Opvallend dat er wordt gesproken over ZW-Azie en niet over een specifiek land, bv. Afghanistan. Zou het gaan om Iran, dan zou het een behoorlijke rel kunnen betekenen, zeker als het neergeschoten is.....quote:U.S. spy plane crashes in southwest Asia
Wednesday, June 22, 2005; Posted: 2:29 a.m. EDT (06:29 GMT)
WASHINGTON (CNN) -- A U.S. U-2 spy plane has crashed in southwest Asia, but the military has not disclosed the location of the crash or any of the circumstances.
The U.S. Air Force, in a short written statement, said the cause of the crash and the fate of the U-2 pilot was not known.
The U-2, a single-seat jet able to fly at high altitudes on surveillance missions, has been flown by the U.S. Air Force for over 50 years.
Officials said the plane went down Tuesday evening.
quote:Amerikaans spionagevliegtuig neergestort
Uitgegeven: 22 juni 2005 13:49
WASHINGTON - Een Amerikaans spionagevliegtuig van het type U-2 is in Zuidwest-Azië neergestort. Dat meldde de Amerikaanse nieuwszender CNN woensdag. Het Pentagon wil de plaats of de omstandigheden van de crash niet bekendmaken. Volgens een verklaring van de luchtmacht is de oorzaak nog onduidelijk evenals het lot van de piloot.
De U-2 is al meer dan vijftig jaar in dienst van de Amerikaanse luchtmacht. Het toestel vliegt op grote hoogte tijdens verkenningsmissies. Volgens Amerikaanse functionarissen geciteerd door CNN stortte het toestel dinsdagavond neer.
Volgens het bericht is het deze, al vraag ik mij af of die nog in dienst zijn....quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:06 schreef Libris het volgende:
De SR-71 U-2 Blackbird
[afbeelding]
en nog een
[afbeelding]
De SR-71 Blackbird en de U2 zijn 2 verschillende toestellen. De SR-71 vliegt al jaren niet meer, dat is het vliegtuig op je foto's.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:06 schreef Libris het volgende:
De SR-71 U-2 Blackbird
[afbeelding]
en nog een
[afbeelding]
Ach, de Russen haalden deze al in 1960 neer ......quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:08 schreef Libris het volgende:
Neerschieten lijkt me niet waarschijnlijk. Deze vliegtuigen vliegen zo hoog dat de meeste raketten dat niet halen. Ik gok op een technisch probleem
(meer info en foto's van het vliegtuigtype: http://www.flygplan.info/spaning.htm)
De U-2S is nog steeds in dienst, maargoed: de B52 is nog ouder.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:10 schreef Kaalhei het volgende:
Volgens het bericht is het deze, al vraag ik mij af of die nog in dienst zijn....
Alleen voor research door NASA (http://www.nasa.gov/centers/dryden/home/index.html)quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:23 schreef Ronhui het volgende:
De blackbird, de Sr-71 vliegt zeker nog wel!
U2 is stealth, en ik denk dat het een betere precisie heeft dan een sat. Las ergens dat de camera een golfbal kan spotten vanaf 16 mijl hoogte...quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Spionage met een U2, is dat in het Sat en stealth tijdperk niet een beetje achterhaald trouwens?
Ik denk dat het grote voordeel is dat de tegenstander niet weet wanneer hij bekeken wordt, itt de meeste satellieten.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:36 schreef Libris het volgende:
[..]
U2 is stealth, en ik denk dat het een betere precisie heeft dan een sat. Las ergens dat de camera een golfbal kan spotten vanaf 16 mijl hoogte...
Niet perse. De baan van Amerikaanse spionage satelieten is onder inlichtingen diensten naar verluid vrij bekend. Op het juiste tijdstip je kernrakket naar binnen rijden is voldoende om de sateliet niks te laten vinden. Een vliegtuig is volledig onvoorspelbaar en heeft dus een grotere kans op succes.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Spionage met een U2, is dat in het Sat en stealth tijdperk niet een beetje achterhaald trouwens?
Deels inderdaad, maar ook omdat U-2 door wolken heen kan kijken en satellieten schijnbaar niet (bron: http://www.globalsecurity.org/org/news/2003/030221-u2.htm)quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:37 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Ik denk dat het grote voordeel is dat de tegenstander niet weet wanneer hij bekeken wordt, itt de meeste satellieten.
Zou een piloot veel kunnen zien op 70,000 voet met 600 km/u?quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:38 schreef Monidique het volgende:
En het zou mij niet verbazen als een U2, doordat het bestuurd wordt door een menselijke piloot, betere foto's kan maken en direct kan reageren op wat de piloot ziet. Een satelliet mogelijk wat minder, maar goed, misschien ook wel...
Ik denk dat hij de foto's direct binnen ziet komen...quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:42 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Zou een piloot veel kunnen zien op 70,000 voet met 600 km/u?
Satellieten zitten in specifieke banen, het is dan ook wel te doen om eraan te ontkomen als je de klok in de gaten houdt zodat je weet wanneer hij overkomt. Een U2 is wat dat betreft veel flexibeler en moeilijker te ontwijken.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Spionage met een U2, is dat in het Sat en stealth tijdperk niet een beetje achterhaald trouwens?
quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:09 schreef Strolie75 het volgende:
De U2? Gebruiken ze die nog? Die werden 40 jaar geleden al boven Rusland neergehaald.
Dat hangt er weer vanaf welke type satelliet wordt gebruikt.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:41 schreef Libris het volgende:
[..]
Deels inderdaad, maar ook omdat U-2 door wolken heen kan kijken en satellieten schijnbaar niet (bron: http://www.globalsecurity.org/org/news/2003/030221-u2.htm)
Je weet hoe dat gaat he?quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:17 schreef speknek het volgende:
Volgens mij is het niet zo'n grote politieke rel, want vliegen er voortdurend spionagevliegtuigen over Iran heen, en weet Iran dat ook.
quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:23 schreef Ronhui het volgende:
De blackbird, de Sr-71 vliegt zeker nog wel!
Ehm, volgens mij niet meer hoor!quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:28 schreef Libris het volgende:
[..]
Alleen voor research door NASA (http://www.nasa.gov/centers/dryden/home/index.html)
quote:Amerikaans spionagevliegtuig neergestort
Uitgegeven: 22 juni 2005 13:49
Laatst gewijzigd: 22 juni 2005 14:55
WASHINGTON - Een Amerikaans spionagevliegtuig van het type U-2 is in Zuidwest-Azië neergestort. Dat meldde de Amerikaanse nieuwszender CNN woensdag. Het Pentagon wil de plaats of de omstandigheden van de crash niet bekendmaken. Volgens een verklaring van de luchtmacht is de oorzaak nog onduidelijk evenals het lot van de piloot.
De U-2 doet al meer dan vijftig jaar dienst in de Amerikaanse luchtmacht. Het toestel vliegt op grote hoogte tijdens verkennings- en spionagemissies. Het lange slanke vliegtuig met een spanwijdte van 30,5 meter kan tot op een hoogte van 27 kilometer vliegen. De piloot moet dan een ruimtepak dragen. Het toestel stortte dinsdagavond laat neer, aldus de BBC.
De U-2 kreeg internationale bekendheid tijdens de Koude Oorlog. Op 1 mei 1960 schoot de Sovjet-Unie het toestel neer tijdens een spionagemissie boven zijn grondgebied. De Amerikaanse president Eisenhower ontkende in eerste instantie het incident, maar moest die verklaring intrekken toen de piloot van de U-2, Gary Powers, op de Sovjet-televisie werd getoond. Powers kreeg tien jaar cel, maar kwam in 1962 vrij tijdens een spionageruil tussen Washington en Moskou.
mjah grappig, ene site onkend het en andere site zegt dat het in '98 is afgesloten. laatst was er op discovery nog een docu te zien waarin de SR-71 uitgebreid werd behandeld en ook nog gezegt dat deze gewoon werden ingezet naast de F117 nighthawk's in irakquote:Op woensdag 22 juni 2005 14:56 schreef MartijnA3 het volgende:
[..]
[..]
Ehm, volgens mij niet meer hoor!
Groot gelijk het is hun luchtruim.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:00 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Opvallend dat er wordt gesproken over ZW-Azie en niet over een specifiek land, bv. Afghanistan. Zou het gaan om Iran, dan zou het een behoorlijke rel kunnen betekenen, zeker als het neergeschoten is.....
Als ze hem nou gevangen hadden met netten hadden ze er mee boven Israel mee kunnen vliegen, nu hebben ze alleen wat schervenquote:
Ik meen me nog iets van china , amerika en noodlanding en uit elkaar gehaald spionage vliegtuig te herinneren 2 jaar geleden of zo.quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:54 schreef vdo28 het volgende:
Tenzij de USA iets verzint wat er voor zorgt dat Iran verder niet zo'n ophef maakt.
Of ze moeten denken dat hij dood is.quote:Op woensdag 22 juni 2005 15:36 schreef HarigeKerel het volgende:
De piloot is dood.
http://www.washingtonpost(...)005062200372_pf.html
Dat dacht men eerst ook waarna de SR71 toch weer van stal werd gehaald (om een paar jaar later opnieuw met pensioen te gaan)quote:Op woensdag 22 juni 2005 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Spionage met een U2, is dat in het Sat en stealth tijdperk niet een beetje achterhaald trouwens?
En dat terwijl de piloot na de botsing met het ruimteschip mee naar Mars is genomen voor experimenten...quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |