abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_39468579
quote:
Speelgoedklok levert verstikkingsgevaar op

RIJSWIJK - De speelgoedwinkels Bart Smit en Toys 'R' Us waarschuwen maandag voor houten klokpuzzels.

De cijfers leveren verstikkingsgevaar op voor kinderen onder de 36 maanden. De winkels roepen consumenten die de klok hebben aangeschaft op ''deze onmiddellijk buiten bereik van uw kinderen'' te houden en de klok terug te brengen naar de winkel. (ANP)
pi_39714968
voor mij nieuw, en misschien voor meer mensen hier:
quote:
Voorzichtig met venkelthee

Wees voorzichtig met venkelthee en bepaalde kruiden

De aromastoffen estragol, methyleugenol en safrol komen van nature voor in basilicum, anijs, venkel, nootmuskaat, foelie, dragon en kaneel. Bij dieren blijken deze stoffen schadelijk te zijn. Hoewel onvoldoende bekend is over de risico’s voor de mens, zijn er sterke aanwijzingen voor een schadelijk effect.

Inmiddels is het gebruik van estragol en methyleugenol als zuivere stof (aroma) in voedingsmiddelen verboden. Safrol was al verboden als aromastof. Estragol, methyleugenol en safrol mogen dus alleen nog in de vorm van kruiden voorkomen in levensmiddelen.

Veilige hoeveelheden zijn voor estragol, methyleugenol en safrol niet aan te geven. Het is wel zo dat bij lage hoeveelheden het grootste deel op veilige wijze wordt afgebroken, terwijl bij hogere hoeveelheden de onveilige afbraakmethode de overhand krijgt.

Normaal keukenkruidengebruik van de genoemde kruiden en matig gebruik van producten als pesto en anijsalcoholica kan naar alle waarschijnlijkheid geen kwaad. Alleen dragon levert al in gebruikelijke hoeveelheden vrij veel estragol en methyleugenol. Liefhebbers van pesto en anijsdrankjes en mensen die venkel- en anijsthee gebruiken om bepaalde klachten te verlichten, kunnen relatief veel estragol en methyleugenol binnenkrijgen. Vanwege het safrolgehalte èn de acute schadelijkheid is het belangrijk af te zien van het gebruik van sassafras en dong quai als kruidenmiddel en in de vorm van etherische olie.

Richtlijnen:

gebruik producten als pesto, anijsdrankjes, dragon, venkelthee en kaneelthee met mate

wissel verschillende soorten pesto af: er zijn ook soorten waarin niet zoveel basilicum zit

wissel vis in gekruide saus of olie af met verse vis of vis in olie of water

drink niet te vaak venkel- en anijsthee, ook niet als middel bij bijvoorbeeld darmkrampen of ter bevordering van de productie van moedermelk (venkelthee heeft hierop overigens ook geen effect). Geef baby’s helemaal geen venkelthee.

gebruik geen kruidenpreparaten of etherische olie met sassafras of dong quai.

gebruik geen anijsolie en venkelolie.

Overigens zijn er geen aanwijzingen dat bovengenoemde stoffen schadelijk zijn voor het ongeboren kind. Het is dan ook helemaal niet nodig om je zorgen te maken mocht je in de zwangerschap deze kruiden gebruikt hebben.


Bron: voedingscentrum.nl
pi_39718037
Jammer dat ze er dan niet bij schrijven wat voor kwaad het aanricht
De jan lul van het geheel.
Alles is gaan hangen, behalve me lach :)
Kutsch; tussen kut en kitsch
Het voelt heerlijk!!!!
pi_39721256
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 11:47 schreef jessie het volgende:
Jammer dat ze er dan niet bij schrijven wat voor kwaad het aanricht
Toevallig heb ik hier laatst iets over gelezen, deze stoffen kunnen kankerverwekkend zijn.
One of the least benightedly unintelligent life forms it has been my profound lack of pleasure not to be able to avoid meeting.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:55:47 #55
35189 Troel
scherp en bot
pi_39721772
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:40 schreef Étoile het volgende:

[..]

Toevallig heb ik hier laatst iets over gelezen, deze stoffen kunnen kankerverwekkend zijn.
Brood en komkommer ook in bepaalde hoeveelheden. (Wat is nou tegenwoordig niet kankerverwekkend? )
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_39721989
Bij brood is het iig bij normale consumptie niet kankerverwekkend, komkommer is juist nitraatarm. Interessante info KWF

Van de stoffen uit het artikel is bekend dat ze DNA beschadigen en dus mogelijk kankerverwekkend zijn. Het is idd niet realistisch om alles te vemijden, dan kan je niets meer eten. Maar het is best goed om te weten vind ik.
One of the least benightedly unintelligent life forms it has been my profound lack of pleasure not to be able to avoid meeting.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:40:30 #57
593 sjak
Juffie Bloem
pi_39723310
quote:
Zwangerschap is vaak einde tijdelijk contract

Gepubliceerd op dinsdag 11 juli 2006

ROTTERDAM (ANP) - Bijna een derde van de Nederlanders vindt dat vrouwen met een tijdelijk arbeidscontract beter kunnen wachten met zwanger worden. Dat blijkt dinsdag uit het Arbeidsmarkt GedragsOnderzoek waarvoor 1203 personen werden benaderd.

Een op de vijf ondervraagden zei bekend te zijn met één of meerdere gevallen waarbij een contract voor bepaalde tijd niet werd verlengd, omdat de vrouw zwanger was. Vrouwen met een tijdelijke aanstelling houden er ook rekening mee dat ze vanwege een zwangerschap hun baan kunnen verliezen, aldus de onderzoekers.

Dames kunnen hun kinderwens maar beter uitstellen tot ze een vast contract hebben, oordeelde 30 procent van de bevraagde personen. Van de 122 vrouwen met een contract voor bepaalde tijd die deze vraag werd gesteld, zei 30 procent te vermoeden dat het contract niet verlengd zou worden als ze nu zwanger zou raken.
Bron: planet.nl
Lekker douchen!
pi_39723511
Tja, zo ging het bij mijn schoonzusje dus ook. Zwanger (helaas net zo snel dat ze het wel moest vertellen voor d'r contract verlengd zou worden) en toen dus geen nieuw contract.

Ik las gisteren trouwens ergens dat de eerste reageerbuisbaby, de Engelse Louise Brown, nu zelf zwanger is (op natuurlijke wijze zwanger geraakt), maar ik kan het bericht nergens meer vinden.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 15:12:06 #59
1762 YPPY
Yppiaans
pi_39724196
Dat zag ik ook in de krant staan. Ze was 'gewoon' zwanger geworden, zonder hulpmiddelen.
Mijn contract is trouwens verlengd, ondanks mijn zwangerschap. Nou speelde bij mij wel mee dat als mijn contract niet verlengd werd, zowel de wethouder als de burgemeester, verbaasd op hadden gekeken.

Gevonden:
quote:
Eerste reageerbuisbaby is zwanger

LONDEN (ANP) - Louise Brown, de eerste reageerbuisbaby ter wereld, is zwanger. De 27-jarige Brown, die in 2004 trouwde, verwacht haar kind in januari, meldden Britse media maandag.
Zij vertrouwde aan de krant Daily Express toe dat haar zwangerschap, die zonder medisch ingrijpen tot stand is gekomen, voor haar de verwerkelijking van een droom betekent.
Louise Brown werd in 1978 geboren nadat haar moeder Lesley na een aantal IVF-behandelingen zwanger was geworden. Later kreeg het echtpaar Brown nog een reageerbuisbaby.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  donderdag 20 juli 2006 @ 11:56:18 #60
151473 Noli.
Hormotioneel...
pi_40006224

Hier in de buurt..
quote:
Kindje verdrinkt in zwembad ouders

Uitgegeven: 20 juli 2006 10:28
Laatst gewijzigd: 20 juli 2006 10:28

SINT ANNAPAROCHIE - In het Friese dorp Sint Annaparochie is woensdagmiddag een vijfjarig jongetje verdronken in het zwembad van zijn ouders. Het kind was aan de aandacht van zijn papa en mama ontsnapt. Dat meldde de politie donderdagochtend.

De moeder heeft nog geprobeerd het kind te reanimeren. Ook de hulpverleningsdiensten rukten massaal uit met een ambulance, traumahelikopter, huisarts en politie. Het kind was echter niet meer te redden.
Bron: Nu.nl
Maxi, Midi & Mini
(My) Timing sucks.... Always.
Al lang niet meer aan het ontzwangeren. En nog steeds NIET voor rede vatbaar!
pi_40515664
quote:
Zwemmende baby’s hebben meer kans op astma

Baby’s en peuters die leren zwemmen, hebben dubbel zoveel kans om astma op te lopen dan andere kinderen. De chloordampen in het water zijn schadelijk voor groeiende longen, blijkt uit een onderzoek van de KU Leuven.

341 kinderen, van acht tot twaalf jaar, werden onderzocht door professor Alfred Bernard. De 41 kinderen die als baby hadden leren zwemmen, hadden tweemaal zoveel last van astma, en vaker last van bronchitis, dan de anderen.

Bij enkelen was de longschade vergelijkbaar met de gevolgen van meerdere jaren roken. „We kunnen dus niet langer volhouden dat babyzwemmen gezond is', aldus professor Bernard. „De longletsels zijn te verklaren omdat de longen rond de leeftijd van zes à zeven maanden - de periode van de watergewenning voor baby's - in volle ontwikkeling zijn.”
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_40556220
quote:
Moedermelk voor baby van een ander



In sommige landen zijn ‘moedermelkbanken’ voor vrouwen met te weinig moedermelk gangbaar. In Nederland vraagt het Moedermelk Netwerk nu geld van de overheid.

Den Haag, 5 aug. Vijftien liter moedermelk had Jolanda Rus in de diepvries liggen. De melk had ze afgekolfd uit haar rechterborst. Omdat ze haar baby verkeerd had aangelegd, was die borst te pijnlijk geworden voor het zogen. Jolanda voedt haar zoontje nog steeds met haar ene borst en kolft de andere af. „Ik bewaarde de melk als noodvoorraadje”, zegt ze. „Maar de diepvries raakte vol. Zonde om weg te gooien, dacht ik. Misschien kan ik er iemand blij mee maken.”

Via internet hoorde ze over het Moedermelk Netwerk, dat melkdonors in contact brengt met vrouwen die tekort aan melk hebben. Ze meldde zich aan, maar vond zelf een geïnteresseerde moeder, ook via internet. Het Moedermelk Netwerk regelde wel een bloedtest, om te onderzoeken of Jolanda geen besmettelijke ziektes had die ze op de baby zou kunnen overdragen. Want moedermelk wordt gemaakt uit bloed.

De ontvangende moeder woont vlakbij. Ze wil anoniem blijven. Bijna niemand weet dat haar zoontje van vier maanden melk drinkt van een andere vrouw. „We waren bang voor de reacties. Toen hebben we besloten het aan niemand te vertellen.”

Vorig jaar oktober begon Chella Verhoeven het Moedermelk Netwerk, in haar eentje houdt ze het draaiende. Ze knutselde een website in elkaar, plaatste oproepen op internetfora en verstuurde persberichten. Al gauw had ze zeventig donormoeders. Het aantal aanvragen ligt een stuk lager. Toch lukt het niet altijd om een vraagmoeder te helpen: donoren wonen veelal in de Randstad, op het platteland is soms niemand te vinden.

Elf kinderen hebben inmiddels via het netwerk melk gekregen. Soms van één donormoeder, soms van verschillende. Vier aanvragen lopen nog. Alleen moeders die niet zelf kunnen voeden, bijvoorbeeld omdat ze een borstoperatie hebben gehad, worden geholpen.

Jolanda Rus wilde haar kind graag borstvoeding geven omdat er in haar familie maagdarmstoornissen voor komen, en moedermelk de kans daarop verkleint. Maar het zogen viel niet mee. De voeding kwam niet goed op gang. Haar zoontje moest aanvullende kunstvoeding krijgen. Doordat hij uit de fles dronk, liep haar eigen melkproductie terug.

„Hij was zo dun, je kon zijn ribbetjes tellen”, vertelt ze. „De melk van Jolanda deed wonderen. Hij zit nu bovenin de groeicurve van het consultatiebureau.” De eerste ‘vreemde’ flessen „voelden nog raar”, nu is ze er helemaal aan gewend. Zeshonderd milliliter krijgt het jongetje van zijn eigen moeder, vierhonderd van de donormoeder.

Onlangs heeft de vraagmoeder het verhaal aan haar eigen moeder opgebiecht. Die reageerde boos. „Ze voelt zich aangevallen, omdat zij mij vroeger kunstvoeding heeft gegeven. En ze vindt het vies. Ze zegt: je weet niet wat de donormoeder eet en hoe ze leeft. Misschien heeft ze wel aids. Ik zeg dan: wíj drinken melk van de koe, een andere soort. Maar daar luistert ze niet naar. Als je een beetje je best doet voor borstvoeding, word je al snel gezien als obsessief.”

Aan goodwill bij moeders ontbreekt het niet. Wat wel ontbreekt, zijn heldere juridische richtlijnen, en geld om het netwerk uit te breiden tot een professionele moedermelkbank waar melk centraal en anoniem (maar wel getest) wordt ingezameld. In het buitenland bestaan wel officiële moedermelkbanken. Verhoeven kreeg van een Duitse moedermelkbank de officiële Leitlinien. „Daar houd ik mij nu aan.” Zo adviseert ze moeders de melk te pasteuriseren.

De kosten van het Moedermelk Netwerk zijn laag. De vraagmoeders betalen het bloedonderzoek van de donoren (ruim 60 euro), en zorgen zelf voor het transport.

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wees een subsidieaanvraag (ongeveer 2.000 euro) eerder af. Verhoeven heeft nu nog een bezwaarprocedure lopen. Een woordvoerder van VWS is sceptisch: „Wij ondersteunen voeding van baby’s door hun eigen moeder. Kunnen vrouwen niet zelf voeden, dan is er een prima alternatief: kunstvoeding.” Het ministerie meent dat er bezwaren kleven aan een grootschalige moedermelkbank, die Verhoeven voor ogen heeft. „Het gaat dan om handel, ook al wordt er geen geld voor de melk betaald. Dan gelden de zeer strenge regels van de Warenwet. Want je zou maar een keer besmette melk hebben. Dan staan de kranten er vol van.” Aan die eisen voldoen is zo duur, meent het ministerie, dat het niet opweegt tegen de opbrengst.

Lactatiedeskundige Myrte van Lonkhuijsen van het Borstvoedingscentrum in Amsterdam vindt het een voordeel dat het Moedermelk Netwerk kleinschalig en informeel is. „Een echte bank is anoniem en veel riskanter als er niet zou worden gecontroleerd. De lijnen van dit netwerk zijn kort, de vrouwen die doneren en ontvangen, kennen elkaar.”

Van Lonkhuijsen denkt dat Nederland nog niet rijp is voor een echte moedermelkbank. „In ons land wordt, anders dan in andere landen, moedermelk beschouwd als één van de vormen van babyvoeding, niet als de beste.” Bovendien wordt er in Nederland vaak met afkeer aangekeken tegen donormelk. Van Lonkhuijsen: „Moedermelk is heel emotioneel materiaal.” Emotioneel, omdat het intiem is, omdat het voor de kwetsbare doelgroep van kinderen is, en omdat het allerlei heftige gevoelens oproept: „Van fanatisme tot schuldgevoel en weerzin.”

Is melk van een ‘vreemde’ moeder ook wel net zo gezond als melk van de eigen moeder? De melk die een vrouw maakt, past zich aan aan de leeftijd van haar kind, erkent Verhoeven. „Bij het matchen van moeders proberen we daar rekening mee te houden. Maar als dat niet gaat, is moedermelk altijd nog gezonder dan kunstvoeding.”

Ilse Beemsterboer uit Haarlem gaat nu elke drie weken naar Almere om melk op te halen voor haar dochtertje, maar ze moest wel over een drempel heen. „De melk van onze eerste donormoeder rook heel sterk, maar daar wen je aan. De melk van de tweede heb ik zelfs geproefd, die smaakte net als mijn eigen melk.” Haar dochter Anique (nu zeven maanden), krijgt donormelk omdat Ilse zelf te weinig had. Ze wilde volledig moedermelk geven, omdat ze zelf voedselallergie heeft en een zeer ernstig, erfelijk eczeem. „Altijd jeuk, altijd pijn, en het kan er vervelend uitzien. Dat wilde ik mijn kind besparen.” Van borstvoeding is bekend dat het de kans op allergieën kan verkleinen.

De eerste donormoeder stopte na enkele maanden, omdat ze toen nog maar net genoeg melk had voor haar eigen kind. Twee anderen namen haar plaats in. Eén kolft op haar werk speciaal voor Anique. Ilse is hen intens dankbaar als ze kijkt naar het gladde babyhuidje van haar dochter, zonder een spoor van eczeem. „Meestal manifesteren die verschijnselen zich al bij baby’s van drie maanden, zei de kinderarts ons.”

Moedermelkcentrale
Al duizenden jaren riepen vrouwen die hun baby niet zelf de borst konden of wilden geven de hulp in van een zogenoemde min, veelal een familielid of buurvrouw. Vrouwen ‘uit de betere kringen’ die hun figuur wilden sparen of het zogen te inspannend vonden, maakten gebruik van de diensten van een professionele min, die zich hiervoor liet betalen. In Nederland maakte dit fenomeen zijn entree tegen het einde van de zeventiende eeuw.

In het begin van de twintigste eeuw kreeg het verschaffen van moedermelk aan moeders die zelf onvoldoende melk hadden een breder maatschappelijk kader, als reactie op intensieve campagnes voor kunstmelk, die sinds het midden van de negentiende eeuw werden gevoerd. Wenen had in 1909 de primeur van de eerste moedermelkbank. Ook in Duitsland (Maagdenburg, 1919) en de Verenigde Staten (Boston, 1919) werden al vroeg zulke organisaties opgericht. Deze voorbeelden werden in vele landen gevolgd.

Moedermelkbanken haalden verscheidene malen het wereldnieuws, bijvoorbeeld in 1934, toen de Canadese Dionne-vijfling deels met melk van moedermelkbanken uit Canada en de Verenigde Staten werd gevoed.

In 1985 werd de Human Milk Banking Association of North America opgericht, met als een van de belangrijkste doelen standaarden te formuleren voor het verzamelen, bewaren en verstrekken van moedermelk. Dat was nodig, want door de opkomst van aids zagen vele moedermelkbanken zich genoodzaakt hun deuren te sluiten. In de Verenigde Staten zijn er nu nog tien. Tot die standaarden behoort onder meer dat alle donoren worden getest op hiv, syfilis en hepatitis. In Noord-Amerika wordt alleen melk geaccepteerd van vrouwen die niet roken. Er gelden gedragsregels voor donoren. De melk zelf wordt getest en gepasteuriseerd.

Ook in Groot-Brittannië, Ierland, Duitsland, Oostenrijk, Brazilië, Zuid-Afrika en de Scandinavische landen bestaan moedermelkbanken.

Het Nederlandse Rode Kruis richtte in 1948 een ‘Moedermelkcentraale’ op die tot 1973 in bedrijf was. Deze maakte onderdeel uit van de bloedtransfusiedienst, die toen net de kunst van het vriesdrogen van bloedplasma onder de knie had. De gedachte was: dit moet ook kunnen met moedermelk. De melk was uitsluitend bedoeld voor te vroeg geboren baby’s en jonge kinderen met darmstoornissen. In de bloeitijd van de centrale werd 5.000 liter per jaar opgehaald, in 1971 was de opbrengst gedaald tot 1.900 liter. De afgekolfde melk werd ingevroren naar Amsterdam vervoerd, waar de zuurgraad en de zuiverheid werden onderzocht en de melk werd gepasteuriseerd en verwerkt tot poeder. Ziekenhuizen en kraamklinieken maakten hier 25 jaar lang gebruik van, tot kunstvoeding een geaccepteerd alternatief was.

Ook in West-Duitsland werd de laatste moedermelkbank in het begin van de jaren zeventig (1972) gesloten. De DDR had er bij de val van de muur zestig. De neue bundesländer hebben nog altijd vijftien Frauenmilchbanken.
  Redactie Frontpage / Spellchecker woensdag 9 augustus 2006 @ 10:36:04 #63
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_40635695
Uitbraak 'vijfde ziekte' op crèches
door Mirjam Brinks
AMSTERDAM - In verschillende kinderdagverblijven in ons land is de 'vijfde ziekte' uitgebroken. Deze besmettelijke kinderziekte, die zich kenmerkt door vuurrode wangen met grillige rozerode vlekjes, is vooral voor zwangere vrouwen gevaarlijk.


Bij hen kan deze kinderziekte, ook wel parvovirus B19 genoemd, in de eerste helft van de zwangerschap de groei van de organen van de ongeboren baby verstoren. "Wij hebben in onze groep van acht kinderen vandaag twee meldingen van de vijfde ziekte gekregen", zegt Monique van een dagverblijf in Amsterdam. "Zwangere vrouwen willen we hier voorlopig echt niet zien. De partner of een familielid moet dan maar de kinderen brengen en halen."

Volgens het RIVM worden per jaar gemiddeld 480 zwangeren besmet. Tien procent van hen krijgt een miskraam of een doodgeboren kind.

Bron: Telegraaf
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
  woensdag 4 oktober 2006 @ 11:29:43 #64
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42353237
quote:
PvdA: deelneemster Gouden Kooi verwaarloost kinderen
DEN HAAG - Volgens de PvdA-Kamerleden Kalsbeek en Dijsselbloem verwaarloost een deelneemster aan het Talpa-programma De Gouden Kooi haar twee kinderen. De twee Kamerleden hebben hierover vragen gesteld aan de ministers van Justitie en Onderwijs.


De parlementariërs willen van de bewindslieden weten of de ouders die deelnemen aan het realityprogramma „verwaarlozing van hun kind kan worden verweten, conform de definitie van het Burgerlijk Wetboek”, schrijven zij woensdag.

In De Gouden Kooi worden tien deelnemers opgesloten in een luxe landhuis vol camera's in Eemnes. Degene die het er het langst uithoudt kan de villa winnen, evenals een fors geldbedrag. Onduidelijk is hoe lang de wedstrijd gaat duren. Dat hangt af van het zitvlees van de deelnemers en/of het verloop van de kijkcijfers.

Waarschijnlijk zullen de deelnemers minimaal een jaar blijven, omdat ze anders hun ingelegde borg van 10.000 euro kwijt zijn. Het programma begon zondag en daarin was te zien hoe een 32-jarige moeder haar twee kinderen van 6 en 9 jaar verliet. Eén kind moest voortdurend huilen, maar de moeder zei dat zij „normaal” moest doen en dat ze deze uitdaging ook voor haar kinderen aanging. Deze beelden stuitten de PvdA'ers zeer tegen de borst.
Bron: Telegraaf

Leuke mama..
Ik wil best dat huis hebben, maar ik ga toch echt geen jaar bij mijn kinderen daarvoor weg.
Als je niet lacht, ben je dood.
  woensdag 4 oktober 2006 @ 11:52:30 #65
35189 Troel
scherp en bot
pi_42353834
Gaat het om de moeder wiens zoontje die leverziekte heeft?

Waar ze verwacht nog flink wat kosten aan te hebben waarvoor ze het geld dus goed kan gebruiken?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 4 oktober 2006 @ 12:03:12 #66
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_42354104
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 11:29 schreef dutchie het volgende:

[..]

Bron: Telegraaf

Leuke mama..
Ik wil best dat huis hebben, maar ik ga toch echt geen jaar bij mijn kinderen daarvoor weg.
Maar verwaarlozing vind ik dat niet, mits ze heeft geregeld dat de kinderen in goede handen zijn tijdens haar afwezigheid.
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  woensdag 4 oktober 2006 @ 12:05:48 #67
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_42354176
Nee, die moeders zijn ineens ontaard terwijl er toch ook een man in zit die zijn kinderen achter gelaten heeft?

Overigens is er ook: Discussie: Je kinderen misschien jaren achter laten. voor deze discussie.
***
  woensdag 4 oktober 2006 @ 12:32:35 #68
35189 Troel
scherp en bot
pi_42354852
Daarnaast, er zijn ook zat gescheiden ouders waar papa of mama nauwelijks contact hebben met kinderen omdat ze het niet willen (ook om andere redenen helaas), worden die dan ook aangeklaagd voor verwaarlozing?
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  woensdag 4 oktober 2006 @ 13:08:28 #69
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42355752
Je hebt gelijk, we meten ook wel met 2 maten hier. Papa's zijn net zo verantwoordelijk als mama's.
Als je niet lacht, ben je dood.
  † In Memoriam † woensdag 4 oktober 2006 @ 13:15:41 #70
37843 lady-wrb
kortaf
pi_42355985
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 12:32 schreef Troel het volgende:
Daarnaast, er zijn ook zat gescheiden ouders waar papa of mama nauwelijks contact hebben met kinderen omdat ze het niet willen (ook om andere redenen helaas), worden die dan ook aangeklaagd voor verwaarlozing?
maar die komen niet op tv.
  woensdag 4 oktober 2006 @ 13:18:28 #71
35189 Troel
scherp en bot
pi_42356066
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 13:15 schreef lady-wrb het volgende:

[..]

maar die komen niet op tv.
Nee, da's waar, maar is dat een verschil? Juist als mama in zo'n huis zit kunnen de kinderen wellicht begrijpen waarom mama geen contact op neemt, ze kunnen naar mama op tv kijken...
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_42357142
quote:
Op woensdag 4 oktober 2006 13:15 schreef lady-wrb het volgende:
maar die komen niet op tv.
Wat dacht je in dat geval van een Wouter Bos, JP Balkenende, Femke Halsema... Allemaal personen met een baan die iig geen negen tot vijf in houdt, die waarschijnlijk een uur of 60 tot 80 per week werken minimaal, ook nog eens vaak in het buitenland zijn, en kinderen hebben. Oh, en ze komen ook nog op tv. Dat kan dan wel? Omdat het in het landsbelang is, ofzo?

Als deze vrouw haar kinderen goed verzorgd heeft achtergelaten, dan vind ik er niks slechts aan. Althans, vergelijk het eens met moeders die hun kind bij de vader weghouden, oid, of inderdaad mannen die hun hele gezin in de steek laten.
pi_43173332
Kick!

En wel met het nieuws dat wiegendood klaarblijkelijk toch niet zo'n onverklaarbaar fenomeen is..
quote:
Wiegendood wordt mogelijk veroorzaakt door een hersenafwijking. Dat blijkt uit autopsieën bij gestorven baby’s.
Amerikaanse artsen hebben de afwijkingen waargenomen in de hersenstam, een gebied waar onder meer de ademhaling, de temperatuur en het ontwaken worden geregeld. Dat melden ze in het wetenschappelijke tijdschrift JAMA.

De exacte reden van plotselinge kindersterfte was tot nu toe nooit opgehelderd. Wel waren allerlei risicofactoren gevonden, zoals slapen op de buik, het gebruik van een fopspeen en roken naast de wieg. Met hun ontdekking denken de artsen nu te kunnen verklaren waarom die omstandigheden voor sommige baby’s dodelijk kunnen uitpakken.

De artsen bogen zich over hersenweefsel van 31 baby’s die door wiegendood waren overleden. Hierin vonden ze afwijkingen in een groep zenuwcellen die er onder andere voor zorgen dat we dieper gaan ademhalen bij een stijgende concentratie koolmonoxide in het bloed, dus als we dreigen te stikken. Bij de overleden baby’s werkte dit veiligheidssysteem kennelijk slecht, waardoor ze ongemerkt te lang zonder zuurstof bleven zitten.

De onderzoekers willen op basis van hun bevindingen een test ontwikkelen die aangeeft welke baby’s een verhoogd gevaar lopen. Uiteindelijk hopen ze op een behandeling die het risico wegneemt.
bron: trouw
  vrijdag 3 november 2006 @ 08:40:52 #74
103793 kozakken
Living the life
pi_43196394
quote:
Bonus verloskundigen bij voorkomen keizersnede
(Novum) - Zorgverzekeraars geven verloskundigen een bonus als ze minder vaak doorverwijzen naar gynaecologen voor een keizersnede. Dit schrijft de Volkskrant vrijdag. Het zou de organisatie van verloskundigen KNOV jaarlijks tot een miljoen euro opleveren.
Verloskundigen hebben met Zorgverzekeraars Nederland (ZN) een prestatiecontract afgesloten, waarin staat dat het aantal keizersneden in ziekenhuizen moet dalen. Dit moet kosten besparen. Een kind dat in stuitligging ligt, moet dan weer met de hand worden gedraaid. Dit jaar moeten er op deze manier vierhonderd keizersneden minder worden uitgevoerd, oplopend tot veertienhonderd volgend jaar. Wanneer het contract wordt nagekomen, bespaart dit verzekeraars volgend jaar zo'n 6,6 miljoen euro.

Vorige week bleek nog uit onderzoek van het UMC Utrecht dat een keizersnede veel veiliger is wanneer baby's in stuitligging liggen. De gynaecologenvereniging NVOG reageert in de Volkskrant verbijsterd. "Een stuitligging moet in principe naar de specialist worden doorverwezen." Het KNOV bestrijdt dit echter. De kennis van verloskundigen over stuitliggingen zou alleen wat moeten worden bijgespijkerd. Het KNOV zegt het prestatiecontract liever niet te hebben afgesloten. Stopzetting van de overheidssubsidie zou tot de maatregel hebben geleid.

bron: trouw
  † In Memoriam † vrijdag 3 november 2006 @ 08:48:06 #75
37843 lady-wrb
kortaf
pi_43196471
quote:
Op vrijdag 3 november 2006 08:40 schreef kozakken het volgende:

[..]
verbijsterend.

geldkwestie stellen boven de gezondheid van een ongeboren kind

werkelijk stuitend
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')