Dan heb ik direct een vraag terug:quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:13 schreef releaze het volgende:
dit is nou iets wat ik me al een tijdje afvraag....
als je jezelf laat ombouwen, hoe gaat dat dan bij de gemeente? Word het geslacht in je paspoort dan ook veranderd? Want hoe je het ook went of keert... Een "man" is een XY'tje en een vrouw een XX, en of je nou omgebouwd bent of niet, je zal altijd het geslacht behouden dat je gegeven is tijdens de bevruchting.
Als je het laat aanpassen in je paspoort, dan is dat toch vervalsing van gegevens? En als je het NIET kan aanpassen in je documenten, word je dan niet in het eerste conservatieve land waar je op vakantie gaat aan de schandpaal genageld en gestenigd?
weet ik veel hoe ze dat bij de gemeente registreren.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:16 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dan heb ik direct een vraag terug:
Als jij ervan uitgaat dat mannen XY hebben, en vrouwen XX, hoe gaat dat dan op voor mensen met een trisomie?
Bij de gemeente wordt geregistreerd op basis van wat de ouders invoeren opgevenquote:Op vrijdag 9 september 2005 11:21 schreef releaze het volgende:
[..]
weet ik veel hoe ze dat bij de gemeente registreren.
ik kan me wel een amerikaans gevalletje herinneren van XXY mensen die het hun ouders kwalijk namen dat ze als een bepaald geslacht hadden aangenomen terwijl ze zich 25 jaar later totaal niet zo voelden.. Of was het nou een nederlandse docu? anyways, was iets van 8 jaar terug ofzo.
overigens, kan je bij een pasgeboren kind zien of ze trisomie hebben? waren bij die afwijking niet of twee geslachtsdelen of slecht/geen ontwikkelde geslachtsdelen ontwikkeld?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:16 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dan heb ik direct een vraag terug:
Als jij ervan uitgaat dat mannen XY hebben, en vrouwen XX, hoe gaat dat dan op voor mensen met een trisomie?
bij trisomie? of geslachtsverandering? waar heb je op gegoogled als ik mag vragen?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:21 schreef Five_Horizons het volgende:
Overigens: middels Google kom ik vele gevallen tegen dat er na geslachtsverandering een M/V veranderd is in V/M, oftewel dat het dus kan.
Een daadwerkelijke wettelijke bron heb ik evenwel nog niet.
heb je daar een bron van?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:25 schreef petre86 het volgende:
de M/V in je identiteitspapieren is vooral bedoelt om de uiterlijke kenmerken aan te geven, als iemand borsten heeft en lang haar etc ( zoal BB kelly) dan zou zij problemen krijgen bij identificatie als er M in haar paspoort zou staan. het is dus te veranderen
Er kan niet op 1 enkel kenmerk worden afgegaan voor het bepalen van het geslacht. 1 op de 1000 mensen heeft een ander geslacht dan wat genetisch is vastgelegd. Je genen beschrijven dan ook vooral je potentieel, en zijn geen blauwdruk van wie of wat je wordt.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:13 schreef releaze het volgende:
dit is nou iets wat ik me al een tijdje afvraag....
als je jezelf laat ombouwen, hoe gaat dat dan bij de gemeente? Word het geslacht in je paspoort dan ook veranderd? Want hoe je het ook went of keert... Een "man" is een XY'tje en een vrouw een XX, en of je nou omgebouwd bent of niet, je zal altijd het geslacht behouden dat je gegeven is tijdens de bevruchting.
Nee dus. De kenmerken laten zien dat iemand tot het andere geslacht behoort, en dan is dat het meest correcte. Je kunt niet op 1 enkel kenmerk het geslacht bepalen, omdat dat geen betrouwbare methode is.quote:Als je het laat aanpassen in je paspoort, dan is dat toch vervalsing van gegevens?
Dat hangt af van het land. Als iemand voor de operatie reist zit diegene met hetzelfde probleem. In de praktijk blijkt het zelden een probleem te zijn, daar iemand de nodige medische verklaringen heeft van het ziekenhuis dat hem of haar behandelt.quote:En als je het NIET kan aanpassen in je documenten, word je dan niet in het eerste conservatieve land waar je op vakantie gaat aan de schandpaal genageld en gestenigd?
Dat is ook niet waar. Bij hersenonderzoek is gebleken dat man-naar-vrouw-transseksuelen een vrouwelijk brein hebben, en vrouw-naar-man-transseksuelen een mannelijk brein. Dat is ook de reden dat transseksuelen kiezen voor de pijnlijke weg van een geslachtsoperatie. Een geslachtsoperatie is iets wat iemand niet zomaar doet, of doet wanneer er geen noodzaak voor is.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:14 schreef clowncloon het volgende:
Volgens mij is het niet wettelijk te veranderen want je wordt geen vrouw, je bljift ALTIJD een man, je krijgt tenslotte niet the whole package...alleen het uiterlijke gedoe dat je LIJKT op een vrouw.
Burgerlijk wetboek 1 Artikel 28.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:21 schreef Five_Horizons het volgende:
Overigens: middels Google kom ik vele gevallen tegen dat er na geslachtsverandering een M/V veranderd is in V/M, oftewel dat het dus kan.
Een daadwerkelijke wettelijke bron heb ik evenwel nog niet.
Je paspoort bevat de gegevens van de GBA. De GBA bevat de gegevens van de geboorteakte. De geboorteakte wordt weldegelijk aangepast voordat de rest wordt aangepast. Wel is het zo dat er geen nieuwe geboorteakte wordt opgesteld, maar dat in de kantlijn er wordt bijgeschreven dat het geslacht en de voornamen zijn veranderd, op welke datum dit is veranderd, en op welke datum welke rechtbank dat heeft uitgesproken.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:31 schreef wendytje het volgende:
nee hoor, als je helemaal en alles veranderd bent, dan wordt ook je paspoort aangepast
niet je geboorteakte, maarwel je pasrpoort, want dan ben je officieel van een ander geslacht
Dit geldt alleen voor gevallen waar het geslacht niet kon worden vastgesteld, of gevallen waarin het geslacht foutief is vermeld bij geboorte. Artikel 1:28 BW gaat over een latere geslachtswijziging.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:35 schreef petre86 het volgende:
artikel I.1 19d:
binnen 3 maanden na geboorte moet het heslacht opgegeven worden als dat al vastgesteld is ( als dat al niet direct na de geboorte kon worden gedaan) alleen met een medische verklaring kan op de geboorteacte blijven staan dat het geslacht niet vastgesteld is.
en artikel I.1 20:
de ambtenaar van de burgelijke stand voegt toe aan de akten (...)
a: een last tot wijziging van voornamen (...) de vermelding van het geslacht (...)
kan dus wel
dank je wel voor je reactie en uitleg.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:26 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Er kan niet op 1 enkel kenmerk worden afgegaan voor het bepalen van het geslacht. 1 op de 1000 mensen heeft een ander geslacht dan wat genetisch is vastgelegd. Je genen beschrijven dan ook vooral je potentieel, en zijn geen blauwdruk van wie of wat je wordt.
zover was ik nog nietquote:Op vrijdag 9 september 2005 11:36 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Dit geldt alleen voor gevallen waar het geslacht niet kon worden vastgesteld, of gevallen waarin het geslacht foutief is vermeld bij geboorte. Artikel 1:28 BW gaat over een latere geslachtswijziging.
Het is iets wat wetenschappelijk vastgesteld is. Vermoed wordt dat de hormoonhuishouding van de moeder een grote rol speelt bij de ontwikkeling van het brein van het kind. Bij sommige diersoorten zie je ook vormen van transseksualiteit terug (Mannetjes die zich sociaal als vrouwtjes gedragen en vice versa). Transseksualiteit is verder niets nieuws. Geslachtsoperaties bij mensen worden al duizenden jaren (in zeer primitieve vorm) uitgevoerd.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:37 schreef releaze het volgende:
[..]
dank je wel voor je reactie en uitleg.
ik heb er toch een heel klein beetje moeite mee. transsexuelen zijn meestal in alle opzichten van het andere geslacht, behalve op het daadwerkelijke geslacht na, is het ook iets wat wetenschappelijk onderkent wordt? Dat je daadwerkelijke geslacht, ongeacht welke diersoort, bepaald wordt door alle factoren en niet alleen xx, xy, xxy? Of is het een "menselijke" ideologie?
quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:41 schreef petre86 het volgende:
[..]
zover was ik nog niet
"kan de rechtbank verzoeken wijziging van de vermelding van het geslacht in de akte van geboorte te gelasten"
maar als je van sekse verandert mag je geen kinderen meer kunnen krijgen of verwekken..
inderdaad.quote:artikel 28 BW1 http://www.wetboek-online.nl/wet/BW1/28.html
Iedere Nederlander die de overtuiging heeft tot het andere geslacht te behoren dan is vermeld in de akte van geboorte en lichamelijk aan het verlangde geslacht is aangepast voor zover dit uit medisch of psychologisch oogpunt mogelijk en verantwoord is, kan de rechtbank verzoeken wijziging van de vermelding van het geslacht in de akte van geboorte te gelasten, indien deze persoon als mannelijk in de akte van geboorte vermeld staande, nimmer meer in staat zal zijn kinderen te verwekken, dan wel als vrouwelijk in de akte van geboorte vermeld staande, nimmer meer in staat zal zijn kinderen te baren.
Dat lijkt me administratief gezien logisch. Als je als man-naar-vrouw vader zou worden of van vrouw-naar-man opeens een kind baart, dan heb je administratief gezien een groot probleem.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:41 schreef petre86 het volgende:
[..]
zover was ik nog niet
"kan de rechtbank verzoeken wijziging van de vermelding van het geslacht in de akte van geboorte te gelasten"
maar als je van sekse verandert mag je geen kinderen meer kunnen krijgen of verwekken..
maar mag dan sperma en eitjes wel ingevroren worden voor een latere kinderwens?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:44 schreef releaze het volgende:
[..]
[..]
inderdaad.
maar dat is meer dan logisch.. bij een geslachtsverandering verandert niet alleen de penis naar een vagina, maar wordt de rest van het goedje er ook uit gehaald, bij vrouwen ook de baarmoeder enzo.
heb je daar misschien een bron van? interessantquote:Op vrijdag 9 september 2005 11:42 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Het is iets wat wetenschappelijk vastgesteld is.
Inderdaad.quote:Vermoed wordt dat de hormoonhuishouding van de moeder een grote rol speelt bij de ontwikkeling van het brein van het kind. Bij sommige diersoorten zie je ook vormen van transseksualiteit terug (Mannetjes die zich sociaal als vrouwtjes gedragen en vice versa). Transseksualiteit is verder niets nieuws. Geslachtsoperaties bij mensen worden al duizenden jaren (in zeer primitieve vorm) uitgevoerd.
Hoe dit juridisch zit weet ik niet. Ik ken wel een aantal mv-transseksuelen die inderdaad voordat zij met de hormoonbehandeling begonnen hun zaad hebben laten invriezen. Ik voorzie zelf echter ook administratieve problemen wanneer dit zaad geinsemineerd wordt, maar misschian dat het anoniem gebeurt als in "vader onbekend"?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:45 schreef petre86 het volgende:
[..]
maar mag dan sperma en eitjes wel ingevroren worden voor een latere kinderwens?
het wordt steeds leuker!quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:45 schreef petre86 het volgende:
[..]
maar mag dan sperma en eitjes wel ingevroren worden voor een latere kinderwens?
worden ze dan vader of moeder?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:49 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Hoe dit juridisch zit weet ik niet. Ik ken wel een aantal mv-transseksuelen die inderdaad voordat zij met de hormoonbehandeling begonnen hun zaad hebben laten invriezen. Ik voorzie zelf echter ook administratieve problemen wanneer dit zaad geinsemineerd wordt, maar misschian dat het anoniem gebeurt als in "vader onbekend"?
Ik me zelf eigenlijk ook moeilijk voorstellen dat je zaad zou willen laten invriezen. Ik zou het een verschrikking vinden om vader te worden, m.i. toch een van de meest ultieme mannelijke dingen die je kunt doen.. Dat is echter een persoonlijke overweging. Ik heb zelf ook geen zaad laten invriezen toen ik aan de behandeling begon. Vader worden is iets waarvan ik weet dat ik het nooit zal willen.
Ik heb zo geen bronnen at hand. Ik denk wanneer je zoekt met google of bij universiteiten die onderzoek doen naar transseksualiteit, dat je wel een totaalbeeld kunt maken wat er wetenschappelijk bekend is en wat de consensus is.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:48 schreef releaze het volgende:
[..]
heb je daar misschien een bron van? interessant
De meeste mensen met extreme meningen zijn mensen die slecht geinformeerd zijn, of een verkeerde referentie-groep hebben. Het blijft echter een moeilijk vraagstuk. De vraag wat geslacht precies is, is al niet eenduidig te beantwoorden. De reden waarom er zo'n ophef over komt heeft echter puur te maken met de Westerse mentaliteit. We willen alles in een hokje stoppen, en we raken in paniek wanneer dat hokje verandert. Thailand kent bijvoorbeeld meer dan 14 verschillende vormen van geslacht, waarin o.a. transseksualiteit ook zit. Daar hoeft iemand niet te kiezen tussen 2 hokjes, omdat het juiste hokje er al is, en ook als dusdanig geaccepteerd wordt..quote:Inderdaad.
Ik blijf het een interessant vraagstuk vinden, omdat het wetenschappelijk en ideologisch zo dicht bij elkaar ligt en er zulk extreem verschillende meningen over zijn.
Ik denk zelf dat het simpelweg niet mogelijk is dat diegene zich als vader of moeder laat registreren.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:52 schreef petre86 het volgende:
[..]
worden ze dan vader of moeder?
"ik ben moeder, maar heb wel het sperma geleverd.."
Dit is een leuke vraag, en er is gelukkig ook een antwoord op: EHRM Christine Goodwin vs United Kingdom, r.o. 93 is relevant.quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:13 schreef releaze het volgende:
dit is nou iets wat ik me al een tijdje afvraag....
als je jezelf laat ombouwen, hoe gaat dat dan bij de gemeente? Word het geslacht in je paspoort dan ook veranderd? Want hoe je het ook went of keert... Een "man" is een XY'tje en een vrouw een XX, en of je nou omgebouwd bent of niet, je zal altijd het geslacht behouden dat je gegeven is tijdens de bevruchting.
Als je het laat aanpassen in je paspoort, dan is dat toch vervalsing van gegevens? En als je het NIET kan aanpassen in je documenten, word je dan niet in het eerste conservatieve land waar je op vakantie gaat aan de schandpaal genageld en gestenigd?
als voogd kan dan wel denk je? ze moeten toch ook ouderlijk gezach kunnen hebben.. en het kind ouders.. het zijn de biologische ouders, maar door regelgeving kunnen ze niet als zodanig erkend worden? dus kind is van 1 ouder ( of in geval van 2 trans-ouders wees) ? of mag een minister hier persoonlijk een mouw aanpassen?quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:56 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Ik denk zelf dat het simpelweg niet mogelijk is dat diegene zich als vader of moeder laat registreren.
De UK heeft niet echt een overheid die prettig is om als transseksueel mee te maken te krijgen. Het is niet het enige proces dat de UK tegen zich zag i.v.m. transseksuelen die hun overheid beklagen..quote:Op vrijdag 9 september 2005 11:59 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Dit is een leuke vraag, en er is gelukkig ook een antwoord op: EHRM Christine Goodwin vs United Kingdom, r.o. 93 is relevant.
Dit weet ik dus echt niet.. Misschien dat het in de praktijk ook nog niet is voorgekomen..quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:02 schreef petre86 het volgende:
[..]
als voogd kan dan wel denk je? ze moeten toch ook ouderlijk gezach kunnen hebben.. en het kind ouders.. het zijn de biologische ouders, maar door regelgeving kunnen ze niet als zodanig erkend worden? dus kind is van 1 ouder ( of in geval van 2 trans-ouders wees) ? of mag een minister hier persoonlijk een mouw aanpassen?
hoezo raar ..
sta je daar als ambtenaar burgelijke stand..quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:04 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Dit weet ik dus echt niet.. Misschien dat het in de praktijk ook nog niet is voorgekomen..
weer zo'n raar vraagstuk. als we het dus over moeder en vaderschap hebben kijken we dus wel naar XX en XY. Je zal als je je sperma doneert altijd biologische ouder zijn.. maar of je dan ook de wettelijk ouder zal zijn.. Is er iets als wettelijke ouder/ vader moeder, of ben je altijd een wettelijke vertegenwoordiger als vader en moeder zijnde?quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:02 schreef petre86 het volgende:
[..]
als voogd kan dan wel denk je? ze moeten toch ook ouderlijk gezach kunnen hebben.. en het kind ouders.. het zijn de biologische ouders, maar door regelgeving kunnen ze niet als zodanig erkend worden? dus kind is van 1 ouder ( of in geval van 2 trans-ouders wees) ? of mag een minister hier persoonlijk een mouw aanpassen?
hoezo raar ..
Als je je gewoon wilt identificeren en aankomt met een medische verklaring of een rechterlijke beschikking raken ze al in paniek.quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:09 schreef petre86 het volgende:
[..]
sta je daar als ambtenaar burgelijke stand..
uuhm.. ik weet het niet.. wie is de vader en wie is de moeder?
"wat bedoet u? biologisch of practisch?"
*ziet het zo voor zich
*tante heeft die bij burgerzaken werkt.. die vindt haar collega's ook heel aardig..quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:14 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Als je je gewoon wilt identificeren en aankomt met een medische verklaring of een rechterlijke beschikking raken ze al in paniek.
Het wettelijke ouderschap staat geloof ik los van het biologische ouderschap. Dit komt o.a. tot uiting bij adoptie, en in het geval dat bijv. de biologische vader een kind niet erkent, en de nieuwe relatie van de moeder het kind erkent.quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:12 schreef releaze het volgende:
[..]
weer zo'n raar vraagstuk. als we het dus over moeder en vaderschap hebben kijken we dus wel naar XX en XY. Je zal als je je sperma doneert altijd biologische ouder zijn.. maar of je dan ook de wettelijk ouder zal zijn.. Is er iets als wettelijke ouder/ vader moeder, of ben je altijd een wettelijke vertegenwoordiger als vader en moeder zijnde?
Ah, van die echte ambtenaren.quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:19 schreef petre86 het volgende:
[..]
*tante heeft die bij burgerzaken werkt.. die vindt haar collega's ook heel aardig..en vooral als ze aan elkaar uitlenen als gemeente's zijnde ( bij ziekte e.d.) "goh doen jullie maar 1 balie open als er 3 mensen staan? ik ben toch echt wel lang bezig met het uitgeven van een paspoort"
of "waaat? moeten jullie zèlf de rijbewijzen uitprinten? hebben ze daar niet iemand voor? "
Dat weet ik niet. Wil je je als ambtenaar gaan gedragen?quote:Op vrijdag 9 september 2005 12:34 schreef petre86 het volgende:
[..]
ik wordt "beleidsmedewerker / bestuurskundige" als ik klaar ben.. is dat ookal erg?
'k hou wel van overleggen en uitzoekenquote:Op vrijdag 9 september 2005 12:44 schreef BetaWolff het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Wil je je als ambtenaar gaan gedragen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |