quote:
Op zaterdag 8 oktober 2005 00:56 schreef MissyMirjaM het volgende:geen idee of er iemand is die me kan helpen, maar ik bak wel eens zelf spekkoek. nu is die van mij altijd vrij droog, te droog, en die uit de toko zo lekker 'nat'
wat doe ik verkeerd
![]()
Ik zie dat je nog geen antwoord hebt gehad...
Zelf bak ik het ook wel vaak. Op zich duurt het allemaal niet zo lang. Beetje gewenning krijgen in het snel afwegen en logisch werken..
Maar de clue is dus een enorm hete oven gebruiken waar alleen de gril aan staat.
Vet je springvorm helemaal in, bloem er in, en uitkloppen.
Je hebt als het goed is 2 bakken met beslag , de gekleurde en de normale. Begin met de gekleurde, en giet met een lepel alles er in. Beslag is zo dun dat het helemaal uitloopt, maar ik neem altijd een lepel om het mooi egaal te maken. Zorg dat je ongeveer een halve cm of minder aan beslag hebt.
Zet de vorm in de oven onder de gril en blijf er bij staan. Binnen enkele seconden zie je de bovenkant van je beslag bruin worden, dan kan je hem er meteen uit halen en de volgende laag er in gieten, weer glad maken, en zo verder werken.
De clue is dus heel kort garen.
Mag ik je recept ?
![]()
Kijken hoeveel dat verschilt van die van mij, boter heeft overigens ook een effect op de sappigheid. En natuurlijk ruim van tevoren uit de koelkast halen als je ze gaat opeten.