Maar zij heeft toch een bedrag gekregen van de belasting door hún schuld..dan is het toch redelijk om alleen dat bedrag terug te moeten doen?quote:Op donderdag 13 april 2006 23:30 schreef PuFF het volgende:
hou er rekeing mee dat alsze het terugvorderen het met rente is!! en de rente die de belasting hanteert is altijd een klein procentje hoger dan het huidige tarief.
5 jaar geldt alleen voor controle op belastingaangifte volgens mij, maar geld wat niet van jou is staat wat langer dan 5 jaar voor (maar hoe groot is die kans:-)
Het is een lang verhaal, maar uiteindelijk kan de bank in opdracht van de belastingdienst geld van je rekening halen.quote:Op donderdag 13 april 2006 23:09 schreef Godlike02 het volgende:
Ze hebben toch verzocht om het terug te storten?
Wat is daar zo lastig aan?
Ze kunnen het lastig van je rekening af halen![]()
Onzin, m'n broer heeft het ook gehad en alleen het bronbedrag werd terugge-eist.quote:Op donderdag 13 april 2006 23:30 schreef PuFF het volgende:
hou er rekeing mee dat alsze het terugvorderen het met rente is!! en de rente die de belasting hanteert is altijd een klein procentje hoger dan het huidige tarief.
5 jaar geldt alleen voor controle op belastingaangifte volgens mij, maar geld wat niet van jou is staat wat langer dan 5 jaar voor (maar hoe groot is die kans:-)
Voorlopige teruggaafquote:Op donderdag 13 april 2006 23:45 schreef GREENSKiN het volgende:
PS: bedenk wel dat het gewoon gemeenschapsgeld is, van iedereen dus.
dokken zal zequote:Op vrijdag 14 april 2006 00:10 schreef Hork het volgende:
BKR registreert kredietfaciliteiten en achterstand op hypotheek, geen onverschuldigde betalingen e.d.
volgens mij ookquote:Op donderdag 13 april 2006 23:09 schreef Argento het volgende:
Ik neem aan dat de rechtsvordering uit onverschuldigde betaling na vijf jaar verjaart.
Het gaat om een bedrag van om en nabij de 4000 euro. zegt ze ergens hier boven.quote:Op vrijdag 14 april 2006 00:42 schreef Spreadsheet het volgende:
Fleur, hoeveel is het ongeveer?
Honderd? Duizend? Tienduizend?
quote:
quote:Op vrijdag 14 april 2006 01:06 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Het blijft gewoon geld van de gemeenschap oftewel: diefstal, wat mij betreft.
Ik had het ook gehouden als ik zo'n chagrijnig antwoord kreeg.quote:Op donderdag 13 april 2006 23:24 schreef fleur22 het volgende:
Nou..om eerlijk te zijn....Ze baalde ervan dat de mevrouw van de belastingdienst met alle gemak van de wereld zei van; ''Stort het u maar terug, goedemiddag''![]()
Goeie vraag!quote:Op vrijdag 14 april 2006 03:28 schreef ElisaB het volgende:
Ik vind de TT misleidend. "Geld niet teruggestort, ondanks verzoek van de BD... mag ze het nu houden?"
Geldt de verjaring eigenlijk ook als verzocht is het geld terug te storten?
Per ongeluk ontvangen > onversch. betaling > we willen het terug > je krijgt het niet > .........
vul op de stippellijn in wat het dan is geworden
Inderdaad vijf jaar nadat de Belastingdienst van het bestaan van de vordering op de hoogte is gekomen als met de persoon van de onbevoegde ontvanger. Art 3:309 BW.quote:Op donderdag 13 april 2006 23:09 schreef Argento het volgende:
Ik neem aan dat de rechtsvordering uit onverschuldigde betaling na vijf jaar verjaart.
Natuurlijk geldt verjaring dan ook. Het instellen van de vordering zal de verjaring stuiten, maar als de Belastingdienst de vordering instelt en vervolgens vijf jaar lang niet meer van zich laat horen, dan verjaart de boel net zo goed. Vind ik persoonlijk ook niet zo vreemd. De belastingdienst wil iets van een derde, en of zij nou recht heeft op hetgeen zij vordert of niet, het initiatief ligt bij de belastingdienst.quote:Op vrijdag 14 april 2006 03:28 schreef ElisaB het volgende:
Ik vind de TT misleidend. "Geld niet teruggestort, ondanks verzoek van de BD... mag ze het nu houden?"
Geldt de verjaring eigenlijk ook als verzocht is het geld terug te storten?
Per ongeluk ontvangen > onversch. betaling > we willen het terug > je krijgt het niet > .........
vul op de stippellijn in wat het dan is geworden
Daar gaat het toch niet om? Ze heeft geld in bezit dat niet van haar is.quote:Op vrijdag 14 april 2006 02:03 schreef fleur22 het volgende:
[..]
![]()
Ja, als ze het had gebruikt!
Nu staat het gewoon op een rekening.
Enne...nee....geen rente....![]()
Juist, die mentaliteit moeten we hebben in dit land. Pakken wat je pakken kan of iemand daar nou last van heeft of niet.quote:Op vrijdag 14 april 2006 11:13 schreef fr0x het volgende:
Ik zou het ook houden , zolang ze niet achter me reet aan zitten.
Das nog is snel verdient
En dat geblaat over diefstal enz, bullshit!
gewoon houden dus !
Verkrijgende verjaring is een zuivere wijze van eigendomsverkrijging.quote:Op vrijdag 14 april 2006 11:26 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Daar gaat het toch niet om? Ze heeft geld in bezit dat niet van haar is.
Dat e.e.a. wettelijk zo is, wil niet zeggen dat het moreel juist is. Sterker: er is gevraagd of ze het terug wil geven. Ik vind het gewoon te sneu voor woorden dat ze geld dat van de gemeenschap is, wil houden.quote:Op vrijdag 14 april 2006 11:32 schreef Argento het volgende:
[..]
Verkrijgende verjaring is een zuivere wijze van eigendomsverkrijging.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |