quote:Op vrijdag 30 september 2005 18:22 schreef Dennisskyscrapers het volgende:
Hoe zit het met de huurtoeslag dan? is het zo dat je nu je inkomsten voor 2006 moet doorgeven, en dat je dan vanaf 1 januari 2006 toeslag krijgt, en als er begin 2007 blijkt dat je meer verdient hebt dan wat je hebt aangegeven dat je terug mag dokke?
Dat zullen ze in ieder geval niet meer gebruiken voor de huurtoelsag, maar misschien nog wel voor je belastingaangifte?quote:Wat gebeurt er dan met je verzamelinkomen over heel 2005? gaan ze dat niet meer gebruiken of zo? ik snap er niets meer van![]()
Ja, dat klopt. En voor de zorgtoeslag geldt dat ook. Begin 2007, als je inkomen over 2006 vaststaat, wordt ook daar afgerekend.quote:Op vrijdag 30 september 2005 18:22 schreef Dennisskyscrapers het volgende:
Hoe zit het met de huurtoeslag dan? is het zo dat je nu je inkomsten voor 2006 moet doorgeven, en dat je dan vanaf 1 januari 2006 toeslag krijgt, en als er begin 2007 blijkt dat je meer verdient hebt dan wat je hebt aangegeven dat je terug mag dokke?
jaja niets wordt ongeschonden gelaten om de gemeenteraadsverkiezing van 2006 binnen te halen, tevreden burgers zijn immers sneller geneigd de zittende partijen te herkiezen. de rekening kan in 2007 wel eens zuur betaald worden en veel chaos geven. een fiscaal truucje, andere woorden heb ik er niet voor. ...om de kiezers te paaien .quote:Op vrijdag 30 september 2005 18:22 schreef Dennisskyscrapers het volgende:
Hoe zit het met de huurtoeslag dan? is het zo dat je nu je inkomsten voor 2006 moet doorgeven, en dat je dan vanaf 1 januari 2006 toeslag krijgt, en als er begin 2007 blijkt dat je meer verdient hebt dan wat je hebt aangegeven dat je terug mag dokke?
quote:Op zondag 2 oktober 2005 20:36 schreef bbstreams het volgende:
[..]
jaja niets wordt ongeschonden gelaten om de gemeenteraadsverkiezing van 2006 binnen te halen, tevreden burgers zijn immers sneller geneigd de zittende partijen te herkiezen. de rekening kan in 2007 wel eens zuur betaald worden en veel chaos geven. een fiscaal truucje, andere woorden heb ik er niet voor. ...om de kiezers te paaien .
Mensen hebben al-tijd wat te zeiken (ja, zeiken, anders kan ik het niet noemen) over vernieuwende zaken.quote:Op zondag 2 oktober 2005 21:13 schreef freako het volgende:
[..]. Het zou wat zijn als er naderhand niet eens gecontroleerd wordt of het opgegeven inkomen wel klopt. Anders vult iedereen "0" in bij zijn inkomen. Krijgt heel Nederland de maximale zorgtoeslag. Het werkt overigens ook andersom. Als blijkt dat je inkomen over 2006 lager is dan je geschat hebt, krijg je alsnog de toeslag waar je recht op hebt.
Oh ja, dat is eigenlijk precies hetzelfde. Nu realiseer ik me dat pas.quote:Op maandag 3 oktober 2005 00:41 schreef Five_Horizons het volgende:
Over voorlopige teruggaaf (wat dit, net als zorgtoeslag feitelijk is) hoor je zo goed als niemand.
Het is in mijn geval best vervelend. Ik ben recent samen gaan wonen. Ik studeer zelf nog, maar mijn vriendin heeft een inkomen. Dit jaar ga ik afstuderen, dus ik heb als het goed is gedurende een korte periode (ca. 5 maanden) een baan. Aangezien mijn beroepsgroep erg gewild is (het starterssalaris zit al jaren stug in de top5 van hoogste starterssalarissen), ga ik ook nog best aardig verdienen. Dit gaat ervoor zorgen dat wij samen boven de inkomensgrens uitkomen. Dat is op zich niet erg, ware het niet dat wij, gezien de redelijk hoge huur die wij hebben (er was niets anders te vinden bij de woningstichting, met mijn inschrijfduur, op het moment dat wij het nodig hadden), het eerste half jaar wel degelijk een toeslag nodig hebben om te overleven.quote:Op maandag 3 oktober 2005 00:41 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Mensen hebben al-tijd wat te zeiken (ja, zeiken, anders kan ik het niet noemen) over vernieuwende zaken.
3quote:Op maandag 3 oktober 2005 03:02 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Wat ik niet snap is dat er nu 3 aparte toeslagen moeten zijn. Waarom niet 1 toeslag?
Jazekers, drie.quote:Op maandag 3 oktober 2005 09:35 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
3
Huurtoeslag is o.a. afhankelijk van de hoogte van je huur, je zorgtoeslag niet.
Ja, waarom dan niet 1 vlaktaksquote:Op maandag 3 oktober 2005 10:21 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Jazekers, drie.Zorgtoeslag, huurtoeslag en kinderopvangtoeslag. Alle drie doen hetzelfde, nl. financieel vergoeden a.d.h.v. een aantal variabelen. Waarom dus niet 1 formulier en 1 toeslag? Lijkt me makkelijker.
Ik zou gewoon je inkomen wat laag schatten. Ik vind het sowieso wat tricky om er al direct van uit te gaan dat je zowat direct een baan vindt, zeker als het voor jou om relatief flink wat geld gaat. Wat nou als het een maand of 3-4 langer duurt. Je zegt het zelf ook al: als het goed is. En als je dan uiteindelijk een baan hebt, weet je ook zo'n beetje wat je belastbaar inkomen wordt over 2006. Dan kun je dat doorgeven aan de Belastingdienst, zodat het voor de rest van 2006 al aangepast kan worden.quote:Op maandag 3 oktober 2005 03:12 schreef _o_ het volgende:
ik kan er nu dus voor kiezen om mijn toekomstige inkomen te verzwijgen en aan het eind van het jaar een "boete" te krijgen of het eerste half jaar op water en brood te leven. Ik geloof dat ik één van de weinige mensen ben die komend jaar net buiten de boot vallen.
Er gaat bij mij hier een alarmbelletje rinkelen. Op dat hele kleuteformulier werd nergens gevraagd naar de hoogte van je huur. Ik heb het 10x gedoublecheckt. Stond het er niet op dan?quote:Op maandag 3 oktober 2005 09:35 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
3
Huurtoeslag is o.a. afhankelijk van de hoogte van je huur, je zorgtoeslag niet.
klopt het zijn verschillende formulieren, echter via internet kun je op toeslagen.nl het programmatje downloaden, en die is wel 2in1. je verzend het dan met dezelfde belastingsaangifte pincode/digitale handtekening.quote:Op dat hele kleuteformulier werd nergens gevraagd naar de hoogte van je huur. I
Ja, volgens mij wel. Dus krijg je eind december 2 keer een bedrag gestort.quote:Op maandag 3 oktober 2005 15:45 schreef bbstreams het volgende:
zorgtoeslag krijg je voortaan vooraf (ergens in dec voor de maand januari, etc) geldt dit ook voor de huurtoeslag ? nu krijg je huursub pas aan het einde namelijk (25e jan voor de maand jan).
Ik heb een zorgtoeslag- en een huurtoeslagformulier ingevuld, Dus me dunkt dat ik ergens iets mis dan.quote:Op maandag 3 oktober 2005 15:40 schreef bbstreams het volgende:
[..]
klopt het zijn verschillende formulieren, echter via internet kun je op toeslagen.nl het programmatje downloaden, en die is wel 2in1. je verzend het dan met dezelfde belastingsaangifte pincode/digitale handtekening.
Psies, op het formulier van mijn "toeslagpartner" stond een schatting van ons beider inkomen, moet ik op mijn eigen formulier ineens een schatting geven.quote:trouwens ik had al lang een breed alles ingevuld, kreeg ik notabene een brief; ja sorry het blijkt dat we de huurstoeslag formulieren zijn vergeten mee te zenden hijbij alsnog....![]()
...was allang digitaal binnen.
en wat zorgelijk is dat sommige mensen gewoon jaarlijks grote verschillen hebben, achteraf berekenen vond ik juist handig. of krijg je voortaan je jaaropgaves ook begin het jaar (misschien wel zo slim) nu moet iedereen dus uit zijn duim een inkomen bedenken, wat het begin 2007 evenueel zou kunnen zijn![]()
Het gaat om 1 jan-31 dec en het gaat om je inkomen van 2006quote:Op donderdag 6 oktober 2005 23:25 schreef Dennisskyscrapers het volgende:
ff een domme vraag tussendoor,
Ik had dit jaar geen recht op huursubsidie omdat mijn verzamelinkomen net iets te hoog was, is het zo dat je nu vanaf 1 januari 2006, door dat nieuwe systeem wel weer huursubsidie(toeslag) krijgt?
vraag me dit af omdat het bij de huursubsidie het van 1 juli tot 1 juli het jaar erna ging, of krijg ik dan pas in juli 2006 huurtoeslag? of vanaf 1 januari? mijn inkomsten over 2006 zijn wel laag genoeg om huurtoeslag te krijgen.
quote:Huurtoeslag 2006
Is uw inkomen niet zo hoog en woont u in een huurhuis? Dan kunt u toch betaalbaar wonen. Als u in verhouding tot uw inkomen teveel geld kwijt bent aan huur, kunt u vanaf 2006 een toeslag van de Belastingdienst krijgen, de huurtoeslag. Deze toeslag wordt tot 1 januari 2006 nog als huursubsidie uitgevoerd door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM).
Verder zijn er nog enkele veranderingen in de regeling voor de huurtoeslag. De belangrijkste veranderingen zijn:
Uw huidige inkomen is van belang, niet meer uw inkomen van het voorgaande jaar. Dus: het bedrag dat u aan huurtoeslag gaat ontvangen in 2006, is gebaseerd op uw inkomen in 2006.
Het subsidiejaar loopt van 1 januari tot 1 januari. Vóór 2006 liep een subsidiejaar van 1 juli tot 1 juli.
Je moet het te verwachten inkomen van 2006 nemen.quote:Op dinsdag 25 oktober 2005 21:42 schreef minthy het volgende:
Ik ben ook bezig met het aanvragen van huurtoeslag. Er wordt gevraagd naar het verzamel-inkomen/belastbaar inkomen.
Nu heb ik onlangs een ib60-verklaring aangevraagd voor iets anders, over 2004. Kan ik hier het bedrag van overnemen? Of moet ik mijn huidige bruto-maandloon vermenigvuldigen met 12. (Of het netto-bedrag?)
Twijfels......![]()
Dat snap ik!quote:Op dinsdag 25 oktober 2005 21:50 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Je moet het te verwachten inkomen van 2006 nemen.
Bruto natuurlijk!quote:Op woensdag 26 oktober 2005 01:43 schreef minthy het volgende:
[..]
Dat snap ik!![]()
Ik wil graag weten of het dan om mijn bruto-of netto-inkomen gaat, daarna probeer ik er wel een schatting van te maken.
heb al moeite genoeg met mijn eigen, moet ik morgen nòg 2 mensen helpen met de formulieren voor de zorgtoeslag/schattingen maken![]()
Dank jequote:
kale huur?quote:een huur van ¤ 473,-
Dàn werkt het wel jah.... probeer het eens alleen voor jezelf. Als je geen partner heb dusquote:Op dinsdag 8 november 2005 16:21 schreef -Bubseltje- het volgende:
Die van ons
Ja, maar dan zou dat ook moeten gelden voor bijvoorbeeld de zorgtoeslag en indirekt ook de zorgpremie. En als je dat inkomensafhankelijk en traploos maakt dan betekend dat automatisch dat hogere inkomens meer moeten betalen. Als je dus enkele tonnen per jaar verdient gaat je dat veel kosten. En dat zijn dingen waar gerrit zalm 's nachts van wakker ligtquote:Op zaterdag 21 oktober 2006 04:09 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Ik blijf tegen het systeem van allerlei verschillende toeslagen. Je moet er steeds net onder een of ander inkomen voor krijgen. Liever een dynamisch systeem waarbij alles ineens is meegenomen en verrekend wordt door de belastingdienst, wat positief of negatief kan uitvallen.
Dan moet je vriend dus 23 jaar of ouder zijn. Houd die huurgrenzen wel in de gaten, anders ben je zuur.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 19:07 schreef heaven7 het volgende:
Ja, hij heeft zn jaren allemaal op.
Huurhuisje zal zo tussen de 400 en 500 worden..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |