¤ 800.000 en 22 kinderen, da's ¤ 36.364 per kind. Makkelijk gerealiseerd met belastinggeld. Zouden ze dit uit eigen zak ook betaald hebben? Denk het niet. Maar ja, dat belastinggeld is toch gestolen van u en volgend jaar verhogen ze de belasting gewoon weer.quote:DEN HAAG - De kinderopvang van de Tweede Kamer valt 250.000 euro duurder uit dan voorzien.
Voor 800.000 euro wordt de bovenste verdieping van de perstoren in het parlement verbouwd tot De Kleine Kamer. Vanaf september geven politici, medewerkers, ambtenaren, en journalisten er hun kinderen uit handen. De jongens en meisjes kunnen straks zelfs spelen op het dakterras.
,,De kosten zijn fors,'' erkennen CDA en PvdA. De Tweede Kamer, en de eigenaar van het pand, de Rijksgebouwendienst, hoesten allebei vier ton op. De Kamer had oorspronkelijk maar 150.000 euro opzij gelegd. ,,De verbouwing valt nou eenmaal duurder uit dan we dachten,'' zegt PvdA-Kamerlid Mariëtte Hamer. ,,Maar we vinden al heel lang dat er kinderopvang in de Kamer moet komen. Nu er eindelijk een plan is, moeten we niet meteen voor die acht ton terugschrikken.'' Liesbeth Spies (CDA): ,,Deze voorziening kan tot in lengte van jaren mee. Wat ons betreft wordt de opvang zo snel mogelijk feestelijk geopend.'
Niet alle politici brengen hun kroost straks naar De Kleine Kamer, waar plek is voor 22 kinderen. Zo gaan de dochters Iris en Jula van PvdA-leider Wouter Bos al naar een crèche in Amsterdam. Bos is niet van plan te switchen. Ouders moeten hetzelfde betalen als elders in de kinderopvang.
Oh er hoeft vanaf nu geen euro meer bij? De kleuterleidsters werken er voor niks? Het gas en licht wordt gratis geleverd? Het speelgoed maken de kamerleden zelf?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:52 schreef SjonLok het volgende:
Die crèche staat er twintig jaar. Dus dat is dan nog maar 1800,- per kind per jaar.
De kamer dacht er oorspronkelijk in elk geval maar 150.000 euro aan kwijt te zijn. 't Werd ietsje duurder. Goh wat verbaast me dat nou.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:57 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Hoe duur is de constructie van een normaal kinderdagverblijf voor 22 kinderen?
Daar betalen de politici zelf aan mee:quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Oh er hoeft vanaf nu geen euro meer bij? De kleuterleidsters werken er voor niks? Het gas en licht wordt gratis geleverd? Het speelgoed maken de kamerleden zelf?
quote:Ouders moeten hetzelfde betalen als elders in de kinderopvang.
Werken er in andere crèches geen kleuterleidsters? En hoeft daar niet voor gas en licht betaald te worden?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Oh er hoeft vanaf nu geen euro meer bij? De kleuterleidsters werken er voor niks? Het gas en licht wordt gratis geleverd? Het speelgoed maken de kamerleden zelf?
Onzin, ze betalen ook zelf een bijdrage voor de opvang.quote:Zijn jullie nou werkelijk zo verblind dat je niet eens meer ziet dat dit een BELACHELIJK hoog bedrag is dat ook nog 'ns van ANDERMANS geld wordt betaald?
Gelul. Het IS niet 'andermans geld'. Je betaalt in NL nou eenmaal belasting, en daarna is dat geld helemaal niet meer van jou. Dit soort argumenten slaan gewoon nergens op. Als jij een brood haalt bij de bakker, en die koopt vervolgens een dikke auto, ga je dan ook als een zielige kleuter staan stampvoeten dat hij die van 'jouw geld' heeft betaald?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:55 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Zijn jullie nou werkelijk zo verblind dat je niet eens meer ziet dat dit een BELACHELIJK hoog bedrag is dat ook nog 'ns van ANDERMANS geld wordt betaald?
Mijn god, dit is werkelijk niet te geloven. Dit land is ten dode opgeschreven.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:05 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Gelul. Het IS niet 'andermans geld'. Je betaalt in NL nou eenmaal belasting, en daarna is dat geld helemaal niet meer van jou. Dit soort argumenten slaan gewoon nergens op. Als jij een brood haalt bij de bakker, en die koopt vervolgens een dikke auto, ga je dan ook als een zielige kleuter staan stampvoeten dat hij die van 'jouw geld' heeft betaald?
er is daar wel iets meer personeel dan die 150 Tweede-Kamerleden hoor.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:04 schreef dVTB het volgende:
Als de ouders (dus de kamerleden) dan ook fors meer zouden betalen voor deze kinderopvang, dan zou je er misschien nog mee kunnen leven. Maar nee: voor een klein 'bedrijfje' met 150 werknemers wordt een aparte kinderopvang gebouwd, tegen torenhoge kosten, terwijl de gebruikers er straks geen cent meer om betalen. Ik vind het niet deugen.
Wat denk jij nou, dat de overheid een bedrijf is of zo?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:05 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Gelul. Het IS niet 'andermans geld'. Je betaalt in NL nou eenmaal belasting, en daarna is dat geld helemaal niet meer van jou. Dit soort argumenten slaan gewoon nergens op. Als jij een brood haalt bij de bakker, en die koopt vervolgens een dikke auto, ga je dan ook als een zielige kleuter staan stampvoeten dat hij die van 'jouw geld' heeft betaald?
Het is niet alleen voor kamerleden:quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:04 schreef dVTB het volgende:
Als de ouders (dus de kamerleden) dan ook fors meer zouden betalen voor deze kinderopvang, dan zou je er misschien nog mee kunnen leven. Maar nee: voor een klein 'bedrijfje' met 150 werknemers wordt een aparte kinderopvang gebouwd, tegen torenhoge kosten, terwijl de gebruikers er straks geen cent meer om betalen. Ik vind het niet deugen.
quote:Vanaf september geven politici, medewerkers, ambtenaren, en journalisten er hun kinderen uit handen.
Aansteller.....alsof die kinderopvang volgend jaar weer gesloopt zal worden. Ik denk dat menig kinderopvang in panden zitten van vele honderdduizenden euro's.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:44 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Gepikt van www.vrijspreker.nl
[..]
¤ 800.000 en 22 kinderen, da's ¤ 36.364 per kind.
Dat zou me helemaal niks verbazen. Volgend jaar blijkt waarschijnlijk dat kamerleden hun kinderen veel liever naar een opvang in de omgeving van hun eigen woning brengen, zoals o.a. Wouter Bos al heeft aangekondigd. Het zou me verbazen als ze die 22 kinderen uberhaupt halen.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:41 schreef Tikorev het volgende:
Aansteller.....alsof die kinderopvang volgend jaar weer gesloopt zal worden.
Als dat al zo is (wat ik ten zeerste betwijfel, welke kinderopvang heeft er een dakterras?) dan is dat in elk geval betaald door de ouders van die kinderen zelf. Deze kinderopvang is door jou en mij betaald.quote:Ik denk dat menig kinderopvang in panden zitten van vele honderdduizenden euro's.
Als dat al zo is dan toch voornamelijk door huilebalken zoals jij, die zich druk lopen te maken over 8 ton voor de realisatie van een kinderopvang in een monumentaal pand.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:09 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Mijn god, dit is werkelijk niet te geloven. Dit land is ten dode opgeschreven.
Bos woont in Amsterdam, logisch dat hij z'n kinderen bij hem thuis in de buurt onderbrengt. Maar een hoop van de Tweede-Kamermedewerkers wonen in, of dichtbij, Den Haag. Voor hen zal het zeker interessant zijn. Die 22 plaatsen zijn denk ik zo vol.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:45 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat zou me helemaal niks verbazen. Volgend jaar blijkt waarschijnlijk dat kamerleden hun kinderen veel liever naar een opvang in de omgeving van hun eigen woning brengen, zoals o.a. Wouter Bos al heeft aangekondigd. Het zou me verbazen als ze die 22 kinderen uberhaupt halen.
Ik maak mij eerlijk gezegd meer druk om miljarden voor een nutteloze goederenspoorlijn of een twijfelachtige straaljager, dan 8 ton voor kinderopvang.quote:8 TON belastinggeld voor TWEEËNTWINTIG kinderen, en iedereen hier vindt het de normaalste zaak van de wereld.
Een hoop kinderdagverblijven hebben een buitenruimte. Als je de opvang in hoogbouw hebt zitten is een dakterras echt geen vreemde optie.quote:Als dat al zo is (wat ik ten zeerste betwijfel, welke kinderopvang heeft er een dakterras?) dan is dat in elk geval betaald door de ouders van die kinderen zelf. Deze kinderopvang is door jou en mij betaald.
Ho ho, dat is toch wel ff 2 miljoen guldens hoorquote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:49 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Als dat al zo is dan toch voornamelijk door huilebalken zoals jij, die zich druk lopen te maken over 8 ton voor de realisatie van een kinderopvang in een monumentaal pand.
Of ¤ 13 miljoen voor het opknappen van het Catshuis.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:49 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Als dat al zo is dan toch voornamelijk door huilebalken zoals jij, die zich druk lopen te maken over 8 ton voor de realisatie van een kinderopvang in een monumentaal pand.
Dat pand is cultureel erfgoed en wordt na 40 jaar eindelijk eens een keertje grondig gerenoveerd....zeer goed besteed geld...quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:58 schreef Astrix het volgende:
[..]
Of ¤ 13 miljoen voor het opknappen van het Catshuis.
je kan het huilebalken noemen maar als dit allemaal wel kan maar een goede scholing, meer politie en een goede zorg niet dan vraag ook ik me af waar ze mee bezig zijn.
Daar maak ik me OOK druk om. Het gaat om het punt dat de overheid ons belastinggeld met bakken tegelijk uitgeeft, ieder budget zwaar overschrijdend en dat je voor huilie wordt uitgemaakt als je daar wat van zegt.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:51 schreef Againzender het volgende:
Ik maak mij eerlijk gezegd meer druk om miljarden voor een nutteloze goederenspoorlijn of een twijfelachtige straaljager, dan 8 ton voor kinderopvang.
Noem eens een land waar belasting geld niet met tonnen wordt uitgegevenquote:Op vrijdag 31 maart 2006 12:04 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Daar maak ik me OOK druk om. Het gaat om het punt dat de overheid ons belastinggeld met bakken tegelijk uitgeeft, ieder budget zwaar overschrijdend en dat je voor huilie wordt uitgemaakt als je daar wat van zegt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |