quote:
Op zaterdag 30 juli 2005 18:52 schreef SCH het volgende:[..]
Dat is puur seperatisme en neigt bijna naar assimilatie, dat is niet wat mij voor ogen staat. Multicultureel is dat je naast ( maar uiteraard ook met) elkaar leeft met behoud van je eigen cultuur en je eigenheid.
[..]
Oh nee hoor, dat laten we ons aanpraten. De multiculturele samenleving is een feit en zal nooit meer verdwijnen en functioneert naar behoren, het is goed dat er problemen bij de kop gepakt worden maar onzinnig om te beweren dat alles mislukt is. Dan krijg je inderdaad:
[..]
Het dwingen en forceren om mensen om te vormen tot een bepaald soort burgers is een volstrekt achterhaald en irrealistisch plan waar niemand wat aan heeft. Het is ook eng om mensen om te vormen tot een soort ideaalbeeld.
Zonder duidelijke afbakening over wat nu wel of niet kan, wat nu wel cultuur gerelateerd is en wat nu religieus gerelateerd is blijft het een pard van Troye, dat weet jij ook.
Mensen bij elkaar laten leven en HOPEN dat het goed gaat is disrespectvol naar eenieder die het land heeft opgebouwd.
Hoe graag je het ook wilt: óók in een multiculturele samenleving is een bepaalde vorm van assimilatie nodig, een samenleving is niet anarchistisch en heeft een dominante cultuur nodig, dat is hetgeen jij en ik mee zijn opgegroeid.
Het is prima en juist dat we met 15 miljoen in 1 land leven welke uit diverse groepen bestaan, de een wat groter dan de ander, toch dienen we ons te schikken naar tolerantie en ruggengraat.
Mensen hoeven niet gevormd te worden, maar moeten zich aan een paar basale regels houden om de samenleving in tact te houden, als ze dat niet wensen maken ze van zichzelf een paria..