a-haquote:Op maandag 6 maart 2006 23:38 schreef Arcee het volgende:
[..]
Het is zo omdat de zin op die manier is opgebouwd. Zo is de betekenis van de zin.
En toch is het 'word'quote:Op maandag 6 maart 2006 23:38 schreef Arcee het volgende:
[..]
Het is zo omdat de zin op die manier is opgebouwd. Zo is de betekenis van de zin.
quote:
Uitleg?quote:
Betrek dit maar eens op jezelf.quote:Op maandag 6 maart 2006 23:08 schreef Saekerhett het volgende:
Oh en Arcee, volgende keer als je mensen wil verbeteren, kijk dan eerst naar jezelf.
Als 'je' achter het werkwoord staat en bovendien onderwerp is in de zin heb je gelijk. Echter, in deze zin is 'je' meewerkend voorwerp en geen onderwerp. Vervang 'je' maar eens door 'jou' en alles zal duidelijk worden:quote:Op dinsdag 7 maart 2006 09:59 schreef _Daphne_ het volgende:
[..]
Als 'je'achter het werkwoord staat en het onderwerp is krijg je word. En niet zeggen dat het fout is want ik het dees laatst goed op een So Spelling.
![]()
Waarom doe je nog de moeite om het uit te leggen? Het is hier al tig keren uitgelegd, en als mensen het niet geloven, dan is het hun eigen zaak. De gequote persoon heeft het trouwens wel door, die gaf al aan wanneer het de onderwerp betreft.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 10:41 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Als 'je' achter het werkwoord staat en bovendien onderwerp is in de zin heb je gelijk. Echter, in deze zin is 'je' meewerkend voorwerp en geen onderwerp. Vervang 'je' maar eens door 'jou' en alles zal duidelijk worden:
Goedbeschouwd snakten we kortgeleden nog naar Siberische vrieskou, maar inmiddels wordt je jou door een bijdehante havo-leerling die halverwege juli nog spectaculair in de rondte skateboardde, alweer ontactisch toegesnauwd dat hij een zonovergoten pinksterdag verbeidt; het is ook nooit goed!
Ja dat zie ik nu ook, ik schrijf beter dan ik leesquote:Op dinsdag 7 maart 2006 11:22 schreef WesleyW het volgende:
[..]
Waarom doe je nog de moeite om het uit te leggen? Het is hier al tig keren uitgelegd, en als mensen het niet geloven, dan is het hun eigen zaak. De gequote persoon heeft het trouwens wel door, die gaf al aan wanneer het de onderwerp betreft.
Ik denk niet dat dat te triest voor woorden is. Zoals je kunt zien is de Nederlanse taal gewoon een moeilijke taal. Wie maakt nou nooit taal- of grammaticafouten? Het is veel triester wanneer mensen denken dat ze superieur zijn, en anderen wijzen op fouten op een kinderachtige toon, terwijl dergelijke mensen geen haar beter zijn, sterker nog zij zijn pas te triest voor woorden.quote:Op zondag 5 maart 2006 00:39 schreef PLAE@ het volgende:
Het is te triest voor woorden. In 6.5 jaar Fok is mijn spelling echt van normaal naar het niveau van de gemiddelde leerling uit groep 5....en zelfs die doet het nog beter.
Het wordt tijd om eens goed taalboek te bestellen en te gaan bestuderen![]()
UItleg heb ik al gegeven.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 10:05 schreef Arcee het volgende:
[..]
Uitleg?
[..]
Betrek dit maar eens op jezelf.
als je je zo druk maakt om die 'jou', waarom staat er dan wordtquote:Op dinsdag 7 maart 2006 10:41 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Als 'je' achter het werkwoord staat en bovendien onderwerp is in de zin heb je gelijk. Echter, in deze zin is 'je' meewerkend voorwerp en geen onderwerp. Vervang 'je' maar eens door 'jou' en alles zal duidelijk worden:
Goedbeschouwd snakten we kortgeleden nog naar Siberische vrieskou, maar inmiddels wordt je jou door een bijdehante havo-leerling die halverwege juli nog spectaculair in de rondte skateboardde, alweer ontactisch toegesnauwd dat hij een zonovergoten pinksterdag verbeidt; het is ook nooit goed!
Jou wordtquote:Op dinsdag 7 maart 2006 13:15 schreef Henkmanz het volgende:
[..]
als je je zo druk maakt om die 'jou', waarom staat er dan wordt.
ik snap ook eigenlijk niet waarom ik hierop reageer, want het klopt allemaal voor geen reet.
daarom editte ik me ook mn post --> het klopt helemaal voor geen reet. Je word. Niet jou wordtquote:
Je wordquote:Op dinsdag 7 maart 2006 13:46 schreef Henkmanz het volgende:
[..]
daarom editte ik me ook mn post --> het klopt helemaal voor geen reet. Je word. Niet jou wordt.
Omg, nu loop ik idd te fokken. Het is inderdaad je wordt. Maar in die zin werd het volgens mij toch echt 'word je' en niet wordt. Even ingekort:quote:Op dinsdag 7 maart 2006 14:53 schreef WesleyW het volgende:
[..]
Je word![]()
Waar heb jij in vredesnaam op school gezeten.
Het is:
Jij/je wordt
en
Word jij/je
Als iemand druk maakt om die 'jou', komt dat omdat 'jou' geen enkele relatie heeft met 'worden'. Daarom staat er 'wordt' en niet 'word'.
Heb je wel eens geleerd hoe je moet ontleden?quote:Op dinsdag 7 maart 2006 15:07 schreef Henkmanz het volgende:
[..]
Omg, nu loop ik idd te fokken. Het is inderdaad je wordt. Maar in die zin werd het volgens mij toch echt 'word je' en niet wordt. Even ingekort:
..maar inmiddels wordt word je door een bijdehante havo-leerling alweer ontactisch toegesnauwd ...
Zeg dan niks, als je het zelf niet snapt.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 13:09 schreef Saekerhett het volgende:
UItleg heb ik al gegeven.
Bovendien is 'je' hier een persoonsvorm en geen bezittelijk voornaamwoord.
Gewéldige zin.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 22:54 schreef Henkmanz het volgende:
Okay lol, nu is het duidelijk. Wel een klotezin hoor.
Dude, ik geef toe dat ik fout zat, wat wil je nog meerquote:
quote:Op dinsdag 7 maart 2006 23:53 schreef 14.gif het volgende:
Welke regels moet je hier toepassen om te bepalen wat hier het onderwerp is? Of moet je dit voorbeeld maar uit je hoofd leren?
Welke regel bestaat wel, maar pas ik niet toe als ik 'je' het onderwerp en 'dat hij een blabla' een bijwoordelijk bepaling noem?
quote:...zodra datgene wat snauwend gezegd wordt, in de lijdende zin voorkomt, wordt dat het onderwerp van de zin en is degene aan wie het wordt toegesnauwd meewerkend voorwerp.
Dude, mijn opmerking had niéts met jou te maken. Ik herhaalde alleen nog even hoe geweldig ik die zin vind. Beetje jammer van je.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 23:57 schreef Henkmanz het volgende:
Dude, ik geef toe dat ik fout zat, wat wil je nog meer.
Typisch, hoe sommige users echt een hobby maken van bitchen op álles. Beetje jammer hoor.
Oh, okay. Sorryquote:Op dinsdag 7 maart 2006 23:58 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dude, mijn opmerking had niéts met jou te maken. Ik herhaalde alleen nog even hoe geweldig ik die zin vind. Beetje jammer van je.
Nope, ook voor gelijksoortige constructies.quote:Op woensdag 8 maart 2006 00:18 schreef 14.gif het volgende:
Maar dat geldt dus alleen voor snauwen?
Dus de algemene regel is dan?quote:Op woensdag 8 maart 2006 00:47 schreef Arcee het volgende:
[..]
Nope, ook voor gelijksoortige constructies.
Dat je de zin moet ontleden om uit de vinden hoe je de werkwoorden moet vervoegen.quote:Op woensdag 8 maart 2006 00:54 schreef 14.gif het volgende:
Dus de algemene regel is dan?
quote:Op woensdag 8 maart 2006 00:57 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dat je de zin moet ontleden om uit de vinden hoe je de werkwoorden moet vervoegen.
Hier zou ik zeggen dat je je niet door jij kunt vervangen.quote:Op woensdag 8 maart 2006 00:59 schreef 14.gif het volgende:
[..]Als ik de zin zou ontleden als zou ik zeggen dat 'je' het onderwerp is, welke algemene regel bepaalt dat dat in dit geval onjuist is....
Zeg je nu dat we er uit zijn?quote:Op woensdag 8 maart 2006 01:13 schreef 14.gif het volgende:
Ja, je draait het om, je kunt 'je' niet door 'jij' vervangen omdat het meewerkend voorwerp is, niet andersom.
Dus mijn vraag is nu, welke algemene regel ligt hieraan ten grondslagquote:...zodra datgene wat snauwend gezegd wordt, in de lijdende zin voorkomt, wordt dat het onderwerp van de zin en is degene aan wie het wordt toegesnauwd meewerkend voorwerp.
De regel is makkelijk, maar de uitvoering van de regel is wat lastiger. In het algemeen moet je stellen: wie/wat + persoonsvorm. Daarbij moet je de zin heel goed lezen en ontleden voordat je het onderwerp kunt achterhalen. Als je het heel goed leest is het in dit geval namelijk, wat+persoonsvorm ipv wie+persoonsvorm.quote:Op woensdag 8 maart 2006 01:24 schreef 14.gif het volgende:
Ik vraag waarom het een meewerkend voorwerp is, dan antwoord jij:
[..]
Dus mijn vraag is nu, welke algemene regel ligt hieraan ten grondslag![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |