ik zie de deense spotprenten zo een mondiale marinus van der lubbe worden. er is niet veel nodig zeg maar.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:39 schreef Jalu het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat de grootste massamoord uit de geschiedenis nog zo vers in het geheugen licht?
[..]
Tja, de Joden hebben altijd al een zure uitzonderingspositie gekregen en hebben die nog steeds, geen bevolkingsgroep is gehater dan de Joden. Dus misschien is die bescherming wel een beetje terecht.
Opmerking terzijde: de Joden hadden niets gedaan wat de genocide in WO-II rechtvaardigde. De handelwijze van de moslims echter wordt steeds aanvechtbaarder, we mogen bidden dat er geen politieke beweging ontstaat vergelijkbaar met de NSDAP maar nu met de focus tegen moslims...
Sowieso maak ik me al zorgen over de voedingsbodem voor een soort anti-islamitische Kristallnacht, want ik denk dat die voedingsbodem steeds sterker wordt. Griezelig allemaal, dit.
Wat mij betreft is de discussie helemaal niet opengebroken. Ik zie nog nergens ambassades van moslim-landen of moskee-en in brand staan vanwege deze spotprenten; zelfs niet in Israel.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:38 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Idd, de hele discussie wordt door deze stellingname nu open gebroken.
En dan kom je weer terug op de beginvraag... waar liggen de morele normen van fatsoen van wat je kunt/mag posten ?. En in hoeverre kun je zoiets strafbaar stellen ?
Het zal nog een lang debat worden... de geest is nu uit de fles.
Als ik dit soort prenten in Saudi-Arabië zou publiceren, of overal zou aanplakken, zou ik daar strafbaar zijn. Dan is hier niemand die zeurt over vrijheid van meningsuiting, omdat dat nu eenmaal dáár de wet is.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:38 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Idd, de hele discussie wordt door deze stellingname nu open gebroken.
En dan kom je weer terug op de beginvraag... waar liggen de morele normen van fatsoen van wat je kunt/mag posten ?. En in hoeverre kun je zoiets strafbaar stellen ?
Het zal nog een lang debat worden... de geest is nu uit de fles.
Wat in 40 -45 gebeurt is, is zo ernstig, dat IK het terecht vind dat ontkenning hiervan strafbaar is.quote:
Goh... en de reactie van de Islamitische wereld op die cartoons is nu precies datgene waar IK een een Islamophobia van krijg!quote:To Muslim leaders in Denmark like Akkari and fellow imam Abu Laban, the images provided evidence of an Islamophobia that they believe permeates Danish society.
Maak je maar eerder druk over die islamitische kristallnacht gericht tegen alles wat Joods of 'Westers' is. Want die is al(lang) begonnen.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:39 schreef Jalu het volgende:
Sowieso maak ik me al zorgen over de voedingsbodem voor een soort anti-islamitische Kristallnacht, want ik denk dat die voedingsbodem steeds sterker wordt. Griezelig allemaal, dit.
Tja, dat stukje over Allah, hè? Dat mag dan weer niet.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:46 schreef salutem het volgende:
iddquote:Op zondag 5 februari 2006 12:42 schreef Jalu het volgende:
[..]
Wat mij betreft is de discussie helemaal niet opengebroken. Ik zie nog nergens ambassades van moslim-landen of moskee-en in brand staan vanwege deze spotprenten; zelfs niet in Israel.
De reactie van de moslims is buiten-proportioneel en laat m.i. vooral heel duidelijk zien wat/wie de grootste vijand van onze westerse normen en waarden zijn...
daar ook al . Denemarken kan maar beter excuces aanbiedenquote:Op zondag 5 februari 2006 12:38 schreef Gia het volgende:
Hm, Deense consulaat in Beiroet ook al in de fik. Gaat lekker zo.
quote:Op zondag 5 februari 2006 12:49 schreef Meki het volgende:
[..]
daar ook al . Denemarken kan maar beter excuces aanbieden
Voor een Moslim werkt dat dus andersom.... de wereld wordt steeds kleiner. We kunnen niet onze ideeen over wat moreel aanvaardbaar is aan hen opdringen, net zomin als wij het accepteren wanneer zij dat proberen, zoals nu met dat geeikel over die caroons.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat in 40 -45 gebeurt is, is zo ernstig, dat IK het terecht vind dat ontkenning hiervan strafbaar is.
In het geval van de prenten over mohammed gaat het niet over ontkenning van een zeer ernstig iets. Het is gewoon totaal niet te vergelijken.
Nee. Moslims moeten excuses aanbieden voor waar ze nu weer mee bezig zijn. Denemarken heeft niks fout gedaan.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:49 schreef Meki het volgende:
[..]
daar ook al . Denemarken kan maar beter excuces aanbieden
helemaal waar, maar daar komt ook vast wel een tegenreactie op.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:47 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Maak je maar eerder druk over die islamitische kristallnacht gericht tegen alles wat Joods of \'Westers\' is. Want die is al(lang) begonnen.. En soms krijgen we daarvan ook een lichtstraal te zien (in de vorm van een aanslag, of een fatwa tegen publieke figuren).
Moreel als functie van de cultuur dus.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:42 schreef Gia het volgende:
Als ik dit soort prenten in Saudi-Arabië zou publiceren, of overal zou aanplakken, zou ik daar strafbaar zijn. Dan is hier niemand die zeurt over vrijheid van meningsuiting, omdat dat nu eenmaal dáár de wet is.
Hier is holocaust ontkenning strafbaar. De AEL is dan ook fout bezig. Ze mogen gerust dit soort prenten plaatsen in kranten in SA of Marokko, maar niet in Nederland.
Dan lijkt het wel of ik moet kiezen voor een ideologische denkwijze die niet de mijne is.quote:Als mensen willen dat dit soort spotprenten strafbaar worden gesteld, dan moet elke bespotting van religieuze persoonlijkheden strafbaar worden. Geen life of brian meer, geen passion of the christ enz.... Zal er niet leuker op worden.
och, de grapjas van NWS is er ook weerquote:Op zondag 5 februari 2006 12:49 schreef Meki het volgende:
[..]
daar ook al . Denemarken kan maar beter excuces aanbieden
Als zij het niet eens zijn met de wetten en de moraal in het vrije westen, dan moeten ze hier niet willen wonen.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:50 schreef Flurry het volgende:
[..]
Voor een Moslim werkt dat dus andersom.... de wereld wordt steeds kleiner. We kunnen niet onze ideeen over wat moreel aanvaardbaar is aan hen opdringen, net zomin als wij het accepteren wanneer zij dat proberen, zoals nu met dat geeikel over die caroons.
Waarom.?.. omdat er moslims zijn die dreigen met geweld.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:49 schreef Meki het volgende:
[..]
daar ook al . Denemarken kan maar beter excuces aanbieden
waarom de AEL . zij hebben toch ook de vrijheid daarvanquote:Op zondag 5 februari 2006 12:33 schreef Flurry het volgende:
[..]
Ik heb echt de schurft aan die criminelen van de AEL, maar ergens hebben ze hiermee best een interessant punt (ook al hebben ze het waarschijnlijk zelf niet eens door). De wet hier verbiedt de ontkenning van de Holocaust, wat eigenlijk een vreemd item is om in een wetboek op te nemen. Waarom zouden Joden wel wettelijk beschermd worden tegen extreme vormen van belediging en (als je het zo wilt noemen) satire, terwijl er voor geen enkele andere bevolkingsgroep dit soort wetten zijn?
Begrijp me niet verkeerd, ik heb niks tegen Joden, maar die wet is eigenlijk vreemd, omdat hij een soort uitzonderingspositie geeft. Een algemenere wet tegen het extreem beledigen van bevolkingsgroepen zou misschien meer op zijn plaats zijn, of anders het volledig schrappen van deze wet, als we voor ultieme vrijheid van meningsuiting gaan.
Inderdaad, en daarom mag de persvrijheid in deze niet ingekrompen worden.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:51 schreef Drugshond het volgende:
Dan lijkt het wel of ik moet kiezen voor een ideologische denkwijze die niet de mijne is.
Als atheist heb ik toch ook rechten en verworvenheden, ........ toch ?
Precies. Als ze dan zonodig Middel-eeuws bekrompen willen zijn dan doen ze dat maar in eigen land en val ons a.ub. niet lastig met je moslim-conservatisme.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Als zij het niet eens zijn met de wetten en de moraal in het vrije westen, dan moeten ze hier niet willen wonen.
Nee, Meki, dat hebben zij niet. De holocaust ontkennen is strafbaar.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:52 schreef Meki het volgende:
[..]
waarom de AEL . zij hebben toch ook de vrijheid daarvan
ach laat die ael denk ik en miljoenen met mij dan. ik ga nu geen huizen van willekeurige moslims platbranden en gelukkig zijn dat ook miljoenen met mij.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:52 schreef Meki het volgende:
[..]
waarom de AEL . zij hebben toch ook de vrijheid daarvan
Zie jij het partijkantoor van de AEL al in brand staan? Boze Joden op straat die oproepen tot het uitmoorden van de moslim-gemeenschap?quote:Op zondag 5 februari 2006 12:52 schreef Meki het volgende:
[..]
waarom de AEL . zij hebben toch ook de vrijheid daarvan
Inderdaad, ik ga ook niet de lokale Pizzeria gerund door Iranezen platbranden nu.quote:Op zondag 5 februari 2006 12:54 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ach laat die ael denk ik en miljoenen met mij dan. ik ga nu geen huizen van willekeurige moslims platbranden en gelukkig zijn dat ook miljoenen met mij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |