abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 8 april 2006 @ 21:47:24 #1
73207 phluphy
Lief vriendje...
pi_36777242
In Memoriam: Danyel Yohanan 11.09.2004 - 21.03.2006



Danyel op de schommel (op Kempenhaeghe, afd. Haeghdoorn)

Danyel werd geboren met ernstig zuurstoftekort, met als gevolg aanzienlijke hersenschade.
Dit heeft weer geresulteerd in meerdere lichamelijke problemen, zoals een moeilijk instelbare epilepsie en veel luchtwegproblemen.
Danyel kon vaak niet zelf eten, en had een maagsonde. Ook kon hij niet praten of lopen.



Danyel aan het knuffelen met papa

Toch kon hij erg tevreden zijn. Hij hield heel erg van muziek, zowel van CD als gezongen. Ook knuffelen was hij dol op, vooral "kusjes-spelletjes" deed hij graag. Net als stoeien met papa, of als deze voorlas, dan hing hij aan zijn lippen.
Eén van zijn laatste "prestaties" was dat hij leerde om kusjes terug te geven, dit was een geweldige stap voor hem!

Danyel is anderhalf jaar oud geworden, een tijd waarin hij heel vaak in het ziekenhuis lag, meestal vanwege luchtwegproblemen. Hij kreeg dan ook vaak extra zuurstof, ook als hij niet in het ziekenhuis lag.
Begin maart had hij -weer- een luchtweginfectie. Hij kwam hierdoor zó in de problemen, dat hij de hoogst mogelijke hoeveelheid zuurstof nodig had. Een volgende stap zou beademing zijn, iets wat we niet wilden voor hem.
In het ziekenhuis krabbelde hij toch weer een beetje erboven op. Zuurstofondersteuning bleef nodig, maar in hele kleine hoeveelheden. Wederom werden er vele gesprekken gevoerd met diverse artsen, op zoek naar de oorzaak en, liever nog, een oplossing.
Al snel werd duidelijk dat dit een onmogelijke zoektocht was. De voedingsproblemen, de epilepsie, de slechte aansturing vanuit de (beschadigde) hersenen naar het ademhalingscentrum, etc. etc., een optelling van problemen, en dat voor zo'n klein zwak hummelke.
Er waren nog wel opties in de vorm van operaties, maar Danyel was inmiddels te zwak om een narcose te kunnen overleven.
En toen kwam de pijn. Zodra Danyel voeding kreeg, kreeg hij pijn. Eerst een beetje, en toen steeds erger. Hartverscheurend om hem zo te zien lijden. We wisten niet hoe het kon, wat konden we nog proberen?
Danyel kreeg al zo ontzettend veel medicijnen, meer kon echt niet. Na een heel lang en moeilijk gesprek met de artsen hebben we besloten om te handelen in Danyel's belang. Ofwel: pijnbestrijding. Met alle mogelijke gevolgen van dien.
Want voor Danyel zou dit kunnen betekenen dat het allemaal te zwaar zou worden, en dat zijn lichaampje het zou opgeven. We besloten met hem terug te gaan naar Kempenhaeghe. Zodat hij in een rustige, liefdevolle omgeving zou kunnen zijn, samen met ons.
Daar aangekomen was de pijn verergerd. De paniek in zijn ogen was vreselijk om te zien. De artsen van Kempenhaeghe stonden al klaar en hebben snel gehandeld. Danyel kreeg vanaf nu morfine voor de pijn, een soort valium tegen de angst, en een slaapmiddel.
Hiervan is hij in een soort coma geraakt. We hebben op zijn kamertje een groot bed neergezet waar we hem in hebben gelegd, en waar één van ons naast hem kon liggen. Al die dagen lag er steeds iemand naast hem. Meestal Jeroen of ik, andere keren oma, opa, of een `tante`.



Danyel's laatste dagen, in een coma gehouden.

De eerste dagen kreeg hij nog vocht toegediend. Maar hij plaste niet meer, dus de niertjes hadden het blijkbaar al opgegeven. Vanaf toen hebben we geen vocht meer gegeven. Toch heeft hij het nog een paar dagen volgehouden. Blijkbaar had hij een beresterk hartje, ondanks alle andere lichamelijke zwakheden.
Op dinsdag 21 maart, ´s ochtends rond 9 uur, kreeg Danyel het echt moeilijk. De ademhaling ging zwaarder en zwaarder. Het einde was in zicht, en we verwijderden het zuurstofbrilletje. De dokter dacht dat het toen nog maar 10 minuten zou duren, maar ook dat laatste stukje heeft Danyel nog weten te rekken.
Hij wilde nog even bij papa en mama zijn. Om 10.30 is hij uiteindelijk op mijn arm rustig ingeslapen, 2 minuten nadat op deze eerste lentedag de allereerste zonnestralen doorbraken. We hebben hem nog een tijdje op de arm gehouden, en zijn hem toen in bad gaan doen.
Na het badje en het aankleden heb ik hem in zijn bedje gelegd, waar hij heeft gelegen tot de dag van de begrafenis.

De begrafenis, op 25 maart, was een mooie en bijzondere gebeurtenis. Danyel's laatste reis, van Kempenhaeghe naar Providentia, ging op ons verzoek niet in een auto, maar met paard en wagen. Het tochtje duurde zo'n 45 minuten, en tijdens de rit kwam er een lieveheerstbeestje op het kistje zitten.
Tijdens de kerkdienst werden meerdere kinderliedjes gezongen, waaronder Danyel´s lievelingsliedjes. Een ander liedje dat mama vaak voor hem zong: "als ik een klokje was", werd door een andere zangeres gezongen. Jeroen vertelde over Danyel's levensloop en wat hij voor ons- en anderen- betekent heeft.
Aan de gasten was gevraagd om i.p.v. een bloemstuk één bloem voor Danyel mee te nemen en een donatie te geven aan Kempenhaeghe. Dit resulteerde in een bloemenzee vóórin de kerk, prachtig om te zien. De kerk was helemaal vol, veel mensen waren, soms van ver, gekomen. Ook namens FOK! waren een 5-tal dames aanwezig.
Toen Danyel's kistje op de begraafplaats stond, begon het zonnetje weer te schijnen. Recht op het kroontje op ons bloemstuk. Heel ontroerend. Nadat het kistje gezakt was, hebben de familie en verzorgers van Haeghdoorn nog rozenblaadjes op het kistje gestrooid. En toen was het afscheid definitief.



Danyel's grafje

En nu? Nu proberen we de draad weer op te pakken, terwijl we ook het verdriet een plaatsje willen geven. Het gemis is vreselijk, een brandend gat in ons hart. We vinden veel troost in de gedachte dat Danyel het nu heel goed heeft, we zijn ervan overtuigd dat hij nu op een mooie plek is, met een gezond lichaam, en dat hij gelukkig is.
Ons verdriet is de prijs die we betalen voor zijn beter leven. Ook weten we zeker dat Danyel heeft willen sterven. Hij heeft 1,5 jaar lang gestreden, lang genoeg om ons de kans te geven hem te leren kennen, en voor hem om ons te leren kennen. Het was vaak zwaar, maar gelukkig ook met vele mooie momenten, dierbare herinneringen die we nu koesteren.
We zijn Danyel dankbaar voor de 4 laatste dagen, waarin hij ons de kans heeft gegeven om afscheid te nemen. Die moeilijke dagen, waarin we zo dichtbij elkaar mochten zijn, en waarin we aan het idee konden wennen hem kwijt te raken. Ook Danyel heeft van deze dagen genoten, nog even lekker bij ons zijn, waarschijnlijk heeft het daarom uiteindelijk nog best lang geduurd.
We moeten nog erg wennen aan de gedachte dat hij er niet meer is. Gezien de omstandigheden gaat het best redelijk met ons. Een hoop geregel, veel te doen, en proberen wat rust te vinden tussendoor. Zodra een aantal praktische dingen geregeld zijn, gaan we op vakantie.
En intussen op zoek naar een nieuw levensdoel, ter ere van Danyel, die ons geleerd heeft dat liefde en zorg voor je naasten een onmisbaar en mooi iets is.

Wij bedanken FOK! voor de steun en het medeleven. Destijds bij Danyel's geboorte, en ook nu weer nu hij gestorven is, hebben we veel gehad aan jullie lieve berichtjes en blijken van medeleven. De vriendenkring die we destijds van FOK! kregen, Danyel's speciaal gemaakte FOK! T-shirt en de Giraf-knuffel zullen door ons in ere worden gehouden!
En natuurlijk de financiële bijdrage, dat prachtige bedrag dat is ingezameld ten behoeve van Kempenhaeghe/Haeghdoorn, we vinden het helemaal geweldig!

[ Bericht 2% gewijzigd door BE op 23-12-2006 19:53:45 ]
... ♥ ik mis je ♥
  Jubileum moderator zaterdag 8 april 2006 @ 21:52:09 #2
3660 crew  Lois
*trotse mama*
pi_36777363


En als ze lacht, dan lacht de wereld met haar mee....
Eva ♥ en Iris ♥
pi_36777413
Phluphy & man, wat een verhaal Ik kan niet goed beschrijven wat ik voel en wil zeggen, maar wat heb ik een bewondering voor jullie kracht en alles wat jullie voor Danyel gedaan hebben. Ik wens jullie heel erg veel sterkte toe in deze zware tijd
And you know I might
Have just flown too far from the floor this time
Cause they calling me by my name..
  zaterdag 8 april 2006 @ 21:55:32 #4
91591 gnoompje
naomi en kelvin
pi_36777464
Ik weet niet wat ik moet zeggen, dus zeg ik maar niets. Denk dat het meeste ook al gezegd is.

Phluphy en man, ik wil jullie heel veel sterkte wensen in de komende tijd.

gnoompje
ik ben niet blond, ik ben gewoon mezelf!!
  zaterdag 8 april 2006 @ 21:57:02 #5
33969 babsjuh
Net zo eigenwijs als groot!
pi_36777508
Ik weet niet goed wat te schrijven, behalve dan dat het verhaal van Danyel veel indruk op me maakt. Ik wens jullie veel sterkte, kracht en liefde toe.
I'll stand my ground!
babsjuh.web-log.nl
pi_36777548


nogmaals enorm veel sterkte voor jullie
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:01:40 #7
50691 Christiaan
Futue te ipsum
pi_36777627
Ik zit hier echt met tranen in mijn ogen.
Sterkte. Meer weet ik op dit moment echt niet te zeggen.
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
pi_36777657
Wat heb je dit prachtig geschreven..

Ik kan geen woorden vinden om uit te drukken wat ik nu voel, daarom alleen maar dit simpel woordje:
sterkte!
♥ ♥ Jij een beetje van mij, ik een beetje van jou. ♥ ♥
pi_36777666
De tranen staan in mijn ogen nu... Wat zijn jullie sterk geweest! En wat zijn jullie nog steeds enorm sterk! Ik heb enorm veel bewondering voor jullie...

Heel heel heel veel sterkte
pi_36777693
pff
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:05:48 #11
34891 melonovy
La Kutschie
pi_36777726
Pfluf, lieverd, wat fijn dat je dit met ons en hier wil delen, en wat heb je het mooi geschreven, ik ben er stil van. En verdrietig. Ik wens jullie veel sterkte toe! En alle rust en tijd om alles een plek te geven. Het ga jullie goed!
Het voelt goed hè?
A je to!
pi_36777744
Wat mooi geschreven!!!
Wat knap ook!

Bewondering dat is wat er in me op komt. Voor jou, je man en Danyel.
Zoveel liefde. Echt de tranen stromen over mijn wangen.

De jan lul van het geheel.
Alles is gaan hangen, behalve me lach :)
Kutsch; tussen kut en kitsch
Het voelt heerlijk!!!!
pi_36777746
.........

Sterkte.
Steeds als ik tegen de lamp loop,
neem ik een stukje licht mee.
Knibbel, Knabbel etc met veel foto's! IV
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:07:06 #14
54058 babyfeet
08-09-2010 Trouwen!!!!!
pi_36777747
wat heb je het mooi geschreven ook nu weer tranen over mijn wangen..
ik wil jullie nogmaals heel erg veel sterkte toe wensen...
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:08:39 #15
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_36777787
Esther en Jeroen, ik heb zo ongelooflijk veel respect en bewondering voor de manier waarop jullie in het leven staan. Al het beste voor de toekomst
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:09:34 #16
118901 Lishe
Verse Soep!
pi_36777808
Wat een kanjer is jullie kleine man. En wat een groot verdriet, maar ook een kracht gaat er uit van jouw woorden. Ik ben stil.
Geluk zit in een klein Wolkje
Wil degene die vroeg om een witte kerst ook even vragen naar een mooie zomer?
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:10:46 #17
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_36777845


.. en verder kan ik geen woorden verzinnen die in de buurt komen van wat er door me heen gaat en wat ik zou willen zeggen..
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:11:08 #18
47095 powerpeewee
Extra krachtig!
pi_36777857
lieve Phluphy en Jeroen,

Ik wil jullie nogmaals veel sterkte wensen. Danyel heeft bij mij een erg bijzonder plekje en zal hem zeker niet vergeten.
Bedankt voor deze mooie update, heel mooi geschreven.
Nogmaals veel sterkte en al het goeds voor nu en de toekomst
powerpeewee rules
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:11:51 #19
15942 Marie79
Trotse mama van...
pi_36777879
Ook vanuit hier heel veel sterkte gewenst in deze onwerkelijk moeilijke tijd...
18-11-2008 Maarten Alexander
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:13:53 #20
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_36777928
...
Engaging Infinite Improbability Drive..
pi_36777932
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:14:57 #22
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_36777955
Veel sterkte toegewenst, verder kan ik niets zeggen...
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
pi_36777990
Ik zit wederom met tranen in mijn ogen jouw bericht te lezen. Ik wens jou en Jeroen veel kracht en sterkte de komende periode
Hier had uw advertentie kunnen staan :P
pi_36778044
Indrukwekkend, ontoerend en overweldigend
Wat een bijzondere mensen zijn jullie, alles wat je uitstraalt krijg je terug
pi_36778057
Ik heb het verhaal met veel verdriet gelezen

Rust zacht, Danyel !!

Veel sterkte toegewenst, Phluphy !
pi_36778090
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:20:32 #27
7554 Spuuglokje
Domestic Goddess
pi_36778103

Wat een kracht spreekt er uit jouw woorden, Phluphy. En wat een liefde! Heel veel sterkte, Phluphy en Jeroen.
pi_36778120
Mooi geschreven, indrukwekkend hoe sterk jullie zijn!
Heel veel sterkte Phluphy en Jeroen.
Fake it till you make it...
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:22:27 #29
88233 Steve
Still the best.
pi_36778170
Met kippenvel gelezen, wat een ontzettend triest verhaal.
Heel veel sterkte in de komende tijd. .
"Atb is lief, groetjes Peri."
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:26:33 #30
124373 Ireth
#sjongejongejonge
pi_36778288
Wat onwijs veel liefde straalt dit memoriam over jullie kleine vechtertje uit zeg. Hoe verder ik kwam met lezen, hoe meer tranen er over mijn wangen rolden. Heel veel sterkte en kracht toegewenst. Lieve Danyel, je zal nooit vergeten worden.
Goedemiddag! Kan ik u ergens mee helpen?
pi_36778333
Pluphy en man! Ongelooflijk veel sterkte toegewenst..!
Ik heb er geen woorden voor.....
=^.^=
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:28:03 #32
61800 Rottdog
May all your dreams come true
pi_36778336
Als ik onder de sterrenhemel sta zal ik gaan wuiven en even gedag zeggen tegen Danyel, Danyel het mooie manneke wat vele harten heeft veroverd.

Esther en Jeroen heel veel sterkte wensen wij jullie toe.
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:30:59 #33
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_36778427
...brok in mijn keel...

Danyel heeft het fijn nu, dat is al een mooie gedachte.

heel veel sterkte esther en jeroen en een dikke knuf
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:39:01 #34
12721 Sugar
...maakt plannen
pi_36778728
Eerste Lentedag - J.C.Bloem


Weer de lente. De verbijsterde ogen,
Falende in het winters bleek gezicht,
Zien de huizen en de bruggebogen
Op en neer gaan in het wankel licht.

Zien en zien niet door de duizelingen
Van de weer oneindige rivier;
Zon en water kruisen daar hun klingen
En het hart is bonzend en niet hier.

Weer een lente en de haar bitter eigen
Zilte geur, die langs de kaden glijdt.
Is 't het tij, dat stroomopwaarts komt stijgen -
Of de zeelucht van de eeuwigheid?


Ik las dit ooit en moet er de laatste weken steeds aan denken.
Het past hier mooi, vind ik.

voor jullie, Esther en Jeroen
Dat alle stoplichten groen zijn, de geluiden precies goed, de lucht blauwer dan anders, wind mee en het geluk achterop!
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:49:31 #35
11682 Moonah
Jolie femme
pi_36779082
quote:
Op zaterdag 8 april 2006 21:47 schreef phluphy het volgende:
De paniek in zijn ogen was vreselijk om te zien.
quote:
Hij wilde nog even bij papa en mama zijn. Om 10.30 is hij uiteindelijk op mijn arm rustig ingeslapen, 2 minuten nadat op deze eerste lentedag de allereerste zonnestralen doorbraken. We hebben hem nog een tijdje op de arm gehouden, en zijn hem toen in bad gaan doen.
quote:
Ons verdriet is de prijs die we betalen voor zijn beter leven. Ook weten we zeker dat Danyel heeft willen sterven. Hij heeft 1,5 jaar lang gestreden, lang genoeg om ons de kans te geven hem te leren kennen, en voor hem om ons te leren kennen.


Sterkte...
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  zaterdag 8 april 2006 @ 22:49:34 #36
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_36779083

Voor Esther en Jeroen:
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_36779163

Je verslag bezorgt me weer kippevel. Wat zijn Jeroen en jij toch bijzondere mensen! Geen wonder dat Danyel zo'n bijzonder kind was
  FOK!fossiel zaterdag 8 april 2006 @ 22:53:02 #38
2628 Karin
pi_36779190
Wederom tranen hier. Phluphy wat heb je dit mooi opgeschreven.

Heel veel sterkte
pi_36779438
Ik zit ook met tranen te lezen. Weet niet veel te zeggen,
pi_36779464
lieve Phluphy en Jeroen,

Ik zit hier echt met een brok in mijn keel achter mijn computer dit verhaal te lezen, ik ben echt verbaasd dat je dit hele moeilijke verhaal zo mooi kunt opschrijven, woorden schieten mij te kort.

Ik wens jullie heel veel sterkte de komende tijd met dit vreselijke verlies
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_36779734
........
Free people own guns! Slaves do not!
  zaterdag 8 april 2006 @ 23:14:13 #42
113337 MisterEuro
Verzuurde Belg
pi_36779741
Als lurker heb ik de hele geschiedenis gevolgd van Danyel, en was dan ook danig geschrokken toen ik het bericht van zijnn overlijden las.
Phluphy en Jeroen, Ook bij mij schieten woorden te kort bij deze vreselijke gebeurtenis. Ik wens jullie van mijnentwege nog veel sterkte toe en Danyel zal altijd in mijn gedachten zijn en leef met jullie mee.
Groeten, Mister Euro
Ik haat klagen en ONZIN uitkramen.
  zaterdag 8 april 2006 @ 23:14:59 #43
76193 MrWes
Dutch Power Cow Member
pi_36779760
Heel veel sterkte toegewenst...
Member of de [DPC]NoizyCows ( http://www.noizycows.nl )
pi_36779796
bah ben er verdrietig van dit verhaal

Heel veel sterkte voor de ouders gewenst en de naasten
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
pi_36779803


Sterkte....
[i]Doordeweeks werken, in het weekend aan de coke[/i]
The Ultimate Predictor 2011/2012 Champ!
pi_36779808
*tranen in ogen heeft*

Sterkte!
Tegenwoordig moet je Dr. Ir. zijn om een beetje correct Nederlands te kunnen neerpleuren.
Abusing semicolons since 1987.
  zaterdag 8 april 2006 @ 23:18:39 #47
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_36779858
Wat een verhaal.

Complimenten hoe sterk jullie er mee omgaan, voor zover ik dat heb kunnen lezen.

All power to you.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 8 april 2006 @ 23:25:39 #48
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36780059
Ik heb het al eerder geschreven, wat zeg je tegen ouders die hun kind verliezen? Ik heb er geen woorden voor, voor jullie immense verlies.. Ik ben blij voor jullie dat jullie kracht vinden in je geloof, dat jullie nog waardevolle dagen met Danyel door hebben kunnen brengen, en dat er gelukkig middelen waren om die dagen ook voor Danyel waardevol te maken.

Ik wens jullie kracht, en moed, en liefde van de mensen om jullie heen, nu en in de toekomst.
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  Hoofdredactie Fotografie zaterdag 8 april 2006 @ 23:28:13 #49
95752 crew  Chell
Kluns
pi_36780140
Kippenvel, tranen, ontroering, bewondering...



  zaterdag 8 april 2006 @ 23:35:34 #50
137628 Tellorian
Niet zo'n beetje mezelf!
pi_36780370
echt stom dat het zo moest gaan voor jullie

veel sterkte!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')