quote:
Op vrijdag 18 november 2005 12:42 schreef belusting het volgende:waarom ga je niet pedagogiek doen? pabo is zo simpel dat je er met je vwo dood bij neervalt
Ik doe nu N&T, supertechnisch dus. Ik denk dus niet dat ik op het VWO veel dingen geleerd heb die ik op de pabo ga gebruiken. Maar lesgeven is wel iets wat ik heel graag wil doen, en dan is pabo de meest logische keus. En zelfs al mocht het (te) simpel zijn, ik ben gemotiveerd genoeg om het niet saai te gaan vinden
![]()
quote:
Op vrijdag 18 november 2005 11:45 schreef Serpent het volgende:Als je de Pabo wilt doen bedenk je dan wel dat je zowel in onder- als bovenbouw stage moet lopen. De eerste stage is vaak bij de kleuters. Ik ken een aantal jongens die dit, tegen hun verwachtingen in, erg leuk vonden, maar het kan ook andersom. Voor de echte bovenbouw kun je vaak pas in het derde jaar kiezen. Als je de oudste kinderen het leukste vind kun je er misschien ook voor kiezen een ander soort lerarenopleiding te volgen.
Het lijkt me inderdaad het leukst om met de oudere kinderen te werken, maar ik vind de kleinere kinderen ook geweldig hoor
![]()
. En misschien wil ik later (na de pabo) nog switchen tussen die twee, afwisseling kan nooit kwaad. Dus ik denk dat het dan het beste is om toch Pabo te doen, zodat je ervaring hebt in beide groepen?
quote:
Wat betreft het christelijke: het is handig als je bijbelkennis hebt, want anders kun je het nog wel moeilijk krijgen (vooral op protestant christelijke scholen). Bedenk wel dat als je later gaat werken, dat sommige scholen verwachten dat je niet alleen openstaat voor het christendom, maar dat je zelf ook gelooft. Dit kan per regio echter veel verschillen. Daarnaast is het zo dat sommige openbare scholen geen mensen willen aannemen die van een christelijke pabo komen. Vervelend gedoe allemaal eigenlijk.
Maar goed, ik zou iig met veel studenten gaan praten en eventueel gewoon eens een basisschool binnenlopen om te kijken hoe je het vindt!
Een handige site met veel informatie over Pabo's en het basisonderwijs is forum.paboforum.nl
Succes met je keuze!
Dankje voor deze verheldering
![]()
. Er zijn hier gelukkig veel basischolen in de buurt (nieuwbouwwijk). En als ik dus een christelijke pabo ga doen, kan ik denk ik wel aan de slag zonder zelf te geloven (zeker gezien het lerarentekort). Maar het is inderdaad een goed idee om dat uit te zoeken voordat ik mijn keuze ga maken. Bedankt voor de link!
quote:
Sorry, over het hoofd gezien
![]()
.