quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:03 schreef Roquefort het volgende:
[..]
Het verschil is dat als die god of allah bestaat, dat ik mag aannemen dat hij een perfecte entiteit is.
Beetje heel superzwak om het gedrag van een god met het gedrag van een mens te vergelijken, dat is wel heel oneerlijk en dus vals, niet?
Aan de andere kant wel een heel vleiende gedachte van je, dat god zich aan mijn gedrag mag spiegelen.![]()
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:03 schreef Forno het volgende:
WFL heeft een nieuw lid die een dappere poging doet de Koran te promoten. Dapper, maar helaas zonder enige zinvolle discussie waarde. Tenzij er echt interessante punten worden aangehaald. De mens heeft immers het recht om vragen te stellen, niet?
Bijvoorbeeld. Kun je me wat meer vertellen over die rechten van de vrouwen? Daar de burka en hoofddoek niet echt modern zijn in hedendaags Europa.
Ik vraag me eigenlijk wel af hoe moslims met geestelijk gehandicapten omgaan?quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik kan me hoogstwaarschijnlijk niet in leven in je situatie, maar ik snap jou en in argumenten. Ik probeer het vanuit Islamitische punt niet goed te praten, ik vertel alleen wat voor boodschap/toekomst Islam met betreffende mensen verkondigt. Ironisch voor je dat ik dit zeg, maar hoop dat het beter uitpakt voor je tantes situatie en omgeving, en moge God haar helpen.
Ik snap al nauwelijks hoe je dat normaal kunt vinden, en ik snap al helemaal niet waarom je god en mensen tegen dezelfde meetlat legt.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:06 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat ik bedoel, is het is heel normaal wat een Voogd/schepper bepaalt hoe zijn nakomelinge/scheppingen worden.. Of heb ik het fout?
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:09 schreef djenneke het volgende:
[..]
Ik vraag me eigenlijk wel af hoe moslims met geestelijk gehandicapten omgaan?
Maar verder heb je dus geen antwoorden op mijn vragen, als ik het goed begrijp? Jammer....
Bedankt verder voor je good wishes...
Hier loopt een jonge vrouw die in haar eigen land als paria behandeld werd, zij is jaren binnenshuis opgesloten geweest en uit eindelijk met haar zus naar Nederland gevlucht.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:09 schreef djenneke het volgende:
[..]
Ik vraag me eigenlijk wel af hoe moslims met geestelijk gehandicapten omgaan?
Maar verder heb je dus geen antwoorden op mijn vragen, als ik het goed begrijp? Jammer....
Bedankt verder voor je good wishes...
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:11 schreef Roquefort het volgende:
[..]
Ik snap al nauwelijks hoe je dat normaal kunt vinden, en ik snap al helemaal niet waarom je god en mensen tegen dezelfde meetlat legt.
Verder is er geen vergelijking, behalve deze vergelijking? Je redeneert erg willekeurig.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:15 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Hoe kan ik het je beter uitleggen wat ik bedoel...
Wanneer je een kind krijgt, neem ik toch wel aan dat je hem volgens je eigen principes en waarden opvoed? En verwacht dat hij jou gehoorzaamt?
Wanneer God een mens schaapt, leert hij hem ook wel goede en slechte door middel van profeten en boeken en verwacht ook wel dat de mens hem gehoorzaamt.
Verder is er ook geen vergelijking.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:14 schreef Mirage het volgende:
[..]
Hier loopt een jonge vrouw die in haar eigen land als paria behandeld werd, zij is jaren binnenshuis opgesloten geweest en uit eindelijk met haar zus naar Nederland gevlucht.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:16 schreef Roquefort het volgende:
[..]
Verder is er geen vergelijking, behalve deze vergelijking? Je redeneert erg willekeurig.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:04 schreef Mirage het volgende:
[..]
Voelt het in je hart goed om mensen te straffen ( voro wat voor zonde dan ook) op een dergelijk gruwelijke wijze ?
Een vriendin van mij heeft haar kindje verloren.
Het verdriet is ... ( geen woord voor )
Degene die dit bewust op zijn geweten heeft om zo iemand " een lesje te leren". Kan ik serieus niet onder het positieve scharen.
Je draait weg omdat je er niet meer uitkomt, je bepaalt liever zelf de richting van de discussie.quote:
Ik geloof je meteen.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:17 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mirage betekent in arabisch, hemelvaart
Ontopic.
Helaas bestaat er geen Islamitsche land meer Mirage, alleen landen waarvan de meerderheid van de bevolking moslim is maar er huist geen democratie.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:20 schreef Roquefort het volgende:
[..]
Je draait weg omdat je er niet meer uitkomt, je bepaalt liever zelf de richting van de discussie.
* Roquefort zich van topic wegdraait
Ik snap dat je het goed bedoelt, begrijp me niet verkeerd, maar wat er bij mij niet ingaat is dit.. Met God als schepper van dit alles is Hij zelf ook de veroorzaker en verantwoordelijke voor dergelijke situaties. Dat "moge God haar helpen" wordt dan een beetje raar he. Met iets helpen waarvan je zelf de aanstichter bent.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik kan me hoogstwaarschijnlijk niet in leven in je situatie, maar ik snap jou en in argumenten. Ik probeer het vanuit Islamitische punt niet goed te praten, ik vertel alleen wat voor boodschap/toekomst Islam met betreffende mensen verkondigt. Ironisch voor je dat ik dit zeg, maar hoop dat het beter uitpakt voor je tantes situatie en omgeving, en moge God haar helpen.
En over deze vrouw werd verteld dat dit een straf was voor iets dat ze eerder gedaan zou hebben. ( gelinkt naar hun religie.. de Islam )quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:20 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mijn broers en zijn vrouw hebben ook hun kind verloren. resultaat zij zich helamaal binnengesloten en me broer werkte dag en nacht non stop. Huwelijk ging bijna kapot. Wat ze ook deden baby kwam niet terug. Tot ze troost in de islam vonden dat de baby rechtstreek voor de poorten van de hemel zou staan. En pas zou binnentreden wanneer zijn ouders er ook waren.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:20 schreef Mirage het volgende:
[..]
Ik geloof je meteen.
In mijn omgeving zie ik ook dat er veel Moslimse mensne zijn, maar eigenlijk allemaal een andere invulling van hun religie geven. Ik kom ook veel mensen tegen die alleen onderwezen wordne door hun man.. en zeg nou zelf.. het vlees is zwak.
Uiteenlopende verhalen...
Zonde want probeer op deze manier maar eens de oorspronkelijke/ juioste uitleg van de Koran te achterhalen.
Ik heb zelf de Koran gelezen ( vertaling), maar er zijn vele zaken die je op tig manieren kan uitleggen.
Een ieder legt het anders uit, zelfs de imams !
Zoals duidelijk moge zijn móet je alleen op je kniëen voor God, of daar zaken herhalen bij hoort... geen idee.quote:
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:22 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Ik snap dat je het goed bedoelt, begrijp me niet verkeerd, maar wat er bij mij niet ingaat is dit.. Met God als schepper van dit alles is Hij zelf ook de veroorzaker en verantwoordelijke voor dergelijke situaties. Dat "moge God haar helpen" wordt dan een beetje raar he. Met iets helpen waarvan je zelf de aanstichter bent.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:22 schreef Mirage het volgende:
[..]
En over deze vrouw werd verteld dat dit een straf was voor iets dat ze eerder gedaan zou hebben. ( gelinkt naar hun religie.. de Islam )
de ahadith had ik al wel gevonden, maar Tafseer ?quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:23 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mits je geinteresseerd bent wil ik je doorverwijzen naar de Tafseer van de Koran en Hadith uitleg van de metgezellen van de profeet. Die uitleggen wanneer hij geopenbaart is , waarom, waarom en in welke context etc. De metgezellen zullen elkaar niet tegenspraken bij kleine verschillen opna .
Toch zei je dat in dat topic van gisteren zelf ook. Je zei dat mensen (laat ik het woord niet noemen) A...... in waren gestuurd als consequentie van hun eigen gedrag, voor zover je er al in geloofde... remember? Toen begon die hele discussie over baby's en gehandicapten.... Dus ik begrijp het goed als ik zeg dat je daar nu op terug komt?quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:26 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Is onzin kan je nooit met zekerheid stellen, tenzij persoon die dit zegt beweert dat hij Gods gedachten kan lezen![]()
Tafseer is een echte aanrader. geeft je heel wat duidelijker uitleg.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:27 schreef Mirage het volgende:
[..]
de ahadith had ik al wel gevonden, maar Tafseer ?dat heb ik gemist.
Maar ook dan vind ik verschillende zaken erg dubbel.
ik stel het wel erg op prijs dat je "meedenkt"
Dat snap ik jaquote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:24 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Daarom zei ik ook dat het voor haar misschien ironisch zou kunnen overkomen
Moslims zeggen bijv tegen Allah, "Er is geen tegenvlucht voor u, dan bij u"
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:28 schreef djenneke het volgende:
[..]
Toch zei je dat in dat topic van gisteren zelf ook. Je zei dat mensen (laat ik het woord niet noemen) A...... in waren gestuurd als consequentie van hun eigen gedrag, voor zover je er al in geloofde... remember? Toen begon die hele discussie over baby's en gehandicapten.... Dus ik begrijp het goed als ik zeg dat je daar nu op terug komt?
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:31 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Dat snap ik jaWat ik niet snap is hoe je dan nog met een strakke kop kan beweren dat God goed is etc.
Zelfs alsie bij zoveel mensen zoveel leed veroorzaakt? Ook zwaar gelovigen?quote:
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:37 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Zelfs alsie bij zoveel mensen zoveel leed veroorzaakt? Ook zwaar gelovigen?
quote:
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:47 schreef Godslasteraar het volgende:
Als ik het goed begrijp komt het dus neer op de al 2.300 jaar onbeantwoorde vraag van Epicurus:
Is God willing to prevent evil, but not able?
Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing?
Then he is malevolent.
Is he both able and willing?
Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing?
Then why call him God?
ongelovigen moeten ook geduld hebben als ze geen zelfmoord plegen. overlevingsdrang is niet beperkt tot de (gelovige) mens. standvastigheid bestaat in meerdere vormen. niet slechts in de gelovige variant.quote:Op vrijdag 17 juni 2005 10:37 schreef Triggershot het volgende:De moslim gelooft dat God de mens voor aanbidding heeft geschapen. En beproeft de mensen met hun geduld en standvastigheid.
dat boeit niet, God zegt weer van alles in de bijbel. Brahma zegt van alles in de hindoeistische geschriften en Boedha verklaart van alles en ga zo nog maar even door.quote:Allah zegt in de Koran:
Beloningquote:Jullie bezittingen en jullie kinderen zijn slechts een beproeving, en Allah is het bij Wie er een grote beloning is.; (64:15)
Naast wijsheid bezit de mensheid ook een unieke domheidquote:Alles heeft een doel, echt alles; van de mieren die hun eigen cultuur in stand houden en elkaar aanvoelen om hun kolonie te bevorderen, tot de draaiingen van de stelsels van planeten en hele sterrenstelsels. Alles heeft een pad, alles heeft een doel. Zo ook wij de mens, heeft een doel. Zeker de mens, omdat het lijkt dat wij vrije wil hebben. De sterren en planeten draaien in hun banen, zonder dat zij bewustzijn hebben. Zonder dat zij zich kunnen afvragen waarom?
Wij mensen zijn de enige tot nog toe bekende wezens, die kunnen denken en bewustzijn hebben. Wij mensen zijn uniek in het universum. Er is geen enkel wezen dat zo snel evolueert als de mens. De mens die niet alleen wijsheid bezit, wijsheid heeft ook te maken met ervaring, en dieren hebben ook ervaring.
En wat hebben we eraan als ons enige doel aanbidding is ?quote:Nee de mens heeft de mogelijkheid om vragen te stellen, om zo kennis te zoeken, om zo doelen te stellen. Wat de mens doet is kennis genereren. Wij maken wijsheid, wij maken wetenschap. Wij zijn. Maar wij zijn niet alleen. Wij hebben ook nog zulke enorm mooie en abstracte zaken als Liefde en Schoonheid.
We moeten toch wat in de tijd dat we geduldig moeten zijn dus gaan we ons maar toeleggen op het waarderen van subjectieve zaken en daar over discussieren. Discussieren over objectieve zaken is zo gebeurd en we moeten nog evenquote:Welk ander wezen kan een Dali of een Dante of een Shostakovich waarderen? Welk ander wezen heeft de mogelijkheid tot het opbrengen van gevoelens van liefde. Liefde die de mens kan doen opstijgen tot immens hoge staten van euforie, of juist het tegenovergestelde. Liefde kan een mens doen instorten.
tja, dat moet je geloven hčquote:Geen mier of olifant die doodgaat vanwege gebrek aan liefde; de mens wel.
Van de zwerver tot de keizer. Elk mens met zijn unieke eigenschappen, is een diamant. En diamanten zijn ooit geschapen door enorme druk en eeuwen tijd.
Zulks schoonheid is gecreeerd. En wij als bewuste diamanten kunnen onze talenten, wat? wij moeten onze talenten en wijsheden gebruiken om onze Schepper te zoeken.
Wij zijn als herten met hun eeuwenoude driften op zoek naar waterbronnen van verfrissing.
Ons water, waar wij mensen naar op zoek zijn, is de genade en de zegeningen van Allah, onze bron is Hij.
Dat maakt de vragen nog niet minder valide, ook in deze tijd...quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Yo lasteraar, check swa. 2.300 jaar geleden hadden ze een heel ander beeld van God dan de Allah van de Islam. Want je weet toch
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:52 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
ongelovigen moeten ook geduld hebben als ze geen zelfmoord plegen. overlevingsdrang is niet beperkt tot de (gelovige) mens. standvastigheid bestaat in meerdere vormen. niet slechts in de gelovige variant.
[..]
dat boeit niet, God zegt weer van alles in de bijbel. Brahma zegt van alles in de hindoeistische geschriften en Boedha verklaart van alles en ga zo nog maar even door.
[..]
Beloning
Ja hoor, daar doen we het allemaal voor. Voor een beloning
[..]
Naast wijsheid bezit de mensheid ook een unieke domheid
[..]
En wat hebben we eraan als ons enige doel aanbidding is ?![]()
[..]
We moeten toch wat in de tijd dat we geduldig moeten zijn dus gaan we ons maar toeleggen op het waarderen van subjectieve zaken en daar over discussieren. Discussieren over objectieve zaken is zo gebeurd en we moeten nog even
[..]
tja, dat moet je geloven hč
liefde is een samenspel van hormonen. de één heeft er wat meer van dan de ander. net als lusten.
Schoonheid is subjectief. Naast schoonheid bestaan er ook tegenovergestelden die dan ook geschapen zouden zijn. Maar dat heeft die God dan vast gedaan om ons de schoonheid makkelijker te doen zien![]()
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:54 schreef djenneke het volgende:
[..]
Dat maakt de vragen nog niet minder valide, ook in deze tijd...
Maar daar heb je geen God voor nodig. Ik zal even goed voor oudjes opstaan, en me daardoor goed voelen...quote:Op vrijdag 17 juni 2005 11:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik hoop ook idd dat het een leuk en educatief discussie kan worden voor iedereen die mee leest/reageert. Ach extremisme past niet bij mij niet toegestaan door me vriendin en vader.. Tsjaah dan heb je al bijna geen uitweg meer he
ik snap je vergelijking, maar het is nooit geweest dat de wetenschap islam tegenspreekt en andersom natuurlijk. Ik vind juist het elkaar wel onderbouwd. Vooral op sommige wetenschappelijke uitvindingen, dat natuurlijk een (gelovige) mens kan interpreteren als een boodschap in de Koran en andersom.
Een doel in je leven, heeft iedereen wel toch? Sommige pakken het grootscheeps aan en richten een grote rijk op. En anderen onderzoeken de wetenschappelijk zo diep mogelijk om de video te instellen zodat ze Oprah niet missen. Beiden noem ik wel een doel, in aparte mate en niveau natuurlijk, maar beiden proberen wat te bereiken.
De almachtige schepper is idd simpel om iets mee te beantwoorden, maar daar houdt het niet op he. De islam/christendom etc proberen daar nog een boodschap mee te gaan niet enkel alleen aanbidding. Uiteraard ben ik een mens en heb ik mijn grenzen en geloof in het gene dat ik nog niet o 0.0000000000000000001 % van geheimen van de heelal kan leren/opzoeken zou ik niet aan kunnen.. Maar probeer zoveel mogelijk
Mijn levenservaring is dat ik in God geloof en niet alleen om tot hem te buigen, maar zelfs omdat het je verplicht je plaats af te staan tegen een oudere. Lachen en begroeten van mensen zijn allemaal daden in de Islam die je niveau hoger helpen.
Nee hoor, ik las je topic nu pasquote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:56 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Fok!schaap.. heb je alles opgekropt en daarna alles in een x naar buiten gegooit?
En ik antwoord met mijn visie.quote:OT.
Met wat Allah zegt onderbouw ik mijn islamitische visie, boeit het je niet. Why bother?
inderdaad !quote:Beloning,
Je gelooft het of niet he
Ik geloof dat dat toch duidelijk is? Eender welk godsbeeld dan ook, deze vragen zijn best duidelijk!quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:58 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik vraag me af over welke godsbeeld hij het heeft. En wat zijn ideologie was, dat hij tot zo een (filosofische) vraag kwam. Maar goed als hij dan nu nog zijn antwoord niet in de Koran / hadith kan vinden kan ik het niet beantwoorden, vanuit de Islam
Wat wij nu nog weten van Epicurus hebben we te danken aan de Romeinse dichter Lucretius:quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:58 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik vraag me af over welke godsbeeld hij het heeft. En wat zijn ideologie was, dat hij tot zo een (filosofische) vraag kwam. Maar goed als hij dan nu nog zijn antwoord niet in de Koran / hadith kan vinden kan ik het niet beantwoorden, vanuit de Islam
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:58 schreef KarmaniaK het volgende:
[..]
Maar daar heb je geen God voor nodig. Ik zal even goed voor oudjes opstaan, en me daardoor goed voelen...
Alles wat je bewust doet, doe je met een reden of een 'doel'. Mijn 'doel' in mijn leven is gewoon gelukkig zijn, niets meer dan dat. En er zijn talloze manieren om dat te bereiken. Waardering van anderen is daar een voorbeeld van... Maar ik zie hier geen God in voor komen. Mijn 'doel' is voortgekomen uit gewoon nadenken en redeneren. Een echte reden voor mijn bestaan is volgens mij niet aan te wijzen. Ja, er zijn er genoeg aan te wijzen natuurlijk, ik kan zelf een compleet nieuwe verzinnen, maar er is niet aan te wijzen welke de juiste zou zijn. Dat hangt puur van jezelf af, wat je aangeleerd is. Je bent sneller geneigd iets te geloven dat goed overeen komt met wat je graag wíl geloven. Maargoed, ik ben er dus wel. En nu? Nu maak ik ervan wat ervan te maken valt. Waarschijnlijk zal ik zo'n beetje als een halve hippie door het leven gaan, mijn 'geest' verrijkend en alles... En daarmee gelukkig worden.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 13:02 schreef djenneke het volgende:
[..]
Ik geloof dat dat toch duidelijk is? Eender welk godsbeeld dan ook, deze vragen zijn best duidelijk!
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 13:13 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Wat wij nu nog weten van Epicurus hebben we te danken aan de Romeinse dichter Lucretius:
"Epicurus ... whose genius surpassed all humankind, extinguished the light of others, as the stars are dimmed by the rising sun."
En wat betreft godsbeeld: een monotheďstisch godsbeeld.
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 12:59 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
Nee hoor, ik las je topic nu pas
[..]
En ik antwoord met mijn visie.
[..]
inderdaad !
mooiquote:
Dacht dat het juist ging om de mensen die met een aandoening worden geboren... Die hebben nog niet de tijd gehad iets fout te doen en hebben nooit de goede dingen gehad om kwijt te raken. Enkel leed.quote:God is goed al veroorzaakt hij leed. mits je hem er voor verantwoordelijk stelt vergeet dan ook niet dat hij geduldigen zal belonen, liever dat hij me iets geeft, dat ik kan verliezen dan dat ik helemaal niets heb.. Door verlies realiseer je pas waarde van dingen die je bezat. Ik zeg niet dat het goed is, om mensen kwijt te raken. Maar alleen door vrees, weet je ps hoe belangrijk de een voor je is.
Dat lijkt me losstaande van het leiden?quote:God belooft alle mensen die hebben geleden en de nabestaanden/omgeving. die geduld hebben en God blijven prijzen. Vereniging en de hemel (islamitische visie)
Mhoa halfquote:Draai ik er nu nog om heen
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 13:21 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
mooi
[..]
Dacht dat het juist ging om de mensen die met een aandoening worden geboren... Die hebben nog niet de tijd gehad iets fout te doen en hebben nooit de goede dingen gehad om kwijt te raken. Enkel leed.
[..]
Dat lijkt me losstaande van het leiden?
[..]
Mhoa halfWeet nogsteeds niet hoe je een God goed kan noemen met al dat leed in de wereld.
Laat ik je dezelfde vragen stellen over Allah:quote:Op vrijdag 17 juni 2005 13:16 schreef Triggershot het volgende:
[..]
voor mij maakt Godbeeld en context eigenlijk heel veel uit. Meestal haal je er dan meer uit en snap je vraag beter ( in mijn geval dan)
quote:Op vrijdag 17 juni 2005 13:26 schreef djenneke het volgende:
[..]
Laat ik je dezelfde vragen stellen over Allah:
Wil Allah wel kwaad/slechtheid/leed voorkomen, maar ligt dat niet binnen zijn mogelijkheden?
In dat geval is hij niet oppermachtig
Kan hij dat wel, maar wil hij het niet?
Dan is hij zelf kwaadwillend
Wil hij het wel, en kan hij het ook?
Dan waarom is er dan nog kwaad/slechtheid en leed in de wereld?
WIl hij het niet, en kan hij het ook niet?
Waarom zouden we hem dan nog Allah/God noemen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |