Tweede dag, 23 december, werden we om 4 uur 's nachts wakker. Damn, jetlag! En dat terwijl ik braaf heel veel water had gedronken tijdens en na de vlucht (nummer 1 wapen tegen jetlag: veel water drinken). Ach, we waren in New York dus geen probleem: om half zes 's ochtends zaten we aan het ontbijt bij de Starbucks op de hoek. Lang leve de 24-uurs economie. Ik wilde wel eens eggnogg provene waar je ze op tv altijd mee bezig ziet. Vond er niet veel aan. Mijn donut was wel onovertreffelijk. Geen wonder dat die Amerikanen allemaal zo dik zijn met al dat lekkers 24 uur per dag.
Mijn vriend begint zijn dag altijd met een kop koffie, maar hij vond deze niet te zuipen (Christmas blend). Hij heeft nog een paar andere smaken geprobeerd en ook andere eettentjes, maar de Amerikaanse koffie vond hij maar slap en waterig.
Omdat we zo vroeg op waren, besloten we om het Empire State Building te bezoeken meteen als het om 9:30 open zou gaan. Dan staat er nog geen lange rij. Dus na het ontbijt zijn we richting ESB gewandeld, nog wat foto's gemaakt van de bibliotheek en Chrysler Building, en om 8 uur waren we al bij het ESB. Het was koud buiten dus besloten we binnen te wachten, maar toen we binnenkwamen konden we al helemaal doorlopen en meteen naar het observatiedek. Laat je dus niet foppen door openingstijden! Overal staat dat het pas om 9:30 open gaat, wij stonden om 8:15 uur boven! Ik weet natuurlijk niet of dat altijd zo is of dat we gewoon mazzel hadden, maar als je er bent en je bent vroeg wakker, is het het proberen waard. Een andere keer wilden we 's avonds nog ene keer naar boven gaan (in het donker is weer anders dan overdag en we konden toch gratis met onze New York Pass) maar toen mochten we om 22:00 uur al niet meer naar boven (terwijl de sluitingstijd 23:30 uur is). Reden was dat de rij die er nog stond al te lang was, dus er mocht niemand meer bij.
Na het observatory zijn we naar de tweede verdieping van het ESB gegaan waar de New York Skyride is. Jaguarized had het er ook al over dat die zijn geld niet waard is. Wij hadden hem ook gratis met de New York Pass, maar het valt inderdaad tegen. Het is kort, je ziet niets nieuws en dat waar het eigenlijk om gaat (de vluchtsimulator) is maar een amateuristisch en wiebelig gedoe. We kamen er duizelig uit. Geen 23 dollar voor neerleggen als je het mij vraagt!
's Middags zijn we naar Madame Tussaud's geweest. Zit ook bij de New York Pass, anders is de entree 30 dollar. Normaal ben ik niet zo'n fan van wassen beelden, maar toch vond ik dit leuk. Het is allemaal leuk ingedeeld. Bij de ingang kon je op de foto met een enorme Hulk, ook leuk. Er was ook een extraatje: the house of wax. Een soort kermis-achtig spookhuis idee waar dan een aantal enge beelden staan maar ook echte acteurs je opeens laten schrikken. Je moest daar apart voor bijbetalen (4 dollar geloof ik), maar je kunt het net zo goed overslaan. Je loopt er in 1 minuut doorheen en schrikt 3 keer, that's it.
Weer op tijd naar bed want die jetlag waren we nog niet helemaal kwijt.