Een krant is meer dan persoonlijk vermaak. Ik lees zelf ook niet enkel berichten die direct in mijn interessesfeer liggen, anders krijg je wel heel erge tunnelvisie. Verder bieden kranten onderzoeksjournalistiek die ik niet gauw aangeboden zie worden door Fok! of Nu.nl.quote:Op woensdag 7 december 2005 14:39 schreef Bierie het volgende:
Ik persoonlijk betwijfel het.
De grotere kranten zien al jaren lang een teruggang in oplage en dit lijkt zich vooralsnog door te trekken.
Ja er zijn mensen die liever de krant lezen en nee dat aantal is volgens mij niet voldoende draagvlak om bestaansrecht te hebben in de toekomst.
Mijn schatting is dat binnen nu en 50 jaar kranten in de huidige vorm volledig verdwenen zullen zijn en vervangen worden door digitale alternatieven waarbij je een abo neemt op een newsfeed. Dat alles zal veel kleinschaliger zijn en meer op specifieke interesses gericht.
mee eens zijnde...quote:Op woensdag 7 december 2005 14:59 schreef OpenDeur het volgende:
[..]
Een krant is meer dan persoonlijk vermaak. Ik lees zelf ook niet enkel berichten die direct in mijn interessesfeer liggen, anders krijg je wel heel erge tunnelvisie. Verder bieden kranten onderzoeksjournalistiek die ik niet gauw aangeboden zie worden door Fok! of Nu.nl.
Hmm, het resultaat is dan dus waarschijnlijk dat je nog sterker in je denkbeelden bevestigd wordt en je je buurman een nog grotere ezel vindt.quote:Op zaterdag 10 december 2005 13:31 schreef JohnDope het volgende:
Ik zag laatst een toekomst filmpje over google(heb helaas de link niet meer, maar zag die via dit forum....) Maargoed daar zag je extreme ontwikkelingen en volgens hun is in 2015 de new York times van het internet verdwenen en wordt die papieren krant alleen nog gelezen door de elite.
Er schijnen zelfs nieuws robots aan te komen die genereren een bericht op het individu afgestemd, dus bijvoorbeeld, wanneer een links iemand een bericht te lezen krijgt, krijgt diegene een bericht te zien met een linkse instake, krijgt een christen (of in combinatie met andere eigenschappen) dat zelfde bericht te lezen maar dan weer afgestemd op zijn/haar wensen, etc, etc. Op een dag zal dus bijna iedereen terveden zijn
Toekomstmuziek op halve aannames. Vooralsnog is er geen beter of goedkoper alternatief dan papier.quote:Op woensdag 7 december 2005 14:39 schreef Bierie het volgende:
Ik persoonlijk betwijfel het.
De grotere kranten zien al jaren lang een teruggang in oplage en dit lijkt zich vooralsnog door te trekken.
Ja er zijn mensen die liever de krant lezen en nee dat aantal is volgens mij niet voldoende draagvlak om bestaansrecht te hebben in de toekomst.
Mijn schatting is dat binnen nu en 50 jaar kranten in de huidige vorm volledig verdwenen zullen zijn en vervangen worden door digitale alternatieven waarbij je een abo neemt op een newsfeed. Dat alles zal veel kleinschaliger zijn en meer op specifieke interesses gericht.
Wat je maar lekker rustig vind zitten. Die dingen zijn veel te groot om even relaxed te gaan zitten lezen.quote:Op woensdag 7 december 2005 13:53 schreef Monidique het volgende:
Kranten blijven bestaan zolang mensen het veel fijner vinden om lekker te kunnen lezen achter de keukentafel of terwijl men rustig een prettige stoel zit.
er zijn zat goede newsbloggers die de vloer aanvegen met de conventionele journalistiek.quote:Op woensdag 7 december 2005 14:59 schreef OpenDeur het volgende:
[..]
Verder bieden kranten onderzoeksjournalistiek die ik niet gauw aangeboden zie worden door Fok! of Nu.nl.
leg uit?quote:Op dinsdag 13 december 2005 09:04 schreef halion het volgende:
[..]
er zijn zat goede newsbloggers die de vloer aanvegen met de conventionele journalistiek.
Zowel nationaal als internationaal.
lees deze eerst maar: http://riehlworldview.comquote:Op dinsdag 13 december 2005 09:39 schreef RM-rf het volgende:
[..]
leg uit?
Onder de bloggers zitten wel een aantal met redelijk sterk opnierende schijfstijlen... maar vergeleken met 'onderzoeksjounalistiek'... ik zou niet weten waar je gronden daarvoor vandaan zou halen ...
Bloggen, met alle respect verder, is toch echt gebaseerd op een herhaling van argumenten en meningen, zonder veel eigen content of diepgravend onderzoek ...
Geeneen blogger zal werkelijk grondig eigen vooronderzoek doen (behalve wat zoekwoordjes intiepen op google bv... een ergerlijke eigenschap die je overigens ook in de journalistiek terugziet, bij weinig creatieve journalisten die dan gaan beschrijven hoe zij zoeken met google ... god, wat erg is dat) .. op dt punt is idd geenstijl.nl in de nederlandse media al een 'diepgravend medium' omdat die vaak het aandurven in te gaan op anonieme tips en bronnen (een no-go voor de nederlandse media muv. geenstijl).
Tenzij je natuurlijk me daar voorbeelden van kunt noemen van blogs die dat wel degelijk doen, ik zou er erg benieuwd naar zijn
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |