Welke stad ben je geweest ?Budapest, 4 dagen.
Wat kostte de reis en met welk vervoermiddel ben je er gekomen ?38 euro voor een retourtje inclusief tax met het vliegtuig
www.skyeurope.com. (was een speciale aanbieding ergens in december)
Eten en drinken is goedkoop (10-15 euro voor een complete maaltijd). In vier dagen heb ik niet meer dan 150 euro uitgegeven aan veel eten /drinken, transport en wat souvenirs.
Waar heb je overnacht, wat vond je ervan en wat kostte het ?Best Western Parlament; een splinternieuw hotel voor ongeveer 70 euro per kamer per nacht. Vlakbij het Parlementsgebouw en het WestEnd ShoppingCentre / station. Wel een endje lopen van het echte centrum.
Wat viel jou het meest op in de bezochte stad ?Ik kan zeggen dat deze stad zeker indruk heeft gemaakt. Maar ik moet zeggen zowel goede als slechte indrukken.
Deze stad moet echt een prachtige stad geweest zijn zo'n 70 jaar geleden, met de grote boulevards met vele art nouveau gebouwen en enkele grootse monumenten als de burcht, de verschillende bruggen en de markthallen. Maar helaas heeft de tijd hier stilgestaan op een verkeerd moment... veel gebouwen zijn vies en vervallen en de tweedeling tussen arm en rijk is op iedere straathoek te merken.
Dit gevoel werd nog eens versterkt door de kale bomen en het relatief koude weer, dat er voor zorgde dat de stad misschien wat minder levendig was als later in het voorjaar. Dat bleek wel toen het één avond iets warmer was en de terrassen aan de Liszt Ferenc Ter overvol zaten en er direct volop straatleven was.
Wat heb je zoal gedaan ?Vooral veel rondgelopen van en naar de diverse bezienswaardigheden en een enkel museum. En tussendoor een beetje in bars en restaurants zitten.
/
Zou je er nog een keer naartoe terug gaan ?Zeker, maar niet op korte termijn. Na vier dagen hadden we de stad wel gezien. Misschien een andere keer nog wat meer zien van de buitenwijken en de omringende stadjes als Eger en Veszprem.
Wat zijn de aanraders op het gebied van eten / drinken / uitgaan / cultuur / historie / ... ?Het gebied voor een avondje uit ligt tussen Oktagon en Opera, met de
Liszt Ferenc Ter als middelpunt. Nu was het nog vrij koud, maar je kon er al buiten zitten om te eten en te drinken. Ik kan me wel voorstellen dat het er met mooi weer goed uit te houden is, maar dat het aantal Engelse vrijgezellenfeesten en rozenverkopers (nu van beide 1 gezien) ook exponentieel toeneemt...
De
National Gallery is een aanrader voor de kunstliefhebber. Veel schilderijen, beelden en graftombes in een behoorlijk groot museum. Verder nog in het Transportmuseum geweest, wat ook erg groot was, maar nou niet de meest interessante zaken wist te vertellen... Meer info over de musea op:
http://www.museum.hu/index_en.aspAls je de drukte van de stad wilt ontvluchten, ga dan naar het Margaret Island voor nog meer drukte, maar dan in de vorm van honderden hardlopers, wandelaars en sportende mensen in het stadspark.
Ook nog opvallend:Op de luchthaven staan wel pinautomaten, maar die geven alleen euros. Er staan er ook voor Forinten, maar die waren nu kapot (en schijnen dat vaker te zijn). De taxi kun je gewoon met euros betalen (20 euro naar het centrum)
De Lonely Planet van Budapest (2e druk) is waardeloos. Geeft nauwelijk informatie wat nu echt bijzonder is en de aangeraden bars en restaurants waren niet echt bijzonder. Zelfs de plattegrond klopte niet helemaal...
En natuurlijk een waardering in smilies Eten en drinken
![]()
1/2 Vooral kwantiteit, soms kwaliteit, wel goedkoop, maar ook erg ongeinteresseerd personeel
Sfeer:
![]()
Niet bijzonder, vrij stil, voornamelijk door de kou en de kale bomen.
Algeheel oordeel:
Conclusie:
Budapest is zeker een stad die ik over een paar jaar weer terug wil zien. Het is een aanrader voor een ieder die een weekendje weg wil naar een stad waar je goedkoop kan eten en genoeg kan zien en doen in een (lang) weekend door gewoon rond te lopen.
![]()
![]()
De funicular naar de burcht // Het parlement![]()
Heldenplein // Markthallen[ Bericht 5% gewijzigd door DutchTrain op 31-03-2006 12:41:34 ]