Wie weet ... een bericht dat de verkoop van wagens ineens wel heel erg goed looptquote:Op woensdag 9 november 2005 03:40 schreef Doderok het volgende:
Ben benieuwd wat de rest van de week nog brengt.
De waarde van de euro is serieus gedaald in ieder geval, dus dat is volgens sommige economen positief.quote:Op woensdag 9 november 2005 03:56 schreef God_de_Vader het volgende:
[..]
Wie weet ... een bericht dat de verkoop van wagens ineens wel heel erg goed loopt
En dat maakt het allemaal OK?quote:Op woensdag 9 november 2005 03:04 schreef Clourhide het volgende:
[..]
Je weet hopelijk wel dat zowel de meest invloedrijke Franse filosoof van de laatste 50 jaar (Jacques Derrida) als de grootste Franse voetballer van laten we zeggen de laatste 20 jaar (Zinédine Zidane) van Algerijnse afkomst zijn?
Ja, die filosoof is ook een voetballer uiteraard.quote:Op woensdag 9 november 2005 04:31 schreef StefanP het volgende:
[..]
En dat maakt het allemaal OK?
Die paar voetballers kunnen we missen als kiespijn hoor, als ze de rest meenemen dan is dat een klein offer.
en hier een foto van de lieverdjes ...quote:,,Wij zijn Fransen met een stempel''
Probleemwijk La Grande-Borne was zondag toneel van veldslag
De oproerpolitie telde zondag meer dan dertig gewonden na de rellen in La Grande-Borne. De probleemwijk in Grigny, op zo'n dertig kilometer van Parijs, werd meteen wereldberoemd. ,,Al wie het zich kon veroorloven, is hier al lang weggetrokken. De huidige bewoners zijn mensen die hier geboren zijn en nooit zijn weggeraakt.'' Het verhaal van een urbanistische droom die een nachtmerrie werd.
Kleurrijke gebouwen die zich golvend uitstrekken. Geen hoogbouw, maar lage appartementsblokken van enkele verdiepingen. Daartussen: grasperkjes, speeltuigen, sportveldjes. Geen auto's, want die moeten verplicht achterblijven op de parkings aan de rand van het enorme wooncomplex.
La Grande-Borne was een model toen het eind de jaren zestig werd gebouwd. Het moest een schoolvoorbeeld worden van ,,aangenaam wonen''. Niet voor de gegoede klasse, maar voor de arbeiders. Dat was de filosofie van de woningbouwvereniging die de duizenden appartementen bouwde.
Het is anders gelopen. ,,De politiek heeft er een getto van gemaakt'', zegt José Petinga. Hij is Portugees van geboorte, maar woont al ruim vijftien jaar in La Grande-Borne en hij heeft de buurt zien veranderen. ,,Beetje bij beetje hebben ze arme gezinnen naar de wijk geleid. Tot er alleen nog arme gezinnen overbleven.''
La Grande-Borne is nu een internationale buurt met veel Noord-Afrikanen, veel zwarten, een minderheid aan Aziaten en een nog veel kleinere minderheid aan blanken. José Petinga is er nog. En zijn buurvrouw Alexia Senellart ook. Met haar inkomen van 500 euro per maand, waarmee ze ook haar zoon moet onderhouden, kan ze nergens anders heen.
Volgens de woordvoerder van Claude Vasquez, de communistische burgemeester van Grigny, is het doelpubliek niet veranderd. ,,Dit is nog altijd een wijk voor arbeiders. Maar het zijn tegenwoordig arbeiders zonder werk. Dát is het grote probleem van de wijk. Er heerst een enorme werkloosheid, en het is geen kwestie van niet willen of niet zoeken. Veel Arabische of zwarte bewoners van de wijk vinden geen werk omdat niemand hen werk wil geven.''
Hel barst los
Jaar na jaar bladdert de blinkende laag van de modelwijk verder af. De kleurrijke tegels vallen beetje bij beetje naar beneden. De sportveldjes liggen zo bezaaid met glas dat basket spelen onmogelijk is. Van de doelen op de voetbalpleintjes resten alleen nog de roestige palen. Als de kinderen nog willen spelen, moeten ze creatief zijn. Zoals de tienjarige Steven, die buiten let op zijn twee broertjes Allone en Thael en op zijn zusje Thais. Met een grote houten stok heeft hij een wipplank geïmproviseerd.
Het sociale klimaat in de wijk, waar zo'n 10.000 mensen wonen, is al lang gespannen. Explosief zelfs. Alle bewoners wisten dat het geweld in de andere Parijse banlieus wel moést overslaan naar Grigny, hoewel het dertig kilometer voorbij de Parijse ring ligt. Afgelopen weekend barstte de hel ook echt los. Zondagavond kwam het tot zware gevechten tussen zo'n honderd vijftig jongeren en de oproerpolitie. Het traangas ging massaal de ene kant uit, de stenen en molotovcocktails even gul de andere kant.
Er werd ook geschoten vanuit een van de appartementsblokken. De beelden van twee gewonde agenten die schreeuwend werden afgevoerd gingen de wereld rond. Grigny was in een klap wereldberoemd. ,,We waren ineens het centrum van de rellen'', zegt de woordvoerder van burgemeester Vasquez. ,,Terwijl Grigny niet eens zo speciaal is. De problemen zijn hier niet anders dan in de andere voorsteden in de Parijse banlieu. Het enige verschil zijn die twee of drie schoten met hagel.''
Ongeletterde ouders
Er is nog een verschil. La Grande-Borne is de enige plaats waar de jongeren de ordetroepen echt hebben kunnen verjagen. De agenten werden zo fel bekogeld dat ze zich moesten terugtrekken. Het werd een veldslag die eindigde in het voordeel van de plaatselijke jongeren. Een Pyrrusoverwinning weliswaar, want hun kansen op werk zijn er door alle publiciteit zeker niet groter op geworden.
,,Wij proberen de mensen hier te leren dat alles begint bij goed onderwijs'', zegt Valerie Geissinger, directrice van kleuterschool Pégase in het hart van La Grande-Borne. Ze staat aan het hoofd van een zevenkoppig lerarenkorps. Allemaal blanken. Geen van hen woont in de wijk, of denkt er zelfs maar aan er ooit te komen wonen. ,,Al wie het zich kon veroorloven, is hier al lang weggetrokken. De huidige bewoners zijn mensen die hier geboren zijn en nooit zijn weggeraakt. Of mensen die hier met spoed gehuisvest zijn omdat ze elders dringend weg moesten.''
Het is een gemotiveerde groep leerkrachten in Pégase. Ze voelen zich gesteund door de burgemeester, die van investeringen in het onderwijs een prioriteit heeft gemaakt. ,,Maar toch blijven onze schoolresultaten mager in vergelijking met die elders in Frankrijk'', zegt de directrice. ,,Och, er zijn allerlei redenen. Een gebrek aan begeleiding thuis, veel ongeletterde ouders, taalproblemen. Veel ouders zien er het nut niet van in hun kinderen naar school te sturen. Een soort fatalisme omdat ze zichzelf ook niet geslaagd voelen. We doen onze best om het tij te keren. Daarom beginnen we binnenkort weer met ouderavonden om de vaders en de moeders van onze kinderen te overtuigen van het belang van verhaaltjes vertellen, van rekenspelletjes.''
De jongste dagen - sinds het begin van de rellen, en zeker sinds zondag - wordt er in het schooltje vooral veel geluisterd naar de kinderen, allemaal kleuters tussen 3 en 6. ,,Ze hebben allemaal de helikopter zien overvliegen en ze hebben de brandende auto's, de blauwe politielichten, de relschoppers gezien. Bang zijn ze niet echt. Enthousiast ook niet. Maar we voelen wel dat ze nood hebben om erover te spreken. Over 'de slechten' bijvoorbeeld. De ene bedoelt dan de relschoppers, de andere de politie, en een derde hen allebei.''
Verbrand sprookje
De sporen van de rellen zijn bijna allemaal weg. Alleen de glasscherven liggen er nog en hier en daar staat wat graffiti: Fuck les blancs , Nique la police (Vermoord de politie) en BBD . Dat laatste is een cynische verwijzing naar de kleuterschool uit een andere wijk in Grigny. Het schooltje met sprookjesachtige naam 'La Belle au Bois Dormant' (De Schone Slaapster) brandde zaterdag grotendeels uit.
Brandstichting, zoveel is duidelijk. ,,Maar de daders zullen wel nooit gevonden worden'', zegt directrice Sandrina Bonnet. Vijf van de zes klassen zijn vernield. De 160 leerlingen moeten tijdelijk thuisblijven, terwijl de leraarskamer, het computerlokaal en de turnzaal in allerijl tot tijdelijke klassen worden verbouwd. Aan de deur hangt een briefje om de ouders te melden dat alleen kinderen van wie de beide ouders werken deze week in de school terechtkunnen. ,,Er zijn een dertigtal kinderen'', zegt Bonnet.
Om te voorkomen dat andere scholen of openbare gebouwen hetzelfde lot beschoren zou zijn, slapen daar de jongste nachten vrijwilligers. Als er dan toch een molotovcocktail binnenvliegt, kunnen die de brand onmiddellijk blussen, is de redenering. Burgemeester Vazquez maakt zich sterk dat dankzij die maatregel de rellen in Grigny na twee nachten gestopt zijn.
Voor hoe lang? Niemand die het zeggen kan. Het geweld kan elk moment weer opflakkeren, want de frustraties bij de jongeren blijven groot. Het is opvallend op hoeveel steun de relschoppers kunnen rekenen. Slechts een minderheid van de jongeren in de wijk durven het voorbeeld van de Aziatische Kelly te volgen en te zeggen dat ze tegen de brandstichtingen zijn. Als ze het al durven, doen ze het voorzichtig. Want je kan die kritiek beter niet te luid laten klinken.
Altijd weer is er de woede voor de uitspraken van minister van Binnenlandse Zaken Nicolas Sarkozy, die de jongeren in de Parijse buitenwijken omschreef als ,,uitschot''. Altijd weer zijn er klachten over zinloze politiecontroles en over racisme bij de ordetroepen. En altijd weer is er de klacht dat ze geen werk kunnen vinden. ,,Alleen al onze naam is genoeg om onze sollicitatie onderaan de stapel te doen belanden'', zegt een Marokkaans meisje. ,,Wij zijn Fransen met een stempel. Of beter, met twee stempels. Niet alleen zijn we Arabisch. We wonen ook nog eens in La Grande-Borne.''
En wat is het nut hier van?quote:Op dinsdag 8 november 2005 23:03 schreef VenusWiliams het volgende:
Ik hoop dat er nog wat zelfmoord aanslagen gaan plaats vinden, dan zal er pas echte paniek heersen en iedereen massaal los gaan
Zo wordt benzine nog duurderquote:Op woensdag 9 november 2005 04:28 schreef Clourhide het volgende:
[..]
De waarde van de euro is serieus gedaald in ieder geval, dus dat is volgens sommige economen positief.
quote:Op woensdag 9 november 2005 08:39 schreef Wuder het volgende:
Ik heb opzich wel gelachen de afgelopen tijd..
Nou, het lijkt me dat de rellende Fransen ook denken dat ze voor hun recht uitkomen.. niet goed weliswaar..quote:Op woensdag 9 november 2005 08:41 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]Sjees man. Ik geloof dat er een verschil is tussen studenten die protesteren voor bepaalde rechten en jongeren die eigendommen van andere vernielen. Je kan dat verschil nou niet zelf even bedenken?
Meneer heeft de afgelopen tijd gelachen. nou nou nou, grote jongen hoor!
Moet ik nu zelf een link gaan maken met het Tiananmen-gebeuren?quote:Op woensdag 9 november 2005 08:39 schreef Wuder het volgende:
Ik heb opzich wel gelachen de afgelopen tijd..
Iedereen heeft het hier over het hardhandig neerslaan van rellen bla bla bla, waar ik overigens 100% mee eens ben..
Maar als we het over hardhandig neerslaan van rellen hebben: De Tiananmen-plein incident in China..
Daar werd ook van alles en nog wat gesloopt, maarja.. hardhandig neerslaan.. ho, dat mag niet hoor.. want dat is pro-Westen!
Gewoon even mijn cynische mening..
Nee, omdat alles wat er in China gebeurt slecht is heh..quote:Op woensdag 9 november 2005 08:46 schreef natte-flamoes het volgende:
Ik zie die link totaal niet.
Verschil, verschilquote:Op woensdag 9 november 2005 08:41 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]Sjees man. Ik geloof dat er een verschil is tussen studenten die protesteren voor bepaalde rechten en jongeren die eigendommen van andere vernielen. Je kan dat verschil nou niet zelf even bedenken?
heh? Waat tover je dat vandaan?quote:Op woensdag 9 november 2005 08:48 schreef Wuder het volgende:
[..]
Nee, omdat alles wat er in China gebeurt slecht is heh..
Ah, het karikatuur grijpt ook weer iets aan. Te geforceerd.quote:Op woensdag 9 november 2005 08:50 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Verschil, verschilZe hebben beiden hetzelfde doel man, en in sommige gevallen geldt:"Het doel heiligt de middelen."
²
Inderdaad.quote:Op woensdag 9 november 2005 08:52 schreef dolle_hond het volgende:
deze rellen vergelijken met die in china in 1989 is nogal kortzichtig he
Maar wacht, was IS dan het doel van de jongeren in frankrijk? En wat was het doel van de studenten in peking?quote:Op woensdag 9 november 2005 08:50 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Verschil, verschilZe hebben beiden hetzelfde doel man, en in sommige gevallen geldt:"Het doel heiligt de middelen."
²
Aandachtquote:Op woensdag 9 november 2005 08:54 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]
Maar wacht, was IS dan het doel van de jongeren in frankrijk? En wat was het doel van de studenten in peking?
neuh, valt wel mee, dat krijg je als je het leger inzet tegen je eigen bevolking en met scherp schiet. De gedachtengang van de communistische leiders vind hier gretig aftrekquote:
Werkelijk? Dus je vindt het er niet toe doen dat die studenten destijds geen vernielingen van eigendommen pleegden, winkels/bedrijven vernielden, mensen in elkaar sloegen, en dat die dingen nu wel gebeuren? Wat stel jij voor om de jongeren in frankrijk aan te pakken?quote:Op woensdag 9 november 2005 09:01 schreef Re het volgende:
[..]
neuh, valt wel mee, dat krijg je als je het leger inzet tegen je eigen bevolking en met scherp schiet. De gedachtengang van de communistische leiders vind hier gretig aftrek
Het is een schreeuw naar aandacht, er gaat te veel fout. Dat kan niemand ontkennen.quote:Op woensdag 9 november 2005 08:54 schreef natte-flamoes het volgende:
Maar wacht, was IS dan het doel van de jongeren in frankrijk? En wat was het doel van de studenten in peking?
Wat is een schreeuw om aandacht? De studenten in peking demostreerden voor hun rechten. Ik vraag me af hoe jij kan weten wat de reden voor de rellen in frankrijk is. De manier van aandacht vragen is dermate verschillend dat een vergelijking met peking en de rellen in frankrijk en de aanpak daarvan niet te vergelijken is.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:06 schreef BansheeBoy het volgende:
Het is een schreeuw naar aandacht, er gaat te veel fout. Dat kan niemand ontkennen.²
quote:Op woensdag 9 november 2005 09:04 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]
Werkelijk? Dus je vindt het er niet toe doen dat die studenten destijds geen vernielingen van eigendommen pleegden, winkels/bedrijven vernielden, mensen in elkaar sloegen, en dat die dingen nu wel gebeuren? Wat stel jij voor om de jongeren in frankrijk aan te pakken?
ja sorry hoor, als je de aanpak van de rellen in frankrijk gaat vergelijken met de aanpak van de demonstraties in peking en vandaaruit roept dat de aanpak in frankrijk hypocriet is dan is er toch echt iets niet helemaal fris in je bovenkamertje. Kun je nog zo leuk een zwaaismiley gebruiken, maar daarmee heb je het echt niet meer bij het rechte eind hoor.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:19 schreef Wuder het volgende:
![]()
Welliswaar niet zo erg als in Frankrijk, maar er werd echt wel wat gesloopt hoor.. veel staatseigendommen vooral
Rellen zijn rellen..quote:Op woensdag 9 november 2005 09:14 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]
Wat is een schreeuw om aandacht? De studenten in peking demostreerden voor hun rechten. Ik vraag me af hoe jij kan weten wat de reden voor de rellen in frankrijk is. De manier van aandacht vragen is dermate verschillend dat een vergelijking met peking en de rellen in frankrijk en de aanpak daarvan niet te vergelijken is.
Ik zeg echt niet dat aanpak in Frankrijk hypocriet is, ik ben namelijk ook mee eens dat het leger ingezet moet worden.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:21 schreef natte-flamoes het volgende:
ja sorry hoor, als je de aanpak van de rellen in frankrijk gaat vergelijken met de aanpak van de demonstraties in peking en vandaaruit roept dat de aanpak in frankrijk hypocriet is dan is er toch echt iets niet helemaal fris in je bovenkamertje. Kun je nog zo leuk een zwaaismiley gebruiken, maar daarmee heb je het echt niet meer bij het rechte eind hoor.
Waarschijnlijk meer dan jij aangezien me ouders daar waren?quote:Op woensdag 9 november 2005 09:23 schreef natte-flamoes het volgende:
Ja sorry hoor, maar wat weet jij ervan?
Het heeft hier mee te maken: Leger vs Volkonrust..quote:Op woensdag 9 november 2005 09:23 schreef natte-flamoes het volgende:
Wtf heeft china hier allemaal mee te maken?
Dat is een gevoelskwestie. Ook ik ben het niet eens met het zieke Alzheimerachtige beleid van Frankrijk, alleen ben ik geen sloper, ik gebruiker het woord en de kracht die de taal mij biedt. Ik voel me overigens uiterst solidair met de participanten in Frankrijk, dat wel.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:14 schreef natte-flamoes het volgende:
Ik vraag me af hoe jij kan weten wat de reden voor de rellen in frankrijk is.
De aanpak is inderdaad niet te vergelijken, derhalve gaat het in beide gevallen toch om een schreeuw om aandacht en een zoektocht naar tedere warmte en liefkozing in plaats van haat, kommer en kwel.quote:De manier van aandacht vragen is dermate verschillend dat een vergelijking met peking en de rellen in frankrijk en de aanpak daarvan niet te vergelijken is.
Ja, bij mij is het ook een gevoelskwestie. Er is iets fundementeel mis bij die jongeren, en vandaaruit wordt de schuld daarvan bij een overheid gelegd.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:34 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat is een gevoelskwestie. Ook ik ben het niet eens met het zieke Alzheimerachtige beleid van Frankrijk, alleen ben ik geen sloper, ik gebruiker het woord en de kracht die de taal mij biedt. Ik voel me overigens uiterst solidair met de participanten in Frankrijk, dat wel.
Kan best wezen dat het in feite gaat om die dingen, de manier van uiten in frankrijk is op geen manier goed te praten.quote:De aanpak is inderdaad niet te vergelijken, derhalve gaat het in beide gevallen toch om een schreeuw om aandacht en een zoektocht naar tedere warmte en liefkozing in plaats van haat, kommer en kwel.²
De schuld ligt ook (deels) bij de overheid, dat valt niet te ontkennen, of hebben de reljongeren die torenhoge grijze kansloze betonnen flats gebouwd en ervoor gezorgd dat er alleen maar kanslozen wonen? Of ligt de schuld bij hen dat bedrijven duidelijk discrimineren bij het aannemen van nieuw personeel ( neem 2 identieke c.v's, op de 1ste c.v. zet je als naam Abdullah Zarouali en op de 2de c.v. zet je Julien Escudé, 121% kans dat kandidaat 2 wordt uitgenodigd en dat kandidaat 1 een brief krijgt en wordt uitgelachen dat hij überhaupt durfde te solliciteren.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:38 schreef natte-flamoes het volgende:
[..]
Ja, bij mij is het ook een gevoelskwestie. Er is iets fundementeel mis bij die jongeren, en vandaaruit wordt de schuld daarvan bij een overheid gelegd.
Ik preek alleen op Fok! Eerlijk gezegd gaat het voortvarend, waar ik in het begin veel tegengas kreeg heb ik tegenwoordig de wind mee, veel Fok!kers hebben nu door dat ik een denker ben, een visionair.quote:Jij gebruikt het woord en de kracht? Alleen op fok of preek je ook op andere locaties?
Ik praat het ook niet goed, ik begrijp het wel.quote:Kan best wezen dat het in feite gaat om die dingen, de manier van uiten in frankrijk is op geen manier goed te praten.
Een bekende van mij werkt bij de sociale dienst. In heel veel gevallen ligt de reden van het feit dat men bij de soos loopt niet bij de overheid, maar puur bij eigen keuzes. toch leggen deze personen heel vaak de schuld bij anderen. Het is een gevoelskwestie, maar ik denk dat het bij veel jongeren die de afgelopen nachten zijn gaan rellen in frankijk ook het geval is. De schuld bij de overheid neerleggen is te makkelijk.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:48 schreef BansheeBoy het volgende:
De schuld ligt ook (deels) bij de overheid, dat valt niet te ontkennen, of hebben de reljongeren die torenhoge grijze kansloze betonnen flats gebouwd en ervoor gezorgd dat er alleen maar kanslozen wonen?
BSB, ze hadden jouw en je ondankbare uitschot vriendjes nooit naar europa moeten halen. dan had je nu nog geiten zitten hoeden en met het hele dorp om 1 tv gezeten.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:48 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
De schuld ligt ook (deels) bij de overheid, dat valt niet te ontkennen, of hebben de reljongeren die torenhoge grijze kansloze betonnen flats gebouwd en ervoor gezorgd dat er alleen maar kanslozen wonen? Of ligt de schuld bij hen dat bedrijven duidelijk discrimineren bij het aannemen van nieuw personeel ( neem 2 identieke c.v's, op de 1ste c.v. zet je als naam Abdullah Zarouali en op de 2de c.v. zet je Julien Escudé, 121% kans dat kandidaat 2 wordt uitgenodigd en dat kandidaat 1 een brief krijgt en wordt uitgelachen dat hij überhaupt durfde te solliciteren.
[..]
Ik preek alleen op Fok! Eerlijk gezegd gaat het voortvarend, waar ik in het begin veel tegengas kreeg heb ik tegenwoordig de wind mee, veel Fok!kers hebben nu door dat ik een denker ben, een visionair.
[..]
Ik praat het ook niet goed, ik begrijp het wel.²
Als er iemand ondankbaar is zijn het wel de Westerse landen, toen de landen nog opgebouwd moesten worden waren ze de vriendelijkheid zelve en kon bv. elke buitenlander wekelijks een gratis Avocado ophalen bij de lokale groenteboer, en nu de landen zijn opgebouwd worden zij en hun kinderen behandeld als uitschot. Dit lijkt me niet echt etisch verantwoord, en zekers op het menselijk vlak is dit niet echt je van het.quote:Op woensdag 9 november 2005 09:54 schreef DarkDancer het volgende:
[..]
BSB, ze hadden jouw en je ondankbare uitschot vriendjes nooit naar europa moeten halen. Dan had je nu nog geiten zitten hoeden en met het hele dorp om 1 tv gezeten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |