quote:
Autobranche in zwaar weer
BUNNIK - Als gevolg van de moordende concurrentie in de Nederlandse autobranche voltrekt zich een keiharde saneringsslag, waarbij ontslagen, faillissementen en reorganisaties aan de orde van de dag zijn. De concurrentie is heviger dan ooit, omdat steeds meer autofabrikanten kampen met overcapaciteit en dalende afzet”, aldus een woordvoerder van de Bovag/NDA zaterdag.
Foto: ANP
De gemiddelde rendementen in de dealerbranche zijn over het eerste halfjaar van 2005 gedaald tot 1,3 procent, tegen 1,6 procent in 2004. Een rendement van 2,0 procent wordt in de branche als gezond beschouwd. De NDA Branche Barometer voorspelt echter dat het resultaat in 2005 tussen de 0 en 0,5 procent van de omzet uitkomt. In de loop van het jaar zijn als gevolg van de druk al tientallen dealerbedrijven failliet gegaan of overgenomen door grotere collega's.
De autoverkoop komt dit jaar naar verwachting uit op 475.000, iets minder dan in 2004. Om de verkoop op peil te houden, worden grote kortingen gegeven. Onderzoek van Mercers Management Consulting zegt dat de autokopers in Europa in het eerste half jaar een gemiddelde korting van 16 procent hebben afgedwongen. Ook in Nederland worden bij nieuwe auto's steeds vaker voor duizenden euro's aan gratis accessoires meegeleverd.
Voor 2006 wordt geen verbetering voorzien. Bovag/NDA en Rai gaan uit van 475.000 verkopen. „De branche reageert op de problemen door schaalvergroting”, aldus een woordvoerder. De vijftig grootste dealergroepen beheersen inmiddels een derde deel van de automarkt, de overige 1.750 dealerbedrijven verdelen de rest. Tien jaar geleden waren er nog zo'n 3.000 zelfstandige dealers.
Concentratie blijkt echter ook geen garantie voor succes. De afgelopen week kondigde de Kroymans Retail Groep uit Hilversum het ontslag aan van 125 van de 1.050 werknemers, de sluiting van zes dealerbedrijven en een reorganisatie van het hoofdkantoor. Kroymans (o.m. Opel, Saab, Ford en Kia) heeft in Europa 45 dealervestigingen en is qua grootte de nummer twee op de Nederlandse markt.
De Stern Groep, de grootste dealerorganisatie in ons land met vrijwel alle merken in portefeuille, kondigde onlangs ook al sluiting van enkele vestigingen aan. In het eerste halfjaar liep de winst van de beursgenoteerde onderneming terug van 4 miljoen euro naar 2,9 miljoen euro.
Ook op importeursniveau eist de veranderende automarkt slachtoffers. Met veranderingen in het management wordt getracht het tij te keren. De afgelopen week werden de directeuren van Mazda-importeur Autopalace De Binckhorst in Den Haag en van Chevrolet Nederland in Hoofddorp wegens de tegenvallende resultaten naar huis gestuurd. Topman Thon van Soest van Kroymans Corporations heeft inmiddels zelf zijn vertrek aangekondigd.
Volgens Peter Jansen van de Rai Vereniging wordt de rol van de importeurs als gevolg van de Europese regelgeving steeds kleiner. „De taak wordt beperkt tot sales en marketing, feitelijk importeren doen ze niet meer.” Deze ontwikkeling heeft geleid tot een sanering, waarbij per importbedrijf in de afgelopen jaren vaak tientallen arbeidsplaatsen zijn verdwenen. Op het hoofdkantoor van DaimlerChrysler in Utrecht zijn bijvoorbeeld zelfs tweehonderd banen geschrapt, bij een kleine speler als Daihatsu Holland zijn tien van de veertig banen opgeheven.
http://www.telegraaf.nl/b(...)e_in_zwaar_weer.htmlHet staat nergens genoemd meen ik, maar toch zie ik dit als het zoveelste voorbeeld. De kosten zijn belachelijk hoog terwijl de dealer daar niets van terugziet.
Een gemiddelde auto kost geen 30000 gulden meer zoals vroeger, nee, die kost 30000 euro en dan krijg je nog een uitgeklede versie ook.
Een grote beurt kost geen 400 gulden meer, maar 400 euro. Een monteur heb je al niet meer onder de 60 euro per uur. Ziet die dat geld zelf terug? Nee. Ziet de dealer dat terug? Nee. Dat gaat naar Den Haag en naar die prachtige fantastische EU waar de burger zoveel genot aan beleeft.
Ik vind het volstrekt absurd dat men het in de politiek steeds heeft over "de loonkosten zijn in NL VEEL te hoog". Waar halen ze het in godsnaam vandaan? Ik verdien het viervoudige wat ik NL deed en hier hoor ik niemand klagen dat de loonkosten zo hoog zijn. Weet je wat het probleem is? De
belastingen zijn veel te hoog. Dat zouden de politici nou eens moeten realiseren. Je salaris kan nog zo hoog zijn, als 70% er alsnog van afgeroomd wordt, dan blijft er weinig over. En dan draait de economie niet meer, want niemand wil nog iets uitgeven van de paar centen die ze overhouden. Ergo: NL doet het bijna het slechtste van de EU. Ben ik nou zo simpel of zijn ze in Den Haag zo dom?
Over de BPM die in NL ook nog eens geheven wordt, zal ik het maar niet eens hebben. Met 70% belastingdruk halen mensen het wel uit hun hoofd om nog eens een nieuwe auto te kopen en daar 40% BPM over te betalen.
Ga vooral zo door Den Haag, pers iedereen nog maar wat extra uit. 70%, ach, dat betekent dat er nog 30% over is en dat kan makkelijk naar 20%! Balkenende met z'n voorspelling dat het komend jaar beter zal gaan.... beter voor de overheid, ja.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn