abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator zaterdag 14 januari 2006 @ 09:57:41 #51
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_34041005
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 09:53 schreef RuneRose het volgende:
37°2 le matin - steen of kei goed, ligt eraan waar je vandaan komt.
Ok, kies ik voor 'kei'.

Zelf heb ik 2046 gisteren gezien. Mooie beelden, mooie muziek, maar daar bleef het dan wel bij voor mij. Ik weet niet of ik beter eerst In The Mood For Love had kunnen bekijken, maar 2046 vond ik voornamelijk saai en de verhaallijnen (voor zover ze er in zaten) deden me weinig. Het lijkt me een film die sowieso beter tot z'n recht komt op een groot doek.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  zaterdag 14 januari 2006 @ 10:18:57 #52
25301 Gorro
Reject False Icons
pi_34041182
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 09:57 schreef Mike het volgende:

[..]

Ok, kies ik voor 'kei'.
Ik ook . Kei is keigaaf

(#69) Madame de... (Max Ophüls, 1953)
Best goed kostuumdrama van specialist Max Ophüls. Helaas wist het verhaal me niet zo mee te slepen als zijn Letter from an Unknown Letter dat wel deed. De gracieuze regie is weinig op aan te merken, evenals de hele aankleding, maar de intriges rondom de oorbellen konden me niet altijd even veel boeien. Wel een mooi einde trouwens. ***½

Ik heb nu de complete top 100 van die lijst gezien

The Longest Yard (Peter Segal, 2005)
Na een leuke eerste 40 minuten zakt deze remake van de gelijknamige film uit 1974 steeds verder de middenmoot in, met als ultiem dieptepunt de cameo van Rob Schneider. Mijn god, wat doet die gast veel moeite om totaal niet grappig te zijn. Verder is het allemaal best vermakelijk, de standaard karikaturen zijn uiteraard aanwezig en zorgen voor best leuke momenten. ***
  zaterdag 14 januari 2006 @ 11:54:05 #53
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_34042731
Saw II
Best aardige film .. maar miste het mysterieuze van I
Film deed me overigens sterk aan The Cube denken. Alleen in de the Cube onstaat een betere band met elkaar. Al is er daar ook een verveldende hufter.

De meeste karakters heb je geen compassie mee .. die mannen in het huis wat een hufters.
En dan die politieagent. Heel goed dat hij getreiterd wordt door de Jigsaw.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
  † In Memoriam † zaterdag 14 januari 2006 @ 11:56:25 #54
4571 Sokolsky
Wil eigenlijk geen ondertitel
pi_34042789
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 10:18 schreef Gorro het volgende:

Ik heb nu de complete top 100 van die lijst gezien

Wat vond je de minste(n)?

Ik moet er nog 9, na vanmiddag nog 8 (Pickpocket). Madame de... en Marienbad kan ik een dezer dagen ook wel eens gaan kijken.
Sheridana +1
  zaterdag 14 januari 2006 @ 12:43:55 #55
49096 cosmick
Les Yeux Orange
pi_34044178
Gisteren in 't filmhuis in Zwolle:

The Constant Gardener (2005, Fernando Meirelles)

Een lange zit, maar zeker de moeite waard. Fantastische beelden en uitmuntend acteerwerk van Ralph Fiennes en Rachel Weisz.
8,5.


Tesis (1996, Alejandro Amenábar)

Net nog ff gekeken. Minder boeiend dan de eerste keer dat ik 'm zag, maar nog wel aardig. De film komt uit '96 maar had net zo goed uit '86 kunnen komen eigenlijk..
7,5.
  zaterdag 14 januari 2006 @ 12:47:14 #56
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_34044276
quote:
Op vrijdag 13 januari 2006 14:18 schreef Olmo het volgende:
La Marche de L'empereur

Een documentaire over de Koningspinguin, die elk jaar een aantal maal een barre tocht aflegt voor een bizar paringsritueel.

Het zijn vooral de vele prachtige beelden die deze film aantrekkelijk maken voor het publiek. Schitterende onderwatershots en mooie zoommomenten! Antarctica op z'n mooist! Maar daarmee houdt het ook een aardig eind op.

De documentaire mist achtergrondinformatie en diepgang. Veelvuldig heb je het idee dat je iets mist. Een combinatie van deze oppervlakkigheid en de ergerlijke kindergrappen (uit monde van Urbanus, ook dat nog (en ja, er werd ook nog om gelachen in de zaal )), heeft ervoor gezorgd dat La Marche de L'empereur mij, als documentaire- en natuurliefhebber, niet heeft weten te bekoren.

Als ik een cijfer moet geven, dan ga ik voor een 7. Puur en alleen dankzij het camerawerk. De tocht van de pinguins wordt nu eenmaal op een schitterende wijze in beeld gebracht en eigenlijk zou je alleen daarom al La Marche de L'epereur moeten gaan zien! Hadden de makers het echter maar bij de beelden gehouden...
Hallo hallo ... NL is zo triest om de belgisch in gesprokken van rommel van Urbanus te draaien.
Als je de amerikaanse versie bekijkt .. Morgan Freeman en met een betere Soundtracks is deze docu subliem.

Als ik het zo lees is iedereen erover eens dat de amerikaanse versie de beste is.

[ Bericht 3% gewijzigd door Lambiekje op 14-01-2006 12:55:49 ]
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
pi_34045447
Gisteren op TV, Fallen
Redelijk sterke thriller met goeie vertolkingen van Washington en Goodman, waarin een demonisch monster een killing spree achter laat. Meestal bekoren films die dat niet goed uitwerken mij niet echt, maar deze hield het erg lang vol, ook dankzij de cast moet ik zeggen. Einde is weer wat tegenvallend, voornl. omdat ik de bui al lang en breed zag hangen. Al met al toch vermakelijk geweest, afgezien van de slecht geplaatste reclames
Where facts are few, experts are many.
  Moderator zaterdag 14 januari 2006 @ 13:32:42 #58
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_34045628
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 13:26 schreef Atreidez het volgende:
Einde is weer wat tegenvallend, voornl. omdat ik de bui al lang en breed zag hangen.
Ik vond het einde juist een pluspunt van de film. Sowieso een gave thriller...het onheilspellende sfeertje beviel me prima.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  zaterdag 14 januari 2006 @ 13:37:31 #59
117680 JelleS
film- en muziekreviewer
pi_34045777
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 09:57 schreef Mike het volgende:

[..]

Ok, kies ik voor 'kei'.

Zelf heb ik 2046 gisteren gezien. Mooie beelden, mooie muziek, maar daar bleef het dan wel bij voor mij. Ik weet niet of ik beter eerst In The Mood For Love had kunnen bekijken, maar 2046 vond ik voornamelijk saai en de verhaallijnen (voor zover ze er in zaten) deden me weinig. Het lijkt me een film die sowieso beter tot z'n recht komt op een groot doek.
Je had idd beter eerst In The Mood For Love kunnen kijken. Maar als je het de eerste keer al helemaal niks deed, dan zal het na het kijken van itmfl niet echt veranderen.

Gister gekeken:

Fallen

Wel aardig, maar het einde werkte helaas niet. 6,5/10

Vibrator (2003, Ryuichi Hiroki)

Leuke 'road-movie', maar niet meer dan dat. Wel knap is dat de gewone gesprekken tussen de vrachtwagenchauffeur en de vrouw die met hem meereist je toch boeien, terwijl het helemaal nergens over gaat. Gewoon een leuk klein Japans filmpje, maar meer ook niet. Daarvoor gebeurt er te weinig.

7/10
  zaterdag 14 januari 2006 @ 14:47:19 #60
25301 Gorro
Reject False Icons
pi_34047871
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 11:56 schreef Sokolsky het volgende:

[..]

Wat vond je de minste(n)?
The Searchers (***)
Nashville (***½)
Barry Lyndon (***½)
My Darling Clementine (***½)
L'atalante (***½)
The Man Who Shot Liberty Valance (***½)
Viaggio in Italia (***½)
Madame de... (***½)
The Magnificent Ambersons (***½)
Pierrot le fou (***½)
L'avventura (***½) Wellicht na herziening hoger

De rest heb ik minimaal **** gegeven.
  † In Memoriam † zaterdag 14 januari 2006 @ 15:39:52 #61
4571 Sokolsky
Wil eigenlijk geen ondertitel
pi_34049282
Van dat rijtje vond ik Barry Lyndon en Pierrot le fou erg goed. Van The Searchers begreep ik ook niet wat 'ie in hemelsnaam in de top-10 deed.
Sheridana +1
  zaterdag 14 januari 2006 @ 17:14:40 #62
103590 dvdfreak
geen dvdfreak maar kc27
pi_34052201
Crazy/Beautiful
High-school-drama over arme Latino die valt voor meisje uit rijke wijk dat zo weer haar eigen problemen heeft. Met Kirsten Dunst en Jay Hernandez als het onfortuinlijke koppel
7/10
pi_34054430
Les Invasions Barbares TV, 9/10

Godzijdank was deze oscarwinnaar te bewonderen op canvas, which obviously means no commercials! Ik had al het vermoeden dat dit een vermakelijke film zou worden, maar zo vermakelijk had ik niet verwacht. Ik had de voorganger van deze film dan wel nog niet gezien, maar ik heb begrepen dat dit niet zo'n probleem is, zo bleek uiteindelijk ook. Als ik de kans krijg die film te zien zal ik dat zeker doen. De conversaties in de film konden niet lang genoeg duren wat mij betreft. Natuurlijk is mijn oordeel deels subjectief, ik ben immers student geschiedenis en heb meerdere overeenkomende interesses met een aantal hoofdpersonen. Maar daarnaast zat de film goed in elkaar en was de afwisseling hilariteit/sentimentaliteit verfrissend.
What's it going to be then, eh?
  zaterdag 14 januari 2006 @ 18:20:51 #64
27619 victorinox
Big, fuck-off shiny ones
pi_34054548
Kaze no tani no Naushika (Nausicaä of the Valley of the Winds)
Een tekenfilm over een prinsesje en haar liefde voor tentakelmonsters.

Redelijk sprookjesachtig zoals we van Miyazaki mogen verwachten. Met een behoorlijk moraal over dat oorlog slecht is en natuur goed.

The thoughts of others screech at them like the forced laughs of a billion art house movie patrons.
IMDb Vote History
pi_34055051
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 13:32 schreef Mike het volgende:

[..]

Ik vond het einde juist een pluspunt van de film.
pi_34055518
Vannacht zitten kijken:



Ellen ten Damme...ging wel

&


mwah...ging ook wel....
pi_34057089
Grizzly Man

Nou, eindelijk is het er van gekomen dus. Maar nou weet ik eigenlijk niet zo goed wat ik ermee aanmoet.
De vele verschillende invalshoeken van de film bezorgen me een wirwar van gevoelens. Aan de ene kant vind ik Timothy en doorgedraaide idioot (de scheldkanonades bv), maar aan de andere kant lijkt me zijn integriteit vrijwel altijd oprecht. Daardoor komt hij soms als een verscheurd (figuurlijk ) persoon over en had ik best met 'm te doen.
En dan heb je verder aan de ene kant de moordzuchtige, niets ontzienende roofdieren die bekend staan als Grizzly beren. Die aan de andere kant toch wel enorm veel toenadering van Timothy toelaten.
Ik kan me geen duidelijke mening over Timothy vormen, maar deze documentaire heeft wel veel verschillende 'lagen' waarmee rekening moet worden gehouden bij het vormen van zo'n mening.

Ik ben dáárdoor, én door een aantal hele mooie scenes (die vosjes) meer geneigd te zeggen dat ik de 'film' stiekem heel erg goed vond. Het is er in ieder geval eentje die in je kop gaat zitten.
pi_34058431
THE FOG

De remake van John Carpenters classic is nog beroerder dan alle critici al hebben geschreven. Alle liefde voor film of originaliteit is ver te zoeken waar Carpenters film een sfeervol filmpie is, is dit een nix

Denk aan de remake van THE HAUNTING, maar dan nog erger

  zaterdag 14 januari 2006 @ 20:15:51 #69
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_34059215
Vanmiddag gezien:

Jarhead
Nu eens een keer geen eindeloze oorlogsgeweld, maar het wel en wee van de Amerikaanse maniers in de eerste Golfoorlog die van gekkigheid niet weten wat ze met hun tijd aan moeten. Ze vervelen zich kapot, en doden hun tijd met het spelen van American Football, opscheppen over hun vrouwen en het kijken films.
Als je in eerste instantie dit gegeven verhaal leest, komt het wellicht nogal saai over: 2 uur lang kijken naar mannen in een woestijn die 6 maanden lang niets doen. Maar gelukkig heeft regisseur Sam Mendes dat weten te voorkomen en is de alles behalve saai. Het is eerder interessant om te zien hoe de Jarheads met elkaar omgaan en elkaar steunen om een saaie periode door te komen. Het acteerwerk van de voltallige cast is erg sterk, en ze weten op een overtuigende manier neer te zetten hoe hun personages langzaam aan letterlijk gek worden van verveling. Vooral Jake Gyllenhaal en Jamie Foxx zijn erg goed.
Verder ziet de film er werkelijk subliem uit, en dat wordt naar mate de film vorderd alleen maar beter. De compostie van de shots zijn geweldig. De verbluffende cinematografie is om van te smullen. Zo is bijvoorbeeld de olie regen prachtig om te zien en zijn een aantal andere scenes weer recht voor je raap, zo hard. Je wilt eigenlijk weg kijken maar tegelijkertijd dwing je jezelf om te kijken om van de "mooie" beelden te "genieten".
Door het regelmatig gebruik van de hand held camera lijkt t net alsof je midden in de actie zit (voor zover die natuurlijk al aanwezig is). Verder zit er genoeg humor in die wordt afgewisseld met wat drama, waardoor de film goed in evenwicht is.
Dat, samen met de goede soundtrack en het goede gebruik van de voice-over van Gyllenhaal maakt dit alles Jarhead tot een van de eerste toppers van het jaar


IMDB Cijfer: 7,3/10
Mijn Cijfer: 8,5/10
pi_34059333
Waar heb jij Jarhead gezien?
  zaterdag 14 januari 2006 @ 20:23:30 #71
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_34059522
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 20:18 schreef i-spy24 het volgende:
Waar heb jij Jarhead gezien?
in de bios
  zaterdag 14 januari 2006 @ 20:25:30 #72
92823 RuneRose
Tony, de zieke pony!
pi_34059611
jarhead zou ik vanavond naartoe gaan, maar dat gaat helaas niet meer door.
  zaterdag 14 januari 2006 @ 20:59:41 #73
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_34061167
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 20:25 schreef RuneRose het volgende:
jarhead zou ik vanavond naartoe gaan, maar dat gaat helaas niet meer door.
dan zou ik zeggen: ga morgen, geweldige film
  zaterdag 14 januari 2006 @ 21:59:04 #74
10785 Smots
The Angriest Dog In The World
pi_34063774
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 19:55 schreef kinky_queen het volgende:
THE FOG


Denk aan de remake van THE HAUNTING, maar dan nog erger

[afbeelding]
Zo erg?
The dog who is so angry he cannot move. He cannot eat. He cannot sleep. He can just barely growl. ...Bound so tightly with tension and anger, he approaches the state of rigor mortis.
  zaterdag 14 januari 2006 @ 22:06:40 #75
52357 Lambiekje
Everything is upside down
pi_34064118
Le Fils -- The Son
quote:
Een man en een jongen zijn op weg naar een zagerij. De man is docent houtbewerking in een sociale werkplaats in een Waalse stad, de jongen zijn nieuwste leerling. Ze hebben een woordenwisseling, waarin de man de jongen probeert te laten zeggen waarom hij gevangen heeft gezeten. Als ze bij een cafetaria iets te eten bestellen, betaalt hij alleen voor zichzelf. Wat is het geheim van de man, en dat van de jongen? Le fils is de opvolger van Gouden Palm-winnaar Rosetta (1999). De film is op het lijf geschreven van acteur Olivier Gourmet. Zijn motoriek bepaalt het tempo en de hoekigheid van de film. Le fils is een indrukwekkend portret van een getergd lichaam.
bron : cinema.nl
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
imdb 7.2 / cijfer 7.5
Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')