uhm, dat is toch helemaal niet nodigquote:Op zondag 19 juni 2005 23:58 schreef Erick1985 het volgende:
18 is een redelijk geschikte leeftijd. Op je 12e, 13e of 14e weet je nog niet dat het speciaal hoort te zijn, en dat er liefde bij nodig etc.
Maar seks met is toch zoveel beter imoquote:Op maandag 20 juni 2005 00:01 schreef Sylvana het volgende:
[..]
uhm, dat is toch helemaal niet nodigTis wel fijn als er liefde bij zit, maar sex zonder liefde is ook lekker hoor
Is wel verklaarbaar, trouwens. Het blijkt dat bij toenemende welvaart mensen eerder geslachtsrijp worden en de fase van kindsheid eerder ophoudt. Dat is te merken aan het eerder menstrueren van meisjes, maar ook aan het feit dat we nu al voor ons 20 ophouden met groeien, waar dat "in vroeger eeuwen" pas rond de 25/30 was (zelfde verschil geldt trouwens voor hoge en lage milieu's, mensen uit een laag milieu groeien langer door). En tsja, dan is het natuurlijk begrijpelijk dat ook de mentale ontwikkeling versnelt gaat lopen, zeker in deze tijd waarin informatie over het "volwassen" leven in feite overal om je heen te vinden is. Als je volwassen bent, heb je seks, is de boodschap, en als je hormonen dan ook vertellen dat ze seks willen, dan is het optelsommetje snel gemaakt en hoef je alleen nog een gewillig slachtoffer te vinden.quote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:35 schreef Mukie het volgende:
alhoewel ik steeds meer merk dat kindsheid al bij 9 ophoudt tegenwoordig
Hoe erg ik het ook vind, vroegahquote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:46 schreef innovative het volgende:
[..]
Is wel verklaarbaar, trouwens. Het blijkt dat bij toenemende welvaart mensen eerder geslachtsrijp worden en de fase van kindsheid eerder ophoudt. Dat is te merken aan het eerder menstrueren van meisjes, maar ook aan het feit dat we nu al voor ons 20 ophouden met groeien, waar dat "in vroeger eeuwen" pas rond de 25/30 was (zelfde verschil geldt trouwens voor hoge en lage milieu's, mensen uit een laag milieu groeien langer door). En tsja, dan is het natuurlijk begrijpelijk dat ook de mentale ontwikkeling versnelt gaat lopen, zeker in deze tijd waarin informatie over het "volwassen" leven in feite overal om je heen te vinden is. Als je volwassen bent, heb je seks, is de boodschap, en als je hormonen dan ook vertellen dat ze seks willen, dan is het optelsommetje snel gemaakt en hoef je alleen nog een gewillig slachtoffer te vinden.
Niet dat ik me kan indenken dat het goed voor je is om al heel vroeg met seks bezig te zijn, en zeker niet als het om de verkeerde redenen gaat, maar grof gezegd kan een puber uit de jaren 80 al niet meer vergeleken worden met een puber van nu, simpelweg om het feit dat de welvaart vele malen hoger ligt (hoe hard we ook klagen over recessie en inflatie, de natuur vertelt ons anders. )
Uit onderzoek blijkt inderdaad dat lager opgeleiden inderdaad eerder met sex beginnen dat hoger opgeleiden, en dan bedoel ik de splitsing vmbo, havo, vwo...quote:Op dinsdag 14 juni 2005 23:30 schreef Spuit het volgende:
Ik heb altijd het gevoel dat de leeftijd waarop we voor het eerst sex hebben sterk samenhangt met het opleidingsniveau dat we genieten (=de groep waar we mee omgaan). Klopt dat?
Ben het met je eens hoor, dat je nog gewoon te kort op de wereld loopt om daadwerkelijk zulke keuzes te maken... Met een jaar of 12 bén je gewoon nog niet volwassen, kun je vaak consequenties en gevolgen nog niet overzien, en, net als jij, vind ik dat je eerste keer uit liefde moet zijn. Nu kun je best verliefd zijn op je 12e, maar echt serieus, neuh, dat nog niet (ook al denk je zelf van wel, natuurlijkquote:Op dinsdag 21 juni 2005 11:28 schreef Mukie het volgende:
[..]
Hoe erg ik het ook vind, vroegah
Ik ben alleen van mening dat je gewoonweg niet volwassen KAN zijn op een zulk jonge leeftijd. Je komt dan net uit het ei sort of speak (enige uitzonderingen daargelaten). Maar goed dat is een andere discussie
lang leve de kracht van het beinvloedenquote:Op dinsdag 21 juni 2005 11:56 schreef innovative het volgende:
[..]
Ben het met je eens hoor, dat je nog gewoon te kort op de wereld loopt om daadwerkelijk zulke keuzes te maken... Met een jaar of 12 bén je gewoon nog niet volwassen, kun je vaak consequenties en gevolgen nog niet overzien, en, net als jij, vind ik dat je eerste keer uit liefde moet zijn. Nu kun je best verliefd zijn op je 12e, maar echt serieus, neuh, dat nog niet (ook al denk je zelf van wel, natuurlijk)
't Is alleen wel lastig om geduld op te brengen als zowel je lichaam als de samenleving andere signalen geven... En vooral dat laatste vind ik écht een probleem, te veel kids die iets doen omdat ze het op tv zien, of omdat vriendjes het ook doen.
quote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:35 schreef Mukie het volgende:
let's get it over with
Volgens de Durex sexdinges test niet.. 16 jaar;)quote:Op dinsdag 14 juni 2005 23:12 schreef diabolotin het volgende:
[..]
de gemiddelde leeftijd ligt daar nog steeds (bijna?) een jaar boven...
En een zoon dan?:P mag die wel zo vroeg beginnen als die wilt:Pquote:Op woensdag 22 juni 2005 19:39 schreef Serinde het volgende:
Als ik ooit een dochter krijg, hoop ik dat ze er wat langer mee wacht dan ik![]()
en dat ze een leuke(re) kerel uitzoekt![]()
Een zoon? Die gaat z'n gang maarquote:Op donderdag 23 juni 2005 00:15 schreef Garin84 het volgende:
[..]
En een zoon dan?:P mag die wel zo vroeg beginnen als die wilt:P
Trouwens... hoeft niet eens persé een kerel te zijn toch?:P
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |