Vaak wel. Maar dat hoeft dus niet.quote:Op zondag 25 december 2005 21:59 schreef silverpearl het volgende:
Zwarte magie is krachtiger en wordt meestal voor de verkeerde(slechte) redenen gebruikt.
Witte magie bestaat vooral uit het wicca geloof en is meestal meer gebaseerd op het verrijken van anderen. Voodoo is echt een geloof net zo als wicca. De rituelen die soms worden uitgevoerd is meestal onder invloed van zeer sterke dranken en/of drugs die hallucinatie's veroorzaken.
Er is een verschil tussen een vervloeking en een bezwering.quote:Op zondag 25 december 2005 22:02 schreef BaajGuardian het volgende:
ik denk dat voodoo onder zwarte (negatieve) magie gezet moet worden aangezien het een ver-vloeking magie is , en ver-vloeken is niet erg helend te noemen.
al zijn er wel bescherming rituelen , het is allemaal negatief.
zwarte magie is overigens niet op zichzelf slecht te noemen.
Er is toch ook genoeg magie, die nog steeds als witte magie wordt gezien omdat je er niemand mee schaadt, waarmee je geluk op een bepaald gebied voor jezelf en/of je gezin kunt aantrekken. Of zie jij dat al als zwarte magie?quote:Op zondag 25 december 2005 22:55 schreef silverpearl het volgende:
Hoop is een van de werktuigen van witte magie.
Je hebt hoop nodig voor een spreuk of als je werkt met kaarsen magie.
Het is dus niet egoistisch om te hopen.
Het is egoistisch als je een spreuk voor je zelf gebruikt.
maar dat is maar een onderdeel van Voodoo ( beter gezegd, het kàn een onderdeel zijn).quote:Op zondag 25 december 2005 22:02 schreef BaajGuardian het volgende:
ik denk dat voodoo onder zwarte (negatieve) magie gezet moet worden aangezien het een ver-vloeking magie is , en ver-vloeken is niet erg helend te noemen.
al zijn er wel bescherming rituelen , het is allemaal negatief.
zwarte magie is overigens niet op zichzelf slecht te noemen.
nee ik zie dat niet als zwarte magie.quote:Op zondag 25 december 2005 23:05 schreef nokwanda het volgende:
[..]
Er is toch ook genoeg magie, die nog steeds als witte magie wordt gezien omdat je er niemand mee schaadt, waarmee je geluk op een bepaald gebied voor jezelf en/of je gezin kunt aantrekken. Of zie jij dat al als zwarte magie?
Het hele verhaal is precies wat ik bedoel. Met het vetgedrukte als sleutel.quote:Op maandag 26 december 2005 11:18 schreef Mirage het volgende:
niet egoïstische magie bestaat toch ook helemaal niet ?
(om het even bij dit onderwerp te houden)
Als mijn kindje ziek is en ik doe iets voor hem.. dan doe ik dat uit liefde voor hem.
Maar tegelijkertijd doe ik dat omdat het mij een fijn gevoel geeft.
"iets voor hem doen", want als het niet goed zou voelen, dan zou ik het niet doen.
Zelfs als ik er iets voor in zou moeten leveren ( b.v. mijn eigen leven om het extreem te brengen), dan kan je wel zeggen dan doe je iets dat niet egoïstisch is, maar dat is het uiteindelijk wèl natuurlijk.
Ik hou meer van hem dan van mij, ik wil het allerbeste voor hem.
Ik doe uiteindelijk dus wat ìk wil...waar ìk mij beter bij voel..
Als ik een warm huis voor alle kindjes in Afrika zou wensen, dan doe ik dat omdat ìk ze dat toewens.. ìk ben verdrietig als ik hun verdriet zie.. ik voel mij wat gelukkiger als ik zie dat zíj gelukkig zijn...
waar trek je de grens ?
Je hebt zaken die op jezelf van invloed zijn en zaken die van invloed zijn op anderen.
Je zou ook kunnen stellen dat je magie júist alleen naar jezelf kan en mag richten, want die ander heeft immers toch niet gevraagd om de gevolgen van jóuw handelen ?
Maar dan loop je tegen het probleem: "wanneer is iets niet van invloed op anderen ?
Ik denk dat alles wat invloed heeft op jou automatisch invloed heeft op je omgeving.
Ik denk dat de enige lijn is, doe je het vanuit ene goed hart of doe je het met kwade intenties ?
En probeer zoveel mogelijk rekening te houden met of je een ander niet iets oplegd dat hij/zij niet wil ?
B.v. liefdesspreuken... als jij ervoor zorgt dat iemand van je houdt.. is de liefde dan wel echt.
Loop je niet het risico dat je iemand aan je bind die zelf volgende week zijn ware tegen gekomen zou zijn als hij niet aan jou was blijven hangen ?
Ontneem je diegene dan niet de kans op het ultieme geluk ? ( wat dat ook moge zijn)
Een liefdesspreuk zou je imo dus eigenlijk vorm moeten proberen te geven op een manier dat de uitkomst, de persoon die je geliefde zal worden open blijft staan.
en waarom zou je eigenlijk geen rijkdom voor jezelf mogen wensen ?quote:Op maandag 26 december 2005 11:35 schreef silverpearl het volgende:
Er is een verschil, als je wenst dat je kind gezond is of beter wordt, doe je voor hem uit liefde voor je kind. Als je voor jezelf rijkdom wenst is dat uit puur eigenbelang. En ja het is een onduidelijke grens, maar je weet zelf ook wel wanneer je iets voor jezelf doet of voor een ander.
Dat lijkt heel mooi maar gaat imo ten koste van de eerlijkheid tegenover jezelf en daarmee tegen al het andere. Alsof je nog even gauw een aureooltje op je hoofd zet.quote:Op maandag 26 december 2005 11:06 schreef silverpearl het volgende:
[..]
nee ik zie dat niet als zwarte magie.
Ik reageerde op het stukje waar jij zegt dat als je iets doet en je in de tussentijd hoopt dat er voor jou ook iets in zit(bijv goede karma).
Ik bedoel alleen maar dat je hoop nodig hebt voor een goede uitwerking van witte magie.
En als je een spreuk doet in eigenbelang valt dat toch onder egoisme.
Je kunt zo'n spreuk beter verkappen door hem uitspreken in naam van je gezin of dat je iedereen dat geluk wenst.![]()
In dat geval kan het ook vaak goed/slecht worden als je eenmaal materiele rijkdom hebt vergaard. Het ligt er maar net aan wat je er dan mee doet.quote:Op maandag 26 december 2005 12:02 schreef Mirage het volgende:
[..]
en waarom zou je eigenlijk geen rijkdom voor jezelf mogen wensen ?
Is dat niet wat wij dagelijks doen als wij een lottonummer kopen ?
Ik vind rijkdom vragen niet "zwart/slecht". Dat zou het imo pas worden als je die rijkdom wil vergaren over de rug van een ander.
Kan. Ik begrijp echter niet wat daaraan positief is binnen een geweldscultuur wat Haiti momenteel is.quote:Op maandag 26 december 2005 10:53 schreef Mirage het volgende:
De Voodoo cultuur is een groot stuk "geschiedenis" in die regio.
De Voodoo cultuur niet erkennen is imo het verloochenen van een groot deel van Haïti.
Voodoo IS niet de geweldscultuur. het is een leefwijze met goede en slechte elementen zoals alle godsdiensten die hebben.quote:Op maandag 26 december 2005 17:27 schreef fokje het volgende:
[..]
Kan. Ik begrijp echter niet wat daaraan positief is binnen een geweldscultuur wat Haiti momenteel is.
ik mis de link.quote:Op maandag 26 december 2005 17:27 schreef fokje het volgende:
[..]
Kan. Ik begrijp echter niet wat daaraan positief is binnen een geweldscultuur wat Haiti momenteel is.
DAT zeg ik ook niet. Haiti IS nu een geweldscultuur IMHO.quote:Op maandag 26 december 2005 17:37 schreef nokwanda het volgende:
[..]
Voodoo IS niet de geweldscultuur.
Ik weet dat dit niet het politieke forum is, maar hoe kan je nu (op dit moment) vóór de officiele erkenning zijn van de Voodoo godsdienst gezien het karakter van de Voodoo godsdienst en de staat waarin Haiti nu in verkeert? Ik begrijp heus wel dat Voodoo heus niet allemaal negatief is en het zal ook wel niet dat de doodseskaders van mijnheer Aristide nu fijn legitiem vanuit huis kunnen opereren zogezegd, maar ik vraag me af wat Aristides doel is in het geheel van een land welke bol staat van de corruptie en criminaliteit.quote:Voodoo is iets waar alle mensen daar mee te maken krijgen. Direct of indirect. Een zeer oude leefwijze in het dagelijks leven toegepast en ingebed is. Het is niet een ritueel op zich.
Het is ook het eren van alle goden van alle elementen, het eren van je voorouders, het aanroepen van spirits voor heling en zien.
Dat die kennis misbruikt is ligt meer aan de menselijke natuur en in de Duvaliertijd aan de politieke sentimenten waar het land nog steeds niet overheen is, dan aan Voodoo op zich.
Nou ja: http://nl.wikipedia.org/wiki/Ha%C3%AFtiquote:En... een geweldculltruur ontstaat in een land waar het merendeel van de mensen echt niets heeft, al eeuwen niet, en een klein deel alles heeft.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |