quote:De nieuwe Europese Grondwet ontneemt Nederland niet alleen het recht zelf zijn immigratiebeleid te voeren, maar verleent bovendien aan alle Europeanen en aan alle legale migranten van elders ('derdelanders’) ook nog eens dezelfde rechten als Nederlanders op uitkeringen, gezondheidszorg en sociale huisvesting. Dat zijn geen papieren rechten. Ze kunnen al meteen gevolgen hebben.
Zo hebben illegalen uit Afrika en Latijns-Amerika, die de Spaanse regering op dit moment aan het legaliseren is, in Nederland al binnen enkele jaren recht op een bijstandsuitkering, een huurwoning, gezondheidszorg en huursubsidie. Dat geldt trouwens ook voor de Roemenen en Bulgaren die over enkele jaren EU-burger worden.
De Grondwet kan ook meteen gevolgen hebben voor de 'inburgeringstoets’ die het kabinet eind 2005 wil laten ingaan om importbruiden uit Turkije, Marokko en elders te ontmoedigen hier te komen. Die regeling wringt met bepalingen over de vrijheid om een gezin te vormen. Het kabinet-Balkenende heeft dan wel bedongen dat een land als Nederland de inwoners van Turkije kan blijven weigeren als Turkije lid wordt van de Europese Unie, maar die bepaling is een dode letter. Zij is strijdig met de nieuwe Europese Grondwet.
Hoe groot is volgens jou de groep van Marokkanen waarvan hun hart in Marokko ligt en die vervolgens ook echt naar Marokko zullen vertrekken ook?quote:Op donderdag 19 mei 2005 13:38 schreef LangeJan het volgende:
Ik zat met de volgende vraag.
Hebben Marokkanen met een dubbele nationaliteit die zich hier en in Marokko bevinden ook een stembiljet aangaande het stemmen over de Europese Grondwet gekregen? Als dat zo is dan is wat ik mij ten zeerste afvraag, wat de mensen die klaarblijkelijk het grootste gedeelte van hun hart in Marokko hebben liggen gaan stemmen. Ik vind dat nl. het deel van deze minderheidsgroepering dat zich in Marokko bevind met hun tweede Nederlandse nationaliteit eigenlijk geen moer te maken heeft met Europa en degene die wel in Nederland zijn aanzienlijk minder dan de autochtoon.
Niet extreem veel denk ik, maar mijn vraag was dus of deze mensen met de NL-nationaliteit woonachtig in Marokko ook mee mochten stemmen. Dus hoeveel Marokkanen dat zijn maakt mij niets uit.quote:Op donderdag 19 mei 2005 16:07 schreef Youssef het volgende:
[..]
Hoe groot is volgens jou de groep van Marokkanen waarvan hun hart in Marokko ligt en die vervolgens ook echt naar Marokko zullen vertrekken ook?
quote:
di 31 mei 2005, 02:09
UMMAO roept moslims op voor grondwet te stemmen
AMSTERDAM - De Unie van Marokkaanse Moskeeën Amsterdam en Omstreken (UMMAO) heeft haar achterban opgeroepen 'ja' te stemmen bij het refendum over de Europese grondwet woensdag. Dat heeft woordvoerder A. Marcouch dinsdag gemeld.
De UMMAO vindt dat de grondwet voor moslims vooral van belang is vanwege de waarborg van grondrechten als vrijheid, verbod op discriminatie en racisme en vrijheid van godsdienst.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |