RTL 5 gaat dat niet redden, als je ze achter een decoder stopt. Dan red Ned 3 dat zelfs zonder subsidie nog wel.quote:Op maandag 29 augustus 2005 10:13 schreef Chewie het volgende:
Het gaat niet om de hoogste kijkcijfers maar meestal om het grootste marktaandeel binnen een bepaalde doelgroep, NED3 zend ondanks de lage kijkcijfers bijhoorlijk veel reclame uit denk dat een RTL5 deze doelgroep best zou willen bedienen als dit uit zou kunnen.
Oh? Bron? Ik heb toch altijd het idee dat het veel meer is, zeker als ik weer eens in Canada ben en naar Amerikaanse stations kijk.quote:Dat valt ook wel een beetje mee, een show van ongeveer 40 minuten duurt in de VS een uur en hier ongeveer 50 minuten.
Via een digitaal abonnement betaal je misschien een duppie per zender per maand. Dat lijkt me bij lange na niet voldoende.quote:Als je minder reclame wil dan is dit toch de enige manier. Je zal ook niet per zender afrekenen maar via een digitaal + abonnement via kabel,digitene of schotel.
Onzin, met belspelletjes wordt juist geld verdient (Nogal logisch dat die bagger dan uitgezonden word, net als die tell sell troep), die blijven dus wel, ook al geef je de commercielen een miljard, doe het zelf en reality programma's zijn momenteel juist erg populair en worden daarom (en niet wegens geldgebrek) uitgezondenquote:Of juist teveel, spoeling is zo dun dat er geen geld meer overblijft om wat anders uit te zenden dan belspelletjes, engelsen die emigreren naar Spanje (wie boeit dat nou) en de doe hetzelf programma's.
Omdat commerciele zenders in Nederland nooit budget vrij kan maken dat kan concureren met die van de PO en dan is de keus natuurlijk makkelijk.quote:Op maandag 29 augustus 2005 10:28 schreef Potus het volgende:
[..]
Waarom doen ze het nu dan niet al? En nou niet aankomen met de concurrentie van de publieke omroep, want op entertainmentgebied is de concurrentie met hun commerciële concurrenten groter en dat weerhoudt ze ook niet van het maken van programma's in dat genre.
Ik vermoed dat ze allemaal voor het grote geld gaan, en dat zit nou eenmaal in het vermaak, niet in documentaires, kunst, bejaardenseries (Toen was geluk heel gewoon) en consumentenprogramma's, om maar eens wat te noemen. Kortom: het is een eigen keuze van de commerciëlen.
Ik bedoelde ook RTl7, deze zender is puur gericht op doelgroepen met 's avonds nog enkele series en films en heeft overdag een sterk formule.quote:Op maandag 29 augustus 2005 10:35 schreef Vhiper het volgende:
[..]
RTL 5 gaat dat niet redden, als je ze achter een decoder stopt. Dan red Ned 3 dat zelfs zonder subsidie nog wel.
Kijk maar eens, bijvoorbeeld bij IMDB, wat de gemiddelde duur is van een serie in de VS, series zoals 24, CSI, Las Vegas, Star-trek enz duren allemaal tussen de 40 en 42 minuten gemiddeld en staan voor een uur in de programma-bladen.quote:Oh? Bron? Ik heb toch altijd het idee dat het veel meer is, zeker als ik weer eens in Canada ben en naar Amerikaanse stations kijk.
Ik weet ook niet of het gaat werken maar de verwachting is wel dat we ook in Nederland die kant op gaat. Je krijgt dan ook meer interactiviteit.quote:Via een digitaal abonnement betaal je misschien een duppie per zender per maand. Dat lijkt me bij lange na niet voldoende.
Ik ontken ook niet dat er geen geld mee verdiend wordt maar het is natuurlijk zeer goedkoop te produceren. Dat reality en doe hetzelf populair zijn ontken ik ook niet maar er zitten maar heel weinig mensen te wachten op goedkoop ingekochte Engelse en Australische versies van deze formats en dit soort programma's kunnen dan ook beschouwd worden als zendervulling.quote:Onzin, met belspelletjes wordt juist geld verdient (Nogal logisch dat die bagger dan uitgezonden word, net als die tell sell troep), die blijven dus wel, ook al geef je de commercielen een miljard, doe het zelf en reality programma's zijn momenteel juist erg populair en worden daarom (en niet wegens geldgebrek) uitgezonden
Is dat wel zo? Volgens mij is dat het model dat jij graag zou zien echter daarmee behoor je tot een minderheid van de Nederlanders. Maar met wat geluk is er een politieke stroming die de zelfde mening is toegedaan en valt er op die manier wat te bereiken...quote:Aangezien we voor een economisch model hebben gekozen waarin de overheid zich in principe zo min mogelijk bemoeit met de markt (het is hier de godverdomme USSR of NAZI Duitsland niet)
Nederland heeft te weinig kijkers om een betaalzender van het niveau HBO rendeabel te maken. Helaas.quote:Op maandag 29 augustus 2005 11:09 schreef du_ke het volgende:
He wat naar, maar heb je er ook aan gedacht dat zenders op andere manieren inkomsten kunnen verwerven? Zie het Amerikaanse HBO de beste commerciele zender ter wereld maar geen reclame.
Of sluit de markt tegenwoordig ook al creativiteit uit?
Commerciële zender willen helemaal niet het budget vrijmaken dat kan concurreren met PO, want ze willen alleen maar zoveel mogelijk kijkers. Dan maak je echt hele andere programma's. PO maakt weer helemaal geen budget vrij voor een duur programma als Big Brother, want dat is niet het soort programma's dat men wil maken.quote:Op maandag 29 augustus 2005 10:53 schreef Chewie het volgende:
[..]
Omdat commerciele zenders in Nederland nooit budget vrij kan maken dat kan concureren met die van de PO en dan is de keus natuurlijk makkelijk.
Zoveel mogelijk kijkers binnen een bepaalde doelgroep dus als er een markt voor PO achtige programma's zal er 1 of meerdere commerciele zenders op inspringen. RTLZ is bijvoorbeeld in staat om aardig wat winst te genereren zonder dat daar veel kijkers voor nodig zijn.quote:Op maandag 29 augustus 2005 13:36 schreef Potus het volgende:
[..]
Commerciële zender willen helemaal niet het budget vrijmaken dat kan concurreren met PO, want ze willen alleen maar zoveel mogelijk kijkers. Dan maak je echt hele andere programma's. PO maakt weer helemaal geen budget vrij voor een duur programma als Big Brother, want dat is niet het soort programma's dat men wil maken.
Een bizarre post, dit bovenstaande bericht. Een bericht waar je ontzettend veel vraagtekens bij mag zetten, zeker omdat je compleet ongepast gaat lopen schermen met het nazi-regime.quote:Op vrijdag 26 augustus 2005 13:39 schreef McCarthy het volgende:
Media die voor hun inkomsten voor een belangrijk deel afhankelijk zijn van reclame hebben het zwaar. De bestedingen blijven gelijk (750 miljoen euro voor TV) maar het aanbod van reclame minuten op TV stijgt alleen maar, mede dankzij Talpa. Dit zet de inkomsten de TV zenders onder druk die hierdoor meer moeite hebben om nog iets van kwaliteit te leveren.
Een kwalijke rol hierin speelt de STER die met 341 miljoen gulden (1999) zo'n 20% a 25% van de taart krijgt. Dat zijn dus bestedingen die anders naar de commerciele zxender hadden kunnen gaan.
Aangezien we voor een economisch model hebben gekozen waarin de overheid zich in principe zo min mogelijk bemoeit met de markt (het is hier de godverdomme USSR of NAZI Duitsland niet) maakt de overheid het met haar toegestane aanbod op de publieken de private partijen behoorlijk lastig en is de overheid dus een belangrijke schuldige voor de malaise bij die private bedrijven. Dont blame Talpa aangezien dat wel een echte marktpartij is. radio reclame inkomsten van de STER: 127 miljoen gulden (1999)
Waarom zou er niemand kijken naar kwaliteit?quote:Op maandag 29 augustus 2005 10:04 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, dit mag van mij best worden vrijgegeven, wat niets afdoet aan het feit dat voor commercielen de kijkcijfers het belangrijkste zijn. Kijkcijfers zijn goud waard voor de adverteerder, kwaliteit waar niemand naar kijkt, niet.
Veel kwaliteitsprogramma's zullen onder de commercielen dus simpelweg sneuvelen.
Dat is zwaar overdreven. Er is wel vaker reclame, maar ook korter. Ik vind het persoonlijk prettiger om vijf keer twee minuten reclame te zien, dan twee keer vijf minuten. Die lange onderbrekingen in Nederland vind ik storend.quote:De commercielen zenden, wat mij als kijker betreft, al te veel reclame uit. Een Amerikaans systeem waarbij ik na het intro-filmpje van een programma al op een kwartier reclame wordt getracteerd, hoeft van mij niet![]()
Onafhankelijk nieuws van één kant?quote:Het moet zeker ook privaat. Maar ik vind dat de overheid een taak heeft om ook nieuws van hun kant te brengen, zodat we het nieuws nog een beetje onafhankelijk kunnen houden.
Precies.quote:Meningsvorming is iets wat nooit uit 1 hoek moet komen.
Je bent niet de enige, maar er zijn vast mensen die er wel voor willen betalen; dat zien we vanzelf wel.quote:
Ik ben benieuwd wat ie daar voor wil vangen. Voor een tweede Talpa, RTL 5, RTL 7 en Net 5 heb ik nou niet bepaald een groot bedrag over
Het gaat niet om kwantiteit, maar om kwaliteit, wat mij betreft. Maar de zenders brengen wat de consument wil zien. Behalve de publieke omroep dan, die brengt wat de redactie leuk, belangrijk of interessant vindt.quote:Aangezien ik toch nog regelmatig naar buitenlandse zenders kijk, omdat er op die 10 Nederlandse niets leuks te zien is, vind ik 10 nog te weinig
Maar wat reclametijd betreft, heb je waarschijnlijk gelijk.
wel als ze alle tien bagger zijnquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 12:54 schreef Chewie het volgende:
Nederland te klein is voor 10 landelijke 'free to air' zenders.
er is sinds de jaren 50 voor miljarden aan programma's opgenomenquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:06 schreef Tomatenboer het volgende:
Volgens mij zitten we met een overbezette "tv markt" en is er geen plaats voor 7 of 8 commerciële zenders die allemaal dezelfde pulp uitzenden, en elkaar concepten kopiëren en uitbuiten, en licht aanpassen, totdat je het strontbeu bent.
deze discussie gaat primair over de STER. Dat JIJ de comm. niet leuk/belangrijk vind wil nog niet zeggen dat andere nlers dat ook zo vinden. De voorkeuren van van anderen afdoen als minderwaardig vind ik een walgelijke vorm van minachting.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:06 schreef Tomatenboer het volgende:
Oh jeeh, de tv markt staat onder druk! Laten we de publieke omroepen opheffen zodat de reclame-makers dat geld aan reclame op de commerciëlen kunnen besteden!
Want het voortbestaan van alle commerciële zenders is wel zo ontzettend belangrijk, er dreigt een stukje Nederlandse cultuur verloren te gaan, kwaliteits-televisie met een grote K
waarom heeft BNN dan een soapquote:Op maandag 29 augustus 2005 13:36 schreef Potus het volgende:
[..]
Commerciële zender willen helemaal niet het budget vrijmaken dat kan concurreren met PO, want ze willen alleen maar zoveel mogelijk kijkers. Dan maak je echt hele andere programma's. PO maakt weer helemaal geen budget vrij voor een duur programma als Big Brother, want dat is niet het soort programma's dat men wil maken.
quote:Op maandag 29 augustus 2005 11:09 schreef du_ke het volgende:
He wat naar, maar heb je er ook aan gedacht dat zenders op andere manieren inkomsten kunnen verwerven? Zie het Amerikaanse HBO de beste commerciele zender ter wereld maar geen reclame.
Of sluit de markt tegenwoordig ook al creativiteit uit?
Je leest niet goed, de VS mag dan wel veel meer zenders hebben maar in verhouding heeft de VS wel minder landelijke (coast to coast) free to air zenders.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 04:05 schreef coz het volgende:
[..]
wel als ze alle tien bagger zijn
amerika heeft honderden zenders .. maar horen we daar ooit iets over
Hoezo waanzin? Die adverteerders van sexreclames willen toch betalen om 's nachts uitgezonden te worden.quote:er is verdomme 's nachts niets op tv , behalve dan bij de PO (HH netwerk, nova en sport) .. "ja want dat zijn tijden dat niemand kijkt" zeggen de commercielen ... waanzin zeg ik want ze proberen wel geld te krijgen via die achterlijke sex reclames .. (4 zenders achter elkaar) en belspelletjes ...
Je beaamt mijn stelling hiermee dus wel dat Nederland te klein is voor 10 landelijke free-to-air zenders.quote:overdag zelfde . maar dan alleen belspelletjes (ook zo'n verhaal apart)
Dat is jouw mening, ik vind bijna ook niks interresant maar dat is wel mijn mening.quote:en 's avonds de meest oninterresante bagger troep (ook zo'n verhaal apart)
Je bent niet echt voor een vrije markt he?quote:nou wil ik me nog niet eens uitlaten over die avondmeuk .. maar zorg verdorie gewoon dat er 24 uur per dag iets te zien is met zijn allen .. ..nou zeg ik niet dat ze die overdaad aan sexreclames moeten verbieden ..
(volgens mij uiteindelijk van maximaal 1 verschillende aanbieder eigenlijk .. je ziet het gewoon) (ook zo'n verhaal apart)
maar minstens een paar uur per nacht iets zinnigs uitzenden .. verspreid over de nacht en over de zenders .. gewoon verplichten wat mij betreft .. je mag best commercieel zijn maar dat betekend niet dat je alleen maar 's avonds kan uitzenden .. tv is 24/7 ,. geen gezeik ..en anders ga je maar appels verkopen ipv een tv zender runnen
Als je het sec bekijkt verstoren de commercielen de markt van de ster die er immers eerder was...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 04:40 schreef McCarthy het volgende:
[..]
Maar dan nog is er altijd wel marktverstoring.
sinds wanneer is de overheid op allerlei terreinen een actief marktdeelnemerquote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
Als je het sec bekijkt verstoren de commercielen de markt van de ster die er immers eerder was...
Ga maar eens op een wapenbeurs kijken. De grootste inkopers zijn daar van de overheidquote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:29 schreef McCarthy het volgende:
[..]
sinds wanneer is de overheid op allerlei terreinen een actief marktdeelnemer
Al sinds ze hun eerste soldaten inhuurden in de 80 jarige oorlog.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:29 schreef McCarthy het volgende:
[..]
sinds wanneer is de overheid op allerlei terreinen een actief marktdeelnemer
Ze huren personeel in op diverse vakgebieden, huren wegenbouwers in, schaffen bouwmaterialen aan, kantoormaterialen, kantoren etc etc. De overheid is partij in meer markten dan jij of ik ooit zullen zijn.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:34 schreef McCarthy het volgende:
allerlei
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |