Je laatse argument is kul natuurlijk. De westerse wereld bouwd ook bij terwijl ze zat andere middelen hebben.quote:Op dinsdag 21 februari 2006 14:33 schreef more het volgende:
[..]
Tot nu toe hebben ze alleen maar wrede dictators verdreven en democratie gebracht in Afghanistan en Irak. En zetten ze die mafkees in Iran flink onder druk.
Of ben jij wel blij met de Iraanse president, die de holocaust ontkend? en kerncentrales wil terwijl ze nog voor meer dan honderd jaar olie en gas hebben
Jouw redenatie sluit het mensenrechten argument niet uit. Het is gewoon een van de argumenten om in Irak in te grijpen, terwijl in Darfur een aantal argumenten ontbreken die voor Irak wel golden.quote:Op dinsdag 21 februari 2006 14:50 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Je laatse argument is kul natuurlijk. De westerse wereld bouwd ook bij terwijl ze zat andere middelen hebben.
Het is een slechte dekmantel van Iran voor hun kernbom.
De VS is bezig zijn eigen geplaatste dictators te verwijderen. Zoveel eer wil ik ze niet geven. En in Afrika ingrijpen, ho maar. Dus daar niet ingrijpen vind je ok? Je kan niet alles, nee dat weet ik ook. Maar lijkt me geen argument om alleen maar in te grijpen in gebieden waar je belangen hebt. Menserechten belangen zijn er over de hele wereld niet waar? Zelfs onze minister van ontwikkelingssamenwerking heeft daarover gezegd dat er geen belangen zijn in Afrika en er dus geen ingreep staat te wachten. Daar zijn geen belangen en dat begrijp ik ook wel, maar kom dan niet aan met argumenten van mensenrechten. Daarbij hebben de VS en EU netzoveel boter op hun hoofd
daar heb je gelijk in, de een zijn terrorist is de ander zijn vrijheidsstrijder.quote:Op dinsdag 21 februari 2006 13:08 schreef BaajGuardian het volgende:
liever een nep democratie dan een oplegging van geloof ...tja ok, mee eens in princiepe maar zo opgepompt als dat er uitziet is het niet.
de verzetshelden van nederland waren natuurlijk ook gore baby etende terroristen die anti socialismus waren, wat een smerige terroristen waren dat.
(natuurlijk niet dat heet propaganda, snap je em?)
het wmd verhaal moet nog blijken.quote:Op woensdag 22 februari 2006 16:33 schreef klez het volgende:
[..]
Jouw redenatie sluit het mensenrechten argument niet uit. Het is gewoon een van de argumenten om in Irak in te grijpen, terwijl in Darfur een aantal argumenten ontbreken die voor Irak wel golden.
Zoals: provocaties van de VS door Saddam, beloftes in het verleden gemaakt, het WMD verhaal, etc.
Maar waarom zijn dit dan geen redenen voor de oorlog meer?quote:Op woensdag 22 februari 2006 16:33 schreef klez het volgende:
[..]
Zoals: provocaties van de VS door Saddam, beloftes in het verleden gemaakt, het WMD verhaal, etc.
Of de WMD zijn aangetroffen of niet is natuurlijk irrelevant voor de argumentatie voorafgaande aan de inval. Verder mee eens.quote:Op woensdag 22 februari 2006 18:47 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het wmd verhaal moet nog blijken.
En je vergeet de olie (ook niet een hoofdrede).
Ook het feit dat ze Iran (en indirect china) zo onderdruk zetten.
Ik persoonlijk denk dat de mensenrechten niet heel hoog op het lijstje stonden
En persoonlijk had ik liever gezien dat ze sudan binnenvielen dan irak.
Wie wel?quote:Op woensdag 22 februari 2006 19:19 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Maar waarom zijn dit dan geen redenen voor de oorlog meer?
Beetje slap als een land oorlog gaat voeren om beloftes en provocaties etc.
israel houdt zich aan geen NV resolutie. VS steunt ze omdat ze er belangen hebben. Maar dat ze oorlogen voeren om belangen zeggen ze niet.
met internet heeft dit bericht weinig te makenquote:Op donderdag 16 februari 2006 13:49 schreef pseudo het volgende:
In de Verenigde Staten zijn dokumenten vrijgekomen, waaruit blijkt dat het Pentagon grootse plannen heeft om internet te manipuleren en te censureren bij komende oorlogen en operaties.
[..]
Amerika heeft wederom angstwekkende plannen.................
Niemand van de ''Coalition of the willing'', dat is het zorgwekkende. Nederland gaat er ook in mee, zorgwekkend vind ik ook omdat ze nog steeds niet willen zeggen op welke redenen ze de VS hebben gesteund.quote:
oorlog gaat altijd om belangen s het niet om ze te verdedigen dan wel om te verwerven.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 14:31 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Niemand van de ''Coalition of the willing'', dat is het zorgwekkende. Nederland gaat er ook in mee, zorgwekkend vind ik ook omdat ze nog steeds niet willen zeggen op welke redenen ze de VS hebben gesteund.
Maar het verhaal begint bij de VS. Zonder hen was er geen oorlog geweest. Dus daarom is logisch dat ze de meeste kritiek krijgen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |