Net geen twee. De onofficiele slogan van BAe was een poosje "95% of the capabilities at almost half the price." De ontbrekende 5% was het missen van stealth trouwens.quote:Op maandag 5 december 2005 15:08 schreef Thermo het volgende:
[..]
Leuk ja die F/A-22A Raptor, kleine 200 miljoen per stuk omdat ze zo weinig orders hebben binnen gekregen. Daar krijg je dan hoeveel Typhoons voor?
2 geloof ik (70/80 miljoen Euro's toch)quote:Op maandag 5 december 2005 15:08 schreef Thermo het volgende:
[..]
Leuk ja die F/A-22A Raptor, kleine 200 miljoen per stuk omdat ze zo weinig orders hebben binnen gekregen. Daar krijg je dan hoeveel Typhoons voor?
say what?quote:Op maandag 5 december 2005 15:12 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Net geen twee. De onofficiele slogan van BAe was een poosje "95% of the capabilities at almost half the price." De ontbrekende 5% was het missen van stealth trouwens.
Of was het "less than half"quote:Op maandag 5 december 2005 15:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
2 geloof ik (70/80 miljoen Euro's toch)
[..]
say what?
hoe duur zijn die dingen in vredesnaam?
ik dacht 2x zo duur als de jsf dus iets van een miljoen of 70 80quote:
Farnborough show report 2004quote:To date, the research-and-development bill for the Raptor is more than $40 billion. Total cost per aircraft including all program expenses is between $250- and $300 million, with the basic production price set at about $130 million, which makes the $35- to $40 million cost of a Sukhoi Su-30MK or even the original planned cost of the F-22 back when the program started (a mere $35 million) seem like a bargain by comparison.
Klopt, ook de F-14 en F-15 zijn op die manier ontwikkeld. Buitenlandse orders waren een leuke plus, maar nooit nodig om een programma door te laten gaan of niet (alhoewel: de F-14 ging door dat beleid bijna economisch op zijn plaat, maar werd gered door -oh ironie- Iran). Bij de JSF ligt dat ietsje anders, als buitenlandse investerrders weglopen gaat het programa waarschijnlijk de maand erop onderuit. In ieder geval als de Britten eruit stappen. Als meerdere Europese landen min of meer tegelijk opstappen (bijvoorbeeld de EPAF landen+ Italië) dan zie ik dat ook nog wel gebeuren.quote:Op maandag 5 december 2005 16:39 schreef Sickie het volgende:
De F22 is dan ook nooit ontwikkeld om verkocht te worden. Het hele economische component heeft plaats gemaakt voor de wens het beste van het beste te produceren, ongeacht de prjis.
de stuksprijs van de JSF is in 2 jaar tijd al gestegen van 38 naar 47 miljoen dollar, nu het aantal orders achteruit holt, reken er maar op dat die prijs nog flink gaat stijgen. Tegen de tijd dat wij hem gaan kopen is de prijs in dit tempo ruim boven de 100 miljoen per stuk, plus dat het project steeds verder achter loopt op schema. Het zou me verbazen als we (als de deal al doorgaat) voor 2017 de eerste JSF geleverd wordt.quote:Op maandag 5 december 2005 15:45 schreef Thermo het volgende:
The full, "fly-away" price of a single Typhoon works out to ¤62,900,000.
Dat weet ik niet.quote:Op maandag 5 december 2005 19:43 schreef sp3c het volgende:
hoe kom je aan die cijfers?
het eerste toestel is dit jaar in mei in productie gegaan dat moet wel heel raar lopen als dit 12 jaar gaat duren en 50 miljoen dollar aan de prijs toevoegd.
voor 100 miljoen dollar per stuk kopen de Amerikanen het toestel niet eens en 16 toestellen voor Nederland?
dat is niet eens 1 squadron, reken maar op 80 toestellen op zijn minst
staat gewoon op de mindef site .quote:De productiefase ("Full Rate Production" (FRP)) vertraagt hiermee in totaal twee jaar en vangt aan in 2014.
Nog steeds proefmodel. Ze worden wel steeds meer echt, maar toen hier de discussie ging over de opvolger van de F16 gold dat ook voor concurrenten van de jsf.quote:Op maandag 5 december 2005 20:11 schreef Kogando het volgende:
Onzin, die JSF komt er echt wel.. dat ding vliegt al inmiddels.
wat klets je nou???quote:Op maandag 5 december 2005 20:09 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
we zitten voorlopig nog in de ontwikkelingsfase, de echte productie begint volgens de Amerikanen op zijn vroegst in 2012 en de laatste berichten spreken al over 2014. Verder ben ik het met Strijder eens dat je niet zover van tevoren je al moet vastleggen op 1 toestel, zeker niet als je nu al ziet aankomen dat de JSF wel eens achterhaald zou kunnen zijn tegen de tijd dat de productie start. (als die ooit al start) één of ander testmodel kun je niet meerekenen als "productie"
Nederland hoeft zeker niet voor 2009 te beslissen hierover, laten we het dan ook vooral niet doen.
quote:Op maandag 5 december 2005 20:11 schreef Kogando het volgende:
Onzin, die JSF komt er echt wel.. dat ding vliegt al inmiddels.
google???quote:Op maandag 5 december 2005 20:23 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
dat lijkt me vrij moeilijk als er geen vliegtuigen zijn.. Waar haal je dat vandaan?
quote:F-35 Manufacturing
The first part for the first F-35 JSF aircraft was cut on 10 November 2003. Since then, thousands of parts have been coming together as the team works to complete the first (A-1) F-35. Check back for updates!
http://www.jsf.mil/gallery/gal_photo_sdd_f35manf.htm#30NOV05
Full Rate production levert niet het eerste toestel op natuurlijk, dat wil enkel zeggen dat het vanaf dat moment lopende bandwerk isquote:Op maandag 5 december 2005 20:16 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
staat gewoon op de mindef site .
en jij denkt dat de partnerlanden al vliegtuigen krijgen uit de initial production fase? Als Nederland al besluit de JSF aan te schaffen, dan zal de eerste er zeker niet voor 2014 zijn.quote:Op maandag 5 december 2005 20:35 schreef sp3c het volgende:
[..]
Full Rate production levert niet het eerste toestel op natuurlijk, dat wil enkel zeggen dat het vanaf dat moment lopende bandwerk is
Comanche was niet verouderd, maar het voegde te weinig toe tov Apache (no bang for our bucks) dus zijn ze er mee opgehouden en gaan ze de techniek in de Apache proberen te verwerken.quote:Op maandag 5 december 2005 20:26 schreef TremorChrist het volgende:
[..]
Dat deed de comanche (stealth heli, opvolger apache) ook al wel volgens mij. Maar dat proces is al een tijdje helemaal stopgezet vanwege inmiddels alweer veroudering van de heli ofzo. Dus dat die JSF al heeft gevlogen zegt niks. En met de opkomende UAV's zou het me eerlijk gezegd niks verbazen als Amerika de stekker uit het project trekt. En dan gaat het geheid op zijn plaat. Maar goed, de tijd zal het ons leren....
Het grappige is dat de techneuten allemaal dingen roepen over AI, terwijl die techniek nog helemaal niet uitgekristalliseerd is, en voorlopig ook nog lang niet zal zijn. Ik geef toe, het zit er wel aan te komen, maar uiteindelijk zullen het toch poppetjes zijn die het gevecht moeten doen, en niet AI-robots. Oorlogen voer je niet met robots namelijk, maar met mensen. Je kunt miljoenen robots tegen elkaar laten vechten, maar uiteindelijk komt het neer op een gevecht van poppetjes tegen elkaar. Immers: verliezen van materieel is niet zo'n drama, materieel kun je vervangen.quote:Op maandag 5 december 2005 20:02 schreef Strijder het volgende:
[..]
Dat weet ik niet.
Op dit moment zie je in alle westerse landen dat alles zo goedkoop mogelijk moet, en daar dan nog eens 25% onder. Dus ook vliegtuigen. Misschien niet met 10 jaar, maar toch wel heel snel zal het merendeel van de menselijke onderdelen worden vervangen door "high-tech ai". Druk op de knop (natuurlijk niet van een of andere achterlijke militair, maar door de politicus met verstand van zaken...) en klaar, voor nagenoeg geen geld weer een oorlog gewonnen.
zeg ik dat dan?quote:Op maandag 5 december 2005 20:38 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
en jij denkt dat de partnerlanden al vliegtuigen krijgen uit de initial production fase? Als Nederland al besluit de JSF aan te schaffen, dan zal de eerste er zeker niet voor 2014 zijn.
Wat denk je van UAV's die van grote hoogte een bombardemt uitvoeren? Want dat is toch grotendeels waar oorlogen op gewonnen worden, je hoort niet meer zoveel over dogfights maar genoeg over bombardementen. Dit scheelt dan ook weer minder piloten en dus minder levens.quote:Op maandag 5 december 2005 20:39 schreef sp3c het volgende:
[..]
yadayada bladiebla
en als UAV's ooit meer worden dan veredelde verkenners dan zal dat niet in de komende 20/30 jaar gebeuren
je ze kunnen 2 hellfires meebrengen ... zolang je er niet meerdere 2000 pond bommen en luchtdoelraketten aan kan hangen en er een snelvuurkanon in kan verwerken ben ik nog niet onder de indruk.quote:Op maandag 5 december 2005 20:45 schreef TremorChrist het volgende:
[..]
Wat denk je van UAV's die van grote hoogte een bombardemt uitvoeren? Want dat is toch grotendeels waar oorlogen op gewonnen worden, je hoort niet meer zoveel over dogfights maar genoeg over bombardementen. Dit scheelt dan ook weer minder piloten en dus minder levens.
yeah right ... daarom vliegt F22 al sinds begin jaren 90quote:Op maandag 5 december 2005 20:51 schreef TremorChrist het volgende:
Ooit al eens gehoord van ontwikkeling, technische vooruitgang. Als Amerika zo'n toestelletje wil wat grotere ladingen kan vervoeren hebben ze die binnen een jaar de lucht in.
ja maar jouw voorspellingen komen niet zo heel vaak uitquote:Op maandag 5 december 2005 20:53 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
mijn voorspelling is dat Nederland de beslissing tot aanschaf, die volgend jaar genomen zou worden, uitstelt naar 2009.
Amerika heeft eigenlijk geen alternatief voor de F-35, de F-22 is veel te duur, en minder geschikt als multi-role fighter, de Typhoon en Rafale ed. voldoen niet aan de eisen (en Amerika koopt natuurlijk liever hun eigen bak) en de F-16 is toch ECHT aan vervanging toe.quote:Op maandag 5 december 2005 20:26 schreef TremorChrist het volgende:
[..]
Dat deed de comanche (stealth heli, opvolger apache) ook al wel volgens mij. Maar dat proces is al een tijdje helemaal stopgezet vanwege inmiddels alweer veroudering van de heli ofzo. Dus dat die JSF al heeft gevlogen zegt niks. En met de opkomende UAV's zou het me eerlijk gezegd niks verbazen als Amerika de stekker uit het project trekt. En dan gaat het geheid op zijn plaat. Maar goed, de tijd zal het ons leren....
Amerikanen ...quote:Op maandag 5 december 2005 20:59 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Probleem met de comanche was trouwens dat ze er steeds meer eisen aan gingen stellen (het zou eerst een lichte verkenningsheli worden, maar later kwamen er steeds meer computersystemen, sensoren, wapens, een magnetron en een koelkast, en een bubbelbad bij en dat was iets teveel..
F-22 is een karig pauperproject, ze hollen eeuwig achter de feiten aan met dat ding, hij had 5 jaar geleden al moeten vliegen, nu zijn ze continu het ontwerp aan het aanpassen om niet over een paar jaar met een al verouderde kist aan te komen zakken.quote:Op maandag 5 december 2005 20:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
yeah right ... daarom vliegt F22 al sinds begin jaren 90
Is het geen idee om een senseo en een beertender in die JSF te bouwen?quote:Op maandag 5 december 2005 21:00 schreef sp3c het volgende:
[..]
Amerikanen ...
Nederlanders zouden een koffiezetautomaat eisen
Wat lul jij nou? dat ding vliegt al een tijdje hoor..quote:Op maandag 5 december 2005 20:23 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
dat lijkt me vrij moeilijk als er geen vliegtuigen zijn.. Waar haal je dat vandaan?
dat gebeurt met elk project ... onze F16's werden bij aankomst ook gelijk door gestuurd naar de fabriek voor de OCUquote:Op maandag 5 december 2005 21:01 schreef RuL0R het volgende:
[..]
F-22 is een karig pauperproject, ze hollen eeuwig achter de feiten aan met dat ding, hij had 5 jaar geleden al moeten vliegen, nu zijn ze continu het ontwerp aan het aanpassen om niet over een paar jaar met een al verouderde kist aan te komen zakken.
biertenderquote:Op maandag 5 december 2005 21:02 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Is het geen idee om een senseo en een beertender in die JSF te bouwen?![]()
Succes verzekerd, en Nederland wordt het rijkste land ter wereld![]()
Het probleem van de F-22 is dat de klant iedere keer dat de fabrikant het ontwerp heeft aangepast weer met nieuwe eisen komt. Eerst moest het ding boven de Sovjet-Unie kunnen opereren. Toen die wegviel moest hij Amerika kunnen verdedigen. Toen dat nogal duur bleek moest hij ook als bomb-truck ingezet kunnen worden. Toen moest hij zonder steun van Tankvliegtuigen naar Europa kunnen vliegen, etc, etc. Dat is de reden dat dat ding zo duur wordt (en het zelfde euvel speelt tot op zekere hoogte ook bij de JSF): iedere keer komen er vanuit de klant nieuwe eisen, en als uiteindelijk aan alle eisen is voldaan, dan is hij te zwaar geworden.quote:Op maandag 5 december 2005 21:01 schreef RuL0R het volgende:
[..]
F-22 is een karig pauperproject, ze hollen eeuwig achter de feiten aan met dat ding, hij had 5 jaar geleden al moeten vliegen, nu zijn ze continu het ontwerp aan het aanpassen om niet over een paar jaar met een al verouderde kist aan te komen zakken.
En waarom niet? Nederland zat ook bij de eerste 10 afgeleverde F-16s. Een Nederlandse F-16A (J-212) zat bij de evaluatie eenheid bij de USAF op Hill AFB destijds, toen nog met zwarte radarneus.quote:Op maandag 5 december 2005 20:38 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
en jij denkt dat de partnerlanden al vliegtuigen krijgen uit de initial production fase? Als Nederland al besluit de JSF aan te schaffen, dan zal de eerste er zeker niet voor 2014 zijn.
Volgens mij valt het bij de JSF nog wel mee, de F-35A moet gewoon de taken van de F-16 overnemen, misschien is er nog wat gerommel met de B en C versie, maar in principe voldoet het ding nu aan alle eisen die we er aan kunnen stellen.quote:Op maandag 5 december 2005 21:22 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het probleem van de F-22 is dat de klant iedere keer dat de fabrikant het ontwerp heeft aangepast weer met nieuwe eisen komt. Eerst moest het ding boven de Sovjet-Unie kunnen opereren. Toen die wegviel moest hij Amerika kunnen verdedigen. Toen dat nogal duur bleek moest hij ook als bomb-truck ingezet kunnen worden. Toen moest hij zonder steun van Tankvliegtuigen naar Europa kunnen vliegen, etc, etc. Dat is de reden dat dat ding zo duur wordt (en het zelfde euvel speelt tot op zekere hoogte ook bij de JSF): iedere keer komen er vanuit de klant nieuwe eisen, en als uiteindelijk aan alle eisen is voldaan, dan is hij te zwaar geworden.
Verschil is dat ze dan in ieder geval geproduceerd worden in en dienst zijn.quote:Op maandag 5 december 2005 21:04 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat gebeurt met elk project ... onze F16's werden bij aankomst ook gelijk door gestuurd naar de fabriek voor de OCU
vliegtuigen ontwikkelen doe je nu eenmaal niet in een kwartier, dat geld ook (in grotere mate zelfs) voor UAV's
het zelfde geld ook voor de europese projectenquote:Op maandag 5 december 2005 21:22 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het probleem van de F-22 is dat de klant iedere keer dat de fabrikant het ontwerp heeft aangepast weer met nieuwe eisen komt. Eerst moest het ding boven de Sovjet-Unie kunnen opereren. Toen die wegviel moest hij Amerika kunnen verdedigen. Toen dat nogal duur bleek moest hij ook als bomb-truck ingezet kunnen worden. Toen moest hij zonder steun van Tankvliegtuigen naar Europa kunnen vliegen, etc, etc. Dat is de reden dat dat ding zo duur wordt (en het zelfde euvel speelt tot op zekere hoogte ook bij de JSF): iedere keer komen er vanuit de klant nieuwe eisen, en als uiteindelijk aan alle eisen is voldaan, dan is hij te zwaar geworden.
de stealth supercruise zwaardere bommen betere radar etc etc.quote:Op maandag 5 december 2005 21:45 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
toch raar dat de jsf een next generation fighter genoemd wordt door de lobbyisten, terwijl je het in feite je het nauwlijks een vooruitgang mag noemen tov de f16.
F22 ookquote:Op maandag 5 december 2005 21:41 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Verschil is dat ze dan in ieder geval geproduceerd worden in en dienst zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |