quote:
Het is plantaardig maar toch verzadigd, zodat het geschikt is om te verhitten, en als je de juiste soort hebt, zoals die Spectrum op basis van kokospalmvet, is het ongehard zodat er geen transvetten inzitten.
Als ik alle info goed begrepen heb, zit het ruwweg zo:
SLECHT:
- Transvetten. Dit zijn onverzadigde vetten die gehard zijn om ze smeerbaar te maken, bv plantaardige margarines en halvarines maar ook plantaardig frituurvet. Deze vermijden, en ze zeker niet verhitten want dan ontstaan er veel toxische stoffen.
- Verhitten van onverzadigde vetten. Dus niet bakken in plantaardige olie. Als het moet, gebruik dan enkelvoudig onverzadigde olijfolie.
AANBEVOLEN:
- Bij onverhit gebruik: onverzadigde vetten (plantaardige olie)
- Bakken, braden, frituren: van oorsprong verzadigde vetten gebruiken (ossewit, roomboter, kokosvet). Deze oxideren niet en er ontstaan geen kankerverwekkende stoffen.