Een literaire tegenstelling om aan te geven dat Brammetje het zoveel beter heeftquote:Op donderdag 9 maart 2006 20:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
De Quote-500 staat helemaal vol van dit soort miljoenairs. Ik denk niet dat het goed is dat toegelaten wordt dat zo een kleine groep mensen zich zo "exhibionistisch" verrijkt terwijl veel gezinnen moeite hebben om rond te komen.
Bram Duikelaar drukt de ene sigaar van 70 euro uit na de andere, terwijl Brechtje een snee brood nog doormidden moet snijden. Waar dient dit toe?
Inderdaad!quote:Op dinsdag 14 maart 2006 17:17 schreef FreedonNadd het volgende:
[..]
Een literaire tegenstelling om aan te geven dat Brammetje het zoveel beter heeft
Het grootste probleem is de Nederlandse overheid die weet dat dit probleem bestaat maar kan er nu met geen goed fatsoen meer vanaf. Stel dat het onderscheid landbouwgrond / bouwbare grond verdwijnt. De gehele huizenmarkt stort in elkaar want alle woningen worden goedkoper dus heel veel mensen raken in de problemen want hun tophypotheek staat nu op een huis dat van de ene op de andere dag 30 procent minder waard is geworden.
Bron:http://www.nu.nl/news/701(...)_hypotheekrente.htmlquote:BRUSSEL - De Europese Commissie heeft in een maandag uitgegeven rapport over de staat van de economie opnieuw geadviseerd om geen belastingvoordeeltjes te geven voor hypotheekschulden. Het Nederlandse systeem van vrijwel volledige aftrek van hypotheekrente wordt weliswaar niet met zoveel woorden genoemd, maar het advies luidt om een belastingsysteem te hebben dat "neutraal" is tegenover de huizenmarkt.
[...]
quote:AMSTERDAM - De banken hebben afgelopen december voor een recordbedrag hypotheken verstrekt. Huizenbezitters sloten in de laatste maand van 2005 voor bijna 13 miljard euro hypotheken af. Daardoor bedroeg de totale schuld aan woninghypotheken eind vorig jaar bijna 490 miljard euro.
Waarom denkt iedereen toch dat de HRA er zomaar ineens wordt uitgegooid en dat er geen enkele compensatie (in de vorm van lagere IB) komt?quote:Op maandag 27 maart 2006 23:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Bron:http://www.nu.nl/news/701(...)_hypotheekrente.html
Wat zou er gebeuren wanneer de HRA plotsklaps afgeschaft zou worden? Mensen die zojuist een huis gekocht hebben zijn dan toch helemaal failliet? Ik kan me hier wel een worst-case scenario bij bedenken.
Waarschijnlijk omdat alle bezuinigen in de publieke sector van de afgelopen 8 jaar (zwembaden, bibliotheken, zorg etc. etc.) ook niet in lage IB geresulteerd heeft.quote:Op zaterdag 1 april 2006 08:41 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Waarom denkt iedereen toch dat de HRA er zomaar ineens wordt uitgegooid en dat er geen enkele compensatie (in de vorm van lagere IB) komt?
De economie is een tijdje down geweest, dat heeft er ook mee te maken. Het niet subsidiëren van een zwembad is ook wel van een iets andere orde dan het afschaffen of beperken van de HRA.quote:Op zaterdag 1 april 2006 15:09 schreef Andre70 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat alle bezuinigen in de publieke sector van de afgelopen 8 jaar (zwembaden, bibliotheken, zorg etc. etc.) ook niet in lage IB geresulteerd heeft.
Waar al dat geld, die vele miljarden, dan wel gebleven zijn?![]()
Overigens geen argument om de HRA te beperken, dit!
Je moet inderdaad naar de stijging van de huizenprijzen ten opzichte van de stijging van het inkomen kijken. Dan krijg je reele cijfers.quote:Op zaterdag 1 april 2006 20:41 schreef ondersoeker het volgende:
* Volgens de economist was de gemiddelde huizenprijs 3,5 tot 4 keer het gemiddelde inkomen in 1986.
* Volgens RTL was dit in het jaar 2000 opgelopen tot 7 keer. Dit is dus bijna een verdubbeling
(Huizenprijsgem= 180.000 euro en Inkomengem= 25.900 euro)
Wat is de enige oplossing die voor alle groepen aanvaardbaar is:
Misschien een geleidelijke daling van de huizenprijzen met zo'n 1% per jaar. Daar boven op een inflatie van 2%, geeft een werkelijke daling van 3% per jaar.
1) Ik vind het een taak van de overheid om zoveel mogelijk stabiliteit te creeren, net zoals ze dat bij de conjunctuur proberen/probeerden te doen.quote:Op zaterdag 1 april 2006 20:50 schreef Andre70 het volgende:
[..]
1) Ook dit zal ooit weer rechtgetrokken moeten worden.
2) Het grootste risico voor de starter is natuurlijk het in één keer afschaffen van de HRA (-al denk ik niet dat ze dit in één keer zullen doen-). Zijn maandlasten verdubbelen dan onverwacht, terwijl de huizenprijzen kelderen en niemand meer wil kopen. Dan zit iemand dus met een enorme schuld waarvan hij de rente óók nog eens niet meer kan betalen.
Ondersoeker heeft mooie cijfers, maar die beginnen in '86. Dat is ná de enorme instorting van de woningmarkt. In '86 waren de prijzen weer wat aan het opkrabbelen.quote:Op zaterdag 1 april 2006 20:50 schreef Andre70 het volgende:
[..]
Je moet inderdaad naar de stijging van de huizenprijzen ten opzichte van de stijging van het inkomen kijken. Dan krijg je reele cijfers.
bron: http://www.buildingbusiness.com/artikel.asp?ID=794quote:"…de huizenprijzen gaan zakken omdat de inkomens zijn achtergebleven"
"De huizenprijzen vertonen sinds 1985 een duidelijk stijgend verloop. Vooral in de tweede helft van de jaren negentig ging het hard met de prijzen. Maar zijn de huizen daardoor nu te duur? De NVB onderzocht voor de Nederlandse situatie de betaalbaarheid van koophuizen, maar komt op basis van betrouwbare bronnen (CPB) tot andere conclusies. Wij leggen ons ijkpunt in 1980. Sedertdien zijn de gezinsinkomens van Nederlandse huishoudens ongeveer even hard gestegen als de huizenprijzen. Ons inziens is het echter relevanter om te kijken wat de koper maandelijks aan woonlasten kwijt is en hoe zich dat verhoudt tot zijn inkomen. We zien dan dat voor de nieuwe eigenaar/bewoner de woonlasten sinds 1980 met gemiddeld 73% zijn gestegen tegenover een gemiddelde groei van de gezinsinkomens met 176%. Het is kortom een fabel dat koophuizen te duur zijn geworden ten opzichte van de gezinsinkomens. In werkelijkheid is de betaalbaarheid juist krachtig verbeterd (grafiek 2a en 2b)."
Oei, verhaaltjessommen, mijn zwakke kant. Eventuele denkfouten zal ik er niet uithalenquote:Op zondag 2 april 2006 11:08 schreef ondersoeker het volgende:
Als ik het wiskundig probeer uit te drukken: (corrigeer me maar als ik denkfouten maak)
Hier begrijp ik je niet helemaal. Als er méér personen-per-huishouding inkomen hebben (2002 vergelijken met -eerder 1986 of '80, maakt voor principe niet uit), dan is het toch correct om te stellen dat de eenheid bewoners-per-huis minder van de verdiensten-per-huis besteed aan een huis?quote:3. De bron die jij gebruikt beweert dat wonen goedkoper geworden zou zijn. Ik weet niet in hoeverre je NVB hierin kan vertrouwen (maar goed dat zou flauw zijn, laten we ervan uitgaan dat het klopt), dan komt dat o.m omdat ze van een gezinsinkomen uit zijn gegaan en ik van een inkomen. Ik geloof dat sinds 1980 er veel vrouwen meer zijn gaan werken er sindsdien dus veel meer tweeverdieners zijn.
Die bron stelt het volgende:quote:Op zondag 2 april 2006 11:40 schreef sigme het volgende:
[..]
Oei, verhaaltjessommen, mijn zwakke kant. Eventuele denkfouten zal ik er niet uithalen.
[..]
Hier begrijp ik je niet helemaal. Als er méér personen-per-huishouding inkomen hebben (2002 vergelijken met -eerder 1986 of '80, maakt voor principe niet uit), dan is het toch correct om te stellen dat de eenheid bewoners-per-huis minder van de verdiensten-per-huis besteed aan een huis?
Als ik jou zo goed begrijp zeg jij dat één individu gemiddeld meer kwijt is aan zijn huis, waarbij jij buiten beschouwing laat dat dat individu (gemiddeld) die woonlasten deels laat betalen middels inkomsten van een partner. Jij rekent per persoon; terwijl veelal meerdere personen een huis delen, waar de NVB per huis rekent.
De betrouwbaarheid van de NVB heb ik trouwens ook maar even gewoon aangenomen, ik ken die club niet.
Het ging mij erom dat ik mij de tijd kan heugen met bizar lage koopprijzen, begin jaren 80, en dat dat een extreem was, hetgeen dit soort statistiekjes vertekent. Het schijnt uit het collectief geheugen verdwenen, maar door de ineenstorting toen kan je nu met statistieken ongeveer alles bewijzen wat je maar wil, afhankelijk van je gekozen beginpunt.
Je hebt gelijk dat je vroeger, op één inkomen, méér huis kon kopen dan tegenwoordig, denk ik. Het kostwinnerschap. Gemiddeld kon destijds een heel gezin rondkomen van een inkomen; daar was een inkomen toen ook meer op bedacht.quote:Op zondag 2 april 2006 12:12 schreef ondersoeker het volgende:
Als dit zou kloppen zou wonen goedkoper geworden zijn voor een paartje.( ) Daarnaast zie je dat starters het erg moeilijk hebben en volgens mij kon je vroeger ook met een inkomen een hypotheek nemen.
Reëel is natuurlijk niets, anders dan de klaarblijke marktwaardequote:Of de prijzen in 1980 bizar laag waren weet ik niet. Misschien was dat de laatste periode met reele huizenprijzen.
Ik ben zo vrij geweest wat nummers voor delen van je betoog te zettenquote:Op zondag 2 april 2006 12:36 schreef sigme het volgende:
[..]
1) Je hebt gelijk dat je vroeger, op één inkomen, méér huis kon kopen dan tegenwoordig, denk ik. Het kostwinnerschap. Gemiddeld kon destijds een heel gezin rondkomen van een inkomen; daar was een inkomen toen ook meer op bedacht.
2) Reëel is natuurlijk niets, anders dan de klaarblijke marktwaarde.
3) Stel dat je vindt (op welke grond dan ook), dat de waarde van de jaren '80, na de ineenstorting, de meeste correcte was, dan was dat toch buitengewoon rampzalig voor degenen met een huis niet lang daarvóór gekocht.
4) Ik vind dat wie nu klaagt over de moeilijkheden uit het oog verliest dat men in voorjaande jaren ook geen gespreidde bedjes trof, op de economische allergunstigste tijden na (jaren 70, jaren '90).
quote:Op zondag 2 april 2006 20:56 schreef ondersoeker het volgende:
[..]
Ik ben zo vrij geweest wat nummers voor delen van je betoog te zetten![]()
Hoe oud ben jij, eigenlijk?quote:1) Inkomens komen normaal gesproken niet tot stand op basis van de gevolgen hiervan voor de werknemer.
Klopt volgens mij. Maar die marktverstorende elementen zijn op zichzelf redelijk constant. Je ziet dan ook dat de markt zich eromheen vormt. Uiteindelijk zijn het slechts factoren die meespelen op de markt.quote:2) Het probleem is volgens mij dat die markt juist wordt verstoort door allerlei zaken zoals hypotheekrenteaftrek, bestemmingplannen, e.d
Ik ben starter, heb een jaar geleden een huis gekocht. Mij hoor je niet klagen. Vrienden van me hebben een half jaar geleden hun eerste huis gekocht, in A'dam, op één inkomen; na járen bijstand had hij al 1 jaar een vaste baan. Ik ken allerlei mensen die de afgelopen 5 jaar voor het eerst een huis kochten, tweeverdieners, kostwinners, alleenstanden, flexwerkers met en zonder kinderen, in Randstad en in provincie. Eigenlijk vind ik dat het best meevalt allemaalquote:4) () en als je naar het buitenland kijkt, vraag je je misschien terecht af... waarom zo duur?
Ik ben in ieder geval niet oud genoeg om de arbeidsmarkt goed te kennen (uit het fantastischequote:Op zondag 2 april 2006 22:00 schreef sigme het volgende:
[..]
![]()
[..]
Hoe oud ben jij, eigenlijk?
Je vergist je hierin, minstens deels. Het is lange tijd zeer gebruikelijk geweest opslag te vragen (en te krijgen) bij trouwen en (vaker voorkomend in een mensenleven, destijds, tegenwoordig andersom) bij geboorte van een kind.
[..]
Klopt volgens mij. Maar die marktverstorende elementen zijn op zichzelf redelijk constant. Je ziet dan ook dat de markt zich eromheen vormt. Uiteindelijk zijn het slechts factoren die meespelen op de markt.
Een grote verandering in een van deze factoren zal de markt gigantisch verstoren, stel dat de schaarste van bouwgrond domweg ophoudt te bestaan (kan makkelijk), dan halveren de huizenprijzen ofzo; dat stort dit land in een gigantische crisis.
[..]
Ik ben starter, heb een jaar geleden een huis gekocht. Mij hoor je niet klagen. Vrienden van me hebben een half jaar geleden hun eerste huis gekocht, in A'dam, op één inkomen; na járen bijstand had hij al 1 jaar een vaste baan. Ik ken allerlei mensen die de afgelopen 5 jaar voor het eerst een huis kochten, tweeverdieners, kostwinners, alleenstanden, flexwerkers met en zonder kinderen, in Randstad en in provincie. Eigenlijk vind ik dat het best meevalt allemaal.
Hangt vooral van de grootte van het bedrijf af. Hoe groter, hoe formeler allerlei regels voor salarisschalen en loonstappen. Bij kleine bedrijven is het nog steeds gebruikelijk dat de baas meeleeft met personeel, en dus dergelijke gebeurtenissen aangrijpt om dat te tonen. En het personeel daar dus ook een beroep opdoet. Vroeger was het veel gebruikelijker, in sommige sectoren ook gewoon vanzelfsprekend / formeel vastgelegd.quote:Op zondag 2 april 2006 22:24 schreef ondersoeker het volgende:
[..]
Ik ben in ieder geval niet oud genoeg om de arbeidsmarkt goed te kennen (uit het fantastische1980), maar is dat nu nog gebruikelijk dat je opslag krijgt bij de geboorte van je kind ? Dan heb ik weer eens wat geleerd. Of is dit iets van vroeger ?
Verder: http://www.nu.nl/news/706(...)rek_niet_heilig.htmlquote:Bron: Nu.nl
DEN HAAG - De helft van de huizenbezitters wil af van het het huidige systeem van hypotheekrenteaftrek. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vereniging Eigen Huis (VEH), dat maandagavond is gepresenteerd in het tv-programma Nova
(...)
Ik betaal aan OZB méér dan ik aan hypotheekrente-aftrek ontvang. Beide is gebaseerd op de waarde van het huis; de OZB op de marktwaarde-volgens-de-gemeente en de hypotheekrenteaftrek op de hypotheek die ik nodig had om de marktwaarde van mijn huis op tafel te leggen.quote:Op maandag 3 april 2006 23:43 schreef LXIV het volgende:
Nu geloof ik niet dat een plotsklaps afschaffen van de HRA een positief effect heeft op de economie. Bovendien zou het onrechtvaardig zijn voor degenen die op vrij korte termijn gekocht hebben. Maar een beperking van bijvoorbeeld 400.000, of een beperking tot een bepaald bedrag...
Je moet gewoon zorgen dat je in een hogere tariefschaal komt, sigme. Dan trekt dat vanzelf recht.quote:Op dinsdag 4 april 2006 09:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik betaal aan OZB méér dan ik aan hypotheekrente-aftrek ontvang. Beide is gebaseerd op de waarde van het huis; de OZB op de marktwaarde-volgens-de-gemeente en de hypotheekrenteaftrek op de hypotheek die ik nodig had om de marktwaarde van mijn huis op tafel te leggen.
Schaf in één klap de hypotheekrenteaftrek af én de OZB, dan ga ik erop vooruit.
Er zijn twee manieren om ruim voldoende geld te verdienen. Eén is meer verdienen, de ander minder nodig hebben. Mijn hypotheeklast is zo'n ¤115,- per maand, dus zelfs met afschaffing van de HRA zonder compensatie heb ik geen problemenquote:Op dinsdag 4 april 2006 18:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je moet gewoon zorgen dat je in een hogere tariefschaal komt, sigme. Dan trekt dat vanzelf recht.![]()
Inderdaad. Met zo een lage hypotheeklast is het logisch dat je OZB hoger is dan je HRA.quote:Op dinsdag 4 april 2006 18:55 schreef sigme het volgende:
[..]
Er zijn twee manieren om ruim voldoende geld te verdienen. Eén is meer verdienen, de ander minder nodig hebben. Mijn hypotheeklast is zo'n ¤115,- per maand, dus zelfs met afschaffing van de HRA zonder compensatie heb ik geen problemen.
Begin klein, oefen met lego.quote:Op dinsdag 4 april 2006 10:53 schreef McCarthy het volgende:
vastgoed handelaren
geweldig natuurlijk, ik zit er ook over te denken in de vastgoed te gaan, ik weet alleen niet hoe te beginnen
Het beleid mbt bestemmingsplannen aanpassen, zodat vastgoedmagnaten zich tenminste niet door de regelgeving kunnen verrijken. Er hoeft echt geen anti-vastgoedmanagerbeleid gevoerd te worden, maar een beleid dat hen zó gemakkelijk de mogelijkheid geeft om zich te verrijken is ook slecht.quote:Op woensdag 5 april 2006 11:16 schreef EsDe het volgende:
Ach, die vastgoedmagnaat heeft het gewoon buitengewoon goed voor mekaar![]()
Zoals hij zegt, IEDEREEN die de mogelijkheid en kennis heeft hetzelfde te doen, zou dit ook daadwerkelijk doen... vrij logisch. Dat 99% van de bevolking niet deze mogelijkheid heeft, en dat er een klein deel amper financieel rond kan komen, tja... het leven is hard. Maar wat kunnen we eraan doen?![]()
Een grof schandaal dat de 3 grote partijen hier nooit een stokje voor gestoken hebben.quote:Op woensdag 5 april 2006 18:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het beleid mbt bestemmingsplannen aanpassen, zodat vastgoedmagnaten zich tenminste niet door de regelgeving kunnen verrijken.
Denkt het niet... weet eigenlijk wel zeker dat die 'vette kerel' (waar ik overigens veel respect voor heb) 999999x meer bijdraagtquote:Op donderdag 9 maart 2006 01:08 schreef Barcas het volgende:
[..]
If you can't beat them, join them. Maar dat wil niet zeggen dat wij als Nederland in geheel dit soort praktijken dan maar moet toelaten. Die arme vrouw met haar kindje draagt meer bij aan Nederland als die vette kerel. Het is niet rechtvaardig.
Ach, dit zal wel enigszins helpen jaquote:Op woensdag 5 april 2006 18:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het beleid mbt bestemmingsplannen aanpassen, zodat vastgoedmagnaten zich tenminste niet door de regelgeving kunnen verrijken. Er hoeft echt geen anti-vastgoedmanagerbeleid gevoerd te worden, maar een beleid dat hen zó gemakkelijk de mogelijkheid geeft om zich te verrijken is ook slecht.
Bron:http://www.nu.nl/news/708(...)rustig_op_stoom.htmlquote:NIEUWEGEIN - De prijs van een gemiddelde woning bedroeg het afgelopen kwartaal 228.000 euro. Dat betekent een prijsstijging van 0,7 procent ten opzichte van het vierde kwartaal in 2005. Afgezet tegen het eerste kwartaal van vorig jaar is het een plus van 4,7 procent.
Dat is 2000 euri!quote:Op zondag 9 april 2006 19:23 schreef sigme het volgende:
Mijn vader verhaalde vandaag; hij kocht mijn geboortehuis voor fl 4.400,-
Dat is zo'n 35 jaar geleden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |