abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 5 maart 2006 @ 18:19:32 #1
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35748091
Ik heb vorig jaar, na drie maanden in Peru (twee maanden Cusco, maan Puerto Maldonado) te hebben gezeten nog een paar weken rondgereist. Titicacameer, Arequipa, Huacachina, Nazca, een beetje de standaard gringo trail. Zuid Amerika is mij zo goed bevallen dat ik komende zomer weer wil gaan. Ik heb vijf weken en mijn plan was om van Santa Cruz, bolivia, naar Santiago, Chili, te trekken in die vijf weken. Ik hoor echter van allerlei mensen dat ik eigenlijk naar Argentinie moet. NU vroeg ik mij af of ik dat inderdaad beter kan doen, van bolivia naar buenos aires trekken ofzo, of dat ik eigenlijk in vijf weken wel van bolivia via noord chili naar buenos aires kan trekken. Ik weet het allemaal niet zo goed. Dus wat moet ik doen? Gewoon in vijf weken van Bolivia naar Santiago, of in vijf weken van bolivia naar Buenos Aires?
De vraag is natuurlijk een beetje hoe interessant noord Chili is. Ben ik daar lang zoet, of trek ik er juist zo door? Iemand ervaring?
What is live without a little problem?
pi_35789820
Waarom niet naar het zuiden van Chili en Argentinië? Patagonië dus.
pi_35790122
quote:
Op maandag 6 maart 2006 21:33 schreef k_man het volgende:
Waarom niet naar het zuiden van Chili en Argentinië? Patagonië dus.
Zowel noord als zuid is erg mooi. Zuid ben ik zelf geweest en noord ken ik alleen van foto's en verhalen en staat overigens nog steeds op mijn lijstje.
Beter een baas onder je duim, dan tien bovenop
Trekt bij warm weer een poncho aan
pi_35790200
Idem.
  maandag 6 maart 2006 @ 22:05:35 #5
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35791262
Och ja, mijn precieze route zal ik daar nog wel bepalen. Ik vraga me nu vooral af van waar ik mijn terugvlucht zal boeken.
What is live without a little problem?
  dinsdag 7 maart 2006 @ 05:26:49 #6
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_35799164
Argentinië is interessant genoeg voor 5 weken (wat zeg ik, voor 5 maanden!). Kijk ook eens in Argentinië en laat je niet afschrikken door wat La_Guiri allemaal heeft moeten doorstaan, hoewel dat natuurlijk zeer klote is als het je gebeurt.

Pategonië kan ik ook aanraden, Tiera del Fuego ben ik net geweest, erg leuk voor hikings als dat j ding is (mijne niet, maar ik heb me goed aangepast!). Voor reisverslagje van Argentinië kan je mijn weblog bekijken (zie sig), maar ik moet nodig updaten!
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  dinsdag 7 maart 2006 @ 12:45:21 #7
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35805455
Als je "slechts" vijf weken hebt zou ik Argentinië gewoon nog een keer apart doen. Argentinië is inderdaad prachtig maar het ligt er nog wel even. Zelf heb ik 5 weken alleen in Bolivia besteed en zo'n drie weken in het noorden van Chili. Als je in Santa Cruz begint en vandaar naar Santiago trekt is de hoeveelheid verschillende landschappen en mensen/culturen/steden ontzettend gevarieerd. Maakt een prachtige trip, zeker doen!

Houd er wel even rekening mee dat de zomer hier, daar het allerkoudste deel van het jaar is (in de hooglanden). Het kan zijn dat niet alle bergpassen open zijn.
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  donderdag 9 maart 2006 @ 01:15:46 #8
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35866592
Maargoed, de hamvraag blijft dus. Terug vanaf santiago of argentinie? IS het trouwens niet ook nog makkelijk en goedkoop om daar nog een ticket te kopen tussen die twee. mocht ik toch de verkeerde keus gemaakt hebben..
What is live without a little problem?
  donderdag 9 maart 2006 @ 10:30:20 #9
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35871148
Punt is dat bínnen een land vliegen in Latijns Amerika niet zo duur is. Zodra je echter een grens passeert nemen de prijzen gigantisch toe. Heb de indruk dat het vanuit veel landen goedkoper is om naar Miami te vliegen dan naar het eigen buurland...
Voor "goedkoop" zou ik het dus niet doen.
Mocht je persé van Santiago naar Buenos Aires willen dan is dat met de bus vrij goed te doen. Als ik het me goed herinner is Santiago-Mendoza een uurtje of 6-7 en Mendoza-BsAs nog eens 13.

Wel vraag ik me af waarom je terug zou willen vanaf Argentinië. Als je van Santa Cruz naar Santiago gaat ligt het gewoon helemaal niet logisch op de route. Misschien is het nog logischer (en goedkoper) om een "rondje" te maken waarbij je in Santa Cruz begint, vandaar naar het zuiden van Bolivia reist (Uyuni enzo), Chili in en dan naar Santiago en terug naar La Paz (en vandaaruit nog naar het noorden naar de jungle). Terugvliegen vanaf La Paz. Eventueel kun je dan gewoon een retourtje La Paz en een interne vlucht Santa Cruz nemen. Omdat je wellicht niet twee maal door het noorden van Chili wilt kun je ervoor kiezen het noorden van Argentinië mee te nemen (zou ik wel kort doen, maar bijvoorbeeld Salta en de Quebrada de Huamahuaca alleen). Ook nog eens helemaal naar Buenos Aires zou ik (in verband met de korte tijd) niet doen. Kan je beter een keer apart naar het midden/zuiden/oosten van Argentinië gaan
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  donderdag 9 maart 2006 @ 12:22:57 #10
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35874057
Och ja, ik was dus bang dat ik bolivia en chil wel gezien zou hebben na een week of drie. Peru en cusco enzo heb ik namelijk al gedaan. Santiago is echter ook niet heilig, ik kan ook gewoon naar bolivia gaan en dan Argentinie in trekken. Ik hoor namelijk van allerlei mensen dat Argentinie echt helemaal geweldig is, en ik weet eigenlijk niet wat ik van noordchili kan verwachten. Hmmm, het is lastig allemaal. Kan ik dat uiteindelijk niet het beste doen? Gewoon van Bolivia argentinie in trekken. Ik ken die contreien allemaal niet zo goed, vind het lastig. Ik hoor van allerlei mensen dat argentinie de plaats om te zijn is, maar ik weet er eigenlijk heel weinig van. Ik wil zeg maar bolivia, dan die woestijnen doen, en wat daarna dan....?!
What is live without a little problem?
  donderdag 9 maart 2006 @ 12:38:35 #11
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_35874545
Lees over Zuid Amerika eens Hik's zeer uitgebreide reisverslag (wat is de URL ook weer Hik?) ofover Argentinie alleen mijn reisverslag (zie sig)...
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  donderdag 9 maart 2006 @ 12:51:19 #12
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35874903
Het is wel grappig, er is echt een ontzettende Argentinië-hype nu. Iedereen gaat ineens naar Argentinië!

Begrijp me goed, ik vind Argentinië een fantastisch land, en Buenos Aires misschien wel één van de meest geweldige steden ter wereld. Maar ik zou Argentinië gewoon nooit in zo'n korte tijd doen. Dán zou ik die 5 weken alléén aan Argentinië besteden en zelfs dan zul je nog keuzes moeten maken, omdat het gewoon een enorm land is.

Ik heb redelijk de tijd gehad voor het hele gebied (ik ben niet in Zuid-Chili geweest en niet in de jungle in Bolivia). Het deel dat jij eerst voorstelde (Dus Bolivia en Noord-Chili) is héél erg de moeite waard als je kijkt naar landschappen. Je pakt Atacama mee, Uyuni, jungle, laagland en hoogland in Bolivia en de kust in Chili. Qua steden is Santiago een hele leuke stad waar veel is te zien en te doen. La Paz is heel bijzonder, met name door de ligging en de politieke toestand nu. Verder een aantal kleinere steden die zeer de moeite waard zijn zoals Sucre, Potosi en Valparaíso. Heel gevarieerd en ik heb zeker niet het idee dat je Peru aan het "overdoen" bent.

Het Noorden (noord-oosten) van Argentinië lijkt vrij veel op de hooglanden van Bolivia, zowel qua mensen als qua landschap en steden. Argentinië op zichzelf maakt een heel gevarieerde trip, omdat je het noordelijke deel (het "echte zuid-amerika") kunt combineren met het meer verstedelijkte midden en Patagonië voor de natuur. In het algemeen is Argentinië wat "Europeser" dan Chili (en al helemaal dan Bolivia).

Als je van plan bent Bolivia te combineren met óf Noord-Chili, óf Noord-Argentinië zou ik kiezen voor Chili. Hoewel ik het noorden van Argentinië prachtig vond en ik wég ben van Buenos Aires (vind het een leukere stad dan Santiago) heeft het noorden van Argentinië -vind ik- wat minder te bieden dan het noorden van Chili (als je er vanauit gaat dat je een dag of 10-14 hebt, gezien het feit dat je ook nog naar Bolivia wilt). Noord-Argentinië is zoals gezegd wat meer vergelijkbaar met Bolivia: mooie koloniale steden, leuke inheemse dorpjes, en de hooglanden. Noord-Chili is kust en woestijn, heel anders dus.
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  donderdag 9 maart 2006 @ 12:52:14 #13
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35874934
Check anders ook even mijn homepage met verhalen over het hele stuk (archief ergens rond september/oktober 2002)

Oh, had flipsen z'n post niet gezien...

Noord-Argentinië (deels) http://annewashere.blogsp(...)rgentinos-en-la.html (m.n. Sallta en Huamahuaca)

Bolivia:
http://annewashere.blogsp(...)cuidad-sal-y-el.html (La Paz en Uyuni)
http://annewashere.blogsp(...)el-otro-capital.html (Sucre en omgeving)
http://annewashere.blogsp(...)oca-y-la-muerte.html (Santa Cruz en omgeving)
http://annewashere.blogsp(...)transportacin-y.html
(en jij maar bang dat er niets te doen was in Bolivia )

Noord-Chili:
http://annewashere.blogsp(...)tras-mochileros.html (Santiago)
http://annewashere.blogsp(...)pablo-teleton-y.html (Valparaíso en La Serena)
http://annewashere.blogsp(...)e-mercosur-y-el.html (Atacama en omgeving)

[ Bericht 89% gewijzigd door Hik op 09-03-2006 13:00:00 ]
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
pi_35979722
Santa Cruz, BsAs, Mendoza en Santiago zijn in elk geval allemaal de moeite waard.

Argentinie lijkt me wat goedkoper dan Chili en ook vliegen lijkt me wat goedkoper van BsAs maar waarschijnlijk maakt dat op je totale bedrag toch niet zoveel uit
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
pi_35979736
Verder zou ik niet te veel plannen als je toch 5 weken de tijd hebt, gewoon vlucht boeken en voor de rest niks
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
  maandag 13 maart 2006 @ 01:43:25 #16
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35980678
Ik was inderdaad van plan niks meer dan een vlucht te boeken. Het grote probleem is echter of ik vanuit santiago of buenos aires terug moet vliegen. Ik heb helaas maar een maand. En dan kan ik vanaf bolivia/noord-chili dwars door argentinie naar buenos aires gaan trekken, of chili afzakken naar santiago. Het lijkt leuker om naar Buenos Aires te gaan, maar moet ik dan niet erg gaan racen om daar binnen een maand te komen, ik bedoel, ik ben denk ik toch al snel twee weken met bolivia bezig, wil misschien het titicacmeer wel weer zien, denk er zelfs over om weer bij mijn scholen in de buurt van Cusco op bezoek te gaan. Maargoed, heb ik in een maand wel tijd om naar buenos aires te komen?
What is live without a little problem?
pi_35980697
Als je mensen in Cusco kent dan zou ik daar zeker naartoe gaan maar dan kan je beter misschien Chili of Argentinie overslaan.

Wat deed je in Cusco en eventueel voor welke organisatie?
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
  maandag 13 maart 2006 @ 02:21:32 #18
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35980979
Ik heb twee maanden in Urubamba (klein dorpje in de Sacred Valley, ongeveer anderhalf uur van Cusco) gewoond bij een gastgezin, en lesgegeven in twee middelbare schooltjes die beiden het centrum vormden van hun eigen boerengehuchtje. Ook nog een maand 'conservation' werk gedaan in Puerto Maldonado. Het waren allebei hele bijzondere ervaringen! Ik weet nog niet zeker of ik daarheen(vooral cusco, maar ook een beetje Puerto Maldonado, daar ken ik nl eigenlijk nauwelijks de lokalen, t was gewoon een bijzondere plek midden in de jungle) terugga. Zo'n enorme band heb ik nu ook weer niet opgebouwd met al die mensen daar, en het kost me toch al gauw weer een week, zeker daar ik al tot en met Copacabana heb gereisd, dus dat een beetje als 'klaar' beschouw. (Hoewel mijn herinneringen aan het titicacameer me doen overwegen daar toch nog eens naar terug te gaan).
Hik, als ik zo je stukken lees kan ik me in Chili/Noordwest argentinie en bolivia zonder problemen een maand vermaken, en moet ik Buenos aires laten voor wat het is. Ik kan beter de tijd voor dat gebied nemen, en me niet gaan haasten naar dat geidealiseerde Buenos Aires.
Mijn belevenissen tijdens 4 maanden Peru, en 2 maanden Mexico zijn trouwens te lezen op www.nielspannevis.nl, en ook te aanschouwen op www.nielspannevis.nl/gallery, hoewel mijn laatste maand, het rondreizen, wat onderbelicht is, daar ik toen wel wat beters te doen had dan internetten.
(Waarom stuitert mijn overtuiging toch zo heen en weer. Het ene moment sta ik op het punt een tickten terug vanaf Santiago te boeken, het volgende moment ga ik terug vanaf Buenos Aires... In elk geval maar heen naar Santa Cruz. )
Heb dat vrijwilligerswerk allemaal gedaan via Teaching & Projects Abroad. Een erg goede Engelse organisatie. Die twee maanden Spaans studeren in Mexico heb ik via Interlanguage gedaan.

[ Bericht 6% gewijzigd door nielspan op 13-03-2006 02:41:46 ]
What is live without a little problem?
pi_35981472
Ok bedankt voor je reactie

Arequipa en Tacna in Peru en Iquique in Chili ken ik en volgens mij hoef je daar niet al teveel tijd voor uit te trekken. Wat er tussen IQQ en Santiago zit weet ik niet, maar dat lijkt me ook niet zo geweldig.

Ik denk dat als je Chili wil doen je misschien beter naar Santiago kan vliegen en vanuit doorgaan naar het zuiden, dat lijkt me meer de moeite waard dan het noorden van Chili.

"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
  maandag 13 maart 2006 @ 10:37:20 #20
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35984154
In Noord-Chili zijn de moeite waard: Santiago (de stad zelf, de herinneringen aan de Pinochet-jaren, de markt, de omliggende wijngaarden),Valparaíso (prachtig poëtisch havenstadje), La Serena (dè beste plek ter wereld om sterren te kijken), San Pedro de Atacama (de woestijn, de geisers van La Tatio, het omliggende hoogland richting Bolivia) en de kopermijn van Chuqui.

Vast nog wel meer ook.
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  maandag 13 maart 2006 @ 11:23:59 #21
30934 nielspan
TravellingtheOneAfter909
pi_35985193
En verder kan ik me geloof ik ook nog wel vermaken in West Argentinie toch? Ik hoef niet in een keer helemaal naar Buenos Aires, toch? Ik kan ook weer eens mijn natuurminnende kwaliteiten forceren, en richting patagonie trekken.
What is live without a little problem?
  maandag 13 maart 2006 @ 14:13:04 #22
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35990140
quote:
Op maandag 13 maart 2006 11:23 schreef nielspan het volgende:
En verder kan ik me geloof ik ook nog wel vermaken in West Argentinie toch? Ik hoef niet in een keer helemaal naar Buenos Aires, toch? Ik kan ook weer eens mijn natuurminnende kwaliteiten forceren, en richting patagonie trekken.
In 5 weken? Vanaf Santa Cruz?

Zoals gezegd: er is meer dan genoeg in Chili en Bolivia (twee weken voor Bolivia is écht héél kort hoor!) en je kunt het inderdaad nog aanvullen met wat noord-west Argentinië.
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  maandag 13 maart 2006 @ 14:25:00 #23
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_35990515
Je kan je alleen al 5 weken vermaken in Buenos Aires als je wil
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_35999626
quote:
Op maandag 13 maart 2006 10:37 schreef Hik het volgende:
In Noord-Chili zijn de moeite waard: Santiago (de stad zelf, de herinneringen aan de Pinochet-jaren, de markt, de omliggende wijngaarden),Valparaíso (prachtig poëtisch havenstadje), La Serena (dè beste plek ter wereld om sterren te kijken), San Pedro de Atacama (de woestijn, de geisers van La Tatio, het omliggende hoogland richting Bolivia) en de kopermijn van Chuqui.

Vast nog wel meer ook.
Meeste is niet bepaald Noord Chili. Verder is het van woensdag tot zaterdag erg leuk in IQQ
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')