Dat alles kan en mag vind ik echt ok... Ouders moeten alleen niet vergeten wat belangrijk isquote:Op donderdag 20 april 2006 13:08 schreef Tranceptor het volgende:
Hmm de werking van een bepaald soort collectieve sociale controle is ook weg in media. Eerder was het nog belachelijk en KON dat echt niet op TV/op straat. Nu zijn er altijd wel lieden die beweren dat het maar moet kunnen. Daarnaast leven we in een 'economische wereld' waar winstbejag en zo snel mogelijk cash maken en materialisme hoogtij vieren. Daartoe zijn er massa's aan tweeverdieners die slechts door beiden te werken hun 'wensen' aan alle kanten kunnen bevredigen en financieel de kop boven het water kunnen houden. 'Het kind van de rekening' wordt dan letterlijk als er in meer praktische zin niemand thuis is voor het kind. Er is de kinderopvang, er zijn de vriendjes en hun meningen. Ik denk dat we er allemaal over mee kunnen praten dat de vriendjes op school niet per se de lieden waren met de beste ideeen. De collectieve sociale controle is verdwenen en heeft plaatsgemaakt voor de 'leefwereld' van het kind: school, vriendjes, tv, op straat hangen want niemand spreekt ze erop aan. In deze situatie is het niet gek dat ze eerder in aanraking komen met sex, immers pa en ma zijn nog niet thuis en waar jongetjes op straat hangen zijn daar ook meisjes. Er is een bepaalde kleine groep die daar dan in doorslaat en door een eerder genoemd sociaal (nieuw) verband daar ook de maatjes op school etc in meetrekt. In een mediawereld waarin de ene 'ho' na de andere gebruikt maakt van 'pussy power' en meer van dat soort terminologie van de laagstgeschoolden, vinden de gedachten van een kleine groep jeugdigen weerklank. Daarnaast neemt de taak van een andere autoriteit bijvoorbeeld zienderogen af, de leraar. Tegenwoordig is hij niet meer dan een studie-assistent die op gelijke voet staat en op gelijke voet aangesproken kan worden. Daarnaast is zijn functie gereduceerd van inspirerend (of minder inspirerend) gezagsdrager en verteller tot nutteloos 'leren leren'-aanhangsel. Balkenende praat makkelijk als hij het heeft over normen en waarden in onze samenleving. Normen en waarden vind ik sowieso een waardeloze slogan, daar normen en waarden door de tijd verschuiven. Wil echter meneer Potter terug naar de normen en waarden zoals die in de jaren '50 werden geformuleerd en hooggehouden, dan zal hij 50 jaar 'emancipatie' d.w.z. uitholling van deze waarden moeten tegengaan. En daar wacht hem een hele mooie klus.
Nederland 2006: Alles kan, alles mag... en dan?
En dat heeft de problemen opgelost?quote:Op donderdag 20 april 2006 13:32 schreef Blazkowich het volgende:
Veel mensen hebben geen verantwoordelijkheidsgevoel en voor die groep is dat "alles kan, alles mag" gelul ook totaal ongeschikt. Daarom is het huwelijk duizenden jaren geleden ook uitgevonden, voor de groep mensen die anders van hun leven een zooitje maken zoals ze nu ook doen. Tienermoeders, gebroken gezinnen, kinderen die niet worden opgevoed. etc.
Er wordt wel steeds over pauperkinderen gesproken, maar ik herriner me maar al te goed de hockeyfeesten in mijn dorp vroeger waar de elite-kinderen kwamen en dat waren populaire feesten, alle jongens wilde daarheen, want als je zeker wilde weten dat je goed veel seks zou krijgen moest je daarheen, jonge meiden hoor die het deden....quote:Op donderdag 20 april 2006 12:51 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
[..]
zembla gekeken halfjaartje terug
nouja, ik ben het er wel mee eens dat er een fout beeld geschetst word voor kinderen, het zijn wel een grote groep pauperkinderen die dit zijn
Dat beter zorgen voor kinderen is leuk een aardig, maar vertel eens hoe dat past in een maatschappij die vindt dat alle vrouwen aan het werk MOETEN?quote:Op donderdag 20 april 2006 13:22 schreef B-FliP het volgende:
[..]
Dat alles kan en mag vind ik echt ok... Ouders moeten alleen niet vergeten wat belangrijk is
en niet vergeten wat hun taken zijn... Verantwoordelijkheidsgevoel en opofferingsgezindheid...
Goeie moeders... Hopelijk komt dat besef wel weer, en zitten we nu in een transitie fase...
Mensen limiteren betekent niet dat je een betere samenleving creeert... Voor het oog
misschien, maar echt niet voor de geest... Mensen zijn nog nooit echt helemaal vrij
gelaten in hun doen en laten, ook niet in de westerse maatschappij... De jaren 50
zijn een voorloper geweest op deze tijden, en dus geen voorbeeld van hoe het dan
wel zou moeten...
Maar de wereld draaide in de jaren 50 ook niet om: "hoe kunnen we het beter maken",
en dat doet ie nu ook niet... Meer op "hoe kan ik het beste en snelste geld maken"...
Misschien dat we daar eens moeten beginnen, om dingen beter te maken?
Ik bedoel, hoeveel uitvindingen liggen wel niet op de plank die de wereld beter kunnen
maken? Waarom wordt er zoveel geinvesteerd in het ongelukkig maken van de mens?
2 words: geld en macht... Dat de K3 meisjes zo gekleed zijn dat ze de vaders van de
kinderen mee op tournee krijgen is ook nergens anders voor nodig dan alleen dat...
Idd dat is redelijk algemeen bekend en dat zijn toch echt de paupers niet...dus om die losse seksuele moraal aan paupers te hangen is wat vergezocht.quote:Op donderdag 20 april 2006 13:56 schreef Tranceptor het volgende:
Studentenfeestjes, hockeyfeestjes, studentenhuizen, dat is een samen'balling' van sexuele handelingen, daar mag toch iedereen van doordrongen zijn.
Studenten zijn geen twaalf of dertien. En hockeyfeestjes beginnen ook misschien op een leeftijd van 16 ofzo.quote:Op donderdag 20 april 2006 13:56 schreef Tranceptor het volgende:
Studentenfeestjes, hockeyfeestjes, studentenhuizen, dat is een samen'balling' van sexuele handelingen, daar mag toch iedereen van doordrongen zijn.
Het huwelijk? Best een goed functionerend instituut toch? vanuit het oogpunt van kinder gezien althans.quote:Op donderdag 20 april 2006 13:45 schreef B-FliP het volgende:
[..]
En dat heeft de problemen opgelost?
Ik ben het hier maar ten dele mee eens, ouders willen ook gewoon teveel. Ze willen en allebei hun autootje EN ruim wonen EN drie keer per jaar op vakantie EN 2 keer per week uit eten. Dat kun dus gewoon niet en kinderen zijn geen recht zoals sommigen het veronderstellen.quote:Op donderdag 20 april 2006 13:58 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat beter zorgen voor kinderen is leuk een aardig, maar vertel eens hoe dat past in een maatschappij die vindt dat alle vrouwen aan het werk MOETEN?
Waar je of stikkie veel geld moet verdienen of 2 verdiener moet zijn om het hoofd boven water te kunnen houden?
Veel ouders hebben de keuze gewoon niet om echt goed voor hun kinderen te kunnen zorgen, kinderen voeden zichzelf tevaak op, omdat de ouders moeten werken.
quote:Op donderdag 20 april 2006 14:02 schreef Blazkowich het volgende:
En hockeyfeestjes beginnen ook misschien op een leeftijd van 16 ofzo.
Euhhhh, maak daar maar vanaf 12/13 van hoor....en ik spreek uit ervaring, serieus.quote:Op donderdag 20 april 2006 14:02 schreef Blazkowich het volgende:
[..]
Studenten zijn geen twaalf of dertien. En hockeyfeestjes beginnen ook misschien op een leeftijd van 16 ofzo.
Ben ik het niet mee eens... Vanuit het oogpunt van de kinderen gezien is een goed voorbeeldquote:Op donderdag 20 april 2006 14:02 schreef Blazkowich het volgende:
Het huwelijk? Best een goed functionerend instituut toch? vanuit het oogpunt van kinder gezien althans.
Studenten zijn geen 12 of 13, studenten zijn minstens 16, omdat ze dan pas van de middelbare school afkomen en een studie gaan volgen.quote:Op donderdag 20 april 2006 14:02 schreef Blazkowich het volgende:
[..]
Studenten zijn geen twaalf of dertien. En hockeyfeestjes beginnen ook misschien op een leeftijd van 16 ofzo.
[..]
Het huwelijk? Best een goed functionerend instituut toch? vanuit het oogpunt van kinder gezien althans.
Zoals dat jij het beschrijft ben ik ook opgevoed... Mijn ouders hadden geen cent om te makken...quote:Op donderdag 20 april 2006 13:58 schreef erodome het volgende:
Dat beter zorgen voor kinderen is leuk een aardig, maar vertel eens hoe dat past in een maatschappij die vindt dat alle vrouwen aan het werk MOETEN?
Waar je of stikkie veel geld moet verdienen of 2 verdiener moet zijn om het hoofd boven water te kunnen houden?
Veel ouders hebben de keuze gewoon niet om echt goed voor hun kinderen te kunnen zorgen, kinderen voeden zichzelf tevaak op, omdat de ouders moeten werken.
idemquote:Op maandag 17 april 2006 10:19 schreef Cairon het volgende:
dat is het probleem, als je eens kijkt op Fok en ziet hoeveel mensen weigeren een condoom te gebruiken, dan vrees ik voor de gezondheid van de kinderen die bij lange na niet geinformeerd zijn over de gevaren van onveilige sex.
punt, zere plek. Zoektocht naar identiteit veranderd. Zekerheid zit tegenwoordig in hoeveel ho's je kan regelen.quote:Op donderdag 20 april 2006 14:20 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
idem
anderzijds vraag ik me af wat ze nu al zoeken in sex
is het een gemis aan aandacht van de ouders soms?
Mijn moeder werkte ook altijd!quote:Op donderdag 20 april 2006 14:19 schreef B-FliP het volgende:
[..]
Zoals dat jij het beschrijft ben ik ook opgevoed... Mijn ouders hadden geen cent om te makken...
Maar mijn moeder was gelukkig als wij dat waren... Toen ze op mijn 12e noodgedwongen weer
fulltime moest gaan werken moesten we het zelf doen...
Ze heeft alleen wel voor een goede ondergrond gezorgd... We hadden hobbies, waren
creatief en daarmee hielden we onszelf van de straat zolang er daar niets leuks te doen was...
Te flauw +15quote:Op donderdag 20 april 2006 15:06 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Ik ben er eens speciaal op gaan letten en verdomd, ze doen het bijna altijd zo rond de klok van zes uur 's ochtends (meestal na een nacht flink doorzakken). Zo vroeg, dat kan toch nooit gezond zijn voor je karma en bioritme.
Hey Tanceptor, niet om het een of het ander, maar een huisje + energie + belastingen en verzekeringen kost ons al 1000 eurotjes per maand.... Voor dat geld hebben we alleen een huis en nog niets te vreten. Met mijn baantje haal ik nog +/- 400 euro extra binnen voor de boodschappen en we hebben een leasebak+tankpas.quote:Op donderdag 20 april 2006 14:02 schreef Tranceptor het volgende:
[..]
Ik ben het hier maar ten dele mee eens, ouders willen ook gewoon teveel. Ze willen en allebei hun autootje EN ruim wonen EN drie keer per jaar op vakantie EN 2 keer per week uit eten. Dat kun dus gewoon niet en kinderen zijn geen recht zoals sommigen het veronderstellen.
oke hier het bewijs dat we hier in ons land onderbetaald worden dankzij die euro!quote:Op zaterdag 22 april 2006 00:58 schreef Triple het volgende:
[..]
Hey Tanceptor, niet om het een of het ander, maar een huisje + energie + belastingen en verzekeringen kost ons al 1000 eurotjes per maand.... Voor dat geld hebben we alleen een huis en nog niets te vreten. Met mijn baantje haal ik nog +/- 400 euro extra binnen voor de boodschappen en we hebben een leasebak+tankpas.
Het is niet slecht, echt niet, en veel mensen moeten het met minder doen, maar jonge, als je ook eens een biertje wilt drinken ipv alleen water moet je partner ook een baan hebben. Het is anders echt niet meer te doen tegenwoordig. Sad but true
Uhr, nee. Dit bewijst helemaal niets over "De Euro".quote:Op zaterdag 22 april 2006 01:08 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
oke hier het bewijs dat we hier in ons land onderbetaald worden dankzij die euro!
precies!quote:Op donderdag 20 april 2006 13:58 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat beter zorgen voor kinderen is leuk een aardig, maar vertel eens hoe dat past in een maatschappij die vindt dat alle vrouwen aan het werk MOETEN?
Waar je of stikkie veel geld moet verdienen of 2 verdiener moet zijn om het hoofd boven water te kunnen houden?
Veel ouders hebben de keuze gewoon niet om echt goed voor hun kinderen te kunnen zorgen, kinderen voeden zichzelf tevaak op, omdat de ouders moeten werken.
Kinderverblijven doen echt wel hun best, dat wil zeggen, als je een goede kan betalen, maar het is niet hetzelfde, het is niet jouw eigen mams of paps(want dat maakt geen donder uit) die er is voor je, aan wie je je verhaal kwijt kan, waar je een beetje rust en geborgenheid kan vinden.quote:Op zondag 23 april 2006 13:28 schreef Sylvana het volgende:
Waarom moeten de vrouwen nou weer thuisblijven, mannen kunnen toch ook prima thuisblijven om voor de kinderen te zorgen? Laten die maar gewoon een thuisbaan nemen dan
En ik werk zelf in een kinderdagverblijf en die kinderen krijgen echt wel veel aandacht en liefde hoor. Thuis moet de moeder tussendoor ook het huishouden doen, boodschappen doen, met vriendinnen bellen enzo, en op een kinderdagverblijf zijn er bij ons op elke 3 kinderen een leidster/stagaire en die kinderen komen echt geen aandacht of liefde tekort hoorEn je hoeft ze ook niet de hele tijd te corrigeren zoals thuis van " blijf daar vanaf en kom daar niet aan" want een kdv is helemaal op kinderen aangepast. Ze leren met andere kindsjes om te gaan, samen te spelen en te delen, en vaak willen ze niet eens naar huis als hun vader/moeder hun komt ophalen, omdat ze het nog veel te leuk vinden
Vind dat ze dat helemaal zelf mogen weten, zolang er goed overna gedacht is en het ook echt willen. Vaak is het belangrijkst dat je er zelf klaar voor bent en dat je geen dingen doet wat je eigenlijk niet wil.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:19 schreef Blackletter het volgende:
sommige jongeren beginnen tegenwoordig gewoon echt te jong. 11/12/13 jaar vind ik gewoon echt te jong, veel mensen hebben op die leeftijd nog niet echt door waar ze dan mee bezig zijn. alhoewel het vaak toch ligt aan hun mentale toestand. maar sex is tegenwoordig te normaal op jonge leeftijd
Inderdaad, dat geeft al aan dat ze geestelijk aardig ver zijn. veel ouders hebben zelf ook geen idee wat hun kind allemaal doet/heeft gedaan. In elk geval hoor ik veel verhalen van jongeren die evenoud zijn en wat ze vroeger op die leeftijd al wel niet deden. Die ouders weten er tot op vandaag nogsteeds niets vanaf, en waarom zouden ze ook? Het is best privé en het ene kind is al wat verder dan de andere. Als je er nog niet aantoe bent krijg je al snel reacties van: GATVER. Dan moet je er ook niet aan beginnen, eigen keuze gewoon. Maar er zijn ook anderen die het gewoon normaal vinden. Zoals ik al zeg, denken ze er klaar voor de zijn.. laat ze dan gewoon. Het heeft denk ik ook met opvoeding temaken.quote:Plus het feit dat veel kinderen sowieso al experimenteren op jonge leeftijd.
Ja joh, dat is héél normaal. In welke groep zat je toen, zeven?quote:Op zondag 2 juli 2006 18:16 schreef Lavalampje het volgende:
Ik vind niet dat jongeren te vroeg aan seks beginnen.
Iedereen moet doen waar die zin in heeft.
Ik was zelf 11, dat is toch heel normaal?![]()
ik vind 11 niet echt normaal, maar wel erg vroeg, dan begin je pas net in de puberteit te komen en begint je lichaam te veranderen, en kun je beginnen te experimenteren met masturberen enzo, maar 11 vind ik voor sex erg vroegquote:Op zondag 2 juli 2006 18:16 schreef Lavalampje het volgende:
Ik vind niet dat jongeren te vroeg aan seks beginnen.
Iedereen moet doen waar die zin in heeft.
Ik was zelf 11, dat is toch heel normaal?![]()
11?? Toen dacht ik zelfs nog niet eens aan zoenen ofzoquote:Op zondag 2 juli 2006 18:16 schreef Lavalampje het volgende:
Ik vind niet dat jongeren te vroeg aan seks beginnen.
Iedereen moet doen waar die zin in heeft.
Ik was zelf 11, dat is toch heel normaal?![]()
maar had je toen al een spermaproductie...quote:Op dinsdag 18 juli 2006 14:19 schreef rameijer het volgende:
Wat deed jij allemaal met die Barbies?
Serieus: ik masturbeerde voor het eerst op m'n tiende nadat een vriendje had uitgelegd hoe dat moest en dat het lekker was
Maar op die leeftijd durfde ik nog niet eens een meisje op haar wang te zoenen, laat staan neuken![]()
AMENquote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:19 schreef Blackletter het volgende:
sommige jongeren beginnen tegenwoordig gewoon echt te jong. 11/12/13 jaar vind ik gewoon echt te jong, veel mensen hebben op die leeftijd nog niet echt door waar ze dan mee bezig zijn. alhoewel het vaak toch ligt aan hun mentale toestand. maar sex is tegenwoordig te normaal op jonge leeftijd
Loop je op de markt, zegt een jochie ineens Hallo Papa.quote:Op woensdag 19 april 2006 01:03 schreef Triple het volgende:
Ik had een meisje van dertien en en half toen ik nog net geen vijftien was.... vroeg? misschien wel. Onveilig, zeker, voorlichting had er niets aan kunnen veranderen. We waren smiddags onschuldig in het zwembad aan het stoeien, nog bang voor een kusje en aan het einde van de avond lagen we op het strand met de eerste sex. De chemie in mijn puber, en haar puberkop ging sneller dan onze hersens. Er moest gewoon geneukt worden, ik herinner me nog een nu of nooit gevoel, dan maar nu, zonder rubber, we zien wel.
Na die eerste ervaring is de druk van de ketel en denk je meer na over de gevolgen. comdoom wordt belangrijk bij het volgende voorval.
Of zij een ontwikkelling heeft gemist weet ik niet. Ik heb haar na die tijd nooit meer gezien.
Eigenlijk zijn ze dan al heel vroeg volwassen ''op sexgebied dan he''quote:Op maandag 17 april 2006 09:38 schreef Cairon het volgende:
Het geeft me een onrustig akelig gevoel als kinderen toegeven dat ze sex hebben. Het verontrustende is dat steeds meer kinderen aan sex beginnen te doen.
Missen kinderen van 13 niet een belangrijke fase in hun ontwikkeling tot volwassene als ze al zo vroeg aan sex doen?
Nee, er kwam nog niks uit neequote:Op dinsdag 18 juli 2006 14:20 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
[..]
maar had je toen al een spermaproductie...
dan komt er toch niet "uit"![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |