Zelf woon ik ook in een jaren '30 huur (boven)woning.
Gelukkig zitten er overal nog paneeldeuren in!!! En granieten vensterbanken, brede plinten, orginele deurscharnieren, balustrade, houten trapleuning.
Helaas is het huis heel erg uitgewoond en door vorige buren verpest....("ergernissen vd vorige bewoners")
Maar wat een crime om die paneeldeuren te opknappen en zeker die randen!!! ... Heb ze allemaal (20!!) deuren moeten verfafbranden.... Er zaten overal wel stukjes verf af (zogenaamde springlagen) en veelal gewoon verflagen over verflagen (zonder tusen te lagen te schur
en vooraf!?)... Dus ikke allemaal afbranden en gronden en lakken. Ben wel weken/maanden zoet mee.
Over de plafonds...... Die sierranden en die randen van 10 CM waarover Duderinnetje heeft...
Ik heb op aanraden van een kennis gewoon gipsplaten genomen. Simpele goedkoopste, doch stevig. En dan stroken van 10cm gesneden (RUSTIG) en steeds weer... en dan met montagekit vastgeplakt, en hier en daar voor alle zekerheid met gipsplaatschroeven vastgemonteerd. Als er toch nog kieren/naden waren... gewoon acryllaat of beetje stuckmiddel in slagroomspuit doen en die opvullen! Latexen en je ziet er nix van! Veel goedkoper dan houten latten/planken nemen.
(Klein risico is dat die stroken tijdens het monteren wel eens doormidden willen breken, dus 2 paar extra handen zijn wel handig tijdens het vastzetten van die stroken!)
JA, helaas zijn er mensen die in de jaren 70 al die paneeldeuren, suite enzo naar de stort hebben gebracht. Gelukkig hebben we Marktplaats nog en zijn er mensen die rare prijzen voor vragen!
Zelf heb ik twee glas-in-lood deuren gekocht, in dezelfde plaats, voor 10 euro per stuk! En elders in arnhem, 2-vaks paneeldeuren van een kerk (!) gratis gekregen.....
Zo is het ook goedkoop verbouwen in huis
En ik ga graag langs huizen "te koop" in de buurt, en veelal staan er op den duur wel een container voor de deur waar je veel schatten uit kan vissen!!!
- Schoorsteenmantel, houtsnijwerk/ornamenten gered vd sloop!!!
- 40m2 massief grenen vloerdelen, met V-groef, 2cm dik, niets mis mee!
- paar paneeldeuren, 4 vaks en 2 vaks
- jaren30 wastafels met opzetranden
- marmeren planchets, achterwand voor wastafel.
- 7x7 cm tegels, zwarte en witte vierkante matte
- 40cm doorsnee gipsen plafondornament )klein stukje afgebroken, kan hersteld worden!
Echt wel gestoord dat er mensen zijn die zomaar al die mooie spullen wegdonderen.
Wat ook een goed tip is, van ander gehoord..... af en toe op makelaarssites kijken, en jaren30 woningen bekijken om tips op te doen qua orginele authentieke details en die toepassen in huis. Bv doorgebroken kamers terugbrengen in voor- en achterkamers, en eventueel plafonds.
Die lelijke naden van later aangebrachte gipsplafondplaten (tussen de platen in) kan je opvullen met geelband, en die latexen... Zie je ook niets van!
Ik koop me blauw bij Action, voor klusmaterialen! Wat een winkel en goedkoop!
BE, erg gaaf huis en ik volg je vorderingen zeker ook!!!! Succes verder!!!