Ik ben al een jaar of 8 niet meer in Boxtel geweest. Ik liep altijd vanaf het station langs het 'witte huis' de stationstraat in om dan een stukje verderop de kasteellaan in te gaan. (bij de supermarkt)quote:Op zaterdag 3 december 2005 22:01 schreef wimmel_1 het volgende:
Tegenover "le Marecage" ...
[ot]St. Lucas toevallig?[/ot]quote:Op zaterdag 3 december 2005 22:07 schreef flugeltje het volgende:
[..]
Ik ben al een jaar of 8 niet meer in Boxtel geweest. Ik liep altijd vanaf het station langs het 'witte huis' de stationstraat in om dan een stukje verderop de kasteellaan in te gaan. (bij de supermarkt)
Yes, Lucas 92 tot 96 multi-mediaquote:Op zaterdag 3 december 2005 22:14 schreef Cee het volgende:
Jezus, wat erg. Ik dacht eerst ook dat 't om 'De Bips' ging, is eigenlijk 't enige café in Boxtel dat ik ken. Wat erg.
[..]
[ot]St. Lucas toevallig?[/ot]
Zet één keer een deur open bij brand en woesh, alles weg binnen luttele seconden. Ze zaten boven omdat daar hun huis zat, beneden hadden ze een café.quote:Op zaterdag 3 december 2005 22:15 schreef zhe-devilll het volgende:
maar vraag me gewoon iets af...omdat het dus overdag was,
hoe snel vuur om zich heen kan grijpen..
als gezin met zulke jonge kinderen slaap je toch niet meer rond die tijd?
Dat werkt alleen als de brand al even aan het ontwikkelen is. Bij een beginnende brand zou je tijd genoeg moeten hebben eigenlijk... Of het moet natuurlijk om een steekvlam of explosie gaan, dan heb je een stuk minder tijd...quote:Op zaterdag 3 december 2005 22:19 schreef Cee het volgende:
[..]
Zet één keer een deur open bij brand en woesh, alles weg binnen luttele seconden. Ze zaten boven omdat daar hun huis zat, beneden hadden ze een café.
(flugel, hier een mede-ex-lucasser!)
dat laatste bericht klopt...quote:Op zondag 4 december 2005 12:14 schreef Uw_Aller_Teun het volgende:
het is toch raar dat er dan eerst wordt gemeldt dat de vader zijn 4 jarig zoontje naar buiten brengt, en dat zijn twee dochtertjes overleden zijn, als het dus helemaal anders is![]()
inderdaad...quote:Op zondag 4 december 2005 16:55 schreef Uw_Aller_Teun het volgende:
alleen de dochter van twee-en-een-half heeft het overleefd dan![]()
![]()
![]()
Bron: Omroep Brabantquote:BOXTEL - De oorzaak van de brand in Boxtel waarbij drie doden vielen, is nog steeds onbekend. Twee kinderen (half jaar en 4) en hun moeder (33) kwamen zaterdagmiddag om het leven. De vader (40) verkeert nog in kritieke toestand. De toestand van een derde kind (2) is stabiel.
De hele zondag kwamen mensen bloemen leggen bij het café. Op internet is inmiddels een condoléanceregister geopend.
De brand ontstond in een woning boven café De Kom aan de Stationstraat in het centrum van het dorp. De ouders, Christian en Lisette Heijmans, zijn de exploitanten van het café. Bij het bluswerk raakten ook vier brandweerlieden gewond. Zij maken het goed.
Op het moment dat de brand uitbrak waren alle vijf de gezinsleden in huis aanwezig. De vader wist zijn tweejarige dochter Carlijn nog in veiligheid te brengen. Daarna rende hij terug het huis in om ook de andere gezinsleden in veiligheid te brengen, maar door de hevige brand kon hij niet meer naar buiten komen.
Overleden
De brandweer wist hen uiteindelijk te bevrijden, maar de gealarmeerde hulpdiensten konden niet voorkomen dat de andere twee kinderen, Remco en Sanne, ter plaatse overleden. De ouders werden in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Daar overleed aan het begin van de avond de moeder.
De brand brak zaterdagmiddag rond één uur uit. De politie gaat ervan uit dat de familie in bed lag toen de brand uitbrak en dus door de vlammen werd overvallen.
Geschokt
Bewoners van Boxtel hebben geschokt gereageerd op het drama. Enkele buurtbewoners hebben alles zelfs zien gebeuren. Burgemeester Van Homelen van Boxtel noemt de exploitant van het café 'een dynamische ondernemer'. Hij kent de familie goed en spreekt van 'een klap voor Boxtel'.
Familie en bekenden van de slachtoffers zijn opgevangen door de GGD en medewerkers van Slachtofferhulp. Bij het café aan de Stationsstraat hebben buurtbewoners bloemen, teddyberen en kaarsen gelegd.
Zaterdagnacht om twaalf uur hielden buurtbewoners en café-eigenaren een minuut stilte.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |