht te moeten kunnen identificeren):quote:Op zondag 11 maart 2007 10:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik beslis niks voor niemand, ik namelijk niet in de regering.
Maar ik heb nog steeds geen antwoord op de vraag wat er zo erg aan is om je te kunnen legitimeren?
Er zijn wel meer regels die je men niet prettig vind zoals verplicht een gordel dragen. Wordt je gecontroleerd en heb je hem niet om, krijg je ook een bekeuring.
Het ID is in zoverre een plicht dat je je moet kunnen legitimeren als er in voorkomende situaties om gevraagd wordt. Doe je dat niet, of kun je dat niet, dan kun je een bon verwachten.
Ik vind het feit dat mensen vroeger een valse naam en adres opgaven als ze een bekeuring kregen voor zonder licht fietsen reden genoeg om een ID-plicht te hebben. De overige bijkomstigheden zijn meegenomen en een bekeuring voor het niet tonen is je eigen schuld.
Overigens heb ik, noch mijn man, noch mijn zoon, noch mijn ouders, eigenlijk helemaal niemand in mijn familie het ID ooit moeten tonen. Dus volgens mij valt het nogal mee met dat misbruik.
+1 Voorspelbaar: 'wat is dat nu weer voor een vergelijking'quote:Iets zegt mij dat jij zo'n databank ook wel niet zo erg zal vinden.
+2 voorspelbaar: 'Als je niks te verbergen hebt...'quote:Op zondag 11 maart 2007 20:51 schreef Loohcs het volgende:
Iets zegt mij dat jij zo'n databank ook wel niet zo erg zal vinden.
Ik heb verschrikkelijk veel te verbergen. Ik doe 's avonds ook altijd de gordijnen dicht.quote:Op maandag 12 maart 2007 12:48 schreef wonko het volgende:
Als je niks te verbergen hebt heb je ook geen leven.
Nee, inderdaad, niks op tegen.quote:Op zondag 11 maart 2007 20:51 schreef Loohcs het volgende:
Iets zegt mij dat jij zo'n databank ook wel niet zo erg zal vinden.
Ach ja, je zal natuurlijk niet allerlei vervelende neveneffecten krijgen als een luie politie die gaat veroordelen op basis van slechts dna, om maar helemaal niet te denken aan commerciele exploitatie van dit bestand.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee, inderdaad, niks op tegen.
Als er dan bij misdrijven dna is gevonden van iemand die daar normaal gesproken niks te zoeken heeft, wordt de dader veel sneller gepakt.
Geachte mevrouw,quote:Op maandag 12 maart 2007 15:20 schreef Diederik_Duck het volgende:
om maar helemaal niet te denken aan commerciele exploitatie van dit bestand.
Een politie veroordeeld niet, btw.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:20 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ach ja, je zal natuurlijk niet allerlei vervelende neveneffecten krijgen als een luie politie die gaat veroordelen op basis van slechts dna,
Nee, meer zoiets van, gezien het feit dat u aanleg heeft tot overgewicht en hartkwalen kunnen wij u helaas geen baan/verzekering/hypotheek etc aanbieden.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:24 schreef Gia het volgende:
[..]
Geachte mevrouw,
Uit uw dna-gegevens is gebleken dat u aanleg heeft voor overgewicht. Daarom doen wij u nu deze fantastische aanbieding. Blablabla.....
Zoiets???
Nee, ziektekostenverzekeraars die je niet willen hebben omdat je een risicogevalletje bent.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:24 schreef Gia het volgende:
[..]
Geachte mevrouw,
Uit uw dna-gegevens is gebleken dat u aanleg heeft voor overgewicht. Daarom doen wij u nu deze fantastische aanbieding. Blablabla.....
Zoiets???
Je bent pas een risicogeval als je overgewicht hebt. Daarbij kun je die aanleg niet zien aan het dna. Toevallig.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:34 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Nee, ziektekostenverzekeraars die je niet willen hebben omdat je een risicogevalletje bent.
Die aanleg kun je wel degelijk aan het dna zien. Het is niet voor niets dat de ene familie corpulenter is dan de andere, dat heeft heus niet alleen met eetgewoonten te maken.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:40 schreef Gia het volgende:
[..]
Je bent pas een risicogeval als je overgewicht hebt. Daarbij kun je die aanleg niet zien aan het dna. Toevallig.
Ander voorbeeldje?
Aanleg bepaald slechts voor 30 % of je overgewicht kunt krijgen of niet.quote:Op maandag 12 maart 2007 15:46 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Die aanleg kun je wel degelijk aan het dna zien. Het is niet voor niets dat de ene familie corpulenter is dan de andere, dat heeft heus niet alleen met eetgewoonten te maken.
D'r zijn nog wat methodologische probleempjes met het gebruik van DNA als bewijsmateriaal. Een van die dingen is dat die absurde kansen op matchende resultaten alleen opgaan voor normaal verdeelde DNA-fragmenten. Zeg: de kans dat alle letters in de krant precies random zijn. Zoals iedereen weet, zijn ze dat niet, en heb je een bepaalde voorkeursvolgorde voor letters (intellectuelen noemen dat 'woorden' en die vormen 'zinnen'. Moeilijk concept, dat.)quote:Op maandag 12 maart 2007 15:18 schreef Gia het volgende:
Nee, inderdaad, niks op tegen.
Als er dan bij misdrijven dna is gevonden van iemand die daar normaal gesproken niks te zoeken heeft, wordt de dader veel sneller gepakt.
Lijkt me wel een goed plan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |