Mogelijk aan het muteren naar een dodelijke pandemie ?? Ik ben (net als jij) geen viroloog, maar waarom zou dat niet kunnen gebeuren met een een gewoon griepvirusje ?quote:Op vrijdag 13 januari 2006 10:15 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Of je leest je in en komt tot de ontdekking dat het virus mogelijk aan het muteren is naar een zeer dodelijke pandemie waarbij miljoenen (extra) om het leven kunnen komen. Daarom dus de heisa.
Precies!quote:Op dinsdag 17 januari 2006 09:39 schreef bloebert het volgende:
Mogelijk aan het muteren naar een dodelijke pandemie ?? Ik ben (net als jij) geen viroloog, maar waarom zou dat niet kunnen gebeuren met een een gewoon griepvirusje ?
De meest dodelijke uitbraken in de laatste 100 jaar werden telkens door een vogelgriep veroorzaakt.quote:Op dinsdag 17 januari 2006 09:39 schreef bloebert het volgende:
[..]
Mogelijk aan het muteren naar een dodelijke pandemie ?? Ik ben (net als jij) geen viroloog, maar waarom zou dat niet kunnen gebeuren met een een gewoon griepvirusje ?
Daar hebben we het nu niet over. Het gaat nu om de H5N1 variant waar wél mensen aan overleden zijn en die in 2/3 jr min of meer gemuteerd (Jaja zoals alle virussen dat weleens doen) is en nog niet verdwenen is en waarschijnlijk ook nooit helemaal zal verdwijnen.quote:Op dinsdag 17 januari 2006 09:39 schreef bloebert het volgende:
[..]
Mogelijk aan het muteren naar een dodelijke pandemie ?? Ik ben (net als jij) geen viroloog, maar waarom zou dat niet kunnen gebeuren met een een gewoon griepvirusje ?
quote:Op dinsdag 17 januari 2006 17:44 schreef the_jasper het volgende:
Ik las het bericht op de frontpage over H5N1
'40.000 doden in Nederland bij pandemie'
ten eerste lijken me het wat weinig want niemand (!) heeft hier antilichamen voor want deze variant is nog nooit voor gekomen en lijkt ook nergens op. Maargoed.
Maar wat me echt op viel was dat veel mensen riepen dat we zo van de vergrijzing afkwamen.
Maar bij eerdere influenza's en vooral de spaanse griep gingen erg veel jongeren dood
Hun afweersysteem reageerde te sterk waardoor hun longen kapot gingen en ze verdronken in hun eigen slijm. Verder is het zo dat scholen de ultieme plaats is voor een virus om te verspreiden.
Ik vraag me echt af hoe klaar we voor zoiets zijn.
En waarom enten ze geen jongeren in als ze dit zien aankomen? (nu ouderen en mensen met een zwakke gezondheid)
quote:Op dinsdag 17 januari 2006 17:53 schreef DionysuZ het volgende:
Of je besmet wordt en of je eraan overlijdt zijn 2 verschillende dingen.
waarmee inenten?
quote:Op dinsdag 17 januari 2006 17:53 schreef Tefton het volgende:
dan hebben ze over 60 jaar in ieder geval minder last van vergrijzing??
quote:Op dinsdag 17 januari 2006 17:56 schreef the_jasper het volgende:
hehe
soort van omgekeerde baby boomers
het gevolg is wel dat je erna weer een geboortegolf krijgt
@ DionysuZ
Je kan binnen een maand een serum maken (met testen duurt langer), als mensen een diagnose hebben dan geef je hun een shot. Je hoeft dus niet het virus af te zwakken. Alleen 1 antistof vinden en dan vermeerderen
quote:Op dinsdag 17 januari 2006 17:56 schreef the_jasper het volgende:
hehe
soort van omgekeerde baby boomers
het gevolg is wel dat je erna weer een geboortegolf krijgt
@ DionysuZ
Je kan binnen een maand een serum maken (met testen duurt langer), als mensen een diagnose hebben dan geef je hun een shot. Je hoeft dus niet het virus af te zwakken. Alleen 1 antistof vinden en dan vermeerderen
Goeie vraag.quote:Op dinsdag 17 januari 2006 19:35 schreef Brunette het volgende:
Stel je, je krijgt H5N1 en je overleeft het. Ben je dan immuun voor de ziekte doordat je lichaam daar antilichaampjes tegen heeft gemaakt?
quote:
Je bent dan immuun zover ik weet, maar een volgende griep hoeft maar een inie-mini-beetje gemuteerd te zijn, en je bent er weer vatbaar voor. Zo is iedere keer dat jij verkouden bent een nieuwe variant waar je nog niet immuun voor was. Twee keer dezelfde krijgen kan niet. Dit is trouwens van de middelbare school. Ik zal eens kijken of ik bronnen kan vinden.quote:Op dinsdag 17 januari 2006 19:35 schreef Brunette het volgende:
Stel je, je krijgt H5N1 en je overleeft het. Ben je dan immuun voor de ziekte doordat je lichaam daar antilichaampjes tegen heeft gemaakt?
Je hoeft geen bronnen te zoeken hoor, want dat weet ik ook van biologie, ANW enzoquote:Op dinsdag 17 januari 2006 20:05 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Je bent dan immuun zover ik weet, maar een volgende griep hoeft maar een inie-mini-beetje gemuteerd te zijn, en je bent er weer vatbaar voor. Zo is iedere keer dat jij verkouden bent een nieuwe variant waar je nog niet immuun voor was. Twee keer dezelfde krijgen kan niet. Dit is trouwens van de middelbare school. Ik zal eens kijken of ik bronnen kan vinden.
dat is ook zo ja.:P is mijn biologie toch nog ergens goed voorquote:Op dinsdag 17 januari 2006 20:07 schreef Brunette het volgende:
[..]
Je hoeft geen bronnen te zoeken hoor, want dat weet ik ook van biologie, ANW enzo![]()
Maar één antistof hebben is beter dan géén antistof hebben, hoe vaak het virus zich ook muteert![]()
nee als tie muteert is het geen vogelgriep meer iddquote:Op dinsdag 17 januari 2006 20:36 schreef dewaal het volgende:
maar nogmaals zover zal het NIET gaan komen met de vogelgriep dus iedereen voor niets in paniek!
bonuspunten verdiendquote:Op dinsdag 17 januari 2006 23:23 schreef Re het volgende:
[..]
nee als tie muteert is het geen vogelgriep meer idd
Precies. Ik vind dat net zoiets als berekenen hoeveel doden er in Nederland gaan vallen als er ineens een tsunami uit de Noordzee komt. Of hoeveel doden er gaan vallen in Nederland als er een komeet met een doorsnede van 1Km inslaat in de provincie Friesland.quote:Op woensdag 18 januari 2006 14:42 schreef MissHobje het volgende:
Het zijn iedergeval geen fijne voorruitzichten.. en wat ik al helemaal niet begrijp.. dat ze ineens ontzettend gaan rondstrooien met berichten dat er zoveel mensen kunnen dood gaan etc..
Hoe bedoel je paniek zaaierij..
Het greep me uiteraard even aan.. maar kom op zeg.. er is nog geen zekerheid voor de deze ellende..
Ja het zou kunnen gebeuren.. nou dat zien we dan wel weer.
Dan gaan er meer koeien dan mensen doodquote:Op woensdag 18 januari 2006 15:07 schreef P-Style het volgende:
[..]
Precies. Ik vind dat net zoiets als berekenen hoeveel doden er in Nederland gaan vallen als er ineens een tsunami uit de Noordzee komt. Of hoeveel doden er gaan vallen in Nederland als er een komeet met een doorsnede van 1Km inslaat in de provincie Friesland.
niks aan het handje... zeggen ze weer.quote:Op zondag 22 januari 2006 22:05 schreef Eb het volgende:
Nu ook in Frankrijk
Française mogelijk besmet met vogelgriep
(off-topic post) Ben ik niet zeker van.quote:Op donderdag 19 januari 2006 20:12 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Dan gaan er meer koeien dan mensen dood![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |