Als ik sponsoring aanbiedt voor zo een website dan moet de website wel aan mijn algemene voorwaarden voldoen, wat inhoudt dat zo een site geen dierenleed moet promoten en geen dierenhandel moet promoten dus. Dus als iemand een website wilt opzetten erover en niet dierenhandel promoot dan wil ik dat wel sponsoren. Dat is mijn aanbod dusquote:Op woensdag 8 maart 2006 13:37 schreef nummer_zoveel het volgende:
Jouw mening is dat fokken dierenleed is, dus moet dat maar niet op die site ondersteunt worden.![]()
Geweldig idee.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:30 schreef beestjuh het volgende:
[..]
Natuurlijk zijn er geschikte fokkers, maar als er een link gemaakt moet worden op de site kun je beter vermelden dat mensen die op zoek zijn naar een rashond, zich voor adressen kunnen wenden naar de specifieke rasvereniging, en dáár kun je wel een lijst van telefoonnummers van plaatsen. Die verenigingen zullen daar zelfs blij mee zijn..
Kom met de feiten dan, dat rasverenigingen zo'n grote dierenbeulen zijn! Heb je zo'n ervaring in dat wereldje? Je kunt veel zeggen, maar onderbouw het dan wel een beetje.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:38 schreef TechXP het volgende:
[..]
Nou ik heb zelf geen tijd voor een website te maken vanwege andere projecten. Maar ik wilde hosting en domein sponsoren, maar dan is de vraag wat degene die de website op zet dan wil. En ik denk dat de meeste die tegen dit dierenleed zijn erg naief denken over rasverenigingen enzo. En niet over dat fokkers allemaal zorgen voor dierenleed en in stand houding van het leed.
Ik vind dat onjuist, omdat men geen recht heeft om zo te doen. Het is alleen maar uit eigen belang.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:38 schreef beestjuh het volgende:
Er zullen altijd mensen blijven die een rashond willen. Laat ze dan alsjeblieft eerder in contact komen met een Nederlandse fokker, die fokt uit liefde van het ras, dan met een buitenlandse geldwolf. [/quote\
Nee, want beiden moeten niet gepromoot worden.
[quote]Verenigingen houden de bloedlijn in de gaten en zorgen dat de fokker niet meer dan 1 nest per jaar kan krijgen, omdat hij anders simpelweg geen stambomen meer krijgt voor zijn pups en al snel fokker-af is.
nee, fokken doen je om de beesten zo puur- en gezond mogelijk te houden.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:33 schreef TechXP het volgende:
[..]
[quote]Naar mijn mening is fokken zorgen voor meer dierenleed, dus ga dat niet ondersteunen. Als de website gericht is om te verwijzen naar asieldieren, dan wil ik het wel sponsoren.
Maar ik denk dat men ook naar rasverenigingen wil wijzen, maar weet dat die niet veel beter zijn en niet zozeer voor
Rasverenigingen behartigen de belangen van het dier.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:38 schreef TechXP het volgende:
[..]
Nou ik heb zelf geen tijd voor een website te maken vanwege andere projecten. Maar ik wilde hosting en domein sponsoren, maar dan is de vraag wat degene die de website op zet dan wil. En ik denk dat de meeste die tegen dit dierenleed zijn erg naief denken over rasverenigingen enzo. En niet over dat fokkers allemaal zorgen voor dierenleed en in stand houding van het leed.
Er zijn wel aangesloten fokkers beboet e.d. in het verleden. Zal in toekomst ook nog wel gebeuren.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:41 schreef nummer_zoveel het volgende:
Kom met de feiten dan, dat rasverenigingen zo'n grote dierenbeulen zijn! Heb je zo'n ervaring in dat wereldje? Je kunt veel zeggen, maar onderbouw het dan wel een beetje.![]()
Als je als fokker zeurt over broodfokkers en dat asielen overvol zijn terwijl je zelf alleen maar zorgt dat er meer en meer honden komen, dan ben je toch niet goed bezig.quote:Kom met de feiten, dat een easvereniging niks op heeft met het welzijn van de honden, en dat de 'goede' fokkers ook niks om hun dieren geven! Je draaft nu (zoals wel vaker) erg door TechhXP. Het is niet allemaal zo zwart-wit als jij denkt.![]()
Dat vind jij ja. Maar ik vind het toch verdomde goed dat er honden worden gefokt om blindegeleidehond, politiehond of schapedoes te worden.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:41 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik vind dat onjuist, omdat men geen recht heeft om zo te doen. Het is alleen maar uit eigen belang.
van de fokkers van het dier.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:44 schreef CarDani het volgende:
Rasverenigingen behartigen de belangen van het dier.
De fokkers zeggen zelf dat ze het doen omdat ze het ras willen behouden omdat ze het mooi vinden. Dat vind ik een keuze uit eigen belang. Is het zelfde als je ziet bij fokkers van Papegaaien. Zeggen ook dat ze fokken omdat ze de dieren in stand willen houden. Maar ze fokken gewoon voor verkoop en omdat ze het dier voor zich zelf willen behouden.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:42 schreef CarDani het volgende:
nee, fokken doen je om de beesten zo puur- en gezond mogelijk te houden.
Idd.. ik ben tegen blindegeleidenhonden etc.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:44 schreef nummer_zoveel het volgende:
Dat vind jij ja. Maar ik vind het toch verdomde goed dat er honden worden gefokt om blindegeleidehond, politiehond of schapedoes te worden.
Of is dat in jouw ogen ook allemaal eigenbelang 'de hond is immers nooit gevraagd of ie het wel wilt doen'![]()
![]()
Ja, en? Ben je dan de alwetende?quote:Ik werk in het wereldje van dierenbescherming
quote:Geachte Redactie,
Gisteren werd er op TV bij Tros Radar eindelijk eens goed aandacht aan besteed: Puppieleed/hondenhandel/uitgemergelde fokteefjes....vreselijk vreselijk. En het gebeurt meer en meer.
Pups worden gefokt onder erbarmelijke omstandigheden en geïmporteerd uit zgn oostbloklanden. "Rashondjes" zijn zo veel goedkoper omdat er laks omgegaan wordt met het fokbeleid. Sterker nog: ze fokken zoveel mogelijk hondjes in zo kort mogelijke periode. Fokteefjes van 2,5 jaar die al 5 ! nestjes hebben gehad. Ze zijn nog niet bevallen of ze moeten weer. ....
Sterk vervuilde hokken, geen fris drinkwater. Pups worden met 2 weken al bij de moeder weggehaald. Ze zijn ongezond, leren zo geen hondentaal, worden niet ingeprent, gesocialiseerd etc. met alle nare gevolgen van dien.
Is het prijskaartje nou werkelijk ZO belangrijk dat we zo omspringen met onze geliefde viervoeter?
Koop geen pup van "farms", internet zoals marktplaats, via via enz. Dit zijn handelaren !!!
Alleen door geen pups meer van deze handelaren te kopen, kan het gestopt worden.
Zoekt u een pup, informeer dan eens bij de rasvereniging. Deze zijn er niet voor niets !!!
Al eerder heb ik advertenties geplaatst op marktplaats.nl en via via.nl tegen deze hondenhandel. Ik werd vervolgens bedreigd met de dood.
Laat dit aub een waarschuwing zijn. Het zijn mensen zonder enig gevoel en zonder enige kennis. Hoe het hondje uiteindelijk terecht komt en hoe hij zich zal kunnen ontwikkelen laat ze helemaal koud.
Ze zien het puur als inkomsten. Het wordt niet voor niets de "hondenbioindustrie" genoemd.
Walgelijk.
Enkele voorbeelden van farms: ze brengen het zo mooi, maar je moest eens weten.....
http://www.puppykennel.nl/
http://www.puppy-paradijs.be/
http://www.kleintjesmarkt.nl
www.marktplaats.nl
www.viavia.nl
http://www.petcenter.be/
http://www.bolkshof.be/index.php
www.speurders.nl
Zouden jullie hier geen item over kunnen maken? Het is zo intens zielig en gemeen wat er die dieren wordt aangedaan. Dit mag toch gewoon niet!
http://www.dogheart.hu/dogmengele.htm
Bovenstaande link bevat schokkende foto's van de honden die in o.a hongarije worden gefokt,en vervolgens door nederlandse handelaren worden opgekocht,en in nederland worden verkocht.
In nederland en belgië zitten vele van deze malafide handelaren. Wij van het FOK! forum (zie dit topic over de hele gebeurtenis http://forum.fok.nl/topic/827859/1/50 ) zouden erg dankbaar zijn als er aandacht aan besteed zou worden.
Dit kan,en mag niet!
Met vriendelijke groeten,
*********
Honden leven al tienduizenden jaren met mensen en vinden het leuk iets voor ze (ons) te doen; onderdeel te zijn van een roedel waar de mens bovenaan staat. Zo zit een hond in elkaar.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:47 schreef TechXP het volgende:
[..]
Idd.. ik ben tegen blindegeleidenhonden etc.
Dus...?quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:41 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik vind dat onjuist, omdat men geen recht heeft om zo te doen. Het is alleen maar uit eigen belang.
Ik ken dan alleen kattenfokkers, maar dit beeld wat jij schetst strookt echt niet met de mensen die ik ken. Zij fokken als hobby, leggen er zelf geld op toe. Een beetje fokker geeft niet aan iedereen een kat mee, je moet er eerst op bezoek, krijgt een soort kruisverhoor (iemand hier op fok kreeg bij sommige fokkers geen kitten vanwege fulltime werk, ook al was er al een kat in huis), kittens worden verkocht met een contract, met oa castratieverplichting, bij herplaatsing de verplichting de kat aan de fokker terug te geven, verbod op buiten loslopen van de kat etc. Veel mensen vinden dit al véél te streng. (ikke niet hoorquote:Op woensdag 8 maart 2006 13:44 schreef TechXP het volgende:
Als je als fokker zeurt over broodfokkers en dat asielen overvol zijn terwijl je zelf alleen maar zorgt dat er meer en meer honden komen, dan ben je toch niet goed bezig.
Daarnaast verkopen ze aan mensen waarvan ze weten dat het fout gaat. Je kan een slechte instelling van mensen al makkelijk herkennen.
Ik zal eens wat vertellen. Ik hoop dat dit je een beetje overtuigt.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:41 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Kom met de feiten dan, dat rasverenigingen zo'n grote dierenbeulen zijn! Heb je zo'n ervaring in dat wereldje? Je kunt veel zeggen, maar onderbouw het dan wel een beetje.![]()
Kom met de feiten, dat een e]rasvereniging niks op heeft met het welzijn van de honden, en dat de 'goede' fokkers ook niks om hun dieren geven! Je draaft nu (zoals wel vaker) erg door TechhXP. Het is niet allemaal zo zwart-wit als jij denkt.![]()
Voor een hond is het geweldig om dat te mogen zijn.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:47 schreef TechXP het volgende:
[..]
Idd.. ik ben tegen blindegeleidenhonden etc.
Precies. Bepaalde rassen vinden dit heel leuk om te doen. Maar vraag me af wat TechXP voor betere ideeen heeft voor deze honden om te doen.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:58 schreef CarDani het volgende:
[..]
Voor een hond is het geweldig om dat te mogen zijn.
Tuurlijkquote:Op woensdag 8 maart 2006 13:52 schreef Zwaffel het volgende:
als dit topic dichtgaat,opent dan iemand ff een deel 2 met link naar dit topic?
Duf als een kleedje voor de kachel?quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:00 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Precies. Bepaalde rassen vinden dit heel leuk om te doen. Maar vraag me af wat TechXP voor betere ideeen heeft voor deze honden om te doen.
hmm zo ging dat met mijn kat ook jaquote:Op woensdag 8 maart 2006 13:54 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Ik ken dan alleen kattenfokkers, maar dit beeld wat jij schetst strookt echt niet met de mensen die ik ken. Zij fokken als hobby, leggen er zelf geld op toe. Een beetje fokker geeft niet aan iedereen een kat mee, je moet er eerst op bezoek, krijgt een soort kruisverhoor (iemand hier op fok kreeg bij sommige fokkers geen kitten vanwege fulltime werk, ook al was er al een kat in huis), kittens worden verkocht met een contract, met oa castratieverplichting, bij herplaatsing de verplichting de kat aan de fokker terug te geven, verbod op buiten loslopen van de kat etc. Veel mensen vinden dit al véél te streng. (ikke niet hoor) Sommige versvoerende fokkers die ik ken zouden het liefste in hun contract zetten wat de kat te eten moet krijgen
De fokster van mijn kittens doet ook niet aan afhalen, brengt kittens naar het nieuwe huis, zodat ze kan zien waar ze terecht komen, ik weet zeker dat als dat haar niet bevalt het katje gewoon weer mee terug naar huis gaat.
Stel voor dat fokkers met echt hart voor het ras om jouw overwegingen zouden stoppen, dan zouden alleen de prutsers overblijven. Dat lijkt mij helemaal slecht. Meer voorlichting aan kopers is geboden, internet is wat dat betreft wel belangrijk, maar via andere kanalen zou wel veel resultaat kunnen opbrengen denk ik.
[img]hier de link van de foto[/img]quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:24 schreef CarDani het volgende:
Topic deel 2 is aangemaakt.
Ik weet alleen niet hoe ik een foto moet plaatsen.
niet door mij iigquote:Op woensdag 8 maart 2006 14:27 schreef CarDani het volgende:
www.hondenleed.nl
Is dat door ons gedaan?
Vergis je niet, men denkt dat het bij "vuilnisbakken" minder voorkomt. Valt een huiskat dood aan HCM, dan zegt de dokter "het was z'n hart" en de kous is af. Valt een Ragdoll dood aan een hartkwaal, dan wordt het lijkje vaak naar Utrecht gebracht voor een sectie, en bij een goede fokker worden de katten bij leven al elk jaar met echo getest. Ik ken geen één gewone huisdiereigenaar die dat doet. Ik zit op een internationale lijst met Dr Susan Little, en zij besprak deze week toevallig dat een bevriende kattencardioloog haar had verteld procentueel meer HCM te zien in huiskatten dan in raskatten, maar in absolute aantallen meer raskatten, omdat die structureel getest worden, en huiskatten alleen bij toeval.quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:06 schreef Uhmmie het volgende:
[..]
toch blijft het een feit dat er rasafwijkingen bestaan
dat geld voor elk ras van elk dier..
en het feit dat dat bij vuilnisbakken minder voorkomt..
Als je écht je best doet als fokker, hoef je niet in te telen. De genenpoel van de meeste rassen is breed genoeg, je kunt altijd katten importeren, en je kunt uitkruisen met een ander ras, dan ben je wel zo een paar jaar, duizenden euro's en een paar kattengeneraties verder, maar zonder toewijding moet je niet fokkenquote:doet mij toch denken aan enige vorm van te nauwe familiebanden
en dan kan je als fokker nog zo je best doen.. maar daar ontkom je gewoon niet aan
Ik schreef ook, de katten bij een goede fokkerquote:Op woensdag 8 maart 2006 14:36 schreef Uhmmie het volgende:
hmmmijn raskat word anders ook niet elk jaar getest met een echo
stuur ze maar. zwaffel[at]planet.nl of moet ik ze van die gruwelijke pagina halen?quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:44 schreef CarDani het volgende:
Wie wil er in deel 2 foto's plaatsen? Mij lukt het niet.
ze was iets te vroeg,lullen we deze toch ff vol?quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:46 schreef zoeperzazke het volgende:
waarom een deel 2 als deel 1 nog niet vol is?
Ja, is goed, haal ze maar van die pagina.quote:Op woensdag 8 maart 2006 14:46 schreef Zwaffel het volgende:
[..]
stuur ze maar. zwaffel[at]planet.nl of moet ik ze van die gruwelijke pagina halen?
Nee, dat zeg ik ook niet. Ik antwoord alleen. Mijn specialiteit ligt overigens niet bij deze dierenhandel. Maar weet er wel wat van.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:47 schreef nummer_zoveel het volgende:
Ja, en? Ben je dan de alwetende?
Ja is goed. Ik gaf alleen even mijn mening over de andere fokkers en waarom ik het slecht vind.quote:En nogmaals TechXP, de asiels zitten in het algemeen niet vol met dure rashonden. Dus je theorie klopt gewoon niet. En zullen we bij het onderwerp blijven?
Ik zeg neit dat het voor iedereen geld. Punt is naast het alles dat meer katten fokken terwijl er genoeg katten zijn niet diervriendelijk is.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:54 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Ik ken dan alleen kattenfokkers, maar dit beeld wat jij schetst strookt echt niet met de mensen die ik ken. Zij fokken als hobby, leggen er zelf geld op toe. Een beetje fokker geeft niet aan iedereen een kat mee, je moet er eerst op bezoek, krijgt een soort kruisverhoor (iemand hier op fok kreeg bij sommige fokkers geen kitten vanwege fulltime werk, ook al was er al een kat in huis), kittens worden verkocht met een contract, met oa castratieverplichting, bij herplaatsing de verplichting de kat aan de fokker terug te geven, verbod op buiten loslopen van de kat etc. Veel mensen vinden dit al véél te streng. (ikke niet hoor) Sommige versvoerende fokkers die ik ken zouden het liefste in hun contract zetten wat de kat te eten moet krijgen
De fokster van mijn kittens doet ook niet aan afhalen, brengt kittens naar het nieuwe huis, zodat ze kan zien waar ze terecht komen, ik weet zeker dat als dat haar niet bevalt het katje gewoon weer mee terug naar huis gaat.
Circusmensen zeggen dat ook. Dus geen goede reden. Het gaat erom dat die dieren geboren worden voor de mens. En niet voor hun eigen redenen.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:50 schreef nummer_zoveel het volgende:
Honden leven al tienduizenden jaren met mensen en vinden het leuk iets voor ze (ons) te doen; onderdeel te zijn van een roedel waar de mens bovenaan staat. Zo zit een hond in elkaar.
Het is echt een utopie te denken dat er een wereld zal bestaan waarin mens en dier gelijk zijn en elkaar met liefde hun eigen gang laten gaan, elkaar met rust latend.
Belangen van de fokkers. Als ze het doen voor belang van het dier dan fok je niet, omdat je weet dat er genoeg honden zijn in asielen. En dan zou je als fokker moeten promoten dat men dieren uit het asiel opvangt.quote:Op woensdag 8 maart 2006 13:57 schreef CarDani het volgende:
Nee, absoluut NIET de belangen van de fokkers.
ALLEEN naar de belangen van het dier.
Verschilt hoe je er naar kijkt. Er is een huiskattenoverschot, geen raskattenoverschot. Er is wel overlap tussen liefhebbers van die twee groepen, maar een raskat neemt niet per definitie de plek in van een asielkat. Mensen gaan niet puur voor een bepaald aantal katten, maar willen ook nog keuzevrijheid, zo is het nu eenmaal.quote:Op woensdag 8 maart 2006 15:01 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik zeg neit dat het voor iedereen geld. Punt is naast het alles dat meer katten fokken terwijl er genoeg katten zijn niet diervriendelijk is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |