Bron: Actie 3FM levert ruim 2 miljoen opquote:Actie 3FM levert ruim 2 miljoen op
De dj's Giel Beelen, Wouter van der Goes en Gerard Ekdom hebben samen 2.203.549 euro opgehaald voor kinderen in Congo. Zes dagen lang zaten zij in een glazen huis op de Neude in Utrecht. 24 uur per dag zonden ze live uit via Radio 3FM. Ook op Nederland 2 was het drietal te volgen. Het bedrag zal de komende weken nog op gaan lopen omdat nog niet alle donaties binnen zijn. Vorig jaar was aan het eind van de actieweek 717.351 euro opgehaald, het uiteindelijke bedrag liep toen op tot 915.995 euro.
De Nederlandse regering doneerde uiteindelijk met instemming van de Tweede Kamer nog een miljoen euro. Vanaf 17:00 uur gaat 3FM beginnen met de 'Top Serious Request'. Alle aangevraagde platen komen dan nog een keer voorbij. In totaal werden er 25.271 plaatjes aangevraagd. Multiply van Jamie Lidell werd het meest aangevraagd, namelijk 236 keer.
Vanmiddag werd op de Neude ook de 'Gouden Druppel' uitgereikt aan het bedrijf met de grootste donatie. Deze ging naar Pentascoop, dit bedrijf doneerde 35.000 euro. Een actie van FOK! waarbij advertentieruimte op de frontpage aan de hoogste bieder werd verkocht, leverde 3.250 euro voor de actie op.
Gek genoeg, ben ik het helemaal met je eens.quote:Op zaterdag 24 december 2005 21:45 schreef pberends het volgende:
[..]
Bron: Actie 3FM levert ruim 2 miljoen op
Opzich een goede actie natuurlijk, maar laten we de zaken eens feitelijker bekijken. Ik vind 2 miljoen erg weinig voor een actie die zo gigantisch veel media-aandacht heeft gekregen. John de Mol laat 'm scheet en hij heeft alweer 2 miljoen verdient. Ow, en de overheid heeft ook weer eens aardig gedaan door 1 miljoen van die 2,2 miljoen te "doneren". Dus eigenlijk heeft de actie maar 1,2 miljoen opgebracht. Als die BN'ers die meededen 5% van hun loon zouden inleveren zou de actie al 10 keer meer opbrengen (schatting hoor). En we blijken allemaal te vergeten dat de overheid namens ons belastinggeld via ontwikkelingshulp al 75 miljoen euro per week uitgeeft aan dit soort doelen. Waarom laten we ons zo gekmaken door zo'n actie, voornamelijk uitgevoerd door overbetaalde BN'ers over de rug van lage en middeninkomens? En waarom is er zo weinig aandacht voor die 75 miljoen die de overheid namens ons uitgeeft?
Ik ook wel, maar het werkt wel heel goed als middel om de mensen bewust te maken van de problematiek in de wereld. Nu houden veel mensen zich alleen bezig met rampen, zoals de tsunami of een aardbeving. Ze denken niet aan Congo, Rwanda Ethiopie etc etc.quote:Op zondag 25 december 2005 10:30 schreef P0rt0 het volgende:
[..]
Gek genoeg, ben ik het helemaal met je eens.
Daar heb je wel weer gelijk in. Ik vond Darfur eerlijk gezegd belangrijker dan Congo en wat mij betreft had de opbrengst dan ook andersom mogen zijn (2,2 miljoen voor Darfur en 0,9 voor Congo)quote:Op zondag 25 december 2005 11:17 schreef Mukie het volgende:
Ik ben rampenmoe en doneer geen enkele cent meer
quote:Op zondag 25 december 2005 10:34 schreef SterkStaaltje het volgende:
[..]
Ik ook wel, maar het werkt wel heel goed als middel om de mensen bewust te maken van de problematiek in de wereld. Nu houden veel mensen zich alleen bezig met rampen, zoals de tsunami of een aardbeving. Ze denken niet aan Congo, Rwanda Ethiopie etc etc.
Door deze acties is er meer inzicht voor het grote publiek in de situatie in Congo en Darfur. Dan vind ik de actie al geslaagd.
Heb je een bron voor de 75.000.000 per week? Want 3,4 miljard per jaar lijkt me vrij vors.
http://www.businessindevelopment.nl/article-1012.2621.htmlquote:De Nederlandse regering besteedde in 2002 in totaal 3,8 miljard euro aan
ontwikkelingshulp.
daar heb ik ook een beetje last van....quote:Op zondag 25 december 2005 11:17 schreef Mukie het volgende:
Ik ben rampenmoe en doneer geen enkele cent meer
Zo zeg, 75.000.000 week. Had ik echt niet verwacht.quote:Op zondag 25 december 2005 12:11 schreef pberends het volgende:
[..]
[..]
http://www.businessindevelopment.nl/article-1012.2621.html
Maar het is algemeen bekend; 0,8% van het bnp. oftewel iets van 4 miljard dit jaar.
Lekker populair weer, alsof je meedoet aan een modeverschijnsel, gadverdamme zeg.quote:Op zondag 25 december 2005 11:17 schreef Mukie het volgende:
Ik ben rampenmoe en doneer geen enkele cent meer
Nou, niemand hoeft iets te doneren zonder zich daarbij schuldig te voelen. Via de belasting betaal je al aan het meeste mee.quote:Op zondag 25 december 2005 11:17 schreef Mukie het volgende:
Ik ben rampenmoe en doneer geen enkele cent meer
Net of doneren aan goede doelen niet populair isquote:Op zondag 25 december 2005 15:44 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Lekker populair weer, alsof je meedoet aan een modeverschijnsel, gadverdamme zeg.
Jij denkt dus echt:
"Hmm vorig jaar de Tsunami, en Dafur, een aardbeving in Pakistan, nee nu doe ik ff lekker niks aan die kinderen in Congo"
Alsof die mensen er wat aan kunnen doen dat andere 'doelen' al aandacht hebben gekregen. Ga je hun dus voor 'straffen' , want je bent RAMPENMOE.
Je hebt nog nooit zo'n ramp meegemaakt, die mensen dáár zijn RAMPENMOE.
Zo en ga nu maar fijn aan het kerstdiner beginnen...
Oh ja? 16 miljoen mensen, 1 miljoen ingezameld...quote:Op zondag 25 december 2005 16:07 schreef pberends het volgende:
[..]
Net of doneren aan goede doelen niet populair is. Veel populairder dan niet geven.
Dat zegt niet veel. Al die acceptgirootjes die mensen op de bus doen voor andere doelen en al die collectes.quote:Op zondag 25 december 2005 16:14 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Oh ja? 16 miljoen mensen, 1 miljoen ingezameld...
Jij hebt afgelopen week niet onder een steen maar onder een fundering van een wolkenkrabber geleefd neem ik aan?quote:Op zondag 25 december 2005 18:14 schreef wise het volgende:
ik heb niks van die actie gemerkt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |