Zoek het topic even door...quote:
Al afgehandeld.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:19 schreef annoh het volgende:
Ik kan het niet meer helemaal volgen. Eerst zeg je dat je het niveau van een loodgieter (letwel!) niet minder acht, maar dit doe je dus wel bij verschillende universitaire studies.
Ik ben het er dan ook mee eens.quote:Je 2e puntje "En waarom" staat in het gequote stukje. Je zou het kunnen rechtvaardigen dat een loodgieter een lager niveau heeft dan een econometrie student als je gaat kijken naar het gemiddelde iq van beide groepen of het aantal jaren genoten onderwijs. In de rest van deze reactie lijk je dit wel te begrijpen.
Basisprincipes zijn heel erg mooi, maar ze kunnen onjuist zijn. Dat schept problemen voor álle zaken die er op gebouwd zijn. Overigens een bekend verschijnsel in de gehele wetenschap.quote:Ook op het minder harde gebied van psychologie zijn basisprincipes, bijvoorbeeld over eerder genoemde groepsprocessen, wat toegegeven niet het meest uitdagende gebied is van de psychologie is maar waarvan de basisprincipes ook zorgvuldig en zeker niet uit het niets zijn samengesteld. DIt geldt voor ieder domein.
Getalenteerd zijn is alles. Je lijkt een denkfout te maken: slechts mensen mét talent kunnen ooit wat bereiken. Zonder talent en met heel hard werken is het nog altijd niets. Dat er mensen zijn die niets doen met hun talent doet er niets aan af dat dit de belangrijkste basisvoorwaarde is om iets te presteren (objectief presteren bedoel ik hier).quote:"Getalenteerd zijn" is niks. Je bent getalenteerd op een bepaald gebied en dat is aangeboren. Getalenteerd zijn als goede directeur van een goedlopend theatercomplex waar bijgedragen wordt aan een beter cultureel besef van bijvoorbeeld allochtone jongeren is niet te vergelijken met getalenteerd zijn als natuurkundige en een nieuwe wet ontdekken oid. Dit houdt naar mijn mening in dat het een niet boven de ander gesteld kunnen worden. Als we er van uitgaan dat dit hierboven beschreven zeer ambitieuze studenten zijn geweest volgt dat ook de minder ambitieuze studenten niet boven of onder elkaar gezet kunnen worden.
Moreel oordeel? Dan kom je er toch weer op dat de debiel met een IQ van 70 die leert lezen een grotere prestatie levert dan de hoogbegaafde met een IQ van 150 die blijft steken op een lullige managementpositie in het bankwezen. Subjectief gezien misschien inderdaad een grotere prestatie, maar objectief zeker niet. Anders zouden de mensen met het minste talent de grootste prestaties in onze maatschappij leveren. Dat strookt niet met de communis opinio.quote:Hiernaast: talent heb je niet aan jezelf te denken al denken veel mensen van wel. Wat je er mee doet heb je inderdaad wel aan jezelf te danken. Ik vind het heel belangrijk dit te beseffen.
Ik ben jurist. En inderdaad, een studie bepaalt voor een belangrijk deel je manier van denken en redeneren, het is afhankelijk van je eigen talent of je daar ook nog een eigen draai aan kunt geven.quote:Ik vraag me trouwens af wat voor studie jij doet, ik denk dat dat verschil een grote invloed heeft op onze manier van redeneren.
We zijn iig allebei kritisch!
dat doen ze dan ook nietquote:Op zondag 19 maart 2006 13:30 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Als rechten zo makkelijk is, waarom verdienen juristen dan zoveel geld, en winnen ze alle discussies met opponenten die een andere studieachtergrond hebben?
Kom eerst maar eens uit de poepluiers, als middelbare scholier kan niet worden gezegd dat je hier echt enig inzicht in hebt.quote:Op maandag 20 maart 2006 19:28 schreef obl het volgende:
Ik vind Rechten zelf ook een nutteloze studie
Tsja, en mij lijkt het dat er veel minder mensen zijn met een zeer scherp abstract vermogen, dan mensen wiens geheugen voor begrippen als een zeef is.quote:Op donderdag 23 maart 2006 00:58 schreef Neuralnet het volgende:
Het is nog maar de vraag of een die-hard beta OOK een alfastudie had kunnen halen. Wat mij betreft kan die vraag ontkennend beantwoord worden als er geen interesse is voor dat vak. Andersom geldt dat ook: de alfa die interesse en de motivatie heeft om een beta-vak te doen, zal ook slagen. De alfa die beta-vakken geen zak interesseert zal niet slagen. De beta met een zeer scherp abstract vermogen, maar met een geheugen voor begrippen als een zeef zal geen master in de Psychologie worden. Zo simpel ligt het. Studeren is vooral hard werken en studielast is maar een gemiddelde.
Sowieso verschilt dat per persoon. Ik vind het begin van logica inderdaad ook niet zo heel moeilijk, maar als je ineens al die stellingen en regels moet gaan bewijzen met natuurlijke deductie en met inductie dan wordt het echt behoorlijk pittig hoor. Dan is het zeker een flink stuk hoger dan HBO-niveau!quote:Op zondag 19 maart 2006 21:44 schreef Ultrawuft het volgende:
[..]
Logica is nu ook weer niet zo heel erg moeilijk
Kunst, de gemiddelde beta studie ben je ruim zes jaar mee bezig. Ik heb hierna ook geen zin meer.quote:Op donderdag 23 maart 2006 01:17 schreef Neuralnet het volgende:
Toch zie je vrijwel geen beta's die na hun studie nog "even" een Psychologie of een Rechten erbij halen. Het is allemaal zo makkelijk. Zeggen ze. Maar niemand doet het. Ja ja, blah blah desinteresse. En DAT is nu precies het punt dat ik maakte: je haalt het gewoon niet.
Je eerste waarneming is correct, maar ik zie niet in hoe je daar jouw conclusie uit kan trekken. Rechten staat bij de meeste studenten bekend als de makkelijste studie allertijden. Of dat wel of niet zo is kan ik persoonlijk niet beoordelen, maar ik vind wel dat studies waarbij je veel moet leren relatief makkelijker zijn dan studies waar je inzicht voor moet hebben.quote:Op donderdag 23 maart 2006 01:17 schreef Neuralnet het volgende:
Toch zie je vrijwel geen beta's die na hun studie nog "even" een Psychologie of een Rechten erbij halen. Het is allemaal zo makkelijk. Zeggen ze. Maar niemand doet het. Ja ja, blah blah desinteresse. En DAT is nu precies het punt dat ik maakte: je haalt het gewoon niet.
Daaentegen zie je wel een hoop beta's die nog "even" even gamma erbij doen. Waarschijnlijk omdat dit een kleinere overgang is, nog steeds cijfers? Ken genoeg mensen hier in Delft die economie, econometrie of bedrijfskunde ernaast doen. Met name economie en bedrijfskunde zijn er erg makkelijk naast te doen... Ken trouwens ook een enkel voorbeeld met rechten, maar da's niet erg veel voorkomend...quote:Op donderdag 23 maart 2006 01:17 schreef Neuralnet het volgende:
Toch zie je vrijwel geen beta's die na hun studie nog "even" een Psychologie of een Rechten erbij halen. Het is allemaal zo makkelijk. Zeggen ze. Maar niemand doet het. Ja ja, blah blah desinteresse. En DAT is nu precies het punt dat ik maakte: je haalt het gewoon niet.
Ik ken wel een jongen die na Civiele Techniek op het HBO nu met twee vingers in de neus rechten doet.quote:Op donderdag 23 maart 2006 08:08 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Daaentegen zie je wel een hoop beta's die nog "even" even gamma erbij doen. Waarschijnlijk omdat dit een kleinere overgang is, nog steeds cijfers? Ken genoeg mensen hier in Delft die economie, econometrie of bedrijfskunde ernaast doen. Met name economie en bedrijfskunde zijn er erg makkelijk naast te doen... Ken trouwens ook een enkel voorbeeld met rechten, maar da's niet erg veel voorkomend...
Je kunt ook stellen dat veel mensen die niet precies weten wat ze willen, rechten gaan studeren. "Verschrikkelijk overschatten" vind ik wat overdreven.quote:Op zondag 19 maart 2006 13:41 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het uitvalpercentage is gigantisch. Ergo, rechten is een studie die door heel veel mensen verschrikkelijk wordt onderschat. Verder is jurist zijn hartstikke leuk, lekker brieven schrijven op mooi papier met fraai briefhoofd (), en pleitnota's opstellen waar je al je creativiteit en inventiviteit in kwijt kan
, onderwijl correct gekleed gaand. We hebben het trouwens niet over discussies op vakgebied van een van de deelnemers (alhoewel ik iedere pabodoos er ook op vakgebied uitlul (maar ja, wie niet
)), maar juist op gebieden waar niet heel specifieke (vak)kennis wordt gevraagd.
Ik heb zelf aardig wat studiegenoten die er vakken bij filosofie, psychologie, frans, italiaans of weet ik wat er bij doen tijdens de studie ( bijvakken of minoren of propedeuses ). Maar ik zie nooit een alfa eerste of 2e jaars vakken bij natuurkunde of wiskunde volgen.quote:Op donderdag 23 maart 2006 01:17 schreef Neuralnet het volgende:
Toch zie je vrijwel geen beta's die na hun studie nog "even" een Psychologie of een Rechten erbij halen. Het is allemaal zo makkelijk. Zeggen ze. Maar niemand doet het. Ja ja, blah blah desinteresse. En DAT is nu precies het punt dat ik maakte: je haalt het gewoon niet.
Mag dat wel tegenwoordig met al die profielkeuzes op de havo/ het vwo?quote:Op donderdag 23 maart 2006 11:16 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik heb zelf aardig wat studiegenoten die er vakken bij filosofie, psychologie, frans, italiaans of weet ik wat er bij doen tijdens de studie ( bijvakken of minoren of propedeuses ). Maar ik zie nooit een alfa eerste of 2e jaars vakken bij natuurkunde of wiskunde volgen.
Eens.quote:Op donderdag 23 maart 2006 17:00 schreef Neuralnet het volgende:
Iedereen kent wel een aantal uitzonderingen. Ik ook. Ik zie Psychologie-bachelors (gamma) uit een specifieke richting overstappen naar een master Kunstmatige Intelligentie (beta). Omgekeerd zie ik een bachelor wiskunde of natuurkunde NOOIT instromen in een master Psychologie. Gaan we daar ook conclusies uit trekken?
Bij wat voor opleiding je ook kijkt, er is altijd een grote diversiteit aan studieresultaten. Je hebt briljante mensen die beta-studies met een vinger in de neus afronden en je hebt briljante mensen die cumlaude slagen voor een opleiding als Psychologie. Aan de andere kant van het spectrum zitten genoeg mensen die bij de ene groep studies extreem laag zullen scoren en daartussen mensen die gemiddeld scoren: hard moeten werken voor een voldoende.
Een objectieve maat voor "moeilijk" is er helaas niet. Het blijft een subjectief oordeel van wat iemand persoonlijk moeilijker vindt. Wie cumlaude slaagt voor een beta-opleiding zou kunnen stellen dat iedereen toch inzicht heeft. Dat is wat er in feite hier gebeurt. Mensen kijken naar zichzelf en projecteren dat met behulp van vooroordelen over bepaalde opleidingen op anderen alsof het voor iedereen geldt. Als je echt kon beweren dat de ene opleiding moeilijker was dan de ander, dan zou je dat objectief in de studieresultaten terug moeten zien. De makkelijke studies zouden dan cijferlijsten hebben met voornamelijk zevens, achten en negens en de moeilijke studies rond de zes. Dat is ook niet zo. Er is gewoon teveel diversiteit tussen menselijke vermogens om er een fatsoenlijke uitspraak over te doen.
Kunstmatige intelligentie is helemaal niet bèta. Er komt zoveel taalwetenschap, cognitiewetenschap, psychologie en filosofie bij kijken dat je het echt géén exacte wetenschap/studie mag noemen. Een overstap van Kunstmatige intelligentie naar psychologie en andersom gebeurt trouwens veel vaker, die twee studies hebben toch behoorlijk wat raakvlakken en zelfs overlappingen.quote:Op donderdag 23 maart 2006 17:00 schreef Neuralnet het volgende:
Iedereen kent wel een aantal uitzonderingen. Ik ook. Ik zie Psychologie-bachelors (gamma) uit een specifieke richting overstappen naar een master Kunstmatige Intelligentie (beta). Omgekeerd zie ik een bachelor wiskunde of natuurkunde NOOIT instromen in een master Psychologie. Gaan we daar ook conclusies uit trekken?
Moeilijk en makkelijk zijn inderdaad subjectieve woorden. Maar het blijft een gegeven dat de meeste mensen veel meer moeite hebben met bèta vakken dan met alfa vakken. Dat zie je vooral op de middelbare school, waar verreweg de meeste onvoldoendes worden gehaald voor wiskunde.quote:Op donderdag 23 maart 2006 17:00 schreef Neuralnet het volgende:
Een objectieve maat voor "moeilijk" is er helaas niet. Het blijft een subjectief oordeel van wat iemand persoonlijk moeilijker vindt. Wie cumlaude slaagt voor een beta-opleiding zou kunnen stellen dat iedereen toch inzicht heeft. Dat is wat er in feite hier gebeurt. Mensen kijken naar zichzelf en projecteren dat met behulp van vooroordelen over bepaalde opleidingen op anderen alsof het voor iedereen geldt. Als je echt kon beweren dat de ene opleiding moeilijker was dan de ander, dan zou je dat objectief in de studieresultaten terug moeten zien. De makkelijke studies zouden dan cijferlijsten hebben met voornamelijk zevens, achten en negens en de moeilijke studies rond de zes. Dat is ook niet zo. Er is gewoon teveel diversiteit tussen menselijke vermogens om er een fatsoenlijke uitspraak over te doen.
Het wordt veelal door beta-faculteiten gegeven en het betreft een 5 jarige opleiding. Ja ok, er zijn zelfs mensen die Informatica geen beta vinden. Zij willen graag het idee hooghouden dat wiskunde en natuurkunde en de opleidingen aan de TU Delft DE enige beta vakken zijn en zij zich superieur kunnen voelen. Andersom mag het natuurlijk wel: een minor of zelfs bijvakcursus gelijk stellen aan een alfa/gamma studie.quote:Kunstmatige intelligentie is helemaal niet bèta. Er komt zoveel taalwetenschap, cognitiewetenschap, psychologie en filosofie bij kijken dat je het echt géén exacte wetenschap/studie mag noemen.
Ja. Ik wil hier trouwens ook geen psychologie bashen hoor. Ik vind het een mooie wetenschap (in tegenstelling tot rechten), met echte nuttige toepassingen (in tegenstelling tot antropologie).quote:Op donderdag 23 maart 2006 19:22 schreef du_ke het volgende:
Ik begreep ook dat psychogie een stuk exacter is dan veel startende studenen hopen/ denken. Statistiek neemt er een aardig onderdeel van in.
Alleen op de UvA en Vu behoort Kunstmatige intelligentie bij de bèta-faculteit.quote:Op donderdag 23 maart 2006 18:54 schreef Neuralnet het volgende:
[..]
Het wordt veelal door beta-faculteiten gegeven en het betreft een 5 jarige opleiding. Ja ok, er zijn zelfs mensen die Informatica geen beta vinden. Zij willen graag het idee hooghouden dat wiskunde en natuurkunde en de opleidingen aan de TU Delft DE enige beta vakken zijn en zij zich superieur kunnen voelen. Andersom mag het natuurlijk wel: een minor of zelfs bijvakcursus gelijk stellen aan een alfa/gamma studie.
Jij weet net zo goed als ik dat deze richtingen alleen gekozen worden door de mensen die óókquote:Juist het interdiciplinaire karakter zorgt tegenwoordig voor een vervaging van de stricte grenzen. Die vervaging geeft aan dat moeilijk "in the eye of the beholder" is. Beta-onderdelen zijn niet enkel meer voorbehouden aan harde beta-studies, maar de onderdelen komen regelmatig in andere studies terug. Tegenwoordig bestaan er zelfs vakken als Rechtsinformatica waarbij juristen met geautomatiseerde neurale netwerken bezig zijn om voorspellingen te doen. Psychologiestudenten volgen programmeercursussen en ook zijn er harde statistische vakken.
Ja, dat zegt vooral dat alfa's en gamma's hoe dan ook toch bèta kennis nodig hebben en bèta's en makkelijk zonder alfa en gamma kennis afkunnen. Dus je impliceert zelf al aan welke van de 2 richtingen in ieder geval belangrijker (Let op: ik zeg niet moeilijker!) is. Daarmee is dus ook het antwoord op je laatste vraag gegeven. Bèta's doen na (of naast) hun studie weinig alfa/gamma dingen omdat ze er simpelweg niets aan hebben.quote:Dat alfa's en gamma's geen beta onderdelen doen is daarmee een verouderde opvatting. Het lijkt er zelfs op dat afa en gamma meer beta doen dan de beta's alfa- en gammaonderdelen. Dat zegt ook veel.
Misschien dat ze er in hun vakgebied weinig aan hebben, dat betekent natuurlijk niet dat alfa/gamme studies bijvoorbaat nutteloos zijn? Of wilde jij concluderen dat we met alleen beta's als hoogopgeleiden wat opschieten?quote:Op donderdag 23 maart 2006 21:59 schreef Shreyas het volgende:
Ja, dat zegt vooral dat alfa's en gamma's hoe dan ook toch bèta kennis nodig hebben en bèta's en makkelijk zonder alfa en gamma kennis afkunnen. Dus je impliceert zelf al aan welke van de 2 richtingen in ieder geval belangrijker (Let op: ik zeg niet moeilijker!) is. Daarmee is dus ook het antwoord op je laatste vraag gegeven. Bèta's doen na (of naast) hun studie weinig alfa/gamma dingen omdat ze er simpelweg niets aan hebben.
Uh, een bèta heeft geen alfakennis nodig?... Moet een bèta niet een fatsoenlijk verslag kunnen schrijven, in meerdere talen kunnen lezen/schrijven/spreken enz?quote:Op donderdag 23 maart 2006 21:59 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Ja, dat zegt vooral dat alfa's en gamma's hoe dan ook toch bèta kennis nodig hebben en bèta's en makkelijk zonder alfa en gamma kennis afkunnen. Dus je impliceert zelf al aan welke van de 2 richtingen in ieder geval belangrijker (Let op: ik zeg niet moeilijker!) is. Daarmee is dus ook het antwoord op je laatste vraag gegeven. Bèta's doen na (of naast) hun studie weinig alfa/gamma dingen omdat ze er simpelweg niets aan hebben.
Nou nee. Ten eerste bepaal ik mijn overtuiging niet door klakkeloos aan te nemen wat anderen vinden en ten tweede hangen die groepsmeningen aan elkaar van de vooroordelen. "Moeilijkheid" is een ervaring en een ervaring ligt aan de specifieke persoon, niet aan een opleiding in het algemeen. Zeker niet omdat er bij ELKE opleiding veel afvallers zijn en dus elke opleiding grote groepen mensen kent die het super makkelijk of super moeilijk vinden.quote:En natuurlijk gaat het hier om wat het gemiddelde publiek vindt.
Omdat er universiteiten zijn die het anders doen? Nee toch? Ik betoog over het algemeen nog steeds het standpunt dat het oordeel "moeilijkheid" niet past bij een opleiding of opleidingssoort. Juist door alle verschillen tussen mensen.quote:Zowel de constateringen als de conclusies in je beschouwing kloppen niet.
Ik zei niet dat ze het nodig hadden. Ze doen of kunnen het. Dat is iets anders. Zowel de alfa als de beta kunnen ervoor kiezen om slechts in het eigen veld te blijven of een uitstap te maken naar een andere dicipline.quote:Ja, dat zegt vooral dat alfa's en gamma's hoe dan ook toch bèta kennis nodig hebben en bèta's en makkelijk zonder alfa en gamma kennis afkunnen.
JA. Alleen... de dingen die je opnoemt kan je wel alfa noemen, maar een alfa studie bestaat echt niet (alleen) uit dat soort dingen. Je leert op een talenstudie echt niet de taal lezen en spreken zoals je dat op het voortgezet onderwijs gewend was hoor. Dat is een van de grootste misvattingen over alfastudies.quote:Uh, een bèta heeft geen alfakennis nodig?... Moet een bèta niet een fatsoenlijk verslag kunnen schrijven, in meerdere talen kunnen lezen/schrijven/spreken enz?
Juist. En wat doe je met een hoop persoonlijke meningen? Objectief quantificeren.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:51 schreef Neuralnet het volgende:
Nou nee. Ten eerste bepaal ik mijn overtuiging niet door klakkeloos aan te nemen wat anderen vinden en ten tweede hangen die groepsmeningen aan elkaar van de vooroordelen. "Moeilijkheid" is een ervaring en een ervaring ligt aan de specifieke persoon, niet aan een opleiding in het algemeen. Zeker niet omdat er bij ELKE opleiding veel afvallers zijn en dus elke opleiding grote groepen mensen kent die het super makkelijk of super moeilijk vinden.
Nee, maar dat heb ik ook nergens beweerd. Mijn punt is dat je zeker wel alfacompetenties nodig hebt bij bètastudies. Bovendien een goede scriptie schrijven komt wel iets meer bij kijken dan wat je op het VWO hebt geleerd. (Toegegeven, er zijn ook velen die baggerscripties schrijven en daarmee gewoon afstuderen)quote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:51 schreef Neuralnet het volgende:
JA. Alleen... de dingen die je opnoemt kan je wel alfa noemen, maar een alfa studie bestaat echt niet (alleen) uit dat soort dingen. Je leert op een talenstudie echt niet de taal lezen en spreken zoals je dat op het voortgezet onderwijs gewend was hoor. Dat is een van de grootste misvattingen over alfastudies.
Al is een beta scriptie wel iets compleet anders dan een alfa scriptie. Zo gaat het bij het schrijven van een beta scriptie niet om de mooie verhaallijn, maar moet je in een handige volgorde inhoudelijke zaken noemen. Vaak met veel zwaar onleesbaar formulewerk er tussen. Bij een alfa gaat het ook vooral om inhoud, maar kun je het meestal wel als een verhaal lezen.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 01:06 schreef Singa het volgende:
Nee, maar dat heb ik ook nergens beweerd. Mijn punt is dat je zeker wel alfacompetenties nodig hebt bij bètastudies. Bovendien een goede scriptie schrijven komt wel iets meer bij kijken dan wat je op het VWO hebt geleerd. (Toegegeven, er zijn ook velen die baggerscripties schrijven en daarmee gewoon afstuderen)
Nee, ik zou ook bij God niet weten waarom iemand een master Psychologie zou gaan doen als hij/zij wiskunde of natuurkunde doet. Niet lullig bedoelt ofzo.quote:Op donderdag 23 maart 2006 17:00 schreef Neuralnet het volgende:
Iedereen kent wel een aantal uitzonderingen. Ik ook. Ik zie Psychologie-bachelors (gamma) uit een specifieke richting overstappen naar een master Kunstmatige Intelligentie (beta). Omgekeerd zie ik een bachelor wiskunde of natuurkunde NOOIT instromen in een master Psychologie. Gaan we daar ook conclusies uit trekken?
niet helemaal, econ. ligt de nadruk op modellen van de economiequote:Op vrijdag 24 maart 2006 10:44 schreef sitting_elfling het volgende:
Hmmmmm, volgend jaar econometrie maar eens proberen. Hmmmmmm![]()
Heb er sin anAl wel gehoord dat het soms wel pittige studie is, maar dat nemen we er bij de koop bij
Ben er nog niet helemaal over uit waar, en besliskunde en econometrie is toch hetzelfde ?
![]()
Okee een verwant voorbeeldje van een kennis van mij.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 11:32 schreef Haushofer het volgende:
Nee, ik zou ook bij God niet weten waarom iemand een master Psychologie zou gaan doen als hij/zij wiskunde of natuurkunde doet. Niet lullig bedoelt ofzo.
Dat is zeker waar. Echter zijn er ook veel mensen die denken even een makkelijke studie te gaan doen (en die gewoon hun VWO hebben fagerond, dus in principe gekwalificeerd zijn om te studeren), en daar behoorlijk van terug komen; het is niet zo makkelijk als velen denken.quote:Op donderdag 23 maart 2006 11:14 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Je kunt ook stellen dat veel mensen die niet precies weten wat ze willen, rechten gaan studeren. "Verschrikkelijk overschatten" vind ik wat overdreven.
quote:Op donderdag 23 maart 2006 17:06 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Eens.
Ik ga mijn beta waarschijnlijk wel cum laude afsluiten, maar je hoeft mij geen medicijnen te laten doen. Ik zou gek worden van de hoeveelheid stof die ik moet opslaan, niet mijn ding... Psychologie zou mij te wazig zijn en bij rechten zou ik me irriteren aan Diederik_ Duck...
Zo heeft iedereen wat...
Waar heb je het over?quote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:51 schreef Neuralnet het volgende:
Dat beta weinig alfa dingen doen omdat ze er niks aan hebben is een uitspraak die voor jouw rekening komt. Want kennelijk vindt men het wel nodig om als het andersom is (alfa doet weinig beta) te concluderen dat alfa's dus te dom zijn. Nu blijkt dat beta weinig alfa doet mag die conclusie opeens niet getrokken worden. Waarom zijn mensen hier niet consequent in hun redenering?
.
Ik ben zelf niet iemand die zal stellen dat alfa-studies makkelijker zijn dan beta-studies, ik stel alleen datgene wat me opvalt: beta-mensen doen naar mijn idee veel vaker alfa-vakken erbij dan andersom.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 16:44 schreef Neuralnet het volgende:
Het ging mij meer om het idee dat beta argumenten om alfa en gamma de grond in te boren andersom wel altijd verwerpt. Daarbij doel ik niet specifiek op wat 1 persoon daarover heeft gezegd.
Hangt van het vak af. Zonder degelijke kennis van bijvoorbeeld het privaatrecht kun je wat mij betreft niet fatsoenlijk functioneren als je specialisatievakken wilt volgen die daarop betrekking hebben. Het is dan ook niet voor niets dat in de propedeuse een grondige basis wordt gelegd van het juridische begrippenapparaat, wat in het tweede en derde jaar wordt uitgebouwd.quote:[b]Op vrijdag 24 maart 2006 17:57
Wat ik mij afvraag trouwens, is of een willekeurig iemand zonder voorkennis ook bijvoorbeeld een 2e jaars vak bij een studie als pakembeet geschiedenis, bedrijfskunde of rechten zou kunnen volgen, en het tentamen zonder veel problemen zou kunnen halen.
Doe maar eens dan, pik.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:58 schreef speknek het volgende:
Juist. En wat doe je met een hoop persoonlijke meningen? Objectief quantificeren.
Besliskunde is het best te vergelijken met Operations Research (tik dat maar eens in in Google). Er zit wel een overlap tussen Operations Research en Econometrie (statistiek), maar die is niet zo heel groot.quote:Hmmmmm, volgend jaar econometrie maar eens proberen. Hmmmmmm![]()
Heb er sin anAl wel gehoord dat het soms wel pittige studie is, maar dat nemen we er bij de koop bij
Ben er nog niet helemaal over uit waar, en besliskunde en econometrie is toch hetzelfde ?
![]()
Ik wil best geloven dat Civiele Techniek een van de moeilijkere HBO studies is, maar ik denk dat je het niet kunt vergelijken met een gemiddelde academische studie.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 19:34 schreef Ixnay het volgende:
Mijn opleiding HBO Civiele Techniek, doet kwa niveau niet onder voor de gemiddelde academische opleiding.
quote:Op vrijdag 24 maart 2006 19:34 schreef Ixnay het volgende:
Mijn opleiding HBO Civiele Techniek, doet kwa qua niveau niet onder voor de gemiddelde academische opleiding.
We hebben net tezamen en in vereniging vastgesteld dat betakwaliteiten gaan boven alfakwaliteiten. Hij onderstreept hier dus alleen maar zijn superioriteit meequote:
Ook de gemiddelde beta opleiding aan een universiteit? In dat geval krijgen wij hier zeker alleen de kneusjes van het HBO die Civiele Techniek aan de UT pittig vinden.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 19:34 schreef Ixnay het volgende:
Mijn opleiding HBO Civiele Techniek, doet kwa niveau niet onder voor de gemiddelde academische opleiding.
Eerstejaars Twin (natuur & wiskunde) alhierquote:Op zondag 19 maart 2006 21:39 schreef speknek het volgende:
Grappige non-discussies zijn dit altijd. Van die alfa's die dan beginnen te huilen dat hun studie toch echt wel moeilijk is. Gouden uitsmijter is altijd 'jamaar beta's kunnen andere dingen weer niet'. Terwijl iedereen die op de middelbare school heeft gezeten gewoon weet wat de moeilijkste vakken zijn. Wiskunde B en Natuurkunde. En wanneer je iets een pretpakket noemt (veel talen, geschiedenis, aardrijkskunde en economie). En ik kan het weten, want ik heb lekker niks gedaan met zo'n pretpakket, behalve dan wiskunde b die ik nodig had voor m'n vervolgstudie, welke ik dan ook met afstand het moeilijkste vak vond. Het is niet gek dat er zo weinig mensen zijn die N&T kiezen, ookal zijn de studies in die richting meestal de enige die ingangseisen wat betreft vakkenpakket hebben.
Hier een hele simpele vraag uit het eerste vak van m'n studie.
⊢ (∀x)(A(x) → B(x)) → ((∃x)A(x) → (∃x)B(x))
Veel plezier alfa's.
(en dan durf ik wel te zeggen dat studies als natuurkunde en wiskunde nog wel wat moeilijker zijn dan informatica)
Ik ken genoeg mensen die economie, rechten, talen, antropologie, psychologie, etc. doen en die hebben echt 100% zeker meer vrije tijd dan mij. En gaan een paar uurtjes per dag college volgen, terwijl ik tot 19:00 s' avonds door moet werken aan projecten etc. En op zaterdag heb je dan nog even de tijd om wat aan de basisvakken te doen.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 20:45 schreef Ultrawuft het volgende:
[..]
Ik wil best geloven dat Civiele Techniek een van de moeilijkere HBO studies is, maar ik denk dat je het niet kunt vergelijken met een gemiddelde academische studie.
Persoonlijke meningen zijn belevingen van mensen. En hoe onderzoek je dat? Juist, met kwalitatieve methodenquote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:58 schreef speknek het volgende:
[..]
Juist. En wat doe je met een hoop persoonlijke meningen? Objectief quantificeren.
De manier van studeren kan daar ook wel mee te maken hebben. Niet iedereen studeert op dezelfde manier. Bovendien zou je het beter kunnen vergelijken met mensen die dezelfde studie als jou doen.quote:Op zaterdag 25 maart 2006 09:54 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Ik ken genoeg mensen die economie, rechten, talen, antropologie, psychologie, etc. doen en die hebben echt 100% zeker meer vrije tijd dan mij. En gaan een paar uurtjes per dag college volgen, terwijl ik tot 19:00 s' avonds door moet werken aan projecten etc. En op zaterdag heb je dan nog even de tijd om wat aan de basisvakken te doen.
En ik vergelijk het niet met academische bèta opleidingen nee.
Precies, de vergelijking sloeg al nergens op. Ik ken genoeg mensen die CT op de HTS doen en er echt nul tijd aan besteden en toch alleen hoge cijfers halen... Dus alles is relatief, dat jij toevallig wat meer tijd nodig hebt, maakt de opleidingen niet moeilijker...quote:Op zaterdag 25 maart 2006 11:53 schreef Dwaashaas het volgende:
[..]
De manier van studeren kan daar ook wel mee te maken hebben. Niet iedereen studeert op dezelfde manier. Bovendien zou je het beter kunnen vergelijken met mensen die dezelfde studie als jou doen.
Ik besteed meer tijd aan mijn studie dan een studiegenoot, hij leert alles op het laatste moment en haalt daarmee hogere cijfers dan ik. Dat zegt dan nog niets over de moeilijkheid van de studie in het algemeen.
En dat is eigenlijk de conclusiequote:Op zaterdag 25 maart 2006 18:44 schreef Neuralnet het volgende:
Elke studie kent een breed scala aan cijfers van gemiddeld 2 tot 8 en elke studie kent groepen mensen die ruim over de studiebelasting en ruim onder de gemiddelde studiebelasting zitten. Kennelijk is geen enkele studie makkelijk voor iedereen en is ook geen enkele studie extreem moeilijk voor iedereen. Het valt gewoon niet objectief te toetsen op deze manier.
Op deze manier niet, er is echter denk ik wel een mogelijkheid om de moeilijkheid te toetsen door statistiek te gebruiken. Wat is de instroom, wat is het uitvalpercentage, wat zijn de gemiddelde cijfers, hoeveel tijd moet er gemiddeld in de studie gestoken worden, en dat koppelen aan het IQ van de studenten (wat overigens moeilijk te toetsen is). Op die manier kun je het gemiddeld benodigde IQ voor een studie krijgen, wat een goede maat is voor de moeilijkheidsgraad van de studie.quote:Op zaterdag 25 maart 2006 18:44 schreef Neuralnet het volgende:
Elke studie kent een breed scala aan cijfers van gemiddeld 2 tot 8 en elke studie kent groepen mensen die ruim over de studiebelasting en ruim onder de gemiddelde studiebelasting zitten. Kennelijk is geen enkele studie makkelijk voor iedereen en is ook geen enkele studie extreem moeilijk voor iedereen. Het valt gewoon niet objectief te toetsen op deze manier.
Stel, het uitvalpercentage bij de ene studie is 40%, en de andere 60%. Wat zegt dit nou? Het kan zijn dat de ene studie de student verplicht bijvoorbeeld 50 EC te halen, terwijl de andere studie helemaal geen eisen stelt aan de student. Daarbij kan de ene studie luie mensen aantrekken, en de andere studie juist gemotiveerde studenten (bv. doordat een studie heel specifiek is, en alleen mensen aantrekt die zeer gemotiveerd zijn voor dat kleine vakgebied). Daarbij is "moeilijk" een relatief begrip. De ene maakt een wiskundesom easy nadat ie er eentje gemaakt heeft, terwijl dat bij iemand anders veel lastiger is. Hetzelfde voor talen, gammawetenschappen, of wat dan ook.quote:Op deze manier niet, er is echter denk ik wel een mogelijkheid om de moeilijkheid te toetsen door statistiek te gebruiken. Wat is de instroom, wat is het uitvalpercentage, wat zijn de gemiddelde cijfers, hoeveel tijd moet er gemiddeld in de studie gestoken worden, en dat koppelen aan het IQ van de studenten (wat overigens moeilijk te toetsen is). Op die manier kun je het gemiddeld benodigde IQ voor een studie krijgen, wat een goede maat is voor de moeilijkheidsgraad van de studie.
Volgens mij is dat niet helemaal waar.quote:Op woensdag 29 maart 2006 21:43 schreef Lentigo het volgende:
Maar ik geloof dat we het er, op academisch niveau in ieder geval, toch wel over eens zijn dat de medische en betafaculteit het toch het zwaarst hebben *snif*
De moeilijkheid van een studie kun je niet toetsen door een paar voorbeelden van studenten. Dan verwar je IQ en de moeilijkheid van de studie.quote:Op woensdag 29 maart 2006 22:59 schreef ChRoNiC het volgende:
[..]
Volgens mij is dat niet helemaal waar.
Aantal vrienden van mij studeren aan de TU Delft, overigens ook civiele techniek, en die voeren ook geen kloot uit en halen het nog.
Volgens mij verschilt het erg veel per persoon en is er heel weinig nuttigs over te zeggen.
omg. Heb je daar een bron voor? Dat zou namelijk geen prikkel meer geven om universiteit te gaan doen!quote:Op zaterdag 1 april 2006 18:48 schreef Lentigo het volgende:
Nou ja, whatever.. universiteit is universiteit he.. zolang ze dat domme plan om hbo'ers dezelfe titels te geven maar niet doorzetten!
dat zou inderdaad raar zijn. Dan moeten ze gewoon geen onderscheift maken tussen HBO en WOquote:Op zaterdag 1 april 2006 18:48 schreef Lentigo het volgende:
Nou ja, whatever.. universiteit is universiteit he.. zolang ze dat domme plan om hbo'ers dezelfe titels te geven maar niet doorzetten!
Eens, een van de moeilijkste studies...quote:Op zaterdag 25 maart 2006 01:21 schreef MeneerGiraffe het volgende:
[..]
Eerstejaars Twin (natuur & wiskunde) alhier![]()
'Wat is wiskunde' is overigens een leuk vak, gister ff ingekopt. Het is trouwens geen vraag, maar een bewering, (die je waarschijnlijk moet bewijzen).
quote:Op dinsdag 4 april 2006 13:18 schreef snowqueen911 het volgende:
Mijn studie: AMFI
Je bedoelt een hoop losers die allemaal vinden dat hun studie zwaar de bomb is en de rest inferieur vinden....quote:Op vrijdag 7 april 2006 20:41 schreef dawg het volgende:
Wat zitten er toch veel knappe koppen op Fok!
Ik durf te betwijfelen of er bij Elektrotechniek veel studenten zijn die ruim onder de gemiddelde studiebelasting zitten hoorquote:Op zaterdag 25 maart 2006 18:44 schreef Neuralnet het volgende:
Elke studie kent een breed scala aan cijfers van gemiddeld 2 tot 8 en elke studie kent groepen mensen die ruim over de studiebelasting en ruim onder de gemiddelde studiebelasting zitten. Kennelijk is geen enkele studie makkelijk voor iedereen en is ook geen enkele studie extreem moeilijk voor iedereen. Het valt gewoon niet objectief te toetsen op deze manier.
Als vuilnisman is ook hoge inzet vereist. Dat zegt dus niets over de moeilijkheidsgraad.quote:Op dinsdag 4 april 2006 13:18 schreef snowqueen911 het volgende:
Mijn studie: AMFI
toetsen: meestal erg simpel, makkelijker dan op vwo
Praktische opdrachten (de meeste toetsen dus): wél hoge inzet vereist
quote:Op zaterdag 8 april 2006 23:09 schreef kikisantema het volgende:
Nog een passende uitspraak....
Alfa's zijnde toekomst
maar....
Beta's maken de toekomst
![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Lastige bewering, maar het is zeker een van moeilijkste studies in Delft, als het al niet dé moeilijkste is...quote:Op maandag 17 april 2006 17:38 schreef axis303 het volgende:
Ik lees/hoor altijd dat Lucht & Ruimtevaart-techniek de moeilijkste opleiding van het land is. Iemand ervaring?
quote:Op maandag 3 april 2006 15:37 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
omg. Heb je daar een bron voor? Dat zou namelijk geen prikkel meer geven om universiteit te gaan doen!
Nou ja, ik denk dat in het bedrijfsleven altijd wel het verschil gezien wordt tussen hbo en universiteit. Het niveau is gewoon een stuk hoger op een universiteit. Daar verandert zo'n titel vrij weinig aan.quote:Op maandag 3 april 2006 15:37 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
omg. Heb je daar een bron voor? Dat zou namelijk geen prikkel meer geven om universiteit te gaan doen!
Ja dat klopt ze willen ook een master titel. Het verschil is dat ze alles mogen kiezen behalve de toevoeging science, arts en law. Misschien kunnen ze proberen nog net iets meer wannabee universiteit te zijn.quote:Op maandag 3 april 2006 15:37 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
omg. Heb je daar een bron voor? Dat zou namelijk geen prikkel meer geven om universiteit te gaan doen!
Dus jij bent veel langer bezig met je cursus dan 'de mensen die je kent' met hun studie. Zegt meer wat over jou medunkt!quote:Op zaterdag 25 maart 2006 09:54 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Ik ken genoeg mensen die economie, rechten, talen, antropologie, psychologie, etc. doen en die hebben echt 100% zeker meer vrije tijd dan mij. En gaan een paar uurtjes per dag college volgen, terwijl ik tot 19:00 s' avonds door moet werken aan projecten etc. En op zaterdag heb je dan nog even de tijd om wat aan de basisvakken te doen.
En ik vergelijk het niet met academische bèta opleidingen nee.
Als je al die VWOers ziet die het niet hebben kunnen waarmaken op de HTS, en maar even vluchten naar een cursus rechten op de uni, en dat met gemak halen.quote:Op dinsdag 18 april 2006 01:04 schreef Thundertje het volgende:
[..]
Dus jij bent veel langer bezig met je cursus dan 'de mensen die je kent' met hun studie. Zegt meer wat over jou medunkt!
Waarom zou ik dat moeten bewijzen, geloof je me niet ofzo?quote:Op dinsdag 18 april 2006 21:08 schreef Thundertje het volgende:
Kom maar op met cijfers, ik ben wel benieuwd hoeveel VWO'ers er op de HTS falen en hoeveel er vervolgens met gemak een rechtenstudie halen.
Mag ik het antwoord gokken?quote:Op dinsdag 18 april 2006 23:42 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Waarom zou ik dat moeten bewijzen, geloof je me niet ofzo?
Jaja, hier moet je op de uni mee komen... "Geloof je me niet? Nou hier heb ik wel DRIE HELE VOORBEELDEN (en ik zelf ook nog!!) waar het zo is hoor, dus dat zal overal wel zo zijn!!!11" ...wat een grapquote:Op dinsdag 18 april 2006 23:42 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Waarom zou ik dat moeten bewijzen, geloof je me niet ofzo?
Ik heb met 3 mensen die ik ken, in hetzelfde jaar het middelbare school diploma gehaald.
Ik eerst 4 jaar atheneum toen HAVO.
Nog ene HAVO, 2 andere atheneum.
We zijn tegelijk begonnen aan de HTS. Waarvan ze alle 3 na een jaar (ook de VWOers) moesten stoppen vanwege bindend studieadvies.
Van de rest is ene rechten gaan doen, en die moet je er eens over horen praten...![]()
En dan vergelijkt hij het ook met de HTS, en dan heb ik het over niveau èn studielast. Hij volgt wat colleges en leest eens wat, haalt alles.
Een ander is in Nijmegen psychologie gaan doen en die kan je hetzelfde vertellen.
Nog een ander is in Sittard naar de HEAO gegaan (had HAVO), en die verveelde zich zo erg dat hij na zijn propedeuse, naar de uni in Maastricht is gegaan om daar economie te gaan doen, maar de werkdruk is niet vergelijkbaar met de HTS. En dat zeggen ze alle 3.
Ik ben door gegaan met de HTS.![]()
Nee.quote:Op woensdag 19 april 2006 01:09 schreef Athlon_2o0o het volgende:
Trouwens, is het in de VS niet zo dat praktische scholen ("hbo") daar Bachelor of Science uitgeven en onderzoeksuniversiteiten Bachelor of Arts?
Want?quote:Op zondag 19 maart 2006 13:15 schreef thaleia het volgende:
En een gammastudie kan natuurlijk iedereen.
Ik zie het in ieder geval als voorbeeld mijn broer niet doenquote:
Wat maakt die wiskunde nu weer uit dan? Het verschil tussen uni en hbo is de academische denkwijze, niet per definitie de moeilijkheid. De eerste twee jaar zul je bij veel studies er weinig van merken, maar daarna wordt het wel zeker van je verwacht.quote:Op woensdag 19 april 2006 01:26 schreef speknek het volgende:
[..]
Nee.
Overigens zie ik er wel wat in om een hele enkele technische HBO opleiding hoger in te schatten qua moeilijkheid. Niet bepaald het niveau van de studie, maar omdat ze wiskunde hebben waar veel academici over zouden struikelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |