Bron: www.nu.nlquote:Uitgegeven: 2 november 2005 07:23
Laatst gewijzigd: 2 november 2005 08:24
AMSTERDAM - E-mails met bewijsmateriaal over contacten tussen Mohammed B. en leden van de Hofstadgroep zijn verdwenen door een fout van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). De gegevens zijn in een standaardprocedure vernietigd door Microsoft, nadat hotmail-accounts dertig dagen niet gebruikt werden. Dat schrijft de Volkskrant woensdag.
De Amsterdamse politie had ruim een maand voor de moord op Theo van Gogh, waarvoor Mohammed B. een levenslange celstraf uitzit, een verzameling van 78 e-mailadressen gevonden in zijn tas. Dat gebeurde toen hij wegens zwartrijden in de tram werd opgepakt. De adressen werden nog dezelfde dag aan de AIVD verstrekt, die toen al wist dat B. er radicale opvattingen op nahield en banden had met de Hofstadgroep.
Bewijsmateriaal
Volgens de Amsterdamse politie was de AIVD vervolgens verantwoordelijk voor het bewijsmateriaal. De dienst zou de gegevens pas zeven weken na de moord op Van Gogh aan de Nationale Recherche hebben verstrekt. Pas toen kon justitie Microsoft verzoeken de gegevens op de bewuste e-mailaccounts te bewaren. Dit verzoek kwam te laat: het materiaal was inmiddels vernietigd. Deskundigen hebben de krant verteld dat de AIVD de vernietiging had kunnen voorkomen met een 'bevriezingsverzoek' aan Microsoft direct na de arrestatie van Mohammed B. .
pWned, je slaat de spijker op zijn kopquote:Op woensdag 2 november 2005 11:43 schreef DarkDancer het volgende:
Schrappen die AIVD, wat een stelletje klootmongolen!
zelfs de gemiddelde breezah-chick weet dat je een keer per maand moet inloggen om account actief te blijven houden!
quote:Op woensdag 2 november 2005 12:03 schreef kLowJow het volgende:
Heb ik ook wel eens gehad met een hotmail account. Kan de beste gebeuren dus.
quote:Op woensdag 2 november 2005 11:59 schreef maniack28 het volgende:
Hoe gaan ze dit goedpraten? Het wordt straks gewoon weer in de doofpot gestopt en niemand draait ervoor op..Als een arts een grote fout maakt kan hij ook genaaid worden, wordt tijd dat ze dat bij de politie ook eens gaan invoeren!
Begint er anders aardig op te lijken de laatste tijdquote:Op woensdag 2 november 2005 12:18 schreef Doderok het volgende:
[..]
de doofpot van de geneesheren, daar kan een geheime dienst niet tegenop hoor.
druggebruikers bij de AIVD..quote:Op woensdag 2 november 2005 13:35 schreef Triangeljosti het volgende:
[..]
Neem eens wat tweakers aan of zo!
je bedoelt de Nederlandse media ...?quote:Op woensdag 2 november 2005 13:48 schreef dutchmage het volgende:
... en hoe ze leugens tot waarheid kunnen maken..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |