Nieuws.nlquote:El Baradei ziet dertig kernwapenlanden in het verschiet
Uitgegeven op dinsdag 13 december 2005 om 20:31:12
(Novum/AP) - Over tien tot twintig jaar kunnen er dertig landen met kernwapens in de wereld zijn, tenzij er meer werk wordt gemaakt van non-proliferatie en ontwapening. Dat heeft Mohamed El Baradei, directeur van het Internationaal Atoomenergie Agentschap en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede, dinsdag gezegd.
De wereld staat voor een fundamentele keuze, zei El Baradei in een debat met studenten van de universiteit van het Zweedse Uppsala. Doorgaan met een situatie waarin sommige landen wel en andere niet over kernwapens beschikken kan niet, zei El Baradei. "Ofwel we blijven op kernwapens vertrouwen en nemen op de koop toe dat over tien, twintig jaar twintig tot dertig landen daarover zullen beschikken, of elk land moet zijn kernwapenprogramma stopzetten en bestaande nucleaire arsenalen vernietigen." Maar 'een wereld met kernwapens accepteren is het begin van het einde voor ons', waarschuwde hij.
El Baradei en het IAEA hebben de Nobelprijs zaterdag in ontvangst genomen in Oslo. Aansluitend bracht de IAEA-directeur een tweedaags bezoek aan Zweden.
El Baradei zei dat zijn zorgen waren aangewakkerd toen hij merkte dat het woord proliferatie in de hervormingsvoorstellen van de VN-wereldtop in september niet eens voorkwam.
Beetje wazig opsplitsing, je kan niet zomaar het tweede kiezen want je hebt altijd personen die nukes willen.quote:"Ofwel we blijven op kernwapens vertrouwen en nemen op de koop toe dat over tien, twintig jaar twintig tot dertig landen daarover zullen beschikken, of elk land moet zijn kernwapenprogramma stopzetten en bestaande nucleaire arsenalen vernietigen"
Of anders wel in een paar weken kunnen maken.quote:Op dinsdag 13 december 2005 23:25 schreef Wombcat het volgende:
Alsof je kernwapens kunt onuitvinden. Die dingen zijn er nu eenmaal, en zullen er blijven, want zoals nighth4wk zegt zijn er altijd personen die ze willen hebben.
En gelijk hebben ze.quote:Op dinsdag 13 december 2005 23:53 schreef Knarf het volgende:
[..]
Of anders wel in een paar weken kunnen maken.
Ik bedoelde eigenlijk meer Nederlandquote:Op dinsdag 13 december 2005 23:58 schreef Vassili_Z het volgende:
[..]
En gelijk hebben ze.
Want welk land mag nou bepalen wie wel en wie niet atoomwapens mag hebben?
Enig idee hoeveel bloodshed er mogelijk is door landen met kernwapens met een iets te kort lontje. En die wil je juist een volmacht geven voor het bezitten van kernwapens. Niet echt een plezierige gedachte lijkt me.quote:Op dinsdag 13 december 2005 23:58 schreef Vassili_Z het volgende:
En gelijk hebben ze.
Want welk land mag nou bepalen wie wel en wie niet atoomwapens mag hebben?
Een overkoepelend orgaan .quote:Op dinsdag 13 december 2005 23:58 schreef Vassili_Z het volgende:
En gelijk hebben ze.
Want welk land mag nou bepalen wie wel en wie niet atoomwapens mag hebben?
Een nucleair-vrij Midden Oosten begint bij de ontwapening van Israel.quote:Op woensdag 14 december 2005 08:30 schreef CeeJee het volgende:
Er zijn al meer dan 50 jaar landen met kernwapens, als er nu opeens 30 bij gaan komen is dat vooral de schuld van El Baradei en zijn IAEA. Maar hij geeft natuurlijk de schuld aan de landen met kernwapens die ze allemaal weg moeten doen zodat straks alleen Iran nog atoomwapens heeft,
Is het al bewezen dat Israel atoomwapens heeft dan ? Onweerlegbaar bewezen, niet mensen die beweren dat ze ze hebben zoals bij Irak.quote:Op woensdag 14 december 2005 08:55 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Een nucleair-vrij Midden Oosten begint bij de ontwapening van Israel.
komt de naam Vanunu je bekend voorquote:Op woensdag 14 december 2005 10:05 schreef CeeJee het volgende:
[..]
Is het al bewezen dat Israel atoomwapens heeft dan ? Onweerlegbaar bewezen, niet mensen die beweren dat ze ze hebben zoals bij Irak.
Want natuurlijk is alleen Amerika bezig kernwapens te ontwikkelen.quote:Op dinsdag 13 december 2005 23:14 schreef Meki het volgende:
[..]
Nieuws.nl
El Baradei heeft gelijk . Hoe meer landen de atoomwapens hebben hoe groter we in een derde wereldoorlog komen en met uitzicht tot einde van de wereld![]()
Zolang USA hiermee doorgaat zal er niks aan veranderen
Ja, maar hij kan liegen net zoals de Irakezen die verklaarden dat Irak aan allerlei zooi werkten.quote:
Tijd om de VN de zaak te laten inspecteren?quote:Op woensdag 14 december 2005 10:05 schreef CeeJee het volgende:
[..]
Is het al bewezen dat Israel atoomwapens heeft dan ? Onweerlegbaar bewezen, niet mensen die beweren dat ze ze hebben zoals bij Irak.
heheehehquote:Op woensdag 14 december 2005 10:19 schreef CeeJee het volgende:
[..]
Ja, maar hij kan liegen net zoals de Irakezen die verklaarden dat Irak aan allerlei zooi werkten.
right. like that's gonna happen.quote:Op woensdag 14 december 2005 10:22 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Tijd om de VN de zaak te laten inspecteren?
Nee, maar daarmee worden alle andere inspaninngen voor een nucleairvrij MO een beetje nutteloos.quote:Op woensdag 14 december 2005 10:24 schreef SlimShady het volgende:
[..]
right. like that's gonna happen.
quote:
Suppose Israel were to give up nuclear weapons
Dec. 12, 2005
IN a sudden attack of common sense, a Pentagon-commissioned study released in mid-November suggests an approach to nuclear nonproliferation in the Middle East that might actually be accepted by the people of the region. What is this breakthrough idea? That U.S. policies begin not with a country that lacks nuclear weapons — Iran — but rather with the one that by virtually all accounts has them — Israel.
To avert Iran's apparent drive for nuclear weapons, concludes Henry Sokolski, a co-editor of Getting Ready for a Nuclear-Ready Iran, Israel should freeze and begin to dismantle its nuclear capability.
This and other recommendations emerged from two years of deliberations by experts on the Middle East and nuclear nonproliferation.
Vallen we ze toch binnen?quote:Op woensdag 14 december 2005 10:24 schreef SlimShady het volgende:
[..]
right. like that's gonna happen.
Dat is wèl het probleem in het MO.quote:Op woensdag 14 december 2005 10:31 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Vallen we ze toch binnen?
Maar goed, dat Israël ze heeft is op zich niet zo'n probleem, ze hebben het non-proliferatie verdrag nooit getekend dus je doet er toch niets tegen (ook al hebben ze hulp gehad van landen die het verdrag wél hebben getekend en geschonden).
MAD kan ook een nieuwe wapenwedloop veroorzaken, het lijkt me niet dat daar iemand bij gebaat is.quote:Op woensdag 14 december 2005 10:31 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Vallen we ze toch binnen?
Maar goed, dat Israël ze heeft is op zich niet zo'n probleem, ze hebben het non-proliferatie verdrag nooit getekend dus je doet er toch niets tegen (ook al hebben ze hulp gehad van landen die het verdrag wél hebben getekend en geschonden).
Je zou eerder eigenlijk moeten beginnen aan een verdrag van kernwapenmachten waarin men vastlegt dat een land dat kernwapens inzet meteen een vergeldingsactie van de andere nucleaire landen op z'n dak krijgt. MAD (mutual assured destruction) is het enige middel eigenlijk, het enige waar men dan voor moet zorgen is dat de wapens niet in handen vallen van terroristen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |