Juist.quote:Op maandag 3 oktober 2005 11:11 schreef belusting het volgende:
[..]
lekker relevant allemaal, die crimistatistiekjes
ging over armoede voor zover ik me kan herinneren
quote:Sociale situatie
De inkomensverschillen in de VS tussen arm en rijk zijn de afgelopen jaren verder toegenomen. Ten opzichte van 1998 daalde de armoede voor alle bevolkingsgroepen en ook de armoedecijfers voor kinderen gaven een daling te zien vergeleken met 1998. Desondanks leefden in 2000 31,1 miljoen Amerikanen ofwel 11,3 % van de Amerikaanse bevolking onder de armoedegrens. Vooral onder de niet-blanke bevolking is de armoede groot.
FF gegoogled.quote:Armoede ziet er in Nederland een stuk minder schrijnend uit dan ons traditionele beeld van graatmagere kinderen met oedeembuikjes in Afrika. Omdat armoede in Nederland ook minder zichtbaar is, wordt er relatief weinig onderzoek gedaan naar arme Nederlanders. Toch leeft volgens een ruwe schatting ruim 11 procent van de huishoudens onder de armoedegrens. Dat is een stijging van maar liefst 1 procent vergeleken met twee jaar daarvoor. De exacte cijfers worden pas in het najaar gepubliceerd in de tweejaarlijkse Armoedemonitor van het Sociaal Cultureel Planbureau.
nee die van de sotoquote:Op maandag 3 oktober 2005 09:17 schreef Reya het volgende:
[..]
Dat is - in het kort - jouw verklaring voor de armoede in de Derde Wereld?![]()
De soto vergeet één factor, die mijns inziens cruciaal is. (Ja, ik heb 'm ook gelezen.)quote:
Een belangrijke bijdrage in de groei van de nederlandse economie na WO2 komt van (de verkoop van) de gasvoorraden.quote:Op maandag 3 oktober 2005 22:45 schreef McCarthy het volgende:
wat hebben die grondstoffen er mee te maken? Nederland/denemarken/NieuwZeeland/Ierland/Singapore noem maar op hebben niet eens grondstoffen.
Zwitserland exporteert energie, en alles waar quartz in verwerkt zit, dat ze daar winnen: electronica.quote:Op maandag 3 oktober 2005 23:20 schreef McCarthy het volgende:
zwitserland bulkt ook van het gas ja, net als denemarken en finland
Maar tot nu toe is niemand er nog in geslaagd om te vertellen wanneer we in nederland iemand tot de amroede grens rekenen, en wanneer dat in de VS plaatsvindt.quote:
Je bewijst mijn punt juist.quote:Op dinsdag 4 oktober 2005 12:48 schreef McCarthy het volgende:
koromt: elk land heeft wel iets van grondstoffen
de finnen hebben hout, de ieren hebben ook quartz
En jij laat je wel gruwelijk kennen door dit soort opmerkingen te maken.quote:floripas, je geeft jezelf steeds meer bloot, een half geinformeerd idealistisch vrouwtje die denkt wel eventjes te zeggen hoe het er aan toe moet gaan.
dat is natuurlijk onderdeel van het plan.quote:Op dinsdag 4 oktober 2005 22:31 schreef staalltje het volgende:
Met alleen eigendomsrechten hef je nog niet armoede op of zorg je voor een goed werkende kapitalistische economie. Zonder daadwerkelijke bescherming van die eigendomsrechten, de aanwezigheid van banken die de eigendomsrechten accepteren of de mogelijkheid daarin te handelen (direct of indirect) heb je er op korte termijn weinig aan (voor armoedebestrijding in de diverse landen).
alles dat goed uitkomt is natuurlijk onderdeel van het planquote:Op dinsdag 4 oktober 2005 22:34 schreef McCarthy het volgende:
[..]
dat is natuurlijk onderdeel van het plan.![]()
Pot, ketel, zwartquote:Op dinsdag 4 oktober 2005 22:00 schreef McCarthy het volgende:
je kletst gewoon uit je nek, en niet alleen in dit topic
Oei, is die ton met argumenten alweer geheel leeg? Schud 'm nog even, misschien valt er nog wel eentje uit.quote:Op dinsdag 4 oktober 2005 22:00 schreef McCarthy het volgende:
je kletst gewoon uit je nek, en niet alleen in dit topic
dat hebben ze ookquote:Op donderdag 6 oktober 2005 16:54 schreef Floripas het volgende:
[..]
Oei, is die ton met argumenten alweer geheel leeg? Schud 'm nog even, misschien valt er nog wel eentje uit.
Ben je niet met mij van mening dat arme landen zeggenschap zouden moeten hebben over hun eigen natuurlijke bronnen?
De landen van de OPEC die er echt wat over te zeggen hebben, de Arabische emiraten, Koeweit, enzovoorts, zijn ook bepaald niet arm. Irak, dat er geen zeggenschap meer over heeft, en Kenia, ik noem maar wat, zijn straatarm: hun hulpbronnen worden leeggezogen door buitenlandse bedrijven.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 22:18 schreef McCarthy het volgende:
[..]
dat hebben ze ook![]()
ik noem een OPEC
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |