FOK!forum / Ouder(s) / Ouders van kinderen met autisme - Deel 6
Mwanatabudonderdag 23 maart 2006 @ 10:07
Ik vond dit een fijn topic om ervaringen uit te wisselen, dus ik heb deel 6 aangemaakt

Links naar vorige topics:

(ouders van) kinderen met autisme
(ouders van) kinderen met autisme deel 2
(ouders van) kinderen met autisme deel 3
(Ouders van) kinderen met autisme deel 4
(Ouders van) kinderen met autisme deel 5

Infopages:

http://www.autsider.net/spectrum/PDD-NOS.htm
http://home.wanadoo.nl/ben.koopmanschap/asperger.htm
http://www.autsider.net/
http://www.autisme-nva.nl/
http://www.aspergerinformation.net/
http://autisme.pagina.nl/
http://www.kennisring.nl/smartsite.dws?id=33113

Oorspronkelijke OP:
quote:
Op verzoek van Lois hier een topic over kinderen met autisme.
Ikzelf ben ervaringsdeskundige omdat ik zelf autisme heb. Met dit topic kan ik (en andere FOK!kers die ervaring hebben met autisme) wellicht ouders, geïnteresseerden en lurkers helpen met info, (opvoedings)adviezen etc.

Onder autisme wordt in dit topic alle vormen van autisme bedoelt, zoals PDD-NOS, het Syndroom van Asperger en kernautisme.

Voor meer info over autisme, kijk eens op Site van de stichting Autsider, of
Site van de Nederlandse Vereniging voor Autisme, of
Engelstalige site over het Syndroom van Asperger, of
Startpagina autisme.
Ook handig is een Korte uitleg autisme en aanverwante stoornissen.

Verschillende Fok!kers hebben mij al geholpen (oa. in de topics Studieswitch? en Koken is moeilijk door autisme (tips?) en daarom wil ik een bescheiden zet terug doen. Misschien dat ik een keer de vraag Waarom doet tie nou zo?kan beantwoorden, of mee kan denken met een probleem.

P.S. Laat dit geen (verkapt) zelfdiagnose topic worden, want die zijn er al genoeg/teveel in R&P. Ga in geval van twijfel naar een huisarts/CB en vraag een doorverwijzing. Per mail kan ik ook adressen doorgeven van goede instanties.

Groetjes Oxymoron.
Mwanatabudonderdag 23 maart 2006 @ 10:21
Update hier is dat Lukas sinds anderhalve maand naar een nieuw dagbestedingscentrum gaat waar hij het erg leuk heeft. Om bij te kunnen tanken (voor ons) gaat hij in het weekend 1 of 2 nachten naar een logeeropvang, en dit is hard nodig met een jongetje dat gewoon niet KAN luisteren en 100x per dag uit de vensterbank/vuilnisbak/een kast/keuken geplukt moet worden en waarvoor het huis is aangepast tot een soort Fort Knox met sloten op elke deur en elk raam.

Als iemand hier ervaringen en tips heeft over hoe het slaapgedrag (extreem vroeg wakker en niet stil kunnen zijn) te beïnvloeden, dan houd ik mij ontzettend dik vet aanbevolen
Belanadonderdag 23 maart 2006 @ 11:40
er was al een deel 6 aangemaakt Mwanatabu

(ouders van) kinderen met autisme deel 6
BEdonderdag 23 maart 2006 @ 11:55
Slotje.