Beter bewijs dat onze regering het contact met de burger totaal kwijt is dan dit verhaal lijkt me niet mogelijk...quote:Balkenende optimistisch: het wordt ja
DEN HAAG - Premier Balkenende is optimistisch over de uitkomst van het referendum over de Europese Grondwet. Peilingen die duiden op een groeiend aantal nee-stemmers noemt hij in een interview met de Volkskrant momentopnamen. Een ‘harde, maar waardige’ en korte campagne kan volgens Balkenende de balans doen doorslaan in het voordeel van het ja-kamp.
In regeringskringen bestaat de vrees dat de recente ophef rond de euro een negatief effect heeft op kiezers bij het referendum, dat op 1 juni wordt gehouden. De premier heeft zich dan ook gestoord aan de discussie.
Nederland kon zich volgens Balkenende niet veroorloven de gulden op te waarderen kort voordat de euro in 2001 werd ingevoerd. Een duurdere gulden zou ‘ongewenste economische gevolgen’ hebben gehad, Hij reageert daarmee voor het eerst op de kritiek dat Nederland de gulden te goedkoop inwisselde voor de euro, en daarmee de nationale munt ‘verkwanselde’.
Volgens de premier verslechterde de concurrentiepositie van Nederland eind jaren negentig aanzienlijk. ‘Nederland werd te duur ten opzichte van andere landen. Als je in zo’n situatie de gulden nog eens duurder gaat maken, is dat een extra belemmering voor de export en verlies je banen. Balkenende was destijds als Tweede-Kamerlid financieel expert van het CDA
Balkenende relativeert de commotie van de afgelopen dagen. ‘Ineens komt de vraag op wat er gebeurd is bij de omzetting van de gulden in de euro. Al sinds de jaren tachtig was de gulden gekoppeld aan de Duitse mark. In de jaren negentig werden de munteenheden in Europa aan elkaar gekoppeld. Feitelijk hadden we toen al een euro, zij het niet in bankbiljetten. Er is wel wat misgegaan bij de introductie van de euro. Café- en restauranthouders en andere bedrijven maakten misbruik van de situatie en schroefden de prijzen op.’
Per saldo is de operatie Nederland ten goede gekomen, meent de premier. Burgers en bedrijven werden verlost van dure financiële transacties met verschillende munteenheden. Balkenende: ‘Als je alles op een rijtje zet, zeg ik dat de euro niet het argument is om nee te zeggen tegen de Europese Grondwet. Verre van dat.’
Ben het zowaar helemaal met je eensquote:Op vrijdag 20 mei 2005 08:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Beter bewijs dat onze regering het contact met de burger totaal kwijt is dan dit verhaal lijkt me niet mogelijk...
Onzin, PvdA bijvoorbeeld zijn ook maar slinkse lui. Bos&Co zijn ook gewoon vóór de Grondwet, maar die houden zich totaal afzijdig. Alleen de populisten als Marijnissen en Wilders zijn tegen. En waarom? Omdat ze vinden dat de Grondwet door je strot geduwd wordt. Ik heb meneer Geert nog geen enkel inhoudelijk punt naar voren horen brengen. En laten we het nog maar niet hebben over fabrieksarbeidertje Jan, want daar komt al hélémaal niks zinnigs uit over de Grondwet.quote:je stem voor dit kabinet is waardelozer geweest dan het met de vorige verkiezingen ooit was.
Scenario's te over, helaas is die van jouw onoverzichtelijk, en die van mij nietquote:Op zondag 22 mei 2005 23:26 schreef wadgem het volgende:
Ik denk dat de kans groter is dat ze een JA vervalsen dan dat ze een NEE negeren.
Praat voor jezelf. Dit kabinet is IMO een van de betere sinds WW2.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:16 schreef Flopteron het volgende:
Nog nooit heb ik in mijn leven een volksvertegenwoordiging mee kunnen maken in mijn land die zo ver van het volk afstaat, face it! je stem voor dit kabinet is waardelozer geweest dan het met de vorige verkiezingen ooit was.
Of de referendumuitslag wordt gerespecteerd of niet heeft niets met de regering te maken. Zij gaan er helemaal niet over. Ratificeren moet door het parlement gebeuren.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:40 schreef Integrity het volgende:
Als ik nee stem en en de nee-stem komt boven de 30 % en wordt geweigerd, dan ga ik de straat op. Ik vind dat de regering dan direct moet afstappen, desnoods onder dwang.
En de ellende is, dat HET Parlement een referendum heeft afgedwongen.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:42 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Of de referendumuitslag wordt gerespecteerd of niet heeft niets met de regering te maken. Zij gaan er helemaal niet over. Ratificeren moet door het parlement gebeuren.
Ik heb in alles wat ik van de JA-campagne mee heb gekregen ook nog niet echt heel veel inhoudelijke punten gelezen/gehoord/gezien waarom ik voor zou moeten stemmen.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:32 schreef Kluupkluup het volgende:
Ik heb werkelijk nog géén enkel inhoudelijk punt over de grondwet gehoord.
Niet bij de actualiteitenprogramma's en niet bij de journaals.
Meer 'kabinet-bashen' dan toch. De regering wordt afgerekend op diverse punten waar mensen (al dan niet uit zgn. 'onderbuik-gevoelens') het mee oneens zijn.quote:Het gaat volgens mij meer om het 'Balkenende-bashen' dan dat mensen echt tegen de grondwet zijn.
Eén van mijn redenen is het feit dat Europa helemaal geen staat is en dus geen grondwet kan hebben. Je hebt imo helemaal geen zgn. 'grondwet' nodig, ook niet in de toekomst.quote:In de grondwet staan afspraken die gewoon bij je grondrechten horen als mens zijnde, hoe kan je daar nou op tegen zijn?
PvdA houdt zich niet afzijdig wat dat betreft. Paar dagen geleden (kan ook een week zijn) stonden er op de Lijnbaan een aantal duidelijk herkenbare PvdA'ers pro-grondwetflyers uit te delen.quote:Onzin, PvdA bijvoorbeeld zijn ook maar slinkse lui. Bos&Co zijn ook gewoon vóór de Grondwet, maar die houden zich totaal afzijdig.
en hier ben je al helemaal niet serieus bezig meer... Je hoeft het niet met die mensen oneens te zijn, maar dat kun je ook in normale bewoordingen doen.quote:Alleen de populisten als Marijnissen en Wilders zijn tegen. En waarom? Omdat ze vinden dat de Grondwet door je strot geduwd wordt. Ik heb meneer Geert nog geen enkel inhoudelijk punt naar voren horen brengen. En laten we het nog maar niet hebben over fabrieksarbeidertje Jan, want daar komt al hélémaal niks zinnigs uit over de Grondwet.
Als dat het enige was wat beschreven stond in de grondwet, dan was er niets mis mee. Voor die regels hoef je ook geen enorme samenvatting rond te sturen. Het gaat om te veel voor een grondwet.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:32 schreef Kluupkluup het volgende:
In de grondwet staan afspraken die gewoon bij je grondrechten horen als mens zijnde, hoe kan je daar nou op tegen zijn?
Ik ben atlanticist en dus tegen.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:56 schreef Priapus het volgende:
Ik ben een overtuigd Europeaan.
Ik ga tegen stemmen.
Het is een aparte visie waar inderdaad iets van waarheid in zou kunnen zitten.quote:Op maandag 23 mei 2005 01:10 schreef Kanjer het volgende:
Ze hebben op voorhand al verloren.
Als het een Nee stem is , zullen ze in alle bochten moeten wringen om er een ja van te maken.
Als het een Ja stem word, zal iedereen denken en zeggen dat het gemanipuleerd is.
Hoe dat ook , dit kunnen ze niet meer winnen.
Oke, reactie op TS dan.quote:Op maandag 23 mei 2005 01:24 schreef Flopteron het volgende:
[..]
Het is een aparte visie waar inderdaad iets van waarheid in zou kunnen zitten.
Maar na al die gekke wanhoopsdaden vanuit het "JA"-kamp, zul je er raar van staan te kijken?
Ten 2de, no offense, maar dat was niet de vraag van de grote gevaarlijke TT
Ga jij ook nog verder op mijn reactie in, of wil je alleen ff wat termen verbeteren? Staat wel slim, maar inhoudelijk een 1.quote:Op zondag 22 mei 2005 23:42 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Of de referendumuitslag wordt gerespecteerd of niet heeft niets met de regering te maken. Zij gaan er helemaal niet over. Ratificeren moet door het parlement gebeuren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |