Ik vind het echt niet kunnen, prelaten die promiscue-gedrag van Afrikaanse Bosjesmannen bevorderen. Waar is de tijd van de Spaanse Inquisitie gebleven die losbandigheid streng bestrafte?quote:nu.nl
ROME - Het Vaticaan staat binnenkort het gebruik van condooms voor aids-patiënten toe. De leiding van de Rooms-Katholieke kerk werkt aan een document daarover, dat binnenkort openbaar wordt gemaakt. Dat zei curiekardinaal Javier Lozano Baragán - de Vaticaanse minister van Gezondheid - in een interview met de Italiaanse krant La Repubblica van zondag.
De voormalige bisschop van Milaan, kardinaal Carlo Maria Martini, zei vrijdag dat hij vindt dat het gebruik van condooms ter bescherming tegen het hiv-virus moet worden toegestaan.
Het standpunt van de kardinaal, dat hij uiteenzette in een vraaggesprek met het Italiaanse tijdschrift L'Espresso dat vrijdag is verschenen, staat recht tegenover de officiële politiek van de Rooms-Katholieke Kerk, die nu dus kennelijk wordt aangepast.
Meen je dit?quote:Op zondag 23 april 2006 19:02 schreef Ippon het volgende:
[..]
Ik vind het echt niet kunnen, prelaten die promiscue-gedrag van Afrikaanse Bosjesmannen bevorderen. Waar is de tijd van de Spaanse Inquisitie gebleven die losbandigheid streng bestrafte?![]()
jij ziet dit positief? goddamn hoe erg kan een mens ontsporenquote:Op zondag 23 april 2006 19:30 schreef M.e.g.a.t.r.o.n. het volgende:
[..]
Meen je dit?
dit is toch een grote stap voorwaarts, eindelijk een gaatje in dat enorme bord voor hun kop
quote:Op maandag 24 april 2006 01:33 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
jij ziet dit positief? goddamn hoe erg kan een mens ontsporen![]()
Ja, jij bent een slimme gast wil je zeggenquote:Op maandag 24 april 2006 01:33 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
jij ziet dit positief? goddamn hoe erg kan een mens ontsporen![]()
Maar allebei minder wereldvreemd. Vrouwen mogen nu meer dan ze eerst mochten, en zoals ik net ook al zei, het verband condoom-aids wordt erkend. Allebei kleine stappen, geen oplossingen, maar een stap brengt je dichterbij waar je moet zijn (in ieder geval, de goede stappen)quote:Op maandag 24 april 2006 14:46 schreef dVTB het volgende:
Op dit forum waren er vorige week mensen die het een enorme 'stap voorwaarts' vonden dat de SGP nu eindelijk vrouwen als lid toestaat, maar erin volhardt dat ze niet op kieslijsten mogen staan en geen enkele politieke functie mogen uitoefenen.
Nu zijn er weer mensen die vinden dat het Vaticaan een enorme 'stap voorwaarts' maakt, door condoomgebruik onder bepaalde omstandigheden toe te staan, terwijl het principe van 'onthouding' als beste voorbehoedsmiddel voorop blijft staan.
Het zijn twee schijnbewegingen, in plaats van stappen. De SGP blijft vrouwen discrimineren, het Vaticaan blijft volkomen wereldvreemd omgaan met een gezondheidsprobleem.
Nogmaals: ik vind het geen stappen. De SGP *blijft* namelijk met de hand op de Bijbel vrouwen discrimineren en rechten weigeren. Voor de vorm mogen ze nu partijlid zijn, verder niks. Concreet schiet dat dus helemaal niks op. Vaticaan: zelfde laken een pak. Men blijft zweren bij onthouding als enige middel tegen AIDS, men blijft gezonde mensen verbieden om condooms te gebruiken. Alleen mensen die allang HIV-positief zijn, mogen een condoom gebruiken.quote:Op woensdag 26 april 2006 15:53 schreef M.e.g.a.t.r.o.n. het volgende:
Maar allebei minder wereldvreemd. Vrouwen mogen nu meer dan ze eerst mochten, en zoals ik net ook al zei, het verband condoom-aids wordt erkend. Allebei kleine stappen, geen oplossingen, maar een stap brengt je dichterbij waar je moet zijn (in ieder geval, de goede stappen)
Hoe de SGP hun partij inricht boeit me ook geen donder, maar wat ik probeer te zeggen is:quote:Op woensdag 26 april 2006 16:08 schreef dVTB het volgende:
[..]
Nogmaals: ik vind het geen stappen. De SGP *blijft* namelijk met de hand op de Bijbel vrouwen discrimineren en rechten weigeren. Voor de vorm mogen ze nu partijlid zijn, verder niks. Concreet schiet dat dus helemaal niks op. Vaticaan: zelfde laken een pak. Men blijft zweren bij onthouding als enige middel tegen AIDS, men blijft gezonde mensen verbieden om condooms te gebruiken. Alleen mensen die allang HIV-positief zijn, mogen een condoom gebruiken.
Goddank trekken de meeste Nederlanders zich niks van die geschifte ex-nazi uit Rome aan. En gelukkig behoren 148 van de 150 kamerzetels in dit land toe aan andere partijen dan de SGP.
Ik denk dat je het gebrek aan informatie in Afrikaanse landen over HIV onderschat. Of in ieder geval het geloof in die informatie.quote:Op woensdag 26 april 2006 16:29 schreef dVTB het volgende:
Je moet wel heel erg slecht geïnformeerd of bijzonder naief zijn, wil je het verband tussen condooms en verspreiding van HIV niet inzien. Het lijkt me toch stug dat bij die mensen de mond ineens mijlenver openvalt, nu het Vaticaan min of meer erkent dat dat verband er is.
Ik ookquote:Op woensdag 26 april 2006 16:39 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik denk dat je het gebrek aan informatie in Afrikaanse landen over HIV onderschat. Of in ieder geval het geloof in die informatie.
Het gaat om condoom gebruik voor getrouwde stellen waar een van de partners met HIV besmet is.quote:Op zondag 23 april 2006 19:30 schreef M.e.g.a.t.r.o.n. het volgende:
[..]
Meen je dit?
dit is toch een grote stap voorwaarts, eindelijk een gaatje in dat enorme bord voor hun kop
Het zou alleen de beste aidsremmer zijn als het ook een realistisch doel was, maar als dat zo makkelijk was dan zou aids zich niet zo snel verspreiden.quote:Op donderdag 27 april 2006 00:13 schreef scubaboy het volgende:
[..]
Het gaat om condoom gebruik voor getrouwde stellen waar een van de partners met HIV besmet is.
Onthouding en trouw blijft natuurlijk de beste aidsremmer die er is
Als god toestaat dat aids bestaat, en mensen dat moeten kunnen doorgeven, dan staat god ook toe dat er condooms zijn en dat mensen hun eigen lot in handen kunnen nemen.quote:Op donderdag 27 april 2006 01:06 schreef DaMook het volgende:
Aids is toch ook iets van godWaarom willen ze god dan tegen werken als die vind dat iemand aids krijgt en het door moet geven van hem
Als we dan toch bezig zijn kunnen we net zo goed de condooms toestaan om niet zwanger te worden
. We zijn toch al bezig met tegen gods wil in te gaan
.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |