het stukje gelezen hebbende constateer ik dat deze meneer Strong ervan uitgaat dat altruisme bij weinigen voorkomt en alleen genetisch wordt doorgegeven, alsof het een fysieke eigenschap betreft. mij lijkt altruisme eerder te maken heeft met bewustzijn. de offspring vindt niet op fysieke wijze plaats, maar door de overdracht van bewustzijn. een altruist calculeert niet, hij (of zij) voelt liefde, laat dit stromen en stelt zo een voorbeeld voor anderen; van hem kun je ervan op aan dat hij anderen op dezelfde liefdevolle manier behandelt, zoals hij zichzelf zou behandelen. via hem wordt een beroep gedaan op het collectieve bewustzijn: locaal, nationaal dan wel globaal. alleen al door de afweging te maken hoe idioot hij is, stelt een altruist de ander in staat geconfronteerd te worden met de eenheid en pure liefde waar wij allen en alles vanaf stammen.
je kunt anderen (bijv. kinderen) met alle mogelijke middelen ertoe bewegen dat te doen wat jij wilt dat ze doen, maar ze zullen je goede bedoelingen pas vertrouwen als je jezelf net zo gedraagt. als je LAAT ZIEN waar je voor staat geef je anderen de kans om het zich zelf eigen te maken. het feit dat JIJ tot een briljante inkeer bent gekomen wil namelijk nog niet zeggen dat een ander dit ook direct zou moeten kunnen. soms heeft die daarvoor meer mogelijkheden, tijd en inzicht nodig.
daarmee is de altruist dus de ultime leider. als geen ander heeft hij toegang tot het collectieve bewustzijn van de groep. als geen ander wordt hij vertrouwd op te komen voor de groep, zoals hij opkomt voor zichzelf.