FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Als uitzendkracht word je misbruikt en niet gewaardeerd
Tomatenboermaandag 12 september 2005 @ 22:38
.............. Natuurlijk gaat dit niet op voor álle gevallen, maar ik heb het idee dat dit toch echt bij 7 van de 10 uitzendkrachten zo gaat.

Nu even mijn verhaal, en hoe ik bij mijn mening kom.

Ik ben dus sinds maart 2005 werkeloos. Was daarvoor werkzaam als ambtenaar, notabene bij de Sociale Dienst. Maar vanwege een reorganisatie moest ik daar helaas weg, en kon ik zelf aankloppen voor een uitkering, en had geen recht op ww, want voldeed niet aan de referte-eis.

Ik uiteraard hard op zoek naar werk, en was vol goede moed, had zeker het idee dat ik wel eventjes binnen 2 maanden oid. weer gewoon een full time baan zou hebben.
Dit viel dus erg tegen, van de tig sollicitatiebrieven die ik heb geschreven krijg je vaak nog niet eens een ontvangstbevestiging terug!

Noodgedwongen dus bij meerdere uitzendbureau's aangeklopt, alhoewel ik van te voren al niet zo'n liefhebber was van het fenomeen uitzendbureau, omdat je dan wel erg afhankelijk wordt, je moet alles aanpakken, en bij het minste of geringste lig je buiten.

Wat mij ten eerste al erg tegenviel is dat veel uitzendbureau's mij niet eens wilden inschrijven, omdat ik volgens hen niet genoeg werkervaring had (had verspreid over 2 jaar, 10 maanden bij sociale dienst gewerkt, deels toen ik nog op school zat).

Bij de uitzendbureau's waar ik dan wél ingeschreven stond hoorde ik nooit iets van, ondanks dat ik iedere week weer een rondje uitzendbureau's deed.

Uiteindelijk heb ik in dat half jaar (iets meer zelfs) dat er tussen ontslag en nu inzit, 4 maanden gewerkt, via een uitzendbureau.

Het eerste baantje ging nog wel, was bij de Shell, en was eigenlijk best leuk, zeker in verhouding met wat ik nu heb.

Werk nu, simpelweg omdat ik wel moet, en geld nodig heb, bij een distributiebedrijf, maar hoe men daar met uitzendkrachten omgaat..........

Ik heb niet voor niets gekozen voor een opleiding in de administratieve richting, en heb dan ook 2 linkerhanden, maar ik werk tenminste, en doe mijn best er wat van te maken, veelal gaat het om het inpakken van hele grote voorwerpen, langer dan 2 meter, en ik ben nu eenmaal ietwat onhandig in sommige dingen, maar motivatie kan mij absoluut niet ontzegd worden, ook werk ik elke dag tenminste een uur over, om mee te helpen met opruimen etc. zodat iedereen wat eerder klaar is zodat ze naar huis kunnen.

Maar het enige dat ik, maar overigens ook andere uitzendkrachten kunnen krijgen, is een grote bek, niks is goed, altijd is er wel iets te zeuren, je wordt gewoon niet gewaardeerd.

Ik heb dus het idee dat dit bij veel uitzendkrachten zo gaat, de uitzendkrachten zijn vaak onervaren in het werk dat ze via het uitzendbureau doen, verdienen niet veel, maar moeten wel overal "ja en amen" op zeggen ander sta je zó op straat (echt een groot nadeel van werken via een uitzendbureau). I.t.t. nog een beetje waardering wordt je misbruikt voor alle vieze of zware rotklusjes, met als bonus een dosis kritiek die vaak niet eens opbouwend is.

Kortom; ik ben blij als ik weer een baan heb die bij me past, waarin je niet wordt onderbetaald en wordt gewaardeerd om wat je doet.

Sorry voor het lange verhaal overigens.
tjeez3maandag 12 september 2005 @ 22:55
ben zelf ook werkzaam voor 2 uitzendbureaus (geen problemen mee) het voordeel is dat het makkelijker is om naar werk te zoeken en te kunnen zeggen dat je momenteel werkzaam bent als uitzendkracht (geeft aan dat je gemotiveerd bent).Zou zeggen nog even tandjes opelkaar en net doen alsof je gek bent, uiteindelijk is alle moeite niet voor niets! succes verder.
SadKingBillymaandag 12 september 2005 @ 22:56
Tsja. welkom in de lange rij slachtoffers van dit "fijne" kabinet.. Met een flinke voorzet van de afgelopen paarse kabinetten trouwens.

Hier idem dito, als ze niemand anders kunnen vinden mag je gelijk komen opdraven, als je niet meer nodig bent heeft het uitzendbureau totaal geen interesse meer in je want er valt niets meer aan je te verdienen. Dat is het probleem natuurlijk ook, voor ieder baantje zijn wel 50 of meer mensen dus keus genoeg en de zeikerds of verkeerde koppen of whatever kunnen gewoon oprotten.

Ik denk dat je op het moment nog het beste voor de staat kunt werken, bij voorkeur als minister, als je fouten maakt hoef je alleen sorry te zeggen, hoeveel miljoenen je fout ook gekost heeft, gouden pensioen, leuke nevenactiviteiten en je kunt je eigen salaris bepalen terwijl je je grootheidswaan goed kunt uitleven op het volk dat je "vertegenwoodigt", of bij een uitzendbureau..
Bill_Emaandag 12 september 2005 @ 22:58
welk uitzend buro en welke stad? ik heb namelijk meestal goede ervaringen met uitzendburo's
beestjuhmaandag 12 september 2005 @ 23:01
Je mag werken, en hard ook, want collega's die een contract hebben zullen het niet doen, zij zijn per slot van rekening binnen. Je wordt onderbetaald en men verwacht tóch van je dat je altijd collegiaal bent, we weten best wat dat betekent. Overuren, en kutklusjes doen voor een ander. Mocht je er wat van zeggen, of is men je om wat voor reden dan ook beu, sta je zonder pardon op straat, heb je geen enkel recht op wat dan ook.

Ik vond het ook niet leuk dus.

*jaarcontract gekregen heeft*

ik ben overigens nog niet van het uitzendbureau af want nadat ik me ruim een half jaar door ze uit heb laten buiten, verwachten ze ook nog es dat ik ze ¤100 terug betaal. Wat ik vriendelijk doch duidelijk heb veroordeeld. hoor ik vast nog wel eens van
Ronaldmaandag 12 september 2005 @ 23:02
Misschien kun je wat vinden in een call center tijdelijk, het inbound werk is vaak wel redelijk te doen en het is redelijk makkelijk om dat soort werk te vinden via een uitzendbureau

Lijkt me voor jou in ieder geval beter dan met wat ruwe magazijn figuren zware voorwerpen inpakken in een stoffig magazijn
SadKingBillymaandag 12 september 2005 @ 23:08
Beestjuh, waar moest je die 100 euro voor terug betalen dan, normaal gesproken worden eventuele achterstanden ofzo toch op tijd verrekend, of heb je soms kleding ofzo van ze gehad?
Vaag zeg
briana_muirinnmaandag 12 september 2005 @ 23:10
Tegenwoordig 'bof' je dan nog als uitzendkracht dat de uitzendtijd van een half jaar (voordat ze je een contract aan moeten bieden) verlengd is naar anderhalf jaar, dan anderhalf jaar detacheren en na die drie jaar word je eruitgegooid, maakt niet uit hoe goed je in je werk bent, hoe hard/gedreven/nauwkeurig/enz ook. Het uitzendbureau zal je geen contract aan willen bieden, dus hebben ze twee maanden echt geen werk voor je ( de tijd die nodig is om je opgebouwde 'rechten'=contract ed) en daarna willen ze je ineens dolgraag terug want nu hebben ze toch een mooi baantje voor je!!

Zolang het opleiden van een nieuwe werknemer minder kost dan het huren van een uitzendkracht over die drie jaar vlieg je er na drie jaar uit, ook al ben je nog zo goed. Je kunt nu tenminste als uitzendkracht ook aan een soort spaarloonregelingachtig iets deelnemen, maakt niet uit bij welk uitzendbureau maar je kunt je regeling meenemen en bij het volgende uitzendbureau gewoon verder sparen.

Vaste banen zijn tegenwoordig heel schaars, maar uitzendbaantjes (hoe klote ook) heb ik altijd wel kunnen vinden.
nikkymaandag 12 september 2005 @ 23:14
Ik werk tegenwoordig voor een uitzenbureau.

Het verdiend goed, leuke collega's, leuk werk en wordt zeker niet ondergewaardeerd. .
Er zit zelfs toekomst in.

Ik ben dan waarschijnlijk een bofkont met zo'n leuke baan. .

En hoevaker ik vraag om te blijven werken omdat het druk is des te meer uren dat ik krijg
Woffelmaandag 12 september 2005 @ 23:20
Ik loop sinds afgelopen week stage bij een uitzendbureau. Nu al van alles meegemaakt en ben blij dat ik aan de goede kant van de tafel zit Want wat loopt er toch dom volk rond in NL, onvoorstelbaar.

Mensen niet inschrijven gebeurt overigens wel vaker, als je van tevoren al weet dat het niks wordt kan je je kostbare tijd wel beter besteden.

Het is overigens word je, zonder t dus
Tomatenboermaandag 12 september 2005 @ 23:26
het nadeel is alleen dat men er voor het gemak altijd maar vanuit gaat dat je achterlijk of dom bent, je werkt immers niet voor niets voor een uitzendbureau......

Nu liggen mijn kwaliteiten duidelijk niet op vlak van fysiek zwaar werk, en ben ook niet afgestudeerd op efficiënt inpakken (kom, ik doe het pas 2 weken ), maar men lijkt wel het idee te hebben van "hoe heeft die gozer ooit bij de Sociale Dienst kunnen werken" - maar het is gewoon dat ik nog geen ander administratief werk heb kunnen vinden, en dat mijn kwaliteiten dus op een ander gebied liggen dat dat bij menig uitzendbaantje van je verlangd word.

Niet dat niets lukt hoor, doe hard mijn best om er wat van te maken, en 9 van de 10 dingen gaan gewoon goed, alleen heb ik een soort "mr Bean achtige" uitstraling als ik met grote voorwerpen aan de slag ga
Ze hebben me overigens in eerste instantie aangenomen om de voorraad te inventariseren, kortom de hele dag met een pen en een lijst checken of alle artikelen op de juiste hoeveelheid aanwezig zijn en evt. artikelen die tekort zijn bestellen en wijzigingen in de computer invoeren etc., alleen tot nog toe heb ik dat slechts een paar dagen mogen doen.

Over domme uitzendkrachten gesproken: ik zag laatst ook een uitzendkracht die zich druk maakte over een uitbetaling van ¤ 17,- die een dag later gestort zou worden

[ Bericht 13% gewijzigd door Tomatenboer op 12-09-2005 23:34:39 ]
beestjuhmaandag 12 september 2005 @ 23:32
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:08 schreef SadKingBilly het volgende:
Beestjuh, waar moest je die 100 euro voor terug betalen dan, normaal gesproken worden eventuele achterstanden ofzo toch op tijd verrekend, of heb je soms kleding ofzo van ze gehad?
Vaag zeg
Ik heb helemaal niks van ze gehad / teveel gekregen.

Het gaat om mijn laatste week, waarin zij claimen dat ik niet heb gewerkt en dus anderhalve dag teveel heb gekregen wat ik terug moet betalen. Dat ik twee dagen heb gewerkt en dus eigenlijk nog 50 euro van ze tegoed heb ligt dichter bij de waarheid. Ik ga echter niet meer zeiken om zoiets, wat zij dus wel doen, ruim twee maanden nadat ik uit dienst ben getreden. Huilies
DaDemoManmaandag 12 september 2005 @ 23:32
Ik heb altijd een hekel aan uitzendkrachten. Beul ze altijd af door bijvoorbeeld een zware UPS boven in de patchkast te laten hangen. In hun eentje dan he.

Werkschuw volk
nikkydinsdag 13 september 2005 @ 00:22
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:26 schreef Tomatenboer het volgende:
het nadeel is alleen dat men er voor het gemak altijd maar vanuit gaat dat je achterlijk of dom bent, je werkt immers niet voor niets voor een uitzendbureau......
Dat is lang niet altijd zo . Tuurlijk zijn er baantjes waarvan je denkt.. tja .
Maar er zijn zat leuke banen .
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:32 schreef DaDemoMan het volgende:
Ik heb altijd een hekel aan uitzendkrachten. Beul ze altijd af door bijvoorbeeld een zware UPS boven in de patchkast te laten hangen. In hun eentje dan he.

Werkschuw volk
Opmerking van niets natuurlijk. Voel je je ook stoer als je dat doet? En voel je je ook beter dan die persoon?
Dit soort mensen als DaDemoMan heb ik nou een hekel. Doen alsof je beter bent dan een ander en je daar ook naar gedragen. Arrogantie ten top!
cora4034dinsdag 13 september 2005 @ 08:42
quote:
Op dinsdag 13 september 2005 00:22 schreef nikky het volgende:

[..]


Opmerking van niets natuurlijk. Voel je je ook stoer als je dat doet? En voel je je ook beter dan die persoon?
Dit soort mensen als DaDemoMan heb ik nou een hekel. Doen alsof je beter bent dan een ander en je daar ook naar gedragen. Arrogantie ten top!
Ach er komt een moment dat hij zelf weer als uitzendkracht aan de gang kan gaan en dan krijgt hij ongetwijfeld ook een leuke vast medewerker boven zich. Karma

Overginds werden in mijn bedrijf uitzendkrachten meer gewaardeerd dan de vaste medewerkers ook al deden ze geen fuck.
merry77dinsdag 13 september 2005 @ 08:52
En dan kunnen ze je aanklagen. Want dit is niet volgens de veilig werken arbo eisen.
Maar je wist zelf al dat je onzin uitkraamde.
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:32 schreef DaDemoMan het volgende:
Ik heb altijd een hekel aan uitzendkrachten. Beul ze altijd af door bijvoorbeeld een zware UPS boven in de patchkast te laten hangen. In hun eentje dan he.

Werkschuw volk
hollander172dinsdag 13 september 2005 @ 08:58
Uitzendkracht Wegwerpmedewerker.......

Helaas gaat het in de praktijk vaak zo.
cora4034dinsdag 13 september 2005 @ 09:01
Ook erg het uitzendbureau zelf. Brr stelletje uitzuigers.
PDOAdinsdag 13 september 2005 @ 11:26
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:26 schreef Tomatenboer het volgende:
Over domme uitzendkrachten gesproken: ik zag laatst ook een uitzendkracht die zich druk maakte over een uitbetaling van ¤ 17,- die een dag later gestort zou worden
En wat is daar zo dom aan dan?
Staartaapdinsdag 13 september 2005 @ 15:52
Toen ik eens het genoegen had met een uitzendkracht te mogen werken heb ik er een gedichtje over gemaakt:

De uitzendbranche

Hij werd onlangs gevangen..
Door het vangnet van de list..
Dat zonder moeite of problemen..
In een grote vijver vist..

Een vijver vol met mensen..
Zonder werk en zonder geld..
Die als slaven moeten werken..
En niet mee worden geteld..

Huizenhoog zijn daar winsten..
Die over ruggen wordt verdiend..
Het ten koste van, verrijken..
Waarvan men zich oeverloos bediend..

Hij pakt maar weer een briefje..
Want de week is opgelost..
Het brevet van onvermogen..
Gaat getekend op de post..
speedfreakssjdinsdag 13 september 2005 @ 18:18
quote:
Op maandag 12 september 2005 23:32 schreef DaDemoMan het volgende:
Ik heb altijd een hekel aan uitzendkrachten. Beul ze altijd af door bijvoorbeeld een zware UPS boven in de patchkast te laten hangen. In hun eentje dan he.

Werkschuw volk
Mooi, dan laat ik hem vallen en is het jouw schuld want jij helpt me niet.
weg UPS en weg serverkast want hij valt wel GOED natuurlijk hé
deedeeteedinsdag 13 september 2005 @ 18:40
Het verschilt soms per uitzendbureau hoe je behandelt word. maar er zijn idd zat werkgevers die een uitzendkracht in dienst nemen en die vervolgens uitgesproken beroerd behandelen. Dat is zonder meer waar
Ik hoorde afgelopen maandag nog van iemand die op de werkplek aan gekomen werd uitgescholden omdat hij dus niet de opleiding had die nodig was voor het werk, en 't uitzendbureau hield vol dat de werkgever niks over de betreffende opleiding had gezegd. Leuk sta je daar en wordt verrot gekafferd terwijl je er dus helemaal niks aan kan doen maaar gewoon * gestuurd * bent ......
-Angel-dinsdag 13 september 2005 @ 18:45
Ik zou gewoon een uitkering aan gaan vragen.
beestjuhdinsdag 13 september 2005 @ 18:53
quote:
Op dinsdag 13 september 2005 15:52 schreef Staartaap het volgende:
Toen ik eens het genoegen had met een uitzendkracht te mogen werken heb ik er een gedichtje over gemaakt:

De uitzendbranche

Hij werd onlangs gevangen..
Door het vangnet van de list..
Dat zonder moeite of problemen..
In een grote vijver vist..

Een vijver vol met mensen..
Zonder werk en zonder geld..
Die als slaven moeten werken..
En niet mee worden geteld..

Huizenhoog zijn daar winsten..
Die over ruggen wordt verdiend..
Het ten koste van, verrijken..
Waarvan men zich oeverloos bediend..

Hij pakt maar weer een briefje..
Want de week is opgelost..
Het brevet van onvermogen..
Gaat getekend op de post..
Hij is nog leuk ook Schud je vaker dit soort kleine juweeltjes uit je mouw?
ik noem mijn werkbriefjes ook bewijzen van onvermogen
Staartaapdinsdag 13 september 2005 @ 19:19
Dankjewel 'beestjuh', de uitzendkracht gaf me toen veel inspiratie. Heb inderdaad wel meer verzinsels gemaakt..
Tomatenboerzaterdag 17 september 2005 @ 00:12
Vandaag dus te horen gekregen dat ik maandag niet meer hoef terug te komen

Ik was wel goed bevallen, maar ze hadden gewoon te veel uitzendkrachten zeiden ze, ja ja..........

Maar wat dan de reden is is me echt niet duidelijk, maar goed is dus echt een nadeel van het werken via een uitzendbureau.

Geen zekerheid, en als je aan een werkdag begint weet je niet of dit wellicht je laatste dag daar zal zijn.

Ik denk dan, laat het in ieder geval eerder weten dan heb je nog wat tijd om evt. wat anders te regelen voor de dagen daarna, nu heb ik waarschijnlijk maandag niks, want kan maandag pas melden dat ik weer zonder werk zit.

Lekker is dat
joshus_catzaterdag 17 september 2005 @ 00:18
quote:
Op maandag 12 september 2005 22:38 schreef Tomatenboer het volgende:

Ik ben dus sinds maart 2005 werkeloos. Was daarvoor werkzaam als ambtenaar, notabene bij de Sociale Dienst.
Vind je 't erg als ik even geen medelijden met je heb?
MouseOverzaterdag 17 september 2005 @ 00:22
Het is met uitzendwerk heel erg een kwestie van geluk hebben.
Tomatenboerzaterdag 17 september 2005 @ 00:24
quote:
Op zaterdag 17 september 2005 00:18 schreef joshus_cat het volgende:

[..]

Vind je 't erg als ik even geen medelijden met je heb?
Vanwaar dat, omdat je een beeld hebt van ambtenaren dat ze lui zijn en geen flikker doen, of omdat de organisatie bij de overheid niet erg efficiënt is? óf omdat mensen bij de Sociale Dienst werken om mensen met een uitkering te naaien?

Alle drie in meer of mindere mate onzin overigens imo, dus vanwaar je bevooroordeelde mening, en waarom was die mening schijnbaar anders als ik bijv. tankstationmedewerker was geweest (wat ik overigens ook 2 maanden heb gedaan ).

Niet dat ik jouw medelijden uberhaupt wil hoor, maar je schijnbaar vooringenomen standpunt verbaast mij nogal (al zou ik me niet meer moeten verbazen hier op Fok ).

[ Bericht 7% gewijzigd door Tomatenboer op 17-09-2005 00:30:36 ]
joshus_catzaterdag 17 september 2005 @ 00:32
quote:
Op zaterdag 17 september 2005 00:24 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Vanwaar dat, omdat je een beeld hebt van ambtenaren dat ze lui zijn en geen flikker doen, of omdat de organisatie bij de overheid niet erg efficiënt is? óf omdat mensen bij de Sociale Dienst werken om mensen met een uitkering te naaien?
Aannames, aannames, aannames.

Omdat je het nu eens meemaakt aan de andere kant van het loket. Ik heb een flink aantal SD'ers meegemaakt die zich totaal niet konden verplaatsen in de 'klant', en alleen maar braaf regeltjes uitvoeren 'want regel is regel'. Geen enkele empathie of flexibiliteit.
TimoBassomaandag 19 september 2005 @ 12:05
Vandaag zou ik ook een ronde uitzendbureau's maken..
Na dit te lezen is de twijfel toch groot
drexciyadonderdag 22 september 2005 @ 21:08
quote:
Op maandag 12 september 2005 22:56 schreef SadKingBilly het volgende:
Tsja. welkom in de lange rij slachtoffers van dit "fijne" kabinet.. Met een flinke voorzet van de afgelopen paarse kabinetten trouwens.
Wat ben jij triest, wentel je maar lekker in de slachtofferrol. Alsof het kabinet daar iets mee te maken heeft. Wanneer ondernemers minder lasten hoeven te betalen en ze minder last hebben van uitvreters (zich erg makkelijk ziekmeldende werknemers bijvoorbeeld) en eenvoudiger van niet-functionerende werknemers af zouden kunnen komen dan zouden ze er niet voor kiezen om uitzendkrachten aan te nemen. Bedenk dat een bedrijf in principe meer kwijt is aan een uitzendkracht dan een normale werknemer, mits deze normaal zou functioneren.

Volgens mij ben jij typisch zo iemand die nooit een fout bij zichzelf zoekt en tot de te grote groep mensen hoort die te beroerd is om iets aan zichzelf te veranderen. Toen ik werkloos was (na failissement van mijn toenmalige werkgever) heb ik hard gewerkt om mijn positie op de arbeidsmarkt te verbeteren en dat heeft een grote rol gespeeld in het krijgen van een andere baan, ook al was het toen kl*te in de IT. Ik heb toen ook van begin af aan een bewuste keuze gemaakt om niet aan oproepcontracten te beginnen.

Als jij afhankelijk bent van uitzendbureaus en daar niet blij mee bent moet je nadenken wat je kunt doen om een normale baan te krijgen bij een bedrijf in plaats van hier zielig te gaan lopen doen. In bepaalde sectoren kom je er kennelijk moeilijk omheen, kijk dan of je niet beter iets anders kunt doen. En bedenk dat bij veel bedrijven het ook als constructie wordt ingezet om de goed functionerende werknemers te kunnen selecteren.
NiTiNdonderdag 22 september 2005 @ 21:21
Bij ons werken alleen maar uitzendkrachten (en ik ben er een van) en die worden niet uitgebuit, juist omdat wij juist de enigen zijn die er werken.

Is voor de opdrachtgever makkelijker om sjonniepaupertypes die niet op tijd komen of helemaal niet komen of ander stom gedrag vertonen via een 3 strikes your out systeem makkelijk weg te sturen. Mensen die wel goed werk verrichten zullen daarentegen nauwelijks makkelijk weggeschopt worden, kansen op promotie en misschien in de toekomst (bij verzelfstandiging van het bedrijf) een vaste aanstelling misschien? gaAf

het is dus neit altijd zo dat uitzendkrachten worden uitgebeuit (maar bij veel bedrijven dus wel blijkbaar...)

[ Bericht 8% gewijzigd door NiTiN op 22-09-2005 21:40:04 ]
joshus_catdonderdag 22 september 2005 @ 21:22
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:08 schreef drexciya het volgende:

[..]Ik heb toen ook van begin af aan een bewuste keuze gemaakt om niet aan oproepcontracten te beginnen.
Oef. Zoiets moet je dus niet op het CWI/UWV zeggen. Want hoewel het ontzettend terecht kan zijn om een bepaald type baan uit te sluiten, denkt het UWV daar heel anders over. Iedere dag dat je aan 't werk bent is een dag geen uitkering, ook al ben je aan 't werk als plantsoenmedewerker.
drexciyadonderdag 22 september 2005 @ 21:39
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:22 schreef joshus_cat het volgende:

[..]

Oef. Zoiets moet je dus niet op het CWI/UWV zeggen. Want hoewel het ontzettend terecht kan zijn om een bepaald type baan uit te sluiten, denkt het UWV daar heel anders over. Iedere dag dat je aan 't werk bent is een dag geen uitkering, ook al ben je aan 't werk als plantsoenmedewerker.
Nou het ging niet om gewoon uitzendwerk, maar om op zeer onregelmatige basis invallen of een soort van armeluis freelance/inhuur constructie. Dat is iets heel anders. Ik heb destijds ook gekeken naar het eventueel voor mezelf beginnen, maar een informatieavond bij de KvK bracht mij tot de conclusie dat ik dat vooral niet moet doen.

Sowieso bleek een ex-collega met dit soort "schnabbels" de grootste ellende te hebben gehad met het CWI/UWV. Dan denken ze meteen dat je aan het werk bent. Financieel gezien heeft hij daar echt heel veel ellende aan overgehouden. Grappig detail was dat ik hem later weer als collega had.
drexciyadonderdag 22 september 2005 @ 21:43
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:21 schreef NiTiN het volgende:
Bij ons werken alleen maar uitzendkrachten (en ik ben er een van) en die worden niet uitgebuit, juist omdat wij juist de enigen zijn die er werken.

Is voor de opdrachtgever makkelijker om sjonniepaupertypes die niet op tijd komen of helemaal niet komen of ander stom gedrag vertonen via een 3 strikes your out systeem makkelijk weg te sturen. Mensen die wel goed werk verrichten zullen daarentegen nauwelijks makkelijk weggeschopt worden, kansen op promotie en misschien in de toekomst (bij verzelfstandiging van het bedrijf) een vaste aanstelling misschien? gaAf
Dat is inderdaad de andere kant van de medaille, maar dat willen bepaalde personen niet inzien.
joshus_catdonderdag 22 september 2005 @ 21:48
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:39 schreef drexciya het volgende:

Nou het ging niet om gewoon uitzendwerk, maar om op zeer onregelmatige basis invallen of een soort van armeluis freelance/inhuur constructie. Dat is iets heel anders.
Klinkt inderdaad niet erg levensvatbaar.
quote:
Ik heb destijds ook gekeken naar het eventueel voor mezelf beginnen, maar een informatieavond bij de KvK bracht mij tot de conclusie dat ik dat vooral niet moet doen.
Waarom niet? Teveel bureaucratische rompslomp en teveel kosten? (kan me herinneren dat een vriend van me in het begin ook gedoe kreeg met o.a. UWV omdat UWV bijvoorbeeld vond dat-ie te weinig opdrachtgevers had..)
quote:

Sowieso bleek een ex-collega met dit soort "schnabbels" de grootste ellende te hebben gehad met het CWI/UWV. Dan denken ze meteen dat je aan het werk bent. Financieel gezien heeft hij daar echt heel veel ellende aan overgehouden.
Klopt. CWI/UWV kan niet overweg met andere gevallen dan MBO'/LTS'ers op zoek naar een baan danwel mensen die van het ene vaste dienstverband naar het andere vaste dienstverband gaan. Alle andere gevallen leveren onherroepelijk gezeik op omdat de organisatie daar niet op berekend is. En 'gezeik' betekent vaak heel veel papier en de nodige boetes.
joshus_catdonderdag 22 september 2005 @ 21:54
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:21 schreef NiTiN het volgende:
Bij ons werken alleen maar uitzendkrachten (en ik ben er een van) en die worden niet uitgebuit, juist omdat wij juist de enigen zijn die er werken.
Ik ben ook wel eens na een paar dagen in een achterafkamertje door een medewerker aangesproken op m'n werktempo, met de mededeling 'dat ik vooral rustig aan moest doen, en dat het helemaal niet erg was als het werk wat later afkwam..'
drexciyadonderdag 22 september 2005 @ 23:30
quote:
Op donderdag 22 september 2005 21:48 schreef joshus_cat het volgende:

Waarom niet? Teveel bureaucratische rompslomp en teveel kosten? (kan me herinneren dat een vriend van me in het begin ook gedoe kreeg met o.a. UWV omdat UWV bijvoorbeeld vond dat-ie te weinig opdrachtgevers had..)
Heel eenvoudig, het acquisitiegedeelte en administratieve rompslomp is iets waar ik niet goed in ben (zelfkennis is in deze heel belangrijk) en op dat moment was het in dat segment heel erg slecht. Dat lijken me genoeg argumenten.
LaZZvrijdag 23 september 2005 @ 01:13
Lange tijd voor een uitzendbureau als parttimekracht. Heb toen uiteindelijk vast contract gekregen bij dat bedrijf. Altijd goede berichten over mij gehoord, scoorde goed etc. Tegenwoordig bellen ze mij nog steeds of ik niet op zoek ben naar een leuk afwisselend project met 'n goede bonus en krijg ik nog steeds de groeten van de manager aldaar.

Altijd leuk.

Is dan wel een wat kleiner uitzendbureau, maar 4 vestigingen ofzo, geen Randstad dus. Maar wel erg leuk om te bemerken dat ze zo betrokken zijn bij hun mensen, ook al verdienen ze natuurlijk aan je.
admiral_r2d2donderdag 1 december 2005 @ 19:58
ikzelf had het plan opgevat om mij bij wat uitzendbureau's in te schrijven onder het mom "niet geschoten is altijd mis";
ik ben nu gedetacheerd en heb 'n hts:wtb diploma, maar vind mijn huidige functie niet leuk meer (detacheerder zoekt al naar andere functie, maar ik wil niet al mijn eieren in 1 mandje hebben).

mijn God!

ze spreken je aan alsof je een zwakzinnige bent ("...dat heb je goed gedaan!", "...ik geef je een taak mee; je moet een kopietje maken van je paspoort en deze komen langsbrengen");
ze zijn volledig en totaal inflexibel ("...nee, je kunt niet zomaar komen binnenlopen, we hebben nu geen tijd, je moet een afspraak maken"; op mijn bezwaar dat ik liever NA mijn werk kom wordt verbaasd gereageerd);

eventjes mijn verbazing tegen mijn vriendin uitgesproken (ze studeert nog en had wat bijbaantjes) en wat zij mij allemaal vertelde deed mijn onderkaak uit mijn schedel vallen


...ik snap echt niet dat dit soort organisaties met deze instelling uberhaupt nog kandidaten kunnen aantrekken en matchen!
ik ga weer lekker verder met open sollicitaties en detacheerders benaderen
Sosamaandag 5 december 2005 @ 21:30
Mmmm.. mijn ervaringen met uitzendbureau's zijn wel goed!

Misschien is het handig te vermelden waar je kutervaringen hebt, en waar juist goede ervaringen. Kun je een beetje het kaft van het koren scheidden.

[ Bericht 4% gewijzigd door Sosa op 05-12-2005 21:41:42 ]