quote:Gebouwd met een achtergrond van 50 jaar race-ervaring, 3 Le Mans-titels, 35 overwinningen en 4 kampioenschaptitels.
De gloednieuwe Corvette C6.R-raceauto is technisch gezien de meest geavanceerde sportauto die Corvette ooit heeft gebouwd. Net als zijn voorganger, de C5-R, dient het productiemodel als basis voor de raceauto. De auto maakt gebruik van dezelfde chassisbalken, die volgens een hydroformproces zijn gefabriceerd.
De C6-productieversie is voorzien van een aantal zaken die
voor een lage luchtweerstandcoëfficiënt zorgen, zoals een slanke carrosserie en vlakke koplampen. Dat maakte het voor de ingenieurs gemakkelijk om de auto tot een aërodynamische raceauto om te bouwen. Door de toevoeging van een voor- en een achterspoiler kreeg de C6 al direct een betere verhouding tussen neerwaartse druk en luchtweerstand dan de C5-R had.
Door een combinatie van dynamische computerstudies en tests op racecircuits ontstond een aërodynamisch uitgebalanceerd eindresultaat. Hierdoor kan de auto goed getuned worden voor de Le Mans-races, waar een lage luchtweerstand zeer belangrijk is, terwijl de auto toch de hoge downforce heeft die voor de autosport nu eenmaal onontbeerlijk is.
Zo'n stoffendak is, lawaaierig, koud en inbraak gevoeligquote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:48 schreef BaraCuda het volgende:
[..]
Ik hoef geen cabrio meer zeker niet met stoffen dak.
echt onzin in nederland
iddquote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:54 schreef Alfisti het volgende:
* Alfisti moppert
PICSS!!!1111one one one
Mijn type 1 had al een gevoerd dakquote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:55 schreef PeuRac het volgende:
[..]
Zo'n stoffendak is, lawaaierig, koud en inbraak gevoeligtenzij je een dikke Audi, Merc, BMW, Jaguar, oid hebt, met zo'n 3 dubbel gevoerd dak.
@Alfisti, ik snap niet dat ze bij EPS dan niet gezegd hebben: lever ons 1 demper die we mogen slopen en diegene krijgt dan gratis een nieuwe van RVS, dat is een stuk goedkoper als die uren ontwikkeling.
ja doh, elke raceauto heeft een zieke uitlaat brulquote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:59 schreef Hugster het volgende:
C6 R heeft echt een ziekelijke uitlaatbrul
http://video.google.com/videoplay?docid=-9064968388709644242&q=c6r
http://video.google.com/videoplay?docid=-1815833799553802365&q=c6r
Deze pik je er echt tussenuit, ook op de baan. Ik heb ze meerdere malen irl mogen horenquote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:00 schreef BaraCuda het volgende:
[..]
ja doh, elke raceauto heeft een zieke uitlaat brul
Denk dat dat finacieel ook niet veel zin heeft, ieder materiaal heeft ook weer zijn eigen eigenschappen........ 400 euro voor een klein schalig product blijft redelijk vind ik, als je kijken wat een Sebring en remus kost en dat deze binnen een paar jaar weg rot.....quote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:55 schreef PeuRac het volgende:
[..]
@Alfisti, ik snap niet dat ze bij EPS dan niet gezegd hebben: lever ons 1 demper die we mogen slopen en diegene krijgt dan gratis een nieuwe van RVS, dat is een stuk goedkoper als die uren ontwikkeling.
C5R heb ik een seizoen in gereden bij GTRquote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:02 schreef Hugster het volgende:
[..]
Deze pik je er echt tussenuit, ook op de baan. Ik heb ze meerdere malen irl mogen horenOok C5-R's.
Zo hard, zo diep
da's een computerspelletjequote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:08 schreef BaraCuda het volgende:
[..]
C5R heb ik een seizoen in gereden bij GTRTis wel een kutbak moet ik zeggen...
maar alle V8's met een open uitlaat systeem klinken zo..
Er zit echt wel een verschil tussen gevoerd en gevoerd hoorquote:Op dinsdag 28 februari 2006 14:57 schreef BaraCuda het volgende:
[..]
Mijn type 1 had al een gevoerd dakQua temperatuur maakte het gaat fuck uit.
Denk zelfs dat het warmte beter binnen hield...
Geluid is inderdaad gewoon kutEn op de snelweg wil je niet open rijden, zeker niet als je lenzen hebt.
Ja, dat bedacht ik me ook net, RVS klinkt meestal al warmer als gewoon staal.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:02 schreef Alfisti het volgende:
[..]
Denk dat dat finacieel ook niet veel zin heeft, ieder materiaal heeft ook weer zijn eigen eigenschappen........ 400 euro voor een klein schalig product blijft redelijk vind ik, als je kijken wat een Sebring en remus kost en dat deze binnen een paar jaar weg rot.....
ligt eerder aan de nokkenassen die ze erin pleurenquote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:08 schreef BaraCuda het volgende:
[..]
C5R heb ik een seizoen in gereden bij GTRTis wel een kutbak moet ik zeggen...
maar alle V8's met een open uitlaat systeem klinken zo..
C5 Rquote:
Weet je hoe die geluiden lijkenquote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:10 schreef Hugster het volgende:
[..]
da's een computerspelletje![]()
En nee, ze klinken niet allemaal zo.
Mja, laat ik het zo zeggen elke Race V8 klinkt zo diep...quote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:13 schreef ThaFreak het volgende:
[..]
ligt eerder aan de nokkenassen die ze erin pleuren![]()
al een tijdje weerquote:Op dinsdag 28 februari 2006 15:19 schreef Hugster het volgende:
[..]
C5 Rook bij Monaco aan de Maas geweest?
Ik ook met Herm en Sjoe
En TF, rijbewijs nou al weer terug?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |