Een krant heeft namelijk als uitgangspunt het zo objectief mogelijk brengen van nieuws en actualiteiten. Waarom ik überhaupt nog op deze site kom weet ik eigenlijk ook niet, maar bestaat er een instantie in Nederland die de nieuwsmedia controleert op volksopruiende berichtgeving? Ter illustratie:
![]()
Grote headline met Zalm lachend naast een bericht over een uitspraak die hij gedaan heeft over dat de energiecompensatie misschien niet nodig is vanwege de dalende olieprijs. Okay, dat is nieuws, maar waarom op deze manier gebracht? Lees je vervolgens de reacties op het bericht, dan zie je het resultaat van de anti-Zalm propaganda. Zonder zich af te vragen of er inderdaad iets aan de hand is, komt heel pauper-Nederland met reacties die kant nog wal raken, de één nog agressiever dan de ander.
Dit is slechts een voorbeeld van hoe deze (grootste?) krant suggestief, manipulerend en opruiend nieuws brengt. Het gevolg is dat mensen een beeld krijgen wat totaal niet klopt met de werkelijkheid en zo dus beïnvloed worden in de beeldvorming en erger nog, het (stem)gedrag.
Mijn punt is dus, zou er geen toezicht moeten zijn die de media op de vingers tikt? Ik bedoel dus geen censuur maar controle op herhaaldelijk eenzijdige berichtgeving e.d.
mod: mocht dit niet de juiste plek zijn voor deze discussie, gaarne verplaatsen naar de juiste categorie
Op zondag 4 december 2005 18:46 schreef Pieldeprutkarbonkel het volgende:Als jij bij mij alles onder schijt schiet ik je ook dood.