Ik mag dit als een volmondig "ja" op mijn tweede vraag beschouwen?quote:Op dinsdag 11 oktober 2005 18:54 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik denk dat vrouwen die naar een gebedshuis willen, gekleed in Burka, wel zo over straat zullen moeten, en terug naar huis. Het zou wat zijn als zij zich na het gebed moeten uitkleden om naar huis te kunnen.
Ik vermoed dat het verboden gaat worden in winkelgebieden, stations, banken, scholen, enz....
Ik woon in Den Haag en ben 3 dagen in de week in de hoofdstad....daarnaast is mijn school in Leiden....Ben dus wel bekend met de randstad....quote:Op dinsdag 11 oktober 2005 12:19 schreef Gia het volgende:
[..]
Nederland is iets groter als alleen jouw buurtje. Dat jij nog nooit iemand gezien hebt met een burqa, maakt het nog niet okay dat mensen onherkenbaar over straat gaan.
Gros van de Nederlandse volk stoort zich aan burka's dus wordt er iets aangedaan. Ik stoor me niet aan mensen.quote:Op maandag 10 oktober 2005 20:02 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
Ik vind het een heksen jacht...
Heb nog nooit gehoord dat mensen met een burka een aanslag hebben gepleegd.
Iets wat in de praktijk nog bijna nooit tot problemen heeft geleid, word extreem veel aandacht aan besteed
maar goed, dit soort acties doen het goed bij "het volk" en de verkeizingen komen er weer aan he
Misschien moet je ook slipjes gaan verbieden, het moet niet gekker worden hoor. Lekker vrij land, Nederland.quote:Op dinsdag 11 oktober 2005 09:00 schreef Megumi het volgende:
Alle religeuze symbolen dienen verboden te worden. En niet alleen de burka maar ook het dragen kruizen en dergelijke. In elk geval op openbare scholen en bij de overheid is mijn mening.
Jaren gevochten voor de vrijheid van de vrouw, nu moet ze modern zijn...quote:Op dinsdag 11 oktober 2005 23:25 schreef Suko het volgende:
Ben de discussie eigenlijk wel goed zat, hebben we jarenlang gevochten voor de vrijheid van de vrouw (ja, ook ik, ben al wat ouder), komen er een stel malloten die ons eeuwen willen terug voeren, en al helemaal met die balen stof die het straatbeeld (en mijn vrouwzijn) verpesten! Respecteer de verdiende vrijheid die wij hier genieten, verstop je maar thuis in al die lappen. Sorry voor de woordkeuze, maar 'k wordt er al bozer om. Dit is dan mijn laatste bijdrage wat dit betreft, het is n.l. héél slecht voor m'n bloeddruk.![]()
Hmmm, ik kan me haar gevoel voorstellen.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 09:35 schreef erodome het volgende:
[..]
Jaren gevochten voor de vrijheid van de vrouw, nu moet ze modern zijn...
Ja heel logisch, helowwwwwwwwowwwwwwww, vrijheid betekend vrij zijn in je keuze, welke keuze je ook wil maken, niet dat je perse zo en zo moet zijn omdat andere vrouwen hebben bepaald dat dat vrijheid is.
Jij voelt je aangetast in je vrouw zijn door de keuze van een andere vrouw????
Raak je ook zo overstuur van iemand die klederdracht draagt?
Ben ik het helemaal mee eens. Het is een schijnvrijheid.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:15 schreef erodome het volgende:
-knip-
Omdat integratie momenteel een belangrijk vraagstuk is, is de burka een probleem. Als die paar Moslima's die een burka dragen de apartheid in stand willen houden... tjsa, dan kunnen zij volgens mij beter verhuizen naar een land waar het dragen van een dergelijk kledingstuk een volkomen geaccepteerd verschijnsel is.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:31 schreef erodome het volgende:
En die burqa's hobbelen al 30 jaar rond, waarom is het NU ineens een probleem?
Dit is wat je je moet bedenken, waarom is iets wat al ruim 30 jaar voorkomt zonder enig probleem nu ineens wel een probleem?
Intergratie of assimilatie???????quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:35 schreef ScienceFriction het volgende:
[..]
Omdat integratie momenteel een belangrijk vraagstuk is, is de burka een probleem. Als die paar Moslima's die een burka dragen de apartheid in stand willen houden... tjsa, dan kunnen zij volgens mij beter verhuizen naar een land waar het dragen van een dergelijk kledingstuk een volkomen geaccepteerd verschijnsel is.
Het beste uit 2 werelden werkt niet als je in 1 wereld leeft: de Nederlandse wereld. Het houdt de apartheid in stand. Wat is er nou zo erg aan je aanpassen aan een land waar je woont? Wat is er zo erg aan gebruiken overnemen van een land als je er wilt gaan wonen?quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:39 schreef erodome het volgende:
[..]
Intergratie of assimilatie???????
Is nogal een verschil....
Ze willen niet in die landen wonen, ze willen vrij zijn, vrij om te zijn wie hun willen zijn, met burqa, met nederlandse vrijheid, het beste uit 2 werelden voor hen.
Omdat het dus iets van de laatste tijd is. De laatste 5 jaar ofzo.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:31 schreef erodome het volgende:
Maar die vrouwen kiezen er meestal echt zelf voor en zouden zich echt heel naar voelen zonder dat ding, dat meen ik bloedserieus, je maakt die vrouwen doodongelukkig door ze dat ding af te pakken, ook al hebben ze een man die het zelfs best zou vinden als ze in hun blote kont op straat gingen bij wijze van spreken.
En die burqa's hobbelen al 30 jaar rond, waarom is het NU ineens een probleem?
Dit is wat je je moet bedenken, waarom is iets wat al ruim 30 jaar voorkomt zonder enig probleem nu ineens wel een probleem?
Burqa dragende vrouwen weten dat het beperkingen heeft, accepteren dat, zullen niet brullen dat ze veel banen niet kunnen krijgen daardoor, weten dat het niet wenselijk is zoiets te dragen op school of op het vliegveld, passen zich dan ook aan zover ze kunnen.
Er zijn geen problemen met burqa dragende vrouwen, het is problemen maken, mensen in een hoek zetten, totaal onnodig.
Dus nogmaals de vraag, waarom is het NU ineens een probleem?
Aanpassen is iets anders dan assimileren. Chinezen passen zich aan en behouden hun eigen cultuur. Geen last van maar ook geen assimilatie. Het kan dus wel. Zolang het een ander geen last bezorgt en binnen de mensenrechten blijft (vrouwenbesnijdenis, uithuwelijking) heb ik er geen probleem mee.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:51 schreef ScienceFriction het volgende:
[..]
Het beste uit 2 werelden werkt niet als je in 1 wereld leeft: de Nederlandse wereld. Het houdt de apartheid in stand. Wat is er nou zo erg aan je aanpassen aan een land waar je woont? Wat is er zo erg aan gebruiken overnemen van een land als je er wilt gaan wonen?
Krampachtig vasthouden aan je "cultuur" in een land waar een andere dominante cultuur heerst bevordert integratie niet echt. Op manier hoor je niet echt bij de samenleving. Mijn vraag is dan nog waarom je toch zo graag hier wilt wonen als er landen genoeg zijn waar jouw cultuur een dominant verschijnsel is.
Wie verhuist past zich aan. Simpel zat.
Zoiets moet de gemeente Utrecht ook gedacht hebben.quote:Op woensdag 12 oktober 2005 10:32 schreef ScienceFriction het volgende:
ze moeten alleen niet denken dat ze een baan gaan krijgen op die manier (als dat is wat ze willen natuurlijk).
quote:Utrecht: geen burka tijdens sollicitatie
UTRECHT - De gemeente Utrecht eist dat vrouwen met een bijstandsuitkering afzien van het dragen van een burka, als dat het vinden van werk onmogelijk maakt. Doen ze dat niet, dan zal hen een sanctie opgelegd worden. Een woordvoerster stelde dinsdag dat de Domstad de eerste gemeente is die sancties op het dragen van een burka heeft afgekondigd.
Directe aanleiding voor de maatregel waren twee islamitische vrouwen, die de sociale dienst onlangs lieten weten dat ze principieel zouden weigeren hun burka af te doen tijdens een sollicitatiegesprek. Ook het alternatief, een niet-gelaatsbedekkende hoofddoek, wezen ze van de hand. Het ging volgens de woordvoerster om goed geïntegreerde en in beginsel goed bemiddelbare vrouwen.
Utrecht beroept zich met de sancties op de Wet Werk en Bijstand, die eist dat iemand in de bijstand geen dingen doet die het werken bemoeilijken of onmogelijk maken. Dat botst niet met het grondrecht om op je eigen manier je geloof te beleven en daaraan uitdrukking te geven, aldus de gemeente. Het verbindt echter wel consequenties aan die keuze vanwege de aan de bijstand verbonden verplichtingen.
Verder stelt de gemeente dat de sancties ook in lijn zijn met uitspraken van de Commissie Gelijke Behandeling. Die stelde meer dan eens werkgevers in het gelijk die medewerkers hadden verboden een burka te dragen, aldus de gemeente Utrecht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |