En waar stond ook alweer waarom jouw boek meer waarheid bevat dan al die andere boeken die een andere waarheid beschrijven?quote:Op dinsdag 22 november 2005 00:07 schreef 075sailor het volgende:
[..]
Hoi beestje,
Ja, er zijn diverse van dat soort verhalen. Allen hoog Harry Potter gehalte. Dit voorjaar kwam Het Parool met het evangelie volgens Judas...
Of kan dat niet omdat ie zelfmoord pleegde vlak na het veraad, waar zijn baas het slachtoffer van werd..? Volgens mij onvoldoende tijd om nog een evangelie te schrijven.
Ach ja. Er is een hoop onzin. De bijbel zelf heeft ook veel H.Potter sfeer in zich. Wie er nog een bij wil hebben kan terecht op: http://jeromekahn123.tripod.com/newtestament/id5.html. De kunst van Judas was om te laten zien dat die veel geprezen bijbel met een kritische blik gelezen een ietsjes ander beeld geeft... Eentje waar je een hoger geloofwaardigheids gehalte aan zou kunnen toekennen. Tevens een verklaring voor de homo-haat van het Christendom
Walter
![]()
Niet onzin:quote:1 kor 7
4 Een vrouw heeft niet zelf de zeggenschap over haar lichaam, maar haar man; en ook een man heeft niet zelf de zeggenschap over zijn lichaam, maar zijn vrouw. 5 Weiger elkaar de gemeenschap niet,
Is essentie van homozijn niet dat je als man met een andere man van bil gaat?quote:Op dinsdag 22 november 2005 09:49 schreef pmb_rug het volgende:
Niet onzin:
De bijbel spreekt zich uit tegen de immorele sexuele escapades, waarbij oa mannen ook met elkaar van bil gaan. Nou word ELKE vorm van immorele sexuele escapades veroordeeld. Er word nergens gezegd dat het homo zijn zondig is.
De sexuele moraal van homo's word aangepakt, niet het homo zijn. Waar die homohaat dan vandaan komt is mij een raadsel.
over welke sexuele moraal heb je het nu ? het sexueel aktief zijn van homo's ?quote:Op dinsdag 22 november 2005 09:49 schreef pmb_rug het volgende:
De sexuele moraal van homo's word aangepakt, niet het homo zijn. Waar die homohaat dan vandaan komt is mij een raadsel.
nee, dat je van een man houd (dat je dan wil uiten door sex, maar dat is niet de essentie)quote:Op dinsdag 22 november 2005 10:24 schreef speknek het volgende:
[..]
Is essentie van homozijn niet dat je als man met een andere man van bil gaat?
eigenlijk is dat het niet eens.quote:Op dinsdag 22 november 2005 10:24 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
over welke sexuele moraal heb je het nu ? het sexueel aktief zijn van homo's ?
het is niet zozeer homohaat misschien, maar het opleggen van een moraal op homo's vanuit mensen die denken de enige ware moraal te kennen
het is ook allerminst relevant wat jij, fokschaap, vind van wat anderen ervan vinden. het punt is alleen dat homohaat niet echt bijbels is. ook is de sexuele omgang verwerpelijk, daarom hoef je ze nog niet te haten.quote:De vrouwen hebben de natuurlijke omgang verruild voor de tegennatuurlijke, 27 en ook de mannen hebben de natuurlijke omgang met vrouwen losgelaten en zijn in hartstocht voor elkaar ontbrand. Mannen plegen ontucht met mannen; zo worden ze ervoor gestraft dat ze van God zijn afgedwaald. 28 Omdat ze het beneden hun waardigheid achtten God te erkennen, heeft God hen overgeleverd aan hun eigen onbetrouwbaarheid en doen ze wat verwerpelijk is.
hahahahahahahaha. Die is voor jou: een - nul. Je hebt gelijk absoluut gelijk en...... DAT is de WAARHEID..!quote:Op dinsdag 22 november 2005 08:33 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
En waar stond ook alweer waarom jouw boek meer waarheid bevat dan al die andere boeken die een andere waarheid beschrijven?
zoals je hebt gezien was mijn citaat louter ter illustratie, dus reageer niet zo zielig.quote:Op dinsdag 22 november 2005 12:01 schreef Doffy het volgende:
Ow, dan woon je leuk
On-topic: pmb_rug, je kan met bijbelcitaten smijten wat je wilt, maar feit is dat de kerk haar macht vaak heeft aangewend om allerhande minderheden te zwijgen op te leggen. Oók homo's, en de verzen die jij aanhaalt, haalden zij ook aan. Want waar wordt het onderscheid gemaakt tussen "het houden van" en seks? Waarom zou dat onderscheid uberhaupt gemaakt moeten worden?
Pas in 1563 onstond het kerkelijke huwelijk zoals we dat nu kennen (beide partners moeten 'ja' zeggen en een pastoor oid moet formeel het huwelijk sluiten; decreet Tametsi) Dus pas in 1563 was een huwelijk iets kerkelijks, daarvoor was trouwen net zoiets als nu (je hebt de kerk immers niet meer nodig). Voor 1563 waren er mensen (schijnt zo) en die hadden sex (een heeft met 't ander te maken). Stellen dat sex gemaakt is voor het bijbels huwelijk is stierenpoep.quote:Op dinsdag 22 november 2005 15:01 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
zoals je hebt gezien was mijn citaat louter ter illustratie, dus reageer niet zo zielig.
ja, de kerk heeft haar macht vaak misbruikt (en zal dat ongetwijfeld hier en daar nog steeds weleens doen), maar dat maakt het niet meer of minder valide.
Omdat dat ondergescheid altijd gemaakt word. Jij gaat je moeder toch ook niet neuken, terwijl je toch van haar houd. logisch toch? Daarnaast is de context waarvoor sex gemaakt is het huwelijk (vanuit bijbels oogpunt). Sex buiten deze context is dus uit zijn verband gerukt. Dit geldt voor homo's, maar ook voor ongetrouwde stelletjes.
Natuurlijk ben je het hier persoonlijk niet mee eens, maar vanuit de bijbelse context is het consequent.
nee precies...verder even goede vriendenquote:Op dinsdag 22 november 2005 10:37 schreef pmb_rug het volgende:
ook is de sexuele omgang verwerpelijk, daarom hoef je ze nog niet te haten.
Is liefde voor de heer nu ook al hetzelfde als heerenliefde?quote:Op dinsdag 22 november 2005 15:01 schreef pmb_rug het volgende:
Jij gaat je moeder toch ook niet neuken, terwijl je toch van haar houd.
In Lev. 15, 19-24 staat dat een vrouw zich tijdens haar maandelijkse periode niet mag wassen. Ik neem aan dat jouw vrouw zich wel wast. Ik neem aan dat je ook de verdere regeltjes daarbij gegeven niet inacht neemt, want je mag haar in die periode zelfs niet aanraken. In Lev. 25, 44 staat dat je slaven mag houden, ik neem aan dat je niet handelt tegen onze Nederlandse wetten. Mijn moeder heeft last van staar. In Lev. 21, 20 staat dat ze dan niet naar Gods altaar mag. Mijn broer heeft puisten en gaat iedere zondag met haar mee, ook hij mag volgens Leviticus niet verschijnen voor het altaar Gods. Het is me niet duidelijk of ik hen volgens Leviticus nu moet verbieden naar de kerk te gaan op zondagen, zoals ze gewend zijn.quote:Op dinsdag 22 november 2005 09:49 schreef pmb_rug het volgende:
Onzin:
In religies is sex alleen voor voortplanting.
Hoe kom je hier bij? Heeft je moeder je dat verteld? Heb je dit zelf onderzocht?
Het is absoluut ONZIN.
[..]
Niet onzin:
De bijbel spreekt zich uit tegen de immorele sexuele escapades, waarbij oa mannen ook met elkaar van bil gaan. Nou word ELKE vorm van immorele sexuele escapades veroordeeld. Er word nergens gezegd dat het homo zijn zondig is.
De sexuele moraal van homo's word aangepakt, niet het homo zijn. Waar die homohaat dan vandaan komt is mij een raadsel.
Ja, want ik dacht eens ergens gelezen te hebben (ik geloof de bijbel, maar ik ben soms wat vergeetachtig) dat er geshreven staat: Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt een heerenhand. Misschien vergis ik mequote:Op dinsdag 22 november 2005 19:29 schreef speknek het volgende:
[..]
Is liefde voor de heer nu ook al hetzelfde als heerenliefde?
en bij heel wat andere diersoorten... Zelfs koeien, die toch redelijk gehinderd worden door de onder hen hangende melkfabrieken. zie ik met enige regelmaat op andere koeien kruipen.quote:Op woensdag 23 november 2005 14:27 schreef ScienceFriction het volgende:
Homosexualiteit is niet vreemd in de zoölogie. Je ziet ook homosexualiteit bij apensoorten.
Overigens was homosexualiteit in de tijd van Caesar een voorrecht. Het stond symbool voor het jeugdigheid...
Ook zo lekker onderbouwend hequote:Op woensdag 23 november 2005 12:58 schreef 075sailor het volgende:
[..]
Ja, want ik dacht eens ergens gelezen te hebben (ik geloof de bijbel, maar ik ben soms wat vergeetachtig) dat er geshreven staat: Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt een heerenhand. Misschien vergis ik me![]()
Maar de heerenliefde heeft alles te maken met een heerenhand, dat weet ik zeker.
Walter![]()
Dat vind ik ook... Speciaal Gay Games gaan organiseren om te benadrukken dat homo's ook normaal zijn... Aan de ene kant proberen te zeggen dat je zo normaal bent, maar dan wel een speciaal evenement organiseren.quote:Op woensdag 23 november 2005 17:31 schreef OldJeller het volgende:
Gaygames e.d. vind ik dan ook nergens op slaan, doe maar gewoon lekker mee aan de Olympische Spelen als je goed bent in sport en blijf anders maar thuis. Allerlei andere 'roze' festiviteiten zijn ook niet bepaald bevorderlijk, die zijn er ook niet voor heterosexuelen.
Hoi Doffy,quote:Op dinsdag 22 november 2005 15:36 schreef Doffy het volgende:
Mijns inziens is het 'inlijven' van seks wéér een manier van de georganiseerde religie's om nog meer macht in handen te krijgen. Als je het namelijk even sec bekijkt, dan is elke geïnstutitionaliseerde religie uit op macht: eerst verklaren we de mens zondig en zielig, en de redding daarvoor is alleen te verkrijgen bij... juist! Vervolgens zeggen we ook dat ze uitsluitend mogen leven zoals dat óns (ie. de kerk) uitkomt, want: dat geeft ons wereldlijke macht. En het gekke is: nog steeds vindt de burger dat níet gek.
Nee, het is in onze cultuur niet gebruikelijk om je moeder te neuken als je van haar houdt. Als dochters echter seks met hun vader hebben, dan gebeurt dat volgens de bijbel soms zelfs met instemming van god (!). Echter, waarom zou dat per sé zo moeten zijn? Dat het idee misschien walgelijk overkomt, is slechts cultureel bepaald. En die cultuur is doordrenkt van ... juist.
Ik ben ervaringsdeskundige. Een dameshand komt er bij de herenliefde vrijwel nooit aan te pasquote:Op woensdag 23 november 2005 17:24 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ook zo lekker onderbouwend he
Omdat ik van vrouwen houd en deze mooi vind.quote:Op woensdag 23 november 2005 18:01 schreef Anyanka het volgende:
En waarom vinden mannen 2 mannen wel 'vies' en 2 vrouwen meestal juist niet?
Klopt. Ik heb daarover hierboven al diverse keren wat geschreven. Jij bent de eerste die de vraag zo duidelijk steltquote:Op woensdag 23 november 2005 18:01 schreef Anyanka het volgende:
Heb het topic niet helemaal doorgelezen, maar ik krijg de indruk dat het erg over religie gaat, terwijl er ook een hele grote homofobe groep is die niet zozeer godsdienstig is.
Wat ik dan interessant vind is: waarom zijn mannen vaak homofober dan vrouwen? En waarom vinden mannen 2 mannen wel 'vies' en 2 vrouwen meestal juist niet?
Herenliefde interpreteren als homo's in actie in jouw interpretatie. Kom je als niet-Christen beetje uitleg geven over Jezus.quote:Op woensdag 23 november 2005 17:57 schreef 075sailor het volgende:
[..]
Ik ben ervaringsdeskundige. Een dameshand komt er bij de herenliefde vrijwel nooit aan te pas![]()
![]()
de grap van deze mening is dat er niemand is die die macht krijgt (de RK kerk uitgezonderd, daar is het ook evident waar die macht tot geleid heeft. ik geloof ook absoluut niet dat dit goed is)quote:Op dinsdag 22 november 2005 15:36 schreef Doffy het volgende:
Mijns inziens is het 'inlijven' van seks wéér een manier van de georganiseerde religie's om nog meer macht in handen te krijgen. Als je het namelijk even sec bekijkt, dan is elke geïnstutitionaliseerde religie uit op macht: eerst verklaren we de mens zondig en zielig, en de redding daarvoor is alleen te verkrijgen bij... juist! Vervolgens zeggen we ook dat ze uitsluitend mogen leven zoals dat óns (ie. de kerk) uitkomt, want: dat geeft ons wereldlijke macht. En het gekke is: nog steeds vindt de burger dat níet gek.
En hetero's die zich als complete randdebielen gedragen moeten reden zijn om hetero's als groep te haten?quote:Op woensdag 16 november 2005 23:01 schreef Magistic het volgende:
Door nichten die zich als complete debielen gedragen.
Bijvoorbeeld -> Gay Parade.
Religie nam de spotlight toen er geopperd werd dat er met de verchristelijking van onze maatschappij ook de homohaat is begonnen.quote:Op woensdag 23 november 2005 18:01 schreef Anyanka het volgende:
Heb het topic niet helemaal doorgelezen, maar ik krijg de indruk dat het erg over religie gaat, terwijl er ook een hele grote homofobe groep is die niet zozeer godsdienstig is.
Wat ik dan interessant vind is: waarom zijn mannen vaak homofober dan vrouwen? En waarom vinden mannen 2 mannen wel 'vies' en 2 vrouwen meestal juist niet?
waarom moet dat naar jouw mening niet kunnen ? heeft die god bedoeld dat een hetero stel kinderen krijgt en deze verwaarloosd waar een homo-paar dit evt. beter zou kunnen ?quote:Op donderdag 24 november 2005 16:49 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Naar mijn mening moet dat allemaal niet kunnen.
De overeenkomst is dus volgens de auteur de angst voor decadentie en de aantasting van de 'mannelijke kracht'quote:Antisemitisme en vrouwenhaat vinden een hoogtepunt in het nationalistische viriliteitsideaal aan het einde van de negentiende eeuw. Het lijkt alsof antisemitisme daar onlosmakelijk mee verbonden is en vooral de kop opsteekt wanneer de mannelijke kracht wordt aangetast. Wanneer machtsstructuren in het algemeen bedreigd worden door chaos en anarchie, wordt het vrouwelijke nog sterker geassocieerd met het onzuivere, waardoor vervrouwelijking als een dreigend gevaar wordt ervaren. Aan het einde van de negentiende eeuw werd de explosieve groei van gevallen van syfilis door hygiënisten en moralisten als gevaar nummer één aangewezen, en werd de vrouw gevreesd als degene die de ziekte verbreidt. Het antisemitische vertoog ontdekte een interessante variant van deze besmettingsangst: de jood, de kosmopoliet die zich net als de bacterie niets van grenzen aantrekt, heeft de gezonde natie aangetast met de ongeneeslijke ziekte die decadentie heet. De sterk levende gedachte dat de bevolkingsgroei als indicatie van nationale kracht en vitaliteit kan worden beschouwd, maakt tevens dat afwijkende vormen van seksualiteit - homoseksualiteit vooral - als gevaarlijke perversies werden bestempeld.
Tijdens de Dreyfus-affaire werd alles ingezet om de jood als het kwaad te stigmatiseren. Er ontstond een duivels trio: de jood, de vrouw, de homoseksueel, die tot één figuur werden gemaakt, een wellustig, nerveus, hysterisch en neurotisch type dat zocht naar onmiddellijk seksueel genot en dat wreedheid niet schuwde. Dit type symboliseerde de onheilspellende krachten van het Es. Zoals Edouard Drumont in La fin d'un monde schreef: 'Joden worden gedwongen een soort onweerstaanbare impuls te gehoorzamen, een ziekelijke gejaagdheid die ze niet toelaat rustig te zijn of anderen met rust te laten. In Roemenië ziet men soms 's nachts verlichte synagogen, waar de joden zich zingend en dansend voorbereiden op de verovering van de Europese hoofdsteden.'
Bullshit.quote:Op donderdag 24 november 2005 16:49 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Daarnaast hebben homo's vaak trekjes en doen ze juist erg zoenerig op straat, terwijl je normale stelletjes (man/vrouw) ook niet hevig ziet zoenen op straat.
En hoe is "het" dan "wel bedoeld"? En kom nu niet aan met: omdat het in de bijbel staat. Er staat wel meer flauwekul in de bijbel. En in andere boekjes staat weer iets heel anders.quote:Op donderdag 24 november 2005 16:49 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Dat is ook niet zoals het bedoeld is.
Mensen als jou shockeren is inderdaad érrug leukquote:Daarnaast hebben homo's vaak trekjes en doen ze juist erg zoenerig op straat, terwijl je normale stelletjes (man/vrouw) ook niet hevig ziet zoenen op straat.
en hoezo? voortplanting? homos hebben ook de macht om voort te plantenquote:Op donderdag 24 november 2005 16:49 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Het is afwijkend gedrag. Zo heeft God het niet bedoeld. Man en vrouw, zo hoort het.
tis maar waar je je aan ergert... hoezo zouden mensen dat niet kunnen uitstaan? je hebt er toch geen last van?quote:Ik denk dat het dus ook kan komen omdat mensen het niet kunnen uitstaan dat mensen iets onnatuurlijks doen. Net zoals mensen het met dieren doen. Dat is ook niet zoals het bedoeld is.
ik wordt altijd nog veel meer geconfronteerd met zoenende heteros dan zoenende homosquote:Daarnaast hebben homo's vaak trekjes en doen ze juist erg zoenerig op straat, terwijl je normale stelletjes (man/vrouw) ook niet hevig ziet zoenen op straat.
hoezo niet: een mens is een mens, iedereen gelijke rechten en waarden, lijkt me normaal genoeg.quote:En homo's gaan steeds verder. Nu willen ze kinderen kunnen adopteren en dat kan nu dan ook in het vrije Nederland. Naar mijn mening moet dat allemaal niet kunnen.
zou je niet kunnen concluderen dat de 'profeten' die de bijbel hebben geschreven erg veel macht hebben (gehad)?quote:Op woensdag 23 november 2005 23:06 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
de grap van deze mening is dat er niemand is die die macht krijgt (de RK kerk uitgezonderd, daar is het ook evident waar die macht tot geleid heeft. ik geloof ook absoluut niet dat dit goed is)
Als een protestant zeg: Je mag geen sex voor het huwelijk hebben, WIE krijgt daardoor meer macht? en HOE kan hij/zij die macht gebruiken?
als je de bijbel als Gods woord ziet, is het een logisch gevolg dat je zelf tot de conclusie komt dat God dit afraad. daar komt geen macht van wie dan ook bij kijken.
Dat meen je niet. Van welke planeet kom je?quote:Op donderdag 24 november 2005 16:49 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Het is afwijkend gedrag. Zo heeft God het niet bedoeld. Man en vrouw, zo hoort het.
Ik denk dat het dus ook kan komen omdat mensen het niet kunnen uitstaan dat mensen iets onnatuurlijks doen. Net zoals mensen het met dieren doen. Dat is ook niet zoals het bedoeld is.
Daarnaast hebben homo's vaak trekjes en doen ze juist erg zoenerig op straat, terwijl je normale stelletjes (man/vrouw) ook niet hevig ziet zoenen op straat.
En homo's gaan steeds verder. Nu willen ze kinderen kunnen adopteren en dat kan nu dan ook in het vrije Nederland. Naar mijn mening moet dat allemaal niet kunnen.
Die quote is off-topic, maar heel interessant. Je zou voor de grap 'Mein Kampf' eens moeten lezen. Nu (slechts) zeventig jaar later kun je je niet voorstellen dat hele volksstammen (Germanen hahahaha) daarin mee gingen. Volstrekt achterhaalde onwetenschappelijke nonsens.quote:Op donderdag 24 november 2005 18:17 schreef 0 het volgende:
Misschien een beetje offtopic, maar wel interessant omdat in dit topic ook andere vormen van haat, zoals jodenhaat, zijn aangehaald.
http://www.groene.nl/1995/05_17/antise.html
Het is een artikel waarin verband wordt gelegd tussen vrouwenhaat, homohaat en antisemitisme/racisme.
[..]
De overeenkomst is dus volgens de auteur de angst voor decadentie en de aantasting van de 'mannelijke kracht'
Iets verbieden->dreigen met de hel als die zelfbedachte regel toch wordt overschreden->angst->machtquote:Op woensdag 23 november 2005 23:06 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
Als een protestant zeg: Je mag geen sex voor het huwelijk hebben, WIE krijgt daardoor meer macht? en HOE kan hij/zij die macht gebruiken?
Ik ben het geheel met je eens Wonderer. Homohaat is een complexe zaak. Religies spelen een belangrijke rol, maar ook de man/vrouw verhoudingen en de daarbij horende maatschappelijk opgelegde rolpatronen. Jalousie is een oorzaak.quote:Op zondag 27 november 2005 14:47 schreef wonderer het volgende:
En nu nog even ontopic:
Volgens mij heeft het voornamelijk te maken met rolmodellen. Mannen zijn nog steeds "het sterke geslacht" in onze maatschappij, alle feministen ten spijt. Nu met de metroseksueel begint dat een beetje bij te trekken, maar het zal nog wel een paar generaties duren voor dat uit ons systeem is.
Sommige homo's vertonen "verwijfd" gedrag. Je kan hoog en laag springen en roepen dat dat generalisatie is, maar je kunt het niet ontkennen. Die homo's vallen op. Dus denkt iedereen dat alle homo's mietjes en verwijfd zijn. Met andere woorden, vrouwelijk zijn. Zwakker zijn of zich zwakker voordoen dan hun XY chromosoompjes eigenlijk hadden bedoeld.
Ik denk dat homohaat kan beginnen met minachting. Als je je vrijwillig gaat gedragen als een zwakker persoon (vrouw), moet er wel iets mis zijn met je. Mannen wordt tenslotte al vroeg verteld dat ze stoer en sterk moeten zijn, hun emoties moeten opkroppen, vooral niet mogen huilen en meer van dat soort onzin. Dat brengt me tot jaloezie, dat Walter ook al aanhaalde. "Kijk, die verdomde flikkers mogen lekker janken in het openbaar, hun opwinding tonen, blij zijn met een paar nieuwe schoenen... en ik moet de stoere hetero uithangen en vrouwtjes in mijn sterke armen nemen."
Dan heb je nog het stukje "die vent laat zich in zijn reet nemen, net als een wijf" wat ook weer te maken heeft met het dominante man/submissieve vrouw syndroom.
Oh, en vergeet de angst voor het onbekende niet.
Mja, ik denk dat dit wel genoeg ingredienten zijn voor een portie homohaatHet blijft tenslotte een instinctieve reactie. Niemand zal bij het vragen naar argumentatie verder komen dan "het is smerig" en "ze doen zo verwijfd"...
Ik denk niet dat er met 'gay-pride' optochten veel diversiteit wordt laten zien. In tegendeel, volgens mij blinken dit soort optochten uit in exentriek (en provocatief) gedrag van de deelnemers. Het zorgt er juist voor dat de vooroordelen jegens homoseksuelen in stand blijven.quote:Op maandag 28 november 2005 15:55 schreef 075sailor het volgende:
[..]
Jongens gaan zich verwijfd truttig gedragen en meisjes worden havenwerkers. De groep wordt daardoor slechts zichtbaar in excentriek gedrag. De meeste homo’s en lesbo’s zijn en blijven onzichtbaar. Dat zichtbare deel bepaalt het oordeel en daarmee het vooroordeel.
(...)
Meest opmerkelijke conclusie was dat de onzichtbaarheid van homo’s en lesbo’s de hoofdoorzaak was van de meeste vooroordelen tegen flikkers en potten. Voor mij was dat de belangrijkste reden om in 1978 het initiatief te nemen voor de Roze Zaterdagen. Een jaarlijkse optocht die voornamelijk tot doel diende te hebben om de diversiteit van de groep zichtbaar te maken. Het zichtbaar maken en daarmee het wegnemen van de angst voor het onbekende heeft er veel toe bijgedragen om homoseksualiteit geaccepteerd te krijgen.
Wel eens bij zo'n optocht geweest? Alle subgroepen komen voorbij, tot gay-accountants aan toe. Tenzij je ze allemaal onder de groep "homo" schaart natuurlijk.quote:Op dinsdag 29 november 2005 04:00 schreef 0 het volgende:
[..]
Ik denk niet dat er met 'gay-pride' optochten veel diversiteit wordt laten zien. In tegendeel, volgens mij blinken dit soort optochten uit in exentriek (en provocatief) gedrag van de deelnemers. Het zorgt er juist voor dat de vooroordelen jegens homoseksuelen in stand blijven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |